Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Tydzień off-roadu w Jordanii

Podczas tygodniowego off-roadu przez najpiękniejsze tereny Jordanii przeżyjemy niesamowitą przygodę, obejrzymy fantastyczne krajobrazy i zobaczymy największe zabytki. Intensywna wyprawa, podczas której doświadczymy jednego z nowych 7 cudów świata, czyli starożytnej Petry, wykąpiemy się w Morzu Martwym, pokonamy przeszkody podczas trekkingu w rezerwacie przyrody i spędzimy noc pod rozgwieżdżonym pustynnym niebem.

Atrakcje

 • kąpiel w Morzu Martwym,
 • nocleg na pustyni,
 • eksploracja Petry,
 • pełen przygód i pięknych widoków off-road,
 • trekkingi po rezerwatach przyrody.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyprawa dla osób zdrowych i posiadających dobrą kondycję fizyczną. Przemieszczamy się drogami asfaltowymi i szutrowymi, a także przez pustynię.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Jordania to orientalny i różnorodny kraj, nie tylko pod względem religijnym, ale także przyrodniczym. Podczas kilkudniowego pobytu zachwycimy się nieziemskimi, pustynnymi krajobrazami na Wadi Rum, dziką przyrodą rezerwatu Dana i pięknymi zabytkami w starożytnej Petrze.

Plan wyjazdu

Uwaga: Trasa wyprawy może ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne lub polityczne.

Dzień 1: trasa 150 km

Przed południem lądujemy w Ammanie i jedziemy do miasta Jarasch nazywanego Pompejami Wschodu. Odkrywamy atrakcje tego miejsca i na kolację oraz nocleg jedziemy do Madaby.

Dzień 2: trasa 180 km

Jedziemy nad Morze Martwe, gdzie możemy skorzystać z kąpieli w jego słonych wodach. Następnie przejeżdżamy do Wadi Mujib i wyruszamy na trekking po terenach rezerwatu. Trasa wędrówki prowadzi wśród ścian kanionu przez strumienie, wodne cieki i rzekę. Na kolację i nocleg zatrzymamy się w rezerwacie Dana.

Dzień 3: trasa 70 km

Jemy śniadanie i wyruszamy na trekking. Rezerwat Dana zachwyci nas zjawiskowymi widokami na kaniony, piaski pustyni i górskie szczyty. W drodze do Petry zatrzymamy się w zamku krzyżowców Shobak. Kolację zjemy w Petrze i tu także spędzimy noc.

Dzień 4

Wczesnym rankiem rozpoczynamy eksplorację skalnego miasta Petry (lista UNESCO), które jest jednym z nowych 7 cudów świata.

Pokonujemy drogę przez wąwóz Siq i możemy zachwycać się miastem Nabatejczyków oraz największymi jego atrakcjami: skarbcem, teatrem rzymskim, królewskimi katakumbami, Miejscem Ofiarnym, Bramą Themenos, pomnikiem Niszy, ulicą fasad i Wielką Świątynią. Kolację zjemy w Petrze, w hotelu, w którym zatrzymamy się na nocleg.

Dzień 5: trasa 130 km

Jedziemy na pustynię Wadi Rum i zachwycamy się zjawiskowymi, nieziemskimi krajobrazami. Zjemy kolację i noc spędzimy w namiotach w beduińskim obozie na pustyni.

Dzień 6: trasa 100 km

Po magicznym wschodzie słońca wyjeżdżamy nad Morze Czerwone, do kurortu Aqaba. Korzystamy z czasu wolnego, który możemy przeznaczyć na zakupy, kąpiel lub odkrywanie zabytków. Możemy także wypożyczyć sprzęt i wybrać się na nurkowanie i snorkeling. Kolacja i nocleg w hotelu w Aqaba.

Dzień 7: trasa 330 km

Po odpoczynku lub kąpieli w morzu wyruszamy w drogę powrotną do Ammanu, aby zdać auta. Wieczorem wyjdziemy na kolację do jednej z restauracji, a na nocleg wrócimy do hotelu.

Dzień 8

Powrót do kraju.

Zakwaterowanie

Noclegi podczas wyprawy mamy zapewnione w hotelach (5 nocy) oraz w namiotach w beduińskim obozie na pustyni (2 noce).

Pogoda

Najlepszym okresem na wyjazd do Petry i Ammanu jest wiosna i jesień. Temperatury wtedy są niższe niż w okresie letnim, w którym mogą przekraczać 40°C. Nad Morzem Martwym, czyli najniżej położonym miejscu na Ziemi, temperatury są dużo wyższe i w okresie wiosennym przekraczają 30°C.

Na pustyni Wadi Rum pora sucha trwa cały rok. W okresie od listopada do kwietnia temperatury w dzień wynoszą ok. 30°C, a w nocy mogą spaść poniżej 20°C.

Cena zawiera

 • przygotowanie programu wyprawy,
 • opiekę polskiego lidera,
 • wypożyczenie aut z napędem 4x4,
 • noclegi (7),
 • śniadania i kolacje,
 • koszulkę z wyjazdu,
 • ubezpieczenie AXA - 50 000 EUR,
 • wpłatę na turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych na trasie Kraków-Amman - ok. 500-1200 PLN/os.,
 • wizy do Jordanii oraz opłaty za wstęp do Petry (Jordan Pass) - ok. 370 PLN/os.,
 • kaucji za wypożyczenie samochodu - 1000 EUR/auto opłata zwrotna),
 • kosztów paliwa - 750 PLN/auto,
 • dopłaty do pokoju 1-osobowego - 400 PLN/os.,
 • opłaty za zwiedzanie kanionu Wadi Mujib - 20 JOD,
 • opłaty za prysznic nad morzem Martwym - 10 JOD/os.,
 • napiwków.

Ceny

Koszt wyjazdu na 8 dni uzależniony jest od liczby osób podróżujących w jednym aucie terenowym. Dla 2 osób w samochodzie cena wynosi 4900 PLN/os., dla 3 osób podróżujących w jednym aucie - 4300 PLN/os., natomiast dla 4 osób będzie to 3900 PLN/os.

Do tego dochodzą koszty lotów, wizy, wstępu do Petry, paliwa.

Ważne informacje

Do pobytu na terenie Jordanii niezbędne jest posiadanie wizy i paszportu z okresem ważności min. 6 miesięcy od planowanej daty powrotu.

Zalecane są szczepienia przeciw tężcowi, błonicy, żółtaczce typu A i B oraz durowi brzusznemu.

Organizator

Organized by Akteon - Podróże 4x4

Organizujemy wyprawy samochodami terenowymi oraz imprezy incentive.

Wyprawa do Jordanii

Walutą Jordanii jest dinar jordański - JOD.

Wszystkie niezbędne rzeczy pakujemy w miękką torbę podróżną lub walizkę.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.