Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Wyprawa po Jordanii dla aktywnych

Wyprawa po turystycznych perłach Jordanii połączona z aktywną turystyką oraz ekstremalnymi przeżyciami na jednej z pustyń. Krajobrazowo można określić wycieczkę jako “Bliski Wschód w pigułce” - prowadzi po najpiękniejszych przyrodniczo zakątkach tej części świata. 

Atrakcje

 • kąpiel w Morzu Martwym,
 • Off road po Pustyni Księżycowej,
 • nocleg wśród pustynnych piasków,
 • snorkeling wśród koralowych raf,
 • kanoning w Wadi Al Mujib,
 • zwiedzanie Petry,
 • wycieczka do Rezerwatu Biosfery Dana.

Czytaj więcej

Zwiń

Miejsce

Jordania to nieduży kraj na Bliskim Wschodzie. Niezwykłe, głównie pustynne, krajobrazy przyciągają turystów oraz filmowców z całego świata. Najbardziej znanym zabytkiem jest kompleks Petra, wpisany na listę UNESCO. Jordania ma dostęp do Morza Martwego.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Wylot do Jordanii z Krakowa lub Warszawy. Na miejscu po sprawdzeniu dokumentów i bagaży grupa ruszy do Wadi Al Mujib, skrytych kanionów prowadzących do Morza Martwego. Przy odpowiednim stopniu wysokości wody rozpocznie się kanioning.

Jest to sport dla poszukiwaczy mocnych wrażeń, składający się ze wspinania po skalnych ścianach, trekkingu oraz pływactwie. Odpoczynek w miejscu noclegu w Akabie, blisko brzegów Morza Czerwonego.

Dzień 2

Rano rozpocznie się wyprawa statkiem wzdłuż linii brzegowej Jordanii. To będzie gratka dla fanów snorkelingu, aby obserwować podwodne życie raf koralowych. Inni uczestnicy skorzystają z gorącego słońca. Po wycieczce wyjście na lokalne targowisko (suk) i odpoczynek w kawiarence z sziszą i kawą. Potem grupa wraca do hotelu.

Dzień 3

Po porannym posiłku chwila relaksu (z okazją na plażowanie), po której grupa pojedzie na piaski Wadi Rum, zwaną Pustynią Księżycową. Większość trasy przebędzie jeepami, nie zabraknie również pieszej wędrówki oraz spotkania z beduinami. Noc uczestnicy spędzą na pustyni, w namiotach dla dwóch osób.

Dzień 4

Od rana kontynuacja podróży po pustyni, by dojechać na miejsce noclegu w Petrze (Wadi Musa). Kolejnym punktem wyprawy będzie Mała Petra, piękna dolina z której uczestnicy będą podziwiać chowające się za horyzont słońce. Powrót do miejsca zakwaterowania.

Dzień 5

Punktem dnia będzie Petra, kompleks antycznych, piaskowcowych budowli z listy UNESCO. Kolor skalnych ścian tworzy niezwykły spektakl barw. Uczestnicy odwiedzą także inne atrakcje Petry: Wodospad Lwów, miejsce poświęcone bóstwu Duszarze i Monastyr. Łącznie grupa przejdzie aż 20 km. 

Dzień 6

Grupa uda się do Rezerwatu Biosfery Dana. Po drodze zobaczy pozostałości twierdzy Shobak (Montreal), zbudowanej podczas wypraw krzyżowych. Będzie podziwiać krajobrazy Gór Edomu i wielkiego systemy ryftów, który swój początek ma we wschodniej Afryce. Zanim uczestnicy udadzą się spać w hosteliku w Danie, krótkie (ok 3 h) wyjście na wieczorny trekking. 

Dzień 7

Wyprawa do Wadi Ghuweir, uznawanej za najbardziej malowniczy obszar Rezerwatu. Grupę czeka wyzwanie - do 6 h marszu. Po zakończeniu trekkingu lunch i odjazd nad Morze Martwe na ostatni nocleg. Będzie to okazja aby zaznać kąpieli w najbardziej zasolonym zbiorniku wodnym świata. Dzień zakończy się posiłkiem na pożegnanie grupy. 

Dzień 8

Po śniadaniu grupa pojedzie do Ammanu, z którego odleci do Polski.

Zakwaterowanie

Hotele 3* i 4*, w pokojach dla dwóch osób. Jedną noc uczestnicy spędzą w namiotach na pustyni, wśród Beduinów. Dopłata120 USD/os. za jedynkę w hotelu,

Pogoda

Jordania jest położona w trzech strefach klimatycznych, dlatego temperatury na miejscu są bardzo zróżnicowane. Klimat w większości jest jednak charakterystyczny dla terenów pustynnych.

Cena zawiera

 • zakwaterowanie + śniadania,
 • zgodę na pobyt w Jordanii,
 • opiekę lokalnego przewodnika oraz opiekuna mówiącego po Polsku,
 • transport po Jordanii (bus do dyspozycji grupy),
 • 3 posiłki na pustyni,
 • ubezpieczenia KL, NNW i bagażu,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • opłaty wizowej,
 • biletów do atrakcji turystycznych,
 • posiłków nie ujętych w ofercie,
 • opłaty za wjazd do Wadi Mujib,
 • napiwków za lokalne usługi.

Ceny

20.06.2022 - 27.06.2022: 4079 PLN + bilet lotniczy ok. 1000 PLN

22.07.2022 - 29.07.2022: 4079 PLN + bilet lotniczy ok. 1000 PLN

19.08.2022 - 26.08.2022: 4079 PLN + bilet lotniczy ok. 1000 PLN

26.08.2022 - 02.09.2022: 4179 PLN + bilet lotniczy ok. 1000 PLN

16.09.2022 - 23.09.2022: 4079 PLN + bilet lotniczy ok. 500 PLN

03.10.2022 - 10.10.2022: 4079 PLN + bilet lotniczy ok. 500 PLN

Opłaty dodatkowe: 120 USD za bilety wstępu, ok. 35 USD za wjazd do Wadi Mujib, ok. 45 USD na datki za lokalne usługi.

Ważne informacje

Należy mieć negatywny wynik testu na koronawirusa, wykonanego nie później niż 72 h przed wyjazdem do Jordanii.

Organizator

Organized by Zorientowani Travel Club

Aktywne podróże obejmują objazdówki, fotowyprawy, wyjścia w góry, eksplorację wybrzeży i nie tylko.

Jordania - ciekawostki

W Petrze kręcono finałowe sceny “Indiana Jones i ostatnia krucjata”. Morze Martwe znajduje się w najniższym punkcie na ziemi.

Sprawdź podobne wyjazdy

Quito, Ekwador

Reykjavik, Islandia

22 - 27 październik 2022

+ 5 więcej

od3 760 PLN

/ os.

Amman, Jordania

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.