Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Kamczatka: trekkingi na kratery wulkanów, rejs i lot śmigłowcem

Dwa tygodnie wśród dzikiej przyrody Kamczatki - wspaniała wycieczka na kresach Syberii. Wulkaniczny trekking oraz piknik w kraterze to zaledwie początek atrakcji!

Atrakcje

 • wyprawy trekkingowe po stokach wulkanów,
 • lunch w kraterze wulkanicznym,
 • spotkanie z żywymi tradycjami wschodniej Syberii,
 • kąpiele w kamczackich termach, także tych dzikich,
 • przelot nad Doliną Gejzerów,
 • wyprawa statkiem na Pacyfik,
 • obserwacja wielorybów.

Czytaj więcej

Zwiń

Dedykowani przewodnicy i instruktorzy

 • Małgorzata Ciepła

  Przewodnik

  Przemierzyła Rosję od Murmańska po Kamczatkę. Specjalizuje się w organizacji podróży Koleją Transsyberyjską.

Poziom zaawansowania

Wyprawa wymaga przynajmniej podstawowego przygotowania kondycyjnego, ponieważ w programie przewidziano trekking górski.

Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Kamczatka to półwysep wschodniej Syberii w azjatyckiej części Rosji. Jest to obszar o dużej aktywności sejsmicznej, zarówno wulkanicznej, jak i trzęsień ziemi. Półwysep jest na większości obszarów bezludny, a utwardzone drogi należą do rzadkości.

Plan wyjazdu

Terminy i poszczególne punkty programu mogą ulec zmianie.

W ofercie znajduje się informacje o posiłkach: śniadaniach (Ś), obiadach (O) i kolacjach (K).

Dzień 1

Przelot na Kamczatkę z międzylądowaniem w Moskwie.

Dzień 2

Z okien samolotu widać będzie wulkaniczne szczyty Awaczyńskiego i Koriackiego. Po przybyciu na miejsce udamy się do term, do Paratunki. Pod koniec dnia biesiada.

Posiłki: K.

Dzień 3

Wyruszymy na spotkanie z tubylcami w osadzie Koriaków, którzy zaprezentują nam swoje zwyczaje i kulinarne specjały. Po dotarciu do Małki będzie możliwość wyboru między odpoczynkiem w termalnych wodach lub wyprawą w poszukiwaniu pierwotnych źródeł.

Posiłki: Ś, O i K.

Dzień 4

Przejedziemy bezdrożami Kamczatki na lunch w Miłkowie. Później zameldujemy się w Kozyriewsku, wsi leżącej u stóp szczytów wulkanów. Przy dobrej widoczności będzie szansa na podziwianie największego z nich, Kluczewskiej Sopki. Na koniec dnia relaks w ruskiej bani.

Posiłki: Ś, O i K.

Dzień 5

Trekking na wulkan Tołbaczik. Jego szczyt wykorzystywany był do testów radzieckiego sprzętu księżycowego. Stoki góry pokryte są zastygłą lawą. Nocleg spędzimy na świeżym powietrzu, pod namiotami. Zanim udamy się spać, czeka nas recital turystycznych songów.

Posiłki: Ś, O i K.

Dzień 6

Dzień zaczniemy traperskim śniadaniem. Wyruszymy na ekspedycję, której celem będzie wejście stokami wulkanu na wysokość 3000 m n.p.m. Dostaniemy się na szczyt Płaskiego Tołbaczika i na dnie krateru zjemy wieczorny posiłek.

Posiłki: Ś, O i K.

Dzień 7

Zwijamy obóz i ruszamy dalej. Zobaczymy jaskinie powstałe z lawy oraz tysiące obumarłych drzew - efekt eksplozji z 1975 r. Na odpoczynek dotrzemy do osady Esso.

Posiłki: Ś, O i K.

Dzień 8

Rozpoczniemy od trekkingu na Pionierską Sopkę, z której zobaczymy niezwykłe widoki okolic Esso. Posiłek zjemy w otoczeniu syberyjskiej natury i pójdziemy odwiedzić ludność Ewenów. Sprawdzimy, jakie stosuje ona triki, by radzić z sobie z surową syberyjską zimą. U Ewenów będzie można kupić pamiątki z wyprawy.

Posiłki: Ś, O i K.

Dzień 9

Wracamy do Paratunki. Wieczorem relaks w termach.

Posiłki: Ś, O i K.

Dzień 10

Dalsza droga wiedzie w południowe rejony półwyspu, na których przeważa zimowa aura. Założymy obozowisko pod Wulkanem Goriełyj. Czeka nas droga do jego krateru (1829 m n.p.m.), który pokryty jest kilkoma stawami o turkusowej barwie. Zjemy posiłek prosto z ogniska.

Posiłki: Ś, O i K.

Dzień 11

Pojedziemy do Mutnowskej Sopki. Czeka nas trekkingowa wyprawa do krateru tej góry. Słynący z gorejącego błota i siarkowych wyziewów różni się od innych. Na noc wrócimy do obozowiska, aby wysłuchać miejscowych pieśni. Śpimy pod namiotami.

Posiłki: Ś, O i K.

Dzień 12

Będziemy eksplorować niedalekie wodospady i wykąpiemy się w gorących źródłach. Na wieczór pojedziemy do Jelizowa.

Posiłki: Ś, O i K.

Dzień 13

Celem będzie Kronocki Rezerwat Biosfery UNESCO, a dokładniej Dolina Gejzerów. Dostaniemy się tam śmigłowcami. Zobaczymy szczyty wulkanów z lotu ptaka, pospacerujemy wśród gejzerów i dotrzemy do kaldery Uzon i doliny rzeki Dzundzur. Na obiad zjemy potrawy z łososia i świeżutki kawior. Istnieje możliwość zamiany atrakcji na wyprawę po wulkanach w pobliżu Jelizowa albo wyjście na wulkaniczne plaże.

Posiłki: Ś i K.

Dzień 14

Wyruszamy do głównego miasta Kamczatki, Pietropawłowska Kamczackiego. Czeka nas podróż statkiem po Zatoce Awaczyńskiej. Na obiad ucha - pyszna zupa przyrządzona ze złowionego w czasie rejsu łososia. Rejs przedłuży się o wody Oceanu Spokojnego, w których będzie można zaobserwować m.in. wieloryby. Pod koniec dnia przejście wśród pamiątek po komunizmie w Pietropawłowsku i odpoczynek w ruskiej bani.

Posiłki: Ś, O i K.

Dzień 15

Wizyta na targu rybnym i powrót do Polski.

Posiłki: Ś.

Zakwaterowanie

Noclegi w zależności od punktów programu: w hotelu pokoje dla dwóch osób z łazienką, w schroniskach w Małkach i Esso pokoje wieloosobowe z jedną łazienką, w schronisku w Kozyriewsku pokoje dla dwóch osób, ale z toaletą na zewnątrz i kąpielami w bani. Noce pod namiotami - namioty max. 3 os.

Pogoda

Warunki pogodowe na półwyspie szybko się zmieniają. Deszcze najczęściej występują w górach. Temperatura w dzień wynosi średnio 20°C, w nocy spada nawet do -10°C.

Cena zawiera

 • bilety lotnicze,
 • noclegi,
 • posiłki zgodnie z programem,
 • transport pojazdami terenowymi i busami,
 • wstęp do miejsc turystycznych ujętych w programie,
 • usługi przewodników, w tym jednego po górach oraz osoby przyrządzającej posiłki,
 • ubezpieczenia KL, NNW i bagażu,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • opłatę za wizę.

Cena nie zawiera

 • nieobjętych programem opłat lokalnych (+ napiwki),
 • dodatkowych atrakcji: lotu nad Doliną Gejzerów, wulkanicznego trekkingu w rejonie Jelizowa oraz wyprawy na wulkaniczne plaże,
 • posiłków poza programem,
 • opłaty za jedynkę w miejscach noclegu.

Ceny

Koszt wyjazdu na Kamczatkę dla 1 os.: 15900 PLN + wiza ok. 400 PLN.

Opłaty lokalne (+ napiwki)

350 USD

Lot nad Doliną Gejzerów

700 USD

Wulkaniczny trekking w rejonie Jelizowa (cena jest zależna od liczby chętnych)

120 USD

Dopłata za jedynkę w miejscach noclegu

250 USD

Ważne informacje

Na wjazd do Rosji niezbędne jest posiadanie wizy. Organizator zapewnia dokument w przypadku rezerwacji min. 3 miesiące przed terminem wyjazdu.

Uczestnicy powinni kupić ruble w Polsce. Jeżeli nie będzie możliwości zdobycia odpowiedniej kwoty, warto zaopatrzyć się w euro i dolary (zalecane wzięcie 105 USD lub 85 EUR). Na Kamczatce ceny w punktach usługowych są wyższe od polskich.

Na Kamczatce dostępny jest roaming, część punktów noclegowych posiada bezpłatny internet.

Program uzależniony jest od aktywności sejsmicznej na półwyspie. Góry wulkaniczne są nieprzewidywalne, łatwo o wypadek. Należy stosować się do zaleceń przewodników. W przypadku chorób górskich lub problemów oddechowych należy natychmiast zgłosić się do pilota wyprawy. Spacery będą odbywały się z dala od schronisk i służb ratowniczych, na trasach brakuje zabezpieczeń.

Organizator

Organized by SZEROKIE TORY

Specjalistyczne biuro podróży organizujące wyprawy do krajów, w których pociągi jeżdżą po szynach o szerokim rozstawie – do Rosji i jej sąsiadów.

Wyprawa na Kamczatkę

Warto zadbać o odpowiedni ekwipunek. Wśród odzieży powinny znaleźć się m.in kurtka i spodnie membranowe, obuwie i spodnie trekkingowe, polar, oddychające podkoszulki, termoaktywna bielizna, okulary i czapki do ochrony przed słońcem, komin, wełniane skarpety i kostium do kąpieli.

Warto zabrać ze sobą w pełni wyposażoną apteczkę, śpiwór, karimatę, kremy z filtrem UV, środki ochrony przeciw komarom, ręczniki, scyzoryk, kijki trekkingowe, lekkie obuwie, termos, folię NRC i plecak o pojemności 30 litrów.

Nie warto zabierać walizek na kołach, ponieważ każdy sam będzie niósł swój bagaż.

Bagaż podręczny do 5 kg, rejestrowany do 23 kg. Podczas przelotu torby i plecaki powinny być dobrze zabezpieczone.

Sprawdź podobne wyjazdy

Ułan Bator, Mongolia

Madera, Portugalia

18 - 25 październik 2022

od3 900 PLN

/ os.

Taszkient, Uzbekistan

25 wrzesień - 7 październik 2022

od7 600 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.