Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Jordania – aktywny wypoczynek w krainie baśni tysiąca i jednej nocy

Wyobraź sobie aktywny wypoczynek w otoczeniu niezwykłych księżycowych krajobrazów. Do tego safari po pustyni, nocleg w obozowisku Beduinów, rejs po krystalicznie czystych wodach Morza Czerwonego i podziwianie najlepiej zachowanych antycznych pozostałości Bliskiego Wschodu. Sprawdź, co jeszcze oferuje baśniowa Jordania!

Atrakcje

 • safari po Pustyni Księżycowej,
 • wędrówka po Rezerwacie biosfery Dana,
 • rejs po Morzu Czerwonym,
 • podziwianie ruin starożytnej Petry,
 • podziwianie antycznych pozostałości,
 • smakowanie lokalnych specjałów i aromatycznej kawy,
 • nurkowanie do rafy koralowej.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyprawa kierowana jest do osób aktywnych fizycznie i zaawansowanych kondycyjnie. W programie są długie trekkingi (ponad 20 km), częste spacery i kilkugodzinne wędrówki po rezerwacie biosfery.

Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Jordania to arabska monarchia konstytucyjna w Azji na Bliskim Wschodzie. Jej powierzchnię w około 90% stanowią pustynie oraz tereny półpustynne, szczególnie region wschodni, na którym rozciągają się nieskończone krajobrazy piasków, odłamków skalnych i gdzieniegdzie pojawiających się oaz.

Plan wyjazdu

Plan ramowy i kolejność realizacji poszczególnych punktów wyjazdu mogą ulec zmianie.

Dzień 1: Warszawa–Petra

Wylot z Warszawy do Jordanii. Transfer do Petry.

Dzień 2: Petra

Poznamy uroki Petry – stolicy królestwa Nabatejczyków i miasta znajdującego się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy tam starożytne pozostałości – niesamowite budowle wykute w skałach – i zachwycający spektakl kolorów w dolinie, która zbudowana jest z piaskowca zmieniającego swoje barwy wraz z porą dnia.

Powędrujemy trasą „Indiany Jonesa i ostatniej krucjaty”; zatrzymamy się przy wodospadzie Lwów, obejrzymy ołtarz Duszary i największą fasadę w Petrze wyrzeźbioną w różowoczerwonej skale – Monastyr. Tego dnia przejdziemy pieszo ponad 20 km, a wieczorem udamy się na zasłużony odpoczynek do kameralnego baru.

Dzień 3: Mała Petra i Rezerwat biosfery Dana

Pojedziemy do Małej Petry, skąd powędrujemy do najpiękniejszych zakątków doliny. Kolejnym punktem jest Rezerwat biosfery Dana – raj dla piechurów – oraz na zamek Shobak, jedna z najbardziej efektownych twierdz obronnych. 

Zatrzymamy się w kilku punktach widokowych, z których będziemy podziwiać Góry Edomu. Celem naszej podróży jest wioska Dana. Tam zorganizujemy dwugodzinny trekking po okolicy.

Dzień 4: Wadi Ghuweir i Akaba

Dzień zaczniemy od przejścia przez najpiękniejszą część Rezerwatu biosfery Dana. Wędrówka zajmie około 5-6 godzin. W trakcie eskapady zobaczymy urzekające krajobrazy i ciągle zmieniające się widoki. Potem pojedziemy do Akaby. Tam odpoczniemy w pobliżu Morza Czerwonego. 

Dzień 5: Rejs po Morzu Czerwonym i Akaba

Popłyniemy w rejs wzdłuż wybrzeża Jordanii. Uczestnicy będą mieli okazję zanurkować w Morzu Czerwonym i podziwiać tamtejsze rafy. Po dobiciu do brzegu, pójdziemy na lokalny targ i spędzimy trochę wolnego czasu w miejscowym pubie, delektując się głębokim smakiem kawy i najlepszą w Akabie fajką wodną.

Przeczytaj Czy nurkowanie jest trudne? Jak nurkować?

Dzień 6: Pustynia Wadi Rum

Pojedziemy na safari po pustyni Wadi Rum (Pustynia Księżycowa). To niezwykłe miejsce, w którym surowość piaskowych krajobrazów urozmaicona jest przyciągającymi oko formacjami skalnymi. Pustynię przemierzymy samochodami terenowymi, a najciekawsze tereny pokonamy pieszo. 

Dzień 7: Pustynia Wadi Rum–Morze Martwe

Kontynuujemy rajd po pustyni. W porze południowej przejazd do hotelu zlokalizowanego nad Morzem Martwym, kąpiele w morskich wodach i czas na odpoczynek. 

Dzień 8: Amman–Warszawa

Transfer do Ammanu i Jerash – jednego z najlepiej zachowanych grecko-rzymskich miast na Bliskim Wschodzie (tzw. Pompeje Wschodu). Przejazd na lotnisko w Ammanie i wylot do Polski.

Zakwaterowanie

W trakcie wyprawy nocować będziemy w 3* hotelach (pokoje dla dwóch osób). Jedną noc spędzimy na pustyni Wadi Rum w namiotach dwuosobowych, w obozie, który prowadzą Beduini.

Pogoda

W Jordanii panuje suchy klimat pustynny. Najlepszy czas na wyjazd połączony z aktywnym wypoczynkiem to miesiące od lutego do kwietnia. Temperatury mieszczą się wtedy w przedziale 20-24°C i sprzyjają pieszym wędrówkom.

Cena zawiera

 • noclegi + wyżywienie (codzienne śniadania; podczas pobytu na pustyni obiad i kolacja; obiad w trakcie rejsu),
 • opieka przewodników (polskojęzycznego i jordańskiego),
 • pozwolenie na wjazd do Jordanii (dla całej grupy),
 • lokalne przejazdy (wynajętym busem),
 • składkę na polisę ubezpieczeniową (NNW, KL, bagaż),
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • dopłaty do pokoju dla 1 osoby (120 USD),
 • wizy do Jordanii i biletów wstępu do obiektów (ok. 120 USD),
 • biletów lotniczych Warszawa/Kraków–Amman–Warszawa/Kraków,
 • posiłków nieuwzględnionych w programie (5 obiadów/kolacji to koszt ok. 50 JOD, czyli ok. 300 PLN),
 • napiwków (ok. 35 USD).

Ceny

Koszt wyjazdu na 8 dni: 3899 PLN od osoby + bilet lotniczy ok. 500 PLN. 

Ostateczna cena jest zależna od kursu waluty oraz ceny biletów lotniczych.

Ważne informacje

Każdy uczestnik musi posiadać wizę do Jordanii. Jest ona wydawana przez konsulat w Berlinie lub na lotnisku w Ammanie. Niezbędnym dokumentem tożsamości jest paszport z datą ważności nie krótszą niż 6 miesięcy.

Organizator

Organized by Zorientowani Travel Club

Aktywne podróże obejmują objazdówki, fotowyprawy, wyjścia w góry, eksplorację wybrzeży i nie tylko.

Jordania: obostrzenia COVID-19

Przed przylotem każdy uczestnik jest zobowiązany do wykonania testu wskazującego brak zakażenia wirusem SARS CoV-2. Test trzeba wykonać nie wcześniej niż 72 h przed wylotem.

Sprawdź podobne wyjazdy

Funchal, Madera, Portugalia

15 - 22 luty 2022

+ 1 więcej

od3 850 PLN

/ os.

Reykjavik, Islandia

Last minute

7 - 12 luty 2022

+ 5 więcej

od3 690 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.