Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Rezerwat Jata, bagna celestynowskie, Jeruzal (Wilkowyje)

Aktywna jednodniowa wycieczka, podczas której wyruszymy na liczne wędrówki i będziemy podziwiać otaczającą przyrodę. Na początek przejdziemy wśród bagien celestynowskich, a w kolejnym etapie wejdziemy do Rezerwatu Jata, aby zobaczyć skupiska jodły i liczne gatunki nietoperzy.

Dla miłośników serialu “Ranczo” przygotowaliśmy niespodziankę - wizytę w miasteczku Jeruzal (“Wilkowyje”). Będzie można kupić pamiątki i spróbować słynnego “Mamrota”!

Atrakcje

  • wędrówka wśród bagien celestynowskich,
  • Rezerwat Jata: lasy jodłowe i nietoperze,
  • wizyta w Jeruzal, czyli serialowych Wilkowyjach,
  • zwiedzanie Siedlec.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

W programie przewidziane liczne spacery. Oferta skierowana osób w każdym wieku - nie wymagamy dobrej kondycji fizycznej.

Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Spokojne, ciche miejsca na łonie przyrody od zawsze przyciągają turystów, którzy chcą odpocząć od zgiełku wielkich miast. Taką możliwość dają znajdujące się niedaleko stolicy rezerwaty (Celestynów, Rezerwat Jata), na terenie których można pospacerować wśród bagien, zobaczyć ciekawe gatunki ptaków, drzew i nietoperzy.

Po drodze warto też wstąpić do ciekawego miasteczka Jeruzal, które swoją sławę zawdzięcza produkcji “Ranczo”, a fanom serialu znane jest jako Wilkowyje.

Plan wyjazdu


Warszawa - Celestynów

Zbiórka o 7.10 w pobliżu pomnika Słowackiego na pl. Bankowym w Warszawie. O 7.30 wyjeżdżamy do Celestynowa. Po przybyciu na miejsce od razu wyruszamy na przechadzkę wśród celestynowskich bagien: Gołego, Bocianowskiego i Goździkowego. Nad tym ostatnim skorzystamy z przejścia po drewnianych kładkach, które wytyczają ścieżkę dydaktyczną. 6-kilometrowy spacer zakończymy na wysokiej, piaszczystej wydmie.

Jeruzal

Kolejnym przystankiem będzie miasteczko Jeruzal, znane niektórym jako serialowe Wilkowyje. Zobaczymy zabytkowy kościół św. Wojciecha z XVIII w. a w pobliskich sklepach fani “Rancza” będą mogli kupić pamiątki z wizerunkami bohaterów serialu i zdecydować się na degustację “Mamrota”.

Rezerwat Jata (Lasy Łukowskie)

Przejedziemy do Lasów Łukowskich do Rezerwatu Jata (godz. 12-15.). Zobaczymy skupiska jodły, bociany czarne, trzmielojady i kilka gatunków nietoperzy. Podczas spacerów po rezerwacie pokonamy dystans ok. 9 km.

Na koniec ok. godz. 15. pojedziemy do Siedlec, gdzie zjemy obiad i wybierzemy się na spacer po mieście. Powrót do Warszawy planowany jest ok. godz. 19.30.

Cena zawiera

  • przejazd autobusem na całej trasie wycieczki,
  • opiekę pilota,
  • ubezpieczenia NNW i KL NNW.

Cena nie zawiera

  • wyżywienia,
  • wydatków własnych.

Ceny

Koszt wyjazdu to 120 PLN/os.

Ważne informacje

Przejazd zagwarantowany na całej trasie wycieczki: Warszawa - Celestynów - Jeruzal - Rezerwat Jata - Siedlce - Warszawa. Będziemy przemieszczać się busem lub autokarem firmy Mercedes/Iveco/Scania.

Zabieramy ze sobą wygodne buty, ponieważ w planach mamy liczne spacery. Należy zadbać o odpowiednią odzież, aparat fotograficzny, przekąski i napoje.

Organizator

Organized by TripsTravel.pl

Specjalizujemy się w aktywnych wyjazdach na weekend. Z nami poznasz ciekawe miejsca i ludzi, a do tego przeżyjesz prawdziwą przygodę!

Sprawdź podobne wyjazdy

Piotrków Trybunalski, Polska

29 listopad 2020

od120 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.