Jordania: trekkingi po pustyni i zwiedzanie największych atrakcji regionu

Przeżyj przygodę wśród pustynnych krajobrazów Jordanii. Wyrusz na spotkanie z historią i kulturą Bliskiego Wschodu, przemierzając atrakcje Jordanii jak prawdziwi Beduini. Jordania to nie tylko Petra, przekonaj się o tym podczas objazdowej wycieczki.

Atrakcje

 • beduińska wyprawa po pustyni na wielbłądach,
 • specjały jordańskiej kuchni,
 • kąpiel w Morzu Martwym,
 • degustacja piwa produkowanego w jedynym browarze rzemieślniczym w Jordanii,
 • wycieczki trekkingowe i kanioning,
 • snorkeling wśród wraków statków,
 • noclegi na pustyni.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

W programie wyprawy została zaplanowana całodniowa wycieczka trekkingowa po rezerwacie Dana. Rezerwat znajduje się w kilku strefach klimatycznych (od śródziemnomorskiej do pustynnej), warto zabrać odzież i buty trekkingowe. Dla chętnych - możliwość kanioningu w Siq Trail.

Trasa przygotowana jest dla turystów, którzy otrzymują na miejscu kapok. Można zapakować do bagażu rękawiczki do wspinaczki, gdyż Siq Trail jest olinowany i miejscami trzeba się podciągać.

Stopień trudności wyprawy: 2.

Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Jordania, położona na Bliskim Wschodzie, jest celem wyjazdów turystycznych i licznych pielgrzymek. Zwiedzających przyciąga m.in Petra, będąca jednym z siedmiu nowych cudów świata. Jordania jest idealna do wypraw trekkingowych ze względu na surowe, pustynne krajobrazy.

Plan wyjazdu

Dni oraz punkty programu mogą ulec zmianie. Zależy to od dostępnych terminów wylotu oraz aktualnej sytuacji na miejscu.


Dzień 1:

Przelot z Krakowa lub Warszawy do Ammanu, stolicy Jordanii. Wizyta w Madabie, w którym wspólnie mieszkają chrześcijanie i muzułmanie. Przejazd do najniżej położonego punktu na ziemi, Morza Martwego.

Dla szukających niecodziennych wrażeń - kąpiel w najbardziej zasolonym morzu świata. Orzeźwiający wypoczynek na basenie. Wieczorem powrót do Ammanu i degustacja tutejszego street foodu oraz zabawa przy sziszy w jednym z lokali.

Dzień 2:

Zwiedzanie najważniejszych atrakcji stolicy Jordanii: cytadeli, pałacu Umajjadów, meczetów, Narodowej Galerii Sztuk Pięknych oraz zabytków rzymskich. Odkrywanie klimatu Bliskiego Wschodu podczas zakupów na miejscowym bazarze.

Degustacja piw z jedynego browaru rzemieślniczego w Jordanii, znajdującego się w jednej z chrześcijańskich enklaw w okolicy. Po powrocie do Ammanu możliwość dalszego biesiadowania w jednym z pubów.

Dni 3-4:

Podróż wzdłuż brzegu Morza Martwego drogą Jordan Valley Higway, którą wyprawa dotrze do rezerwatu przyrody Wadi Al-Mujib. Dla amatorów sportów ekstremalnych możliwość kanioningu po Siq Trail, szlaku prowadzącym po dnie głębokiego na kilkadziesiąt metrów kanionu.

Kolejny punkt na trasie to Dana, rezerwat biosfery UNESCO. Charakteryzuje się różnorodnością gatunków fauny i flory, położony jest w kilku strefach klimatycznych. Eksploracja tych terenów plus całodniowy trekking. Wieczorny odpoczynek w restauracji w Petrze.

Dni 5-6:

Przed grupą dwa dni spacerów wokół Petry, najbardziej znanego zabytku Jordanii. Jego historia zaczęła się 2 tys. lat temu. To skalne miasto, jeden z nowych siedmiu cudów świata, wyjdziemy poza główne szlaki turystyczne.

Dzień 7:

Początek przygody w beduińskim stylu z elementami trekkingu górskiego. Najpierw ekspedycja na wielbłądach wśród piasków dotrze do obozu Beduinów, pośrodku pustyni Wadi Rum. Pragnienie ugasimy, kosztując beduińskiej herbaty przygotowanej przez koczowników. W dalszej części dnia eksploracja formacji skalnych w okolicy, a na zakończenie ognisko w obozie i nocleg w namiocie na pustyni.

Dzień 8:

Kolejny dzień na Wadi Rum to przejazd jeepami, a następnie spacer wydmami i wizyty na licznych w okolicy punktach widokowych. Kulminacją będzie wyprawa trekkingowa na najwyższy szczyt Jordanii, Jabal Umm ad Dami, na wysokość 1854 m n.p.m.

Jego zdobywcy na noc zostaną z powrotem przewiezieni do obozu Beduinów.

Dzień 9:

Po niezwykłej przygodzie wśród pustynnych krajobrazów Jordanii relaks na plażach Morza Czerwonego nad Zatoką Akaba. Na entuzjastów nurkowania czeka snorkeling nad wrakami statków. Dla smakoszy- uczta z tradycyjnymi jordańskimi potrawami w roli głównej, przygotowanymi z owoców morza. Nocleg w Akabie.

Dzień 10:

Przejazd do Ammanu. Ostatnia możliwość zwiedzania atrakcji stolicy Jordanii oraz czas na zakup pamiątek z wyjazdu. Na pożegnanie z przygodą kolacja w restauracji.

Dzień 11;

Bezpośredni samolot do Polski.

Zakwaterowanie

Noclegi w Jordanii:

7 noclegów w pensjonatach i domach gościnnych w pokojach 2-osobowych.

2 noclegi pod wieloosobowym namiotem w obozie beduińskim na pustyni.

1 nocleg w pokoju lub w namiocie w rezerwacie Dana.

Pogoda

Średnie temperatury w Jordanii w kwietniu sięgają 25°C, nocą spadają do 14°C. Należy pamiętać, że noce na pustyni są chłodniejsze, może być nawet poniżej 10°C. Klimat w Jordanii jest różnorodny - od suchych pustyń po ciepłe tereny nadmorskie.

Cena zawiera

 • przeloty w obie strony z opłatami lotniskowymi,
 • możliwość zabrania bagażu rejestrowego ( max. 10 kg),
 • zakwaterowanie,
 • opłatę za wizę,
 • opiekuna (polskojęzycznego),
 • posiłki - 10 śniadań i 7 kolacji ( w tym na pustyni i rez. Dana),
 • lokalne przejazdy,
 • wizytę w browarze rzemieślniczym,
 • wstęp do Petry - 2 dni,
 • wycieczkę jeepami po pustyni,
 • wycieczkę na wielbłądach,
 • zestawy informacyjne, w tym mapy Jordanii,
 • obligatoryjną gwarancję od biura podróży,
 • ubezpieczenie NNW i KL,
 • bagaż ubezpieczony maksymalnie do kwoty 200 EUR,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • 3 kolacji w Petrze,
 • snorkelingu fakultatywnie,
 • nurkowania fakultatywnie,
 • kanioningu - fakultatywnie,
 • opłat za dodatkowy bagaż.

Ceny

Koszt wyjazdu - 5490 PLN.

Atrakcje fakultatywne płatne w jordańskiej walucie:

+ snorkeling - około 8 JOD,

+ nurkowanie - od 35 JOD,

+ kanioning - około 25 JOD.


Ważne informacje

Wyjazd do Jordanii wymaga uzyskania wizy.

Wylot z Warszawy bądź z Krakowa.

Organizator

Organized by Barents

Naszym celem jest organizowanie autorskich wycieczek i wypraw do nietypowych miejsc lub w innej, aktywnej formie.

Jordania na trekking

Wyjazd przewidziany jest dla grupy od 7 do 15 osób. Wylot bezpośredni samolotem z Krakowa - Balic lub Warszawy - Modlin. Możliwość wyboru za dopłatą innego portu lotniczego w Polsce.

Podróż lokalnym transportem odbędzie się busami lub taksówkami (w zależności od liczby uczestników). Zapewnione wyżywienie to śniadania i kolacje (oprócz wizyty w Petrze). Przekąski w ciągu dnia we własnym zakresie. Posiłki będą proste i sycące. Wśród nich m.in hummus, warzywa, owoce, owoce morza oraz wyśmienite i bardzo słodkie lokalne desery.

Sprawdź podobne wyjazdy

Amman, Jordania

10 - 20 kwiecień 2020

+ 1 więcej

od5 490 PLN

/ os.

Amman, Jordania

Kiszyniów, Mołdawia - Republika

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.