Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Syberyjska eskapada: 5-dniowy rejs po Jeniseju + zwiedzanie Krasnojarska, Norylska i Jenisejska

Wycieczka do Rosji dla wszystkich tych, którzy marzą o wyprawie na koniec świata. Czekają na nas Norylsk, leżący za kołem podbiegunowym, rejs statkiem po jednej z największych rzek Syberii, Jeniseju oraz nieliczne miasteczka i osady rozlokowane nad jego brzegami. Potęga surowej przyrody, niezwykłe formacje skalne i wyjątkowe metropolie dalekiej północy na wyciągnięcie ręki.

W 2020 r. WYPRAWA ODWOŁANA, ZAPRASZAMY ZA ROK!

Atrakcje

 • Norylsk: miasto zlokalizowane za kołem podbiegunowym,
 • wyjątkowy rejs statkiem po Jeniseju,
 • Jenisejsk i jego drewniana architektura,
 • Krasnojarsk: centrum kulturalne i gospodarcze Syberii,
 • Rezerwat Krasnojarskie Stołby,
 • niezwykłe formacje skalne,
 • możliwość kąpieli w Jeniseju,
 • krasnojarska elektrownia wodna,
 • cmentarz upamiętniający ofiary łagrów,
 • krajobrazy tundry i tajgi,
 • muzea i cerkwie,
 • lokalne przysmaki i napitki.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wycieczka dla każdego o niewielkim stopniu trudności i bez konieczności posiadania specjalnych umiejętności.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Syberia zlokalizowana jest w północnej części Azji, na terytorium Rosji, największego pod względem powierzchni oraz jednego z najbardziej zaludnionych państw na świecie. Norylsk to jedno z miast, które odwiedzimy, położone daleko na północ, znajduje się za kołem podbiegunowym.

Plan wyjazdu


Dzień 1:

Zbiórka uczestników w Warszawie (lotnisko im. F. Chopina). Wylot do Krasnojarska z przesiadką w Moskwie.

Dzień 2:

Poranne lądowanie w Krasnojarsku. Po zakwaterowaniu i śniadaniu czeka nas wyprawa za miasto. Wyciągiem wjedziemy na punkt widokowy z panoramą na Rezerwat Stołby. Ujrzymy malowniczy krajobraz jodłowej tajgi oraz niezwykłe formacje skalne (granitowo-sjenitowe ostańce, których wysokość dochodzi do 100 m). Następnie przejazd do krasnojarskiej elektrowni wodnej: olbrzymiej zapory na Jeniseju.

Tego dnia w planie wycieczki śniadanie oraz kolacja [S, K].

Dzień 3:

Poranny przelot do Norylska (zlokalizowanego za kołem podbiegunowym miasta znanego z wydobycia niklu). Zakwaterowanie, krótki odpoczynek, a następnie zwiedzanie. Zobaczymy: Muzeum Norylska i Golgotę Norylską (cmentarz oraz miejsce upamiętnienia ofiar norylskich łagrów).

W planie dnia przewidziane śniadanie oraz kolacja [S, K].

Dzień 4:

Transfer do Dudinki: portu rzecznego leżącego nad Jenisejem, który przez ludność lokalną nazywany jest "oknem na świat". Odwiedzimy tu Tajmyrskie Muzeum Krajoznawcze. Następnie czeka nas zaokrętowanie na statku (w 2-os. kajutach) oraz wypłynięcie w rejs. Zwiedzanie okrętu i uroczysta kolacja na pokładzie jednostki z toastami za zdrowie kapitana.

Przystanek w Igarce, miejscowości leżącej na brzegu Igarskiej Przetoki Jeniseju. 

Tego dnia w planie wycieczki: śniadanie, obiad i kolacja [S, O, K].

Dzień 5:

Rejs w górę Jeniseju (najzasobniejszej w wodę syberyjskiej rzeki). Podziwiać będziemy niespotykanie surową przyrodę Syberii oraz ogromne połacie tundry i tajgi. Będzie nam dane ujrzeć ujścia Niżnej Tunguskiej i Kuriejki, rzek, których minięcie zawsze wywołuje spore poruszenie u pasażerów.

Zatrzymamy się na postój w miasteczku Turuchańsk, a wieczorową porą będziemy świętować przekroczenie koła podbiegunowego.

Przewidziane w planie dnia: śniadanie, obiad oraz kolacja [S, O, K].

Dzień 6:

Kolejny dzień eksploracji Jeniseju i jego nienaruszonych krajobrazów oraz słuchania wyjątkowych opowieści Sybiraków. Po drodze czeka nas postój w wiosce Bachta (zamieszkanej przez rybaków).

Dotrzemy na Progi Osinowskie, gdzie obowiązuje wahadłowy ruch statków. Dzieje się tak, gdyż tor wodny, który wytyczono między wyspami i podwodnymi skałami, jest wyjątkowo wąski.

Przewidziane są: śniadanie, obiad i kolacja [S, O, K].

Dzień 7:

Rejs przez Osinowskie Szczęki: najbardziej widowiskowy odcinek na trasie dolnego biegu Jeniseju. Ujrzymy granitowe brzegi, które tworzą klify o wysokości dochodzącej do 50 m.

Czekają nas postoje w miejscowościach: Worogowo i Jarcewo oraz możliwość wyjścia na przystań w celu zakupienia lokalnych pierogów, samogonu oraz świeżych warzyw.

Dla odważnych możliwość wykąpania się w wodach Jeniseju. Wieczorową porą kolacja oraz ostatni nocleg na statku.

Tego dnia w planie śniadanie, obiad i kolacja [S, O, K].

Dzień 8:

Dotrzemy do Jenisejska, który nazywany jest "ojcem syberyjskich miast". Wybierzemy się na spacer i podziwiać będziemy bogactwo drewnianej architektury. Odwiedzimy Muzeum Krajoznawcze oraz Muzeum Soboru Uspieńskiego.

W planie dnia śniadanie i kolacja [S, K].

Dzień 9:

Przejazd do Krasnojarska z przystankiem w miejscu, gdzie do Jeniseju wpada wypływająca z Bajkału Angara. Urządzimy wyjątkowy piknik na łonie przyrody.

Po dotarciu do celu zwiedzanie milionowego Krasnojarska: jednego z głównych kulturalnych i gospodarczych ośrodków Syberii. Odwiedzimy wzgórze Karaułnaja, na którym znajdują się słynna kapliczka (uwieczniona na 10-rublowym banknocie), zabytkowe cerkwie oraz Plac Teatralny.

Ostatnie zakupy oraz wieczorne pożegnanie z Syberią.

Przewidziane: śniadanie, obiad oraz kolacja [S, O, K].

Dzień 10:

Poranny transfer na lotnisko i lot powrotny przez Moskwę do Warszawy. Lądowanie na na Lotnisku im. F. Chopina i zakończenie wyprawy.

Zakwaterowanie

Gdzie śpimy na Syberii:

pokoje 2-os. z łazienkami w hotelach 3* (Norylsk i Krasnojarsk),

pokoje 2/3-os. w hotelu turystycznym w Jenisejsku,

2-os. kajuty I klasy podczas rejsu (4 noclegi).

Pogoda

Krasnojarsk oraz Norylsk znajdują się pod wpływem pod wpływem klimatu umiarkowanego zimnego. Występują duże opady deszczu przez cały rok. Średnia dobowa temp. na przełomie czerwca i lipca to ok. +18 stopni dla Krasnojarska oraz ok. +12 stopni dla Norylska.

Cena zawiera

 • koszty przelotów na trasach: Warszawa - Krasnojarsk, Krasnojarsk - Norylsk i Krasnojarsk - Warszawa,
 • rejs statkiem po Jeniseju (z Dudinki do Jenisejska),
 • koszty zakwaterowania,
 • wyżywienie zgodnie z przedstawionym programem,
 • wszystkie wewnętrzne transfery,
 • opiekę pilota wyprawy i lokalnych przewodników,
 • opłaty za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz opłaty za wstęp na tereny chronione,
 • ubezpieczenia: KL (30 000 EUR), NNW (15 000 PLN), bagażowe (1 000 PLN),
 • koszty wizowe,
 • koszty uzyskania pozwolenia na przebywanie w strefie podbiegunowej,
 • składkę na TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny).

Cena nie zawiera

 • napiwków (koszt ok. 40 USD),
 • wyżywienia wykraczającego poza to wymienione w programie,
 • dopłaty do zakwaterowania w pokoju 1-os. w hotelach 3* w Norylsku i Krasnojarsku oraz do zakwaterowania w 1-os. kajucie podczas rejsu statkiem. koszt: 250 USD (dostępność ograniczona).

Ceny

10 dni wycieczki w cenie: 12200 PLN + 340 USD już z napiwkami.

Ważne informacje

Pobyt w Norylsku i jego okolicach możliwy jest wyłącznie po uzyskaniu specjalnego pozwolenia od władz Federacji Rosyjskiej. Prosimy zatem o odpowiednio wczesne zgłoszenia (min. 3 miesiące przed planowanym rozpoczęciem wyjazdu).

W Rosji występuje obowiązek wizowy. Paszport, który posiadamy musi mieć datę ważności min. 6 miesięcy od planowanego terminu opuszczenia Federacji Rosyjskiej.

Nie ma obowiązku okazywania biletu powrotnego czy dowodów posiadania dostatecznych środków finansowych na kontynuowanie podróży.

Polskę i Rosję obowiązuje umowa, na mocy której zagwarantowana jest bezpłatna pomoc medyczna w razie wypadku lub nagłego zachorowania. Nie obowiązuje ona jednak w przypadku długotrwałego leczenia oraz przy wykonywaniu skomplikowanych zabiegów.

Organizator

Organized by SZEROKIE TORY

Specjalistyczne biuro podróży organizujące wyprawy do krajów, w których pociągi jeżdżą po szynach o szerokim rozstawie – do Rosji i jej sąsiadów.

Bezpieczeństwo w Rosji

Rosja znana jest z zagrożeń cyberprzestępczością, dlatego wskazane jest zachowanie szczególnej ostrożności podczas używania wszelkiego rodzaju sprzętu elektronicznego. Wskazane jest zaktualizowanie przed wyjazdem posiadanych urządzeń oraz (o ile jest to możliwe) uruchomienie dwustopniowej weryfikacji logowania. Należy także wystrzegać się łączenia z niezaufanymi sieciami wi-fi.

Sprawdź podobne wyjazdy

Moskwa, Federacja Rosyjska

Bajkał, Federacja Rosyjska

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.