Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Krajobrazy Kanady

Kanada to kraj leżący w Ameryce Północnej, drugi największy na świecie. Odkryjesz tu niesamowite krajobrazy, od lodowcowych pejzaży Gór Skalistych po urokliwe panoramy historycznych miast.

Atrakcje

 • zwiedzanie najpiękniejszych miast Kanady - Vancouver, Quebec, Ottawa, Toronto, Montreal,
 • wjazd kolejką linową na szczyt góry Gross,
 • 3 parki narodowe - Jasper, Mount Robson, Banff,
 • odkrywanie Krainy Tysiąca Wysp,
 • spacer z “dreszczykiem” po Capilano Suspension Bridge,
 • najpiękniejsze ogrody i parki w Kanadzie,
 • lokalne jedzenie, w tym oryginalny syrop klonowy,
 • obcowanie ze zjawiskową przyrodą Kanady,
 • rejs po wodach Niagara Falls,
 • wjazd na Canada`s National Tower,
 • obcowanie ze sztuką współczesnych Indian Cowichan.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Szlaki turystyczne odpowiednie dla osób początkujących. Program zawiera liczne atrakcje na terenie górzystym, dlatego osoby z problemami kardiologicznymi powinny przed wyjazdem sprawdzić swój stan zdrowia.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Kanada leży w Ameryce Północnej. Ze względu na położenie na ogromnej powierzchni występuje tu aż 6 stref czasowych. 70% kraju zajmują dziewicze i niezamieszkałe tereny, dlatego jest to raj dla fanów przyrody!

Plan wyjazdu


Dzień 1: Warszawa - Vancouver

Wylot z warszawskiego portu lotniczego im. F. Chopina do Vancouver w Kanadzie.

Dzień 2: Vancouver

Dzień rozpoczniemy od zwiedzania wyspy Granville. Odkryjemy chińską dzielnicę miasta, gdzie zobaczyć można tradycyjny ogród Dr. Sun Yat. Przejdziemy się po artystycznych zakątkach Gastown, podziwiając słynny świszczący zegar parowy oraz popijając kawę w lokalnych kawiarniach z widokiem na wieżę Lookout.

Później pojedziemy do Stanley Park, dzielnicy pełnej rodzinnych atrakcji. Zobaczyć tu można malowniczy falochron, edukacyjne pokazy wodne czy kolejkę wąskotorową. Następnie zmierzymy się z budzącym dreszcze przejściem po wiszącym moście nad rzeką Capilano, w zjawiskowym kanionie Lynn.

Zajrzymy do wylęgarni łososi, obcując z dziką przyrodą Kanady. W Parku Queen Elizabeth wejdziemy na najwyższy punkt w Vancouver, aby podziwiać panoramę miasta wyrastającego wśród Gór Skalistych. Pod koniec dnia wjedziemy kolejką linową na szczyt góry Gross, z której podziwiać można zapierające dech widoki na Zatokę Burrardi oraz na całe Vancouver.

Dzień 3: Vancouver Island - Victoria - Vancouver

Dzień rozpoczniemy od wyjazdu do pobliskiego portu, gdzie wypłyniemy w rejs na wyspę Vancouver. Podziwiać będziemy okalające liczne domy urocze malowidła w małym miasteczku Chemainus. Ta niezwykła forma sztuki opowiada o historii i obyczajach tego miejsca. Na trasie znajdzie się również miasteczko Duncan, w którym znajduje się ponad 80 słupów totemowych, wyrazu kultury tutejszych Indian Cowichan.

Dotrzemy do stolicy Kolumbii Brytyjskiej, Victorii. Tu zwiedzimy centralne punkty miasta: budynek parlamentu oraz zadziwiający bogactwem hotel Fairmont Empress. Następnie udamy się wzdłuż półwyspu Saanich do niesamowitego ogrodu “Butchart Garden, w którym można podziwiać zarówno lokalne, jak i słynące z całego świata rośliny.

Korzystając z modnego w Kanadzie środka transportu, promu, przeprawimy się przez cieśninę Georgia do portu Tsawwassen. Pod koniec dnia wrócimy do miasta Vancouver, aby móc rozkoszować się spacerem po urokliwych zakątkach dzielnicy Gastown i udać się po lokalne, kanadyjskie pamiątki na ulicę Robson.

Dzień 4: Vancouver - Squamish - Whistler - Kamloops

Wyruszymy słynną “szosą do nieba” wzdłuż zjawiskowego fiordu Howe Sound (którego nazwa oznacza “wyjący dźwięk) do Whistler, znanego w całej Kanadzie ośrodka narciarstwa alpejskiego i kolarstwa górskiego. Odwiedzimy również parki Shannon Falls i Brandywine, gdzie nacieszyć się można widokiem ogromnych wodospadów.

Popołudniem zwiedzimy zakątki Whistler, gdzie będzie okazja skosztowania lokalnych potraw, takich jak poutine czy calgary beef bash. Następnie udamy się na nocleg malowniczą trasą wzdłuż rzek Thompson i Fraser do Kamloops.

Dzień 5: Kamloops - Mount Robson - Wells Grey - Jasper

W tym dniu odwiedzimy 2 najpiękniejsze parki narodowe w Kanadzie, Jasper oraz Mount Robson. Wycieczkę rozpoczniemy od przeprawy przez dolinę rzeki Maligne, aby dotrzeć do urokliwego jeziora Maligne. Tutaj będziemy mieli okazję do relaksu wśród kanadyjskiej dziewiczej natury. Następnie udamy się do Mount Robson, gdzie znajduje się najwyższy szczyt tutejszych łańcuchów górskich.

Następnie przejedziemy przez malownicze tereny prowincji Kolumbii Brytyjskiej, aby po południu przespacerować się nad zjawiskowymi wodospadami Helmecken w Parku Wells Grey. Noc spędzimy na terenie Parku Narodowego Jasper.

Dzień 6: Jasper - Jasper Np -Golden - Banff

Tego dnia udamy się jedną z najwspanialszych tras widokowych świata, Icefields Parkway. Jak sama nazwa wskazuje, będziemy mieć okazję do zobaczenia pól lodowych, licznych szczytów Gór Skalistych, lodowców, wodospadów i nieujarzmionych rzek. Odwiedzimy Lodowiec Athabasca i przespacerujemy się po największym w Górach Skalistych polu lodowym - Kolumbii. Niesamowicie mroźne wrażenia gwarantowane!

Następnie udamy się do Parku Narodowego Yoho, który często określany jest perłą Gór Skalistych. Tutaj przespacerujemy się wzdłuż malowniczych brzegów jeziora Emeraldi, mając widok na niesamowite krajobrazy przełęczy Kicking Horse.

Pojedziemy do miasteczka Golden, z którego rozpościerają się widoki na najpiękniejsze szczyty w Górach Skalistych, tzw. “Canadian Rockies”. Wieczór oraz noc spędzimy w miasteczku Banff, gdzie zwiedzimy hotel z XIX w.

Dzień 7: Banff - Calgary

Z samego rana wyruszymy do Parku Narodowego Banff, w którym u podnóża ogromnego lodowca Victoria rozciąga się malownicze jezioro Louise. Odwiedzimy tu również zjawiskowy hotel Chateau Lake Louise. Następnie udamy się wysoko w góry, aby przespacerować się wzdłuż górskiego jeziora Morain.

W tym miejscu ujrzeć można niesamowite odbicia Gór Skalistych w tafli jeziora. To widok znany na całym świecie. Następnie pojedziemy do Calgary, miasta założonego w 1875 roku jako fort Calgary. Zobaczymy tu wieżę widokową oraz interesujące śródmieście.

Dzień 8: Calgary - Quebec

Dziś wylecimy do przeciwległej części Kanady, do miasta Quebec. Pierwotnie obszar ten nazywany był Nową Francją, a jedynym językiem urzędowym prowincji jest nadal język francuski, mimo że ponad połowa mieszkańców posługuje się językiem angielskim. W zależności od godzin przelotu będzie możliwość rozpoczęcia zwiedzania Quebecu, następnie nocleg w tym urokliwym miejscu.

Dzień 9: Quebec - Trois Rivieres

Dzień spędzimy na odkrywaniu francuskich zakątków Quebecu: Place Royal, Rue de Petit Champlain, hotel Chateau Frontenac. Zwiedzimy architektoniczne perełki: Bazylikę katedralną Notre Dame i ratusz miejski Hôtelde Ville oraz przespacerujemy się po Rue Saint Jean do Parc l`Esplanade.

Po południu poznamy historyczne ciekawostki miasta w budynku parlamentu całej prowincji oraz poznamy fortyfikacje La Citadelle de Quebec. Pod koniec dnia udamy się na nocleg do Trois-Rivieres.

Dzień 10: Quebec - Montreal

Kolejny dzień spędzimy w mieście nad Rzeką Świętego Wawrzyńca, czyli w Montrealu. Przespacerujemy się po starej części miasta, odkrywając jego najpiękniejsze atrakcje, m.in. Champ de Mars, Hotel de Ville, Chateau de Ramezay, Port Vieux, Chapelle Notre Dame de Bansecours, Place Jacques-Cartier.

Zwiedzimy Muzeum Archeologii i Historii Naturalnej. Odwiedzimy również Bazylikę Notre Dame oraz Place d`Youville i Place d`Armes. Wejdziemy na wzgórze Mont-Royal, z którego podziwiać będziemy widoki na cały Montreal.

Dzień 11: Montreal - Ottawa

Wyjazd z Montrealu do stolicy Kanady, Ottawy. Odkryjemy to historyczne miejsce, w których odczuć można czar dawnych czasów. Przespacerujemy się wzdłuż romantycznego Kanału Rideau, a przed Parlamentem podziwiać będziemy zmianę warty Królewskiej Kanadyjskiej Policji Konnej. Wieczorem zrelaksujemy się w kafejce przy Byward Market, poznając kanadyjską kulturę i obyczaje. Noc spędzimy w Ottawie.

Dzień 12: Ottawa - Kingston - Toronto

Wyjedziemy z Ottawy do krainy Tysiąca Wysp, która rozciąga się na obszarze ponad 80 km. Jest to słynny łańcuch wysp na pograniczu USA i Kanady. Tutaj udamy się w rejs po rzece św. Wawrzyńca, podziwiając malownicze krajobrazy styku tych dwóch państw. Pod wieczór udamy się do Toronto.

Dzień 13: Toronto - Niagara Falls

Kolejny dzień spędzimy w niesamowitym Toronto, które nazywane jest kulturalną stolicą Kanady. Odkryjemy perełki architektoniczne i artystyczne miasta: Urząd Miejski, Nathan Phillips Square, Old City Hall, Toronto Dominion Centre, St. Jame`s Cathedral, St. Lawrence Hall i Market, Gooderham Building, Royal York Hotel i Union Station.

Następnie udamy się na spacer po słynnym Uniwersytecie Toronto oraz Casa Loma - neogotyckim zamku prosto z bajki. Później pojedziemy podziwiać panoramę miasta z CN Tower o wysokości 446 m (Sky Deck) oraz 483 m (Space Deck). Po odwiedzinach w Toronto pojedziemy do Niagara Falls, udając się po drodze do winnicy w jednym z największych winnych regionów Kanady.

Dzień 14: Niagara Falls - Toronto

Dzień rozpoczniemy od wizyty przy wodospadzie Niagara. Udamy się na urokliwy rejs statkiem “Panna Mgieł”, podczas którego podpłyniemy pod wodospad. Następnie wyjedziemy na wieżę Skylon, aby przespacerować się wzdłuż krawędzi tego słynnego wodospadu.

Po południu pojedziemy do wiktoriańskiego miasteczka Niagara on the Lake, w którym odnajdziemy polskie ślady. W okresie I Wojny Światowej stacjonował tu garnizon generała Hallera, tzw. “Błękitna Armia”. Udamy się w miejsce spoczynku polskich żołnierzy. Następnie na lotnisko i wsiądziemy w samolot do Polski.

Dzień 15: Przylot do Polski.


Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w hotelach i motelach o standardzie turystycznym. Dostępne pokoje dwuosobowe oraz jednoosobowe (za dodatkową opłatą). Śniadania najczęściej w hotelowych restauracjach w cenie.

Pogoda

Kanada ze względu na powierzchnię posiada kilka stref klimatycznych: od polarnej, morskiej po kontynentalną i umiarkowaną. W zależności od lokalizacji występują różne ilości opadów oraz średnie temperatury. Do Kanady można pojechać we wszystkich porach roku. W zimie na północy temperatury spadają nawet do -40°C. Najlepszy czas na wycieczkę do Kanady to miesiące pomiędzy majem i październikiem.

Cena zawiera

 • przeloty międzynarodowe z Polski do Kanady i z powrotem,
 • przelot wewnętrzny z Calgary do Quebecu,
 • śniadania,
 • opiekę polskiego pilota/przewodnika,
 • przejazdy mikrobusem,
 • transport wodny promem według programu,
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż),
 • electronic Travel Authorization (eTA)

Cena nie zawiera

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, w cenie 13 PLN od osoby.
 • obiadów, kolacji oraz napojów (koszt dzienny to około 25-30 CAD),
 • biletów wstępu do atrakcji turystycznych (około 250 USD),
 • zwyczajowych napiwków dla kierowców i przewodników (około 70 USD),
 • dopłaty do pokoju 1-osobowego.

Ceny

Koszt wyjazdu na 15 dni: 7990 PLN + 4190/3650 USD (przy wyjeździe łącznie 6/8 osób). Ze sobą zabieramy min. 600 USD.

Ważne informacje

Dla obywateli polskich nie obowiązuje wiza do Kanady, jedynie “elektroniczne zezwolenie na podróż”, czyli eTA, które jest w cenie wycieczki.

Waluta Kanady to dolar kanadyjski (CAD).

Przed wyjazdem do Kanady zaleca się szczepienie przeciwko zapaleniu opon mózgowych, ponieważ w Kanadzie należy ono do standardowej procedury walki z infekcjami.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Wyprawa do Kanady:

Wyjazd w kameralnych grupach.

W Kanadzie obowiązują 2 języki urzędowe: angielski i francuski.

Według podobnej zasady, która obowiązuje w USA, w restauracjach daje się napiwki w wysokości około 15% ceny rachunku.

W Kanadzie kupisz kawę w przedziale cenowym 1,50-2 CAD, a piwo 3-5 CAD.

Sprawdź podobne wyjazdy

Lima, Peru

25 styczeń - 9 luty 2022

+ 6 więcej

od6 600 PLN

/ os.

Phoenix, Stany Zjednoczone

6 - 25 czerwiec 2022

+ 5 więcej

od3 900 EUR

/ os.

Tokio, Japonia

26 marzec - 4 kwiecień 2022

+ 3 więcej

od6 500 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.