Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Wyprawa do Jordanii: trekking na pustyni z wielbłądami

Jordania to nie tylko Petra, a przede wszystkim niesamowita pustynia Wadi Rum, po której trekking z wielbłądami u boku i ramię w ramię z Beduinami da nam ukojenie od wielkomiejskiego zgiełku. Pomaszerujemy z koczownikami, pozostając w ruchu, wejdziemy na najwyższy szczyt, będziemy nocować na piasku bez wygód czy prysznica, gapiąc się w gwiazdy. Zapraszamy do Jordanii na wycieczkę marzeń!

Atrakcje

 • noclegi na pustyni pod gwiazdami,
 • okazja do wyciszenia i oddalenia się od szumu,
 • kontakt z wyłącznie dobrze traktowanymi wielbłądami - nawet nie musicie na nich jechać,
 • szczyt Jordanii Dżabal Umm ad Dami.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Będziemy szli omijając najgorętsze części dni, a czekają na nas wydmy, tereny skaliste, ubity piach, praktycznie bez terenów grząskich, jedynie z małymi przewyższeniami (do 300 m dziennie). Wyjątkiem jest szczyt Dżabal Umm ad Dami i ewentualnie inne góry napotkane po drodze. Maszerujemy rano, w przerwie na lunch odpoczywamy, unikając największego gorąca, i ponownie wyruszamy w drogę późnym popołudniem.

Nie będzie się jak wykąpać, więc mniej więcej w połowie trekkingu zorganizujemy dostawę wody i zażyjemy jednej kąpieli na pustyni.

Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Jordańska pustynia Wadi Rum to doliny, wąwozy, skały, kolorowe piaski, wydmy i księżycowe krajobrazy. Będzie słonecznie, ciepło, kolorowo i ciekawie. Trekking nas zmęczy, ale nie wykończy, bo terminy wycieczki omijają największe upały. Dodatkowo sami zrobimy mydło, wykąpiemy się w źródłach i lizniemy nieco ziołolecznictwa.

Plan wyjazdu

Punkty trekkingu po Jordanii mogą się zmieniać.

Dzień 1

Lot z Warszawy, Krakowa lub Berlina do Jordanii. Transfer na pustynię Wadi Rum. Ostatni prysznic! Tradycyjna kolacja w formie zarba, czyli grilla… z ziemi. Śpimy jak Beduini na łóżkach w namiotach.

Dni 2-3

Trekking przez Obszar Chroniony Wadi Rum w kierunku Dżabal Al Hasz i doliny Wadi Saabit. Od dzisiaj (5 nocy) śpimy na pustyni pod gwiazdami bądź na beduińskich kocach w śpiworach, a wieczorami rozmawiamy przy ognisku.

Dzień 4

Wchodzimy na lekko na najwyższy szczyt Jordanii Dżabal Umm ad Dami (1854 m n.p.m., 3-5 godzin). Przewyższenie do 500 m, dystans do 3 km w obie strony.

Dni 5-6

Trekking powrotny na północ w kierunku wioski Rum inną trasą. Jest szansa na spotkanie z Beduinami prowadzącymi całorocznie koczowniczy tryb życia.

Dzień 7

Obóz z prysznicem! Transfer do miasta Madaba blisko lotniska. Zobaczymy Cerkiew Św. Jerzego ze słynną mozaiką Mapą z Madaby. Kolację zjemy w stylu tradycyjnym w klimatycznej restauracji i podsumujemy wspólną wyprawę.

*W przypadku lotu do Berlina transfer z pustyni do Akaby nad Morzem Czerwonym z kolacją na ciekawym rybnym targu w mieście.

Dzień 8

Lot powrotny do Polski.

*W przypadku lotu do Berlina (marzec) rano fakultatywny snorkeling albo też nurkowanie w Morzu Czerwonym.

Zakwaterowanie

Nasza debiutancka noc na pustyni odbędzie się w obozie na łóżkach w namiotach stacjonarnych. Kolejno śpimy w osłoniętych od wiatru zakątkach niczym Beduini albo we własnych namiotach z Polski, albo pod gwiazdami na kocach w śpiworach (5 nocy). W naszym namiocie technicznym będzie przebieralnia. Nocleg w Madabie przed wylotem ma miejsce w pensjonacie z pokojami dla 2-4 osób każdy.

Otrzymujemy pełne wyżywienie w postaci śniadań, lunchów oraz kolacji. Zgłoście wcześniej, że nie jecie mięsa!

Pogoda

Najlepsza pogoda na trekking po pustyni to luty, marzec, październik i listopad. Pogoda w Jordanii jest wówczas całkiem przyjemna z temperaturami oscylującymi w przedziale 18-25 kresek w ciągu dnia. Nocami (4-15℃) wystarczą śpiwory i koce.

Cena zawiera

 • loty z opłatami lotniskowymi (Warszawa, Kraków lub Berlin) i bagażem rejestrowanym 10 kg oraz 10-kg bagażem podręcznym,
 • transport lokalny (minibusy/taksówki w miastach oraz 1 wielbłąd na osobę na pustyni),
 • wizę,
 • zakwaterowanie - 7 noclegów (szczegóły w sekcji "Zakwaterowanie"),
 • pełne wyżywienie - 3 posiłki dziennie,
 • wodę na pustyni,
 • usługi pilota polskojęzycznego i Beduinów na pustyni (przewodnika, kucharza, opiekuna wielbłądów),
 • wstęp na teren Parku Narodowego Wadi Rum,
 • pakiety informacyjne, mapy,
 • gwarancję ubezpieczeniową biura podróży,
 • ubezpieczenie NNW i KL + ubezpieczenie bagażu do 200 EUR,
 • ubezpieczenie na okoliczność zachorowania na covid-19 podczas pobytu za granicą,
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Cena nie zawiera

 • bagaż rejestrowanego 20 kg zamiast 10 kg (+150 PLN/osobę),
 • dodatkowego wyżywienia,
 • testu na covid-19 (jeśli dotyczy).

Ceny

Cena wycieczki do Jordanii: 6490 PLN za osobę.

Ważne informacje

Wyprawa do Jordanii jest realizowana w gronie już od 5 do 13 osób.

Organizator

Organized by Barents

Aktywne podróże z Barentsem pozwolą zobaczyć to, czego bezpiecznie i bez przewodnika nie doświadczysz.

Jak traktuje się wielbłądy w Jordanii?

Wielbłądy są nierozerwalnie związane z życiem Beduinów, którzy nie eksploatują swoich zwierząt, czego dodatkowo zabrania im tradycja. Dromadery transportują przez pustynię Wadi Rum nasze bagaże. Można na nich jechać, ale wcale nie trzeba - da się bez problemu odbyć trekking pieszo.

Sprawdź podobne wyjazdy

Amman, Jordania

30 grudzień 2022 - 6 styczeń 2023

+ 1 więcej

od5 490 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.