Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

2 dni na spływie kajakowym Wieprzem

Dwa dni kajakowej wyprawy po dzikiej rzece Wieprz, czyli malowniczych terenach Roztocza. Weekend dla osób szukających wyciszenia i możliwości zmierzenia się z przyrodą w jednej z najurokliwszych turystycznych destynacji woj. lubelskiego.

Atrakcje

 • spływ kajakami po rzece Wieprz,
 • Roztoczański Park Narodowy,
 • miniskansen w Guciowie,
 • pomnik chrząszcza w Szczebrzeszynie.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyjazd jest idealny szczególnie dla osób, które nigdy wcześniej nie brały udziału w spływach kajakowych.

Podstawowy
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Roztocze to kraina na wschodnich krańcach województwa lubelskiego. Jest jednym z najcenniejszych przyrodniczo obszarów tej części Polski. Na jego terenie znajduje się Poleski Park Narodowy oraz 5 parków krajobrazowych.

Plan wyjazdu

Termin i program wyjazdu mogą ulec zmianie.

Dzień 1

O godz. 6. rano wyjazd z Warszawy do wsi Hutka, przewidujemy postój na śniadanie. Po przybyciu na Roztocze krótkie przygotowanie do wyprawy i ok. 10.30 rozpoczynamy spływ. Po ok. 2h dotrzemy do miejsca, gdzie hoduje się pstrągi - czyli do śluzy na Bondyrzu. Po krótkiej przerwie wyruszamy do Guciowa, do którego powinniśmy dopłynąć mniej więcej o 16.

We wsi znajduje się utworzony w starej zagrodzie miniskansen. Obejrzymy narzędzia, rękodzieło twórców ludowych z przełomu XIX i XX w., a nawet skamieliny. Na obiadokolację i nocleg pojedziemy do oddalonego o zaledwie pół godziny drogi Zamościa.

Dzień 2

Po śniadaniu wyjazd do Obroczy i rozpoczęcie spływu o 10. Przepłyniemy malowniczą i bardzo spokojną (idealną dla początkujących) trasą o długości 20 km (6h spływu plus przerwy) kolejno przez: zalew Rudka (za którym jest śluza, będziemy musieli przenieść kajaki) i park miejski (w Zwierzyńcu) oraz łąki, wieś Bagno (zobaczymy urokliwe szumy na Tanwi, które przepłyniemy) oraz śluzę w Turzyńcu.

Być może na trasie napotkamy powalone drzewa, które trzeba będzie ominąć, bez obaw, to bardzo prosty manewr, pokonamy też progi wodne. Spływ zakończymy na płyciźnie za mostem w Brodach. Ok. 16. pojedziemy do Szczebrzeszyna, zjemy obiad i zrobimy pamiątkowe zdjęcia ze słynnym chrząszczem. W Warszawie będziemy przed 23.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w Zamościu, hotel z pokojami dla 1-5-os. Każdy pokój ma oddzielną łazienkę.

Cena zawiera

 • transport z i do Warszawy oraz do Zamościa,
 • zakwaterowanie + śniadanie,
 • wynajem kajaków z kapokami,
 • ubezpieczenie NNW, KL i OC,
 • opiekę pilota grupy.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia poza ofertą,
 • wydatków własnych.

Ceny

Koszt wyjazdu na kajaki wynosi 395 PLN/os.

Dopłata do jedynki w hotelu

60 PLN

Ważne informacje

Z uwagi na stan epidemiologiczny proszę stosować zalecenia reżimu sanitarnego.

Organizator

Organized by TripsTravel.pl

Specjalizujemy się w aktywnych wyjazdach na weekend. Z nami poznasz ciekawe miejsca i ludzi, a do tego przeżyjesz prawdziwą przygodę!

Na wyjazd należy spakować

Nieprzemakalne kurtkę oraz etui na ważne przedmioty, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, krem z filtrem UV, strój kąpielowy oraz suchy prowiant na trasę.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.