Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Spędź dzień we Lwowie (wyjazd z Przemyśla)

Odkryj piękno Lwowa, starego, galicyjskiego miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zachwyć się jego unikalną architekturą, w której widać wpływ różnych europejskich stylów od XIII do XX wieku. Przenieś się w czasie dzięki niepowtarzalnym zabytkom. Wyjątkowych wrażeń doświadczysz podczas jednodniowej wycieczki do Lwowa.

Atrakcje

bogaty program w 1 dzień,

najpiękniejsze zabytki Lwowa: klimatyczna starówka z rynkiem, kościoły obrządku katolickiego i prawosławnego, katedra ormiańska, Opera Lwowska,

Cmentarz Łyczakowski, w tym Cmentarz Orląt Lwowskich - najstarsza zabytkowa nekropolia Lwowa, gdzie pochowanych jest wielu zasłużonych dla Polski i Ukrainy ludzi kultury, nauki i polityki.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Niski poziom zaawansowania. Wycieczka dostępna dla wszystkich zainteresowanych.

Podstawowy
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Lwów to największe miasto zachodniej Ukrainy. Jest ważnym ośrodkiem edukacyjnym i kulturalnym. Lwowska starówka znajduję się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. We Lwowie widoczne są wpływy zarówno wschodu, jak i zachodu.

Lwów i Przemyśl wraz z Krakowem były najważniejszymi ośrodkami w dawnej Galicji. Według podziału przyjętego przez Austriaków Lwów oraz Przemyśl należały do Galicji Wschodniej. Przez długi czas Lwów był polskim miastem i do II wojny światowej jednym z głównych ośrodków kulturalnych Polski. Było to miasto wieloetniczne zamieszkane przez Polaków, Żydów, Ukraińców, Ormian, Niemców, Czechów, Rosjan.

Plan wyjazdu

Program wycieczki jest ramowy. Zmianie lub przesunięciu mogą ulec poszczególne punkty programu.

Wyjeżdżamy autokarem z Przemyśla wcześnie rano (godz. 6.40). Miejsce zbiórki - przystanek na rogu ulic Piłsudskiego i Chopina. Z Przemyśla do Lwowa jest niecałe 100 km. To najlepsza baza wypadowa na jednodniową wycieczkę. Wczesna godzina wyjazdu wiąże się z tym, aby zdążyć przed zmianą personelu na granicy.

Zwiedzanie Lwowa rozpoczniemy od objazdówki: kościół św. Elżbiety, Katedra św. Jura, polska szkoła, kościół Marii Magdaleny, Cmentarz Łyczakowski oraz Cmentarz Orląt Lwowskich.

Następnie udamy się do centrum i odkryjemy uroki lwowskiej starówki. Zobaczymy wieżę prochową, pomnik Fiodorowa, cerkiew Wołoską, arsenał królewski, kościół dominikanów, pomnik Nikifora, rynek, kamienicę królewską, włoskie podwórko, kamienicę czarną, katedrę łacińską, Kaplicę Boimów, katedrę ormiańską, plac Mickiewicza, Operę Lwowską.

Przewidziany jest czas na obiad (możliwość wcześniejszego wykupienia u organizatora) i czas wolny na zakup pamiątek.

Przyjazd do Przemyśla w godzinach wieczornych.

Zakwaterowanie

Wycieczka jednodniowa bez noclegu.

Pogoda

Pogoda we Lwowie jest zbliżona do pogody w Polsce. Najniższe temperatury są zwykle w styczniu, a najwyższe w lipcu. Najlepiej odwiedzić Lwów w okresie od maja do września. Średnia temperatura w okresie letnim waha się od 21 do 26°C.

Cena zawiera

  • transport autokarem/busem,
  • opiekę pilota wycieczki,
  • opiekę polskojęzycznego przewodnika we Lwowie,
  • bilety wstępu do odwiedzanych obiektów: Cmentarz Łyczakowski i Orląt, opera (zwiedzanie wnętrza budynku, w przypadku niedostępności opery zamiennie Kaplica Boimów lub Muzeum Historyczne), katedra łacińska, katedra ormiańska, włoskie podwórko,
  • ubezpieczenie NNW i KL.

Cena nie zawiera

  • dodatkowego wyżywienia,
  • kosztów dodatkowych atrakcji nie objętych programem.

Ceny

Koszt jednodniowej wycieczki do Lwowa wynosi 150 PLN od osoby. Opcjonalnie dopłata za obiad dwudaniowy 30 zł.

Dzieci do 2 lat uczestniczą w wycieczce bezpłatnie. Opłata za dziecko do 15. roku życia wynosi 130 PLN.

Ważne informacje

Przekraczając granicę polsko-ukraińską, należy mieć paszport ważny co najmniej dodatkowe pół roku.

Walutą na Ukrainie jest hrywna. Najlepiej płacić kartą lub zabrać złotówki i wymienić na hrywny na miejscu.

Podczas zwiedzania świątyń należy mieć odpowiedni strój zakrywający ramiona i kolana.

Organizator

Organized by Biuro Podróży Chortycia

Zabierzemy Cię do Lwowa, na Ukrainę oraz do Odessy. Z nami spędzisz urlop Truskawcu i wybierzesz się na objazdówki po Kijowie i Czarnobylu.

Atrakcje Lwowa:

Będąc we Lwowie, koniecznie trzeba zobaczyć Kasyno Szlacheckie z jego pięknymi drewnianymi schodami i przeszklonym holem głównym. To najpiękniejsza lwowska budowla w stylu neobarokowym. Aby wejść do środka, należy znaleźć stróża, który wpuszcza do środka za symboliczną opłatą.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.