Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Slow travel w Jordanii. Wycieczka w wersji de luxe

Wycieczki po pustyni, off road, obozowisko na piasku, starożytna Petra, świetne hotele, krajobrazy księżycowe, kolorowe skałki, magiczna dolina, oazy i kurorty Morza Czerwonego czekają podczas podróży do Jordanii. Spełnij wyjazdowe marzenie i oddaj się rozpuście turystycznej w jednej z najbardziej pożądanych destynacji ostatnich lat!

Atrakcje

 • nocleg na pustyni Wadi Rum pod gwiazdami,
 • sprawdzone hotele w świetnych miejscach,
 • okazja do wyciszenia się,
 • objazdówka w stylu slow travel,
 • Jordańskie Królestwo Haszymidzkie w pigułce!

Czytaj więcej

Zwiń

Miejsce

Jordania jest pełna magii, którą doceni każdy rasowy podróżnik. Wielbłądy, rafa koralowa, naścienne rysunki, korytarze podziemne, obozy Beduinów, skałki wspinaczkowe, barwne formy skalne, wszechobecny piasek - to tylko część największych atrakcji tego fascynującego miejsca w Azji. Objazdówka po Jordanii ukaże nam najpiękniejsze perełki w kraju zdecydowanie warte zobaczenia!

Plan wyjazdu


Dzień 1

Bezpośredni lot z Warszawy do Jordanii, transfer, obiad, przejazd do Akaby, gdzie spędzimy noc. A przed noclegiem będzie jeszcze czas na kąpiel na prywatnej plaży z rafą koralową nad Morzem Czerwonym.

Dzień 2

Rejs wzdłuż wybrzeża z fakultatywnym nurkowaniem bądź snorkelingiem. Zajrzymy również na lokalny suk, gdzie zatrzymamy się w klimatycznej knajpce. Warto spróbować fajki wodnej i napić się kawy parzonej w jordańskim stylu. Wieczorna kolacja tematyczna.

Dzień 3

Po odpoczynku transfer na surową Wadi Rum, Pustynię Księżycową, a na niej zorganizujemy safari samochodami terenowymi i spacery. Śpimy na pustyni w namiotach 2-osobowych z toaletami i prysznicami.

Dzień 4

Wschód słońca na Wadi Rum i dalsza wycieczka po jej piaskach z niesamowitymi formacjami skalnymi i z opowieściami w tle. Piknik pod wiszącą skałą i transfer do Petry. Śpimy w hotelu w Wadi Musa. Przed noclegiem zdążymy jeszcze eksplorować dolinę Małej Petry podczas spaceru.

Dzień 5

Całodzienne zwiedzanie Petry z antycznymi zabytkami, ołtarzem poświęconym Duszarze, Wodospadem Lwów. Fakultatywnie zobaczymy monastyr.

Dzień 6

Transfer w kierunku Madaby, miasta mozaik, ze świetnie zachowanymi przykładami sztuki wczesnochrześcijańskiej, jak np. z mapą z Ziemią Świętą z V w. Jedziemy na Górę Nebo, skąd Mojżesz został wniebowzięty z panoramą Doliny Jordanu. Śpimy w Ammanie.

Dzień 7

Transfer do Jerash, miasta rzymskiego z pozostałościami forum, cardo, teatru, a następnie udamy się na zwiedzanie Kasr Al-Charana i Kusajr Amra, czyli pustynnych zamków dynastii Umajjadów z bezcennymi malowidłami. Zobaczymy również ruiny teatru rzymskiego w Ammanie, gdzie po spacerze zjemy pożegnalną kolację.

Dzień 8

Przejazd na lotnisko w Ammanie i lot do Warszawy.

Zakwaterowanie

Śpimy w hotelach 4- i 5* w pokojach 2-os. przy plaży bądź w centrum miast. Noc spędzimy także na pustyni w namiotach w beduińskim obozie (wyposażone w prysznice i toalety).

Cena zawiera

 • loty na trasie Warszawa-Amman-Warszawa (opłaty lotniskowe, bagaż podręczny + walizka 20 kg),
 • noclegi w hotelach 4- i 5* (pokoje 2-osobowe), 1 noc na pustyni Wadi Rum w obozowisku Beduinów (w wyposażonych namiotach 2-osobowych),
 • śniadania i obiad lub kolacja, zależnie od naszego programu,
 • bilety wstępu,
 • zestawy słuchawkowe (tour guide),
 • opiekę polskiego pilota i lokalnych przewodników,
 • ubezpieczenie (NNW, KL, CP, bagaż),
 • składkę na TFG i TFP.

Cena nie zawiera

 • lotów z Warszawy do Amman i z powrotem (z bagażem podręcznym oraz walizką 20 kg),
 • wydatków osobistych.

Ceny

Koszt wyjazdu do Jordanii zależy od wybranego terminu i zaczyna się od 5750 PLN/os.

Do podanej ceny należy jeszcze doliczyć koszt zakupu biletów lotniczych, jednak z uwagi na dynamiczną sytuację na rynku ich cena zostanie podana uczestnikom po dokonaniu wstępnej rezerwacji lub na zapytanie.

Organizator

Organized by Zorientowani Travel Club

Aktywne podróże obejmują objazdówki, fotowyprawy, wyjścia w góry, eksplorację wybrzeży i nie tylko.

Sprawdź podobne wyjazdy

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.