Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Dzikie Kanada i Alaska czekają!

Wybierz się na 17-dniową wyprawę do Kanady i na Alaskę. Doładuj akumulatory, eksplorując parki narodowe, w tym Denali na Alasce, Kluane, Mt. Robson czy Jasper. Odwiedź najpiękniejsze dzikie zakątki Kanady z widokiem na malownicze Góry Skaliste.

Podczas wyprawy przespacerujesz się po lodowcu Athabaska, wybierzesz się w rejs po rzekach na Alasce, odwiedzisz czynną kopalnię złota Crow oraz zachwycisz się widokiem na wodospady i górskie jeziora wpisujące się w krajobraz Kanady. W programie jest również wizyta w wiosce Indian. Nie zastanawiaj się i poznaj oblicze dzikich Kanady i Alaski!

Atrakcje

 • Kraina Jezior,
 • dzika przyroda na Alasce,
 • rejs parowcem po rzekach Tanana i Chena na Alasce,
 • kopalnia złota Cow,
 • obcowanie z naturą,
 • wizyta w wiosce Indian - Teslin Tlingit,
 • jezioro Emerald,
 • lodowce Columbia i Athabaska,
 • przejazd słynną Alaska Highway,
 • eksploracja parków narodowych i rezerwatów przyrody,
 • kąpiel w gorących źródłach Chena Hot Springs.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wycieczka do Kanady jest dla wszystkich miłośników przyrody i malowniczych krajobrazów!

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Kanada to państwo leżące na obszarze Ameryki Północnej. Stolicą Kanady jest Ottawa. Kraj Liścia Klonowego to trzeci co do wielkości kraj na świecie. Na wschodzie graniczy z Oceanem Atlantyckim, na północy z Morzem Arktycznym i na zachodzie z Pacyfikiem. Sąsiaduje ze Stanami Zjednoczonymi.

Kanada charakteryzuje się różnorodnym krajobrazem. Na południowym-zachodzie możemy eksplorować dżunglę położoną nieopodal pustyni, na wschodzie możemy podziwiać malownicze fiordy z bujną roślinnością.

Atrakcją, która przyciąga turystów z całego świata jest wodospad Niagara znajdujący się na granicy Kanady i USA. Do Kanady warto również przyjechać ze względu na liczne parki narodowe oraz rezerwaty. Kanada to nie tylko krajobrazy górskie i leśne, to również wielkie metropolie, do których zaliczamy Montreal, Vancouver, Toronto czy Quebec.

Alaska, do której dotrzemy podczas wycieczki, to jeden ze stanów USA, stanowiący eksklawę tego państwa. Graniczy z Kanadą oraz Cieśniną Beringa. Krajobraz Alaski składa się przede wszystkim z wyjątkowych fiordów, pól lodowych, ogromnych lasów oraz czynnych wulkanów.

Plan wyjazdu


Dzień 1 (Warszawa - Calgary)

Wylot z lotniska im. F. Chopina w Warszawie do Calgary. Po wylądowaniu zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 2 (Park Narodowy Yoho - Banff - Canmore)

Eksplorację Kanady rozpoczniemy od Parku Narodowego Yoho, gdzie znajduje się jezioro Emerald, nazywane również Jeziorem Szmaragdowym. Przespacerujemy się wzdłuż brzegu jeziora i będziemy podziwiać otaczającą nas przyrodę. Osoby chętne mogą skorzystać z wypożyczenia łodzi i zwiedzać park drogą wodną.

Następnie udamy się do Banff, które słynie z XIX-w. hotelu Banff Spring Hotel. Obiekt idealnie wpisuje się w kanadyjski krajobraz. Goście bardzo często odwiedzają to miejsce nie tylko ze względów architektonicznych - od lat krążą legendy, że hotel jest nawiedzony.

Kolejnym punktem dzisiejszej wyprawy będzie Park Narodowy Banff, gdzie w otoczeniu malowniczych gór leży jezioro Moraine. Widok zaśnieżonych szczytów odbijających się w tafli jeziora na długo zapadnie nam w pamięci.

Po południu przespacerujemy się wzdłuż kolejnego, wyjątkowego Jeziora Louise umiejscowionego u stóp lodowca Viktoria. Odwiedzimy również legendarny hotel Chateau Lake Louise. Transfer do hotelu w Canmore, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 3 (Canmore - Jasper - Hinton)

W godzinach porannych skierujemy się na północ. Będziemy się przemieszczać po słynnej Icefield Parkway, która liczy aż 230 km. Po drodze będziemy podziwiać malownicze widoki, które uchodzą za najpiękniejszą panoramę na świecie. W oddali widoczne pasma lasów, potoków i urokliwych wodospadów oraz wzgórza Gór skalistych tworzą niezapomniany widok.

Przemieszczając się po drodze Icefield Parkway, zatrzymamy się w różnych punktach widokowych, m.in. nad przełęczami Sunwapta i Bow, jeziorami Hektor i Peyto oraz wodospadami Athabasca i Sunwapta. Dzięki temu poznamy kwintesencję kanadyjskiej, dzikiej przyrody. Dotrzemy też nad lodowce Columbia i Athabaska.

Dziś zwiedzimy również urokliwe miasteczko Jasper. Wieczorem zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Hinton.

Dzień 4 (Hinton - Park MT. Robson - Prince George)

Górskimi drogami dotrzemy do Parku Narodowego Jasper. Odwiedzimy jezioro Maligne, najdłuższe jezioro w Górach Skalistych liczące 22,5 km. Zachwycimy się malowniczym widokiem na jezioro, które mieni się w odcieniach zieleni i turkusu.

Kolejnym punktem będzie przejazd do Parku Prowincjonalnego Mt. Robson, gdzie znajduje się najwyższy szczyt Gór Skalistych - Mount Robson (3954 m n.p.m). Przemieszczając się po parku, zatrzymamy się w licznych punktach widokowych, żeby podziwiać widoki i przyrodę. Wieczorem transfer do Prince George, zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

Dzień 5 (Prince George - Kolumbia Brytyjska - Alaska Highway)

Dziś skierujemy się w stronę Alaski. Przejedziemy słynną Alaska Highway, po części drogi Panamerykańskiej, która łączy obie Ameryki. Po drodze będa nam towarzyszyć niezapomniane widoki. Dotrzemy na tereny Kolumbii Brytyjskiej do miejscowości Dawson Creek, gdzie oficjalnie rozpoczniemy podróż przez Alaska Highway. Wieczorem zatrzymamy się w Fort St. John na nocleg.

Dzień 6 (Fort St. John - Mucho Lake)

W godzinach porannych udamy się w podróż na północ Kanady. Będziemy się przemieszczać przez malownicze, dzikie obszary Kolumbii Brytyjskiej do Parku Mucho Lake. Przejedziemy Park Gór Kamiennych i dotrzemy na wysokość ok. 1500 m n.p.m., skąd rozpościera się niesamowity widok.

Zatrzymamy po drodze w licznych punktach widokowych, żeby podziwiać z bliska dziką przyrodę. Po południu przejazd do Muncho Lake.

Dzień 7 (Muncho Lake - Liard Hot Springs - Teslin - Whitehorse)

Kolejny dzień spędzimy w podróży przez Alaska Highway. Po drodze wizyta w gorących źródłach w Liard Hot Springs (atrakcja dla chętnych). Następnie przejazd nad jezioro Teslin. Dotrzemy też do Teslin Tlingit, gdzie poznamy tradycję i kulturę mieszkających tu do dziś plemion.

Po południu transfer do miejscowości Watson Lake na półwyspie Jukon. Zobaczymy dziś kultowe miejsce, Signpost Forst, gdzie znajduje się ok. 75 tys. tablic rejestracyjnych z całego świata. Wieczorem udamy się na nocleg do Whitehorse nad rzeką Jukon.

Dzień 8 (Whitehorse - Lake District - Atlin - Whitehorse)

W ramach wyprawy odwiedzimy Krainę Jezior, które w połączeniu z górskim krajobrazem tworzą niesamowity widok. Odkryjemy fenomen gorączki złota w miasteczku Atlin, zobaczymy największą na świecie wyspę - górę, która znajduje się ponad 2000 m n.p.m na jeziorze Atlin praz dotrzemy na cmentarz pionierów poszukujących złota na tych terenach.

Po południu przejedziemy wzdłuż Pine Creek, żeby dotrzeć do malowniczych wodospadów. Wieczorem wrócimy do Whitehorse na nocleg.

Dzień 9 (Whitehorse - Kluane - Alaska Highway - Tok)

Plan wyprawy na dziś to wizyta w Parku Narodowym Kluane. Po drodze odwiedzimy punkty widokowe Destruction Bay oraz Burwash Landing nad jeziorem Kluane. Po dotarciu na miejsce przemierzymy najciekawsze zakątki parku. Zobaczymy najwyższy szczyt górskich w Kanadzie, Mt. Logan wznoszący się na 6050 m n.p.m.

Po południu będziemy kontynuować podróż Alaska Highway. To właśnie dziś przekroczymy granicę Kanady z Alaską. Nocleg spędzimy w miasteczku Tok.

Dzień 10 (Tok - Fairbanks)

Wypoczęci i gotowi na nowe przygody rozpoczynamy eksplorację Alaski. Pokonamy trasę wiodącą wzdłuż brzegu polodowcowej rzeki Tanana. Następnie odwiedzimy Fairbanks oraz miasteczko North Pole, będące siedzibą Św. Mikołaja. Przespacerujemy się po centrum miasta i historycznej osadzie Pionier Park. Wieczorem zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Fairbanks.

Dzień 11 (Fairbanks - Chena Hot Springs - Fairbanks)

Dziś wybierzemy się w rejs parowcem Discovery po rzekach Tanana i Chena. Odwiedzimy indiańską wioskę, gdzie przyjrzymy się bliżej codzienności współczesnych Indian na Alasce.

Następnie transfer do Chena Hot Springs i odpoczynek w gorących basenach termalnych. Osoby chętne mogą przespacerować się po okolicy. Wieczorem wrócimy do Fairbanks na nocleg.

Dzień 12 (Fairbanks - Park Narodowy Denali - Nena)

Wizyta w Parku Narodowym Denali, gdzie znajduje się góra Mt. Denali o wysokości 6194 m n.p.m. Następnie miasteczko Nena. Dotrzemy do centrum turystycznego w Parku Denali, gdzie podczas projekcji filmowej dowiemy się ciekawostek na temat okolicznych terenów.

Osoby chętne mogą udać się na spływ pontonami w górskiej scenerii po rzece Nenana. Późnym popołudniem zakwaterujemy się w domkach traperskich nieopodal parku. Wieczór spędzimy przy ognisku, dzieląc się wrażeniami z podróży.

Dzień 13 (Nenana - Park Narodowy Denali - Talkeetna)

Całodzienna wyprawa autobusem do Parku Narodowego Denali. W podróży będziemy mogli ujrzeć najwyższą górę w Ameryce Północnej, McKinley o wysokości 6129 m n.p.m. Przy odrobinie szczęścia spotkamy zwierzęta zamieszkujące Alaskę, tj. wilki, niedźwiedzie, karibu lub kozice. Podczas podróży zatrzymamy się w wielu punktach widokowych.

Następnie transfer drogą Park Highway wiodącą przez przełęcz Broad do Talkeetna, miasta zamieszkałego przez lokalnych artystów. Na miejscu będziemy mogli podejrzeć pracę rzemieślników zajmujących się rękodziełem z dodatkiem pereł.

Dzień 14 (Talkeetna -Anchorage - Seward)

Jeżeli warunki pogodowe będą sprzyjać, odbędziemy lot samolotem nad masywem McKinley z możliwością lądowania na lodowcu. Możemy również wybrać się na wycieczkę szybką łodzią po rzece Susitna do Diabelskiego Kanionu. Wspomniane atrakcje są fakultatywne.

Dziś dotrzemy do Anchorage, gdzie zwiedzimy cerkiew w Eklutna i prawosławny cmentarz. Po odpoczynku wybierzemy się w drogę po Seward Highway wiodącą wzdłuż fiordu Turnagain. Następnie transfer do Seward przez góry półwyspu Kenai. Na miejscu przespacerujemy się wzdłuż zatoki oraz odwiedzimy Alaska Sealife Center, gdzie można podziwiać liczne gatunki zwierząt morskich zamieszkujące tutejsze wody.

Dzień 15 (Seward - Park Narodowy Kenai Fjords - Seward)

W godzinach porannych wybierzemy się w rejs do Parku Narodowego Kenai Fjords. Z perspektywy statku będzie podziwiać ogromne lodowce oraz bogatą florę i faunę morską. Zobaczymy również najpiękniejszy lodowiec na terenie parku, Alyasik.

Podczas rejsu zatrzymamy się na obiad na wyspie Fax, gdzie spróbujemy wybornego grillowanego łososia. Wieczorem przespacerujemy się po lodowcu Exit. Na nocleg wrócimy do Seaward.

Dzień 16 (Seward - Anchorage - Alyeska)

Transfer do Anchorage. Po drodze zatrzymamy się w multimedialnym centrum informacji turystycznej, gdzie obejrzymy film dotyczący lodowców. Zrobimy przystanek nad jednym z potoków, żeby obserwować płynące na tarło łososie.

Następnie dotrzemy do czynnej kopalni złota Cow, gdzie istnieje możliwość spróbowania swoich siły przy poszukiwaniu tego drogocennego kruszca podczas płukania złota w potoku.

Ostatni punkt wycieczki to wizyta w ośrodku Alyeska. Osoby chętne będą mogły wjechać kolejką linową na szczyt gór Alyeska w głąb masywu gór Chugach, skąd doskonale widać fiord Turnagain oraz góry Chugach. Późnym popołudniem powrót do hotelu, odpoczynek i transfer na lotnisko.

Dzień 17 (Warszawa)

Powrót do Polski.

Zakwaterowanie

W Kanadzie będziemy nocować w hotelach turystycznych w pokojach 2-osobowych oraz domkach traperskich. Istnieje możliwość wynajęcia pokoju jednoosobowego za dodatkową opłatą w wysokości 1980 USD.

Pogoda

Kanada leży w strefie aż 4 stref klimatycznych: kontynentalnej chłodnej, polarnej, subpolarnej oraz umiarkowanej ciepłej. Zachód kraju jest pod wpływem ciepłego ciepłego prądu znad Pacyfiku, dlatego też temperatury są tu wyższe. Na wschodzie Kanady temperaturę obniża prąd labradorski.

Najcieplejszym miesiącem w Kanadzie jest lipiec, najzimniej jest w styczniu. Średnia roczna temperatura w Kanadzie to ok. 9°C. Do Kanady najlepiej podróżować w okresie od czerwca do września.

Cena zawiera

 • noclegi,
 • bilety lotnicze na trasach: Warszawa - Calgary, Anchorage - Warszawa z przesiadką w jednym z międzynarodowych portów lotniczych,
 • ubezpieczenie NNW, KL i bagażu,
 • opiekę pilota wycieczki,
 • transfer klimatyzowanym samochodem typu van.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia (koszt ok. 20-25 USD na dzień dla osoby),
 • biletów wstępu do atrakcji zawartych w programie (koszt ok. 350 USD),
 • atrakcji dodatkowych typu przejazd kolejką linową, przelot helikopterem lub rejs łodzią - płatnych na miejscu, koszt ok. 520 USD,
 • napiwków zwyczajowych dla pilota i obsługi w hotelu,
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (koszt 13 PLN za os.).

Ceny

Koszt 17-dniowej wyprawy do Kanady i na Alaskę wynosi 6950 PLN + 3600 USD + bilety do zwiedzanych atrakcji 350 USD.

Ważne informacje

Wyjazd do Kanady w celu turystycznym możliwy jest jedynie z Elektroniczną Autoryzacją Podróży. Wniosek dostępny na oficjalnej stronie rządowej Kanady, należy go wypełnić przez stronę internetową. Opłata za eTA wynosi 7 CDA, czyli ok. 20 PLN. Elektroniczna Autoryzacja Podróży upoważnia nas do wielokrotnego wjazdu na teren Kanady przez 5 lat.

Podczas wyjazdu paszport powinien być ważny dłużej niż 6 miesięcy od daty wylotu. Do Kanady możemy podróżować jedynie z paszportem biometrycznym.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Podróż do Ameryki

Na wyprawę do Kanady i na Alaskę warto zabrać ze sobą wygodne buty trekkingowe lub sportowe, komfortową odzież sportową, pelerynę przeciwdeszczową oraz nakrycie głowy.

Podczas wyjazdu rzeczy osobiste, tj. telefon, pieniądze, dowód czy paszport warto spakować w małą saszetkę lub nerkę, którą będziemy mieć ciągle przy sobie.

Sprawdź podobne wyjazdy

Buenos Aires, Argentyna

6 - 23 listopad 2020

+ 1 więcej

od6 950 PLN

/ os.

Lima, Peru

16 - 27 lipiec 2020

+ 4 więcej

od9 980 PLN

/ os.

Rangun, Birma

22 listopad - 6 grudzień 2020

+ 1 więcej

od6 800 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.