Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Japonia: Tokio, Hiroszima, dzielnica Samurajów i pyszne jedzenie

Podczas wyprawy będziemy zachwycać się pięknem i różnorodnością Japonii. Zobaczymy nowoczesne, ekskluzywne dzielnice największych miast, malownicze wioski i miasteczka, a także wejdziemy na przepiękne wzgórza Japońskich Alp. Podczas wyjazdu do Japonii czeka nas wiele atrakcji oraz wizyt w najsłynniejszych obiektach historycznych.

Atrakcje

 • zwiedzanie Tokio i Hiroszimy,
 • Park i Memoriał Ofiar Bomby Atomowej w Hiroszimie,
 • kąpiele w piasku wulkanicznym i gorących źródłach,
 • lokalne smakołyki: ostrygi, sushi i okonomiyaki,
 • zjawiskowe ogrody i zamki,
 • majestatyczne świątynie,
 • Nagamachi - dzielnica samurajów,
 • rejs statkiem u podnóży góry Fuji (dla chętnych),
 • ekskluzywna dzielnica Ginza.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Japonia to pełen kontrastów, wyspiarski kraj w Azji, który zachwyca nieprzeciętnym pięknem otaczającej przyrody i potężnym postępem technologicznym widocznym w największych miastach. Tylko tam można zachwycić się niezwykłym, wręcz magicznym procesem rozkwitania wiśni wczesną wiosną i jesiennym czerwienieniem liści klonów jesienią.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Lecimy do Tokio z Warszawy. Istnieje również możliwość wylotu z innego europejskiego portu lotniczego - należy nas jednak wcześniej o tym poinformować.

Dzień 2

Po przylocie do Tokio jedziemy do hotelu, a wieczorem wyruszamy na wstępne poznawanie miasta.

Dzień 3

Kolejny dzień w Tokio. Pojedziemy do Parku Ueno, w którym będzie można zwiedzić Tokyo National Museum i Tokyo Metropolitan Museum of Art (zwiedzanie dla chętnych). Zobaczymy świątynie, które znajdują się w dzielnicy Asakusa, wieżę Skytree, dzielnicę Shibuya, a także będziemy mieli czas na zakupy.

Dzień 4

Przejedziemy do Hiroszimy (zakwaterowanie), gdzie zwiedzimy Park i Memoriał Ofiar Bomby Atomowej. Wieczorem wyjdziemy na spacer i spróbujemy lokalnych smakołyków okonomiyaki. Nocleg w Hiroszimie.

Dzień 5

Wycieczka na wyspę Miyajima. Zobaczymy kompleks świątyń Itsukushima, a także m.in. bramę Torii. Potem wejdziemy, lub wjedziemy, kolejką na górę Misen. Tam możemy spróbować lokalnego przysmaku - ostryg. Wieczorem pojedziemy do Kagoshimy.

Dzień 6

Jedziemy na wyspę Sakurajima, gdzie znajduje się czynny wulkan. Pójdziemy na spacer po Kagoshimie. Dla chętnych będzie wycieczka do Ibusuki oraz kąpiele w wulkanicznym gorącym piasku. Później wszyscy razem pójdziemy do sushi baru w Kagoshimie.

Dzień 7

Jedziemy do Kirishima-Jingu i wyruszamy do Parku Narodowego Kirishima, aby eksplorować wulkaniczne kratery. Po kilku godzinach trekkingu zejdziemy do znajdującej się wśród gór Ebino-Kogen. Po powrocie do Kagoshimy będziemy odpoczywać w gorących źródłach i podziwiać ocean.

Dzień 8

Jedziemy do uzdrowiska Beppu, które słynie z gorących źródeł. W zależności od upodobań, możemy wypoczywać w kąpielisku, np. Suginoi Hotel, a także wybrać się na spacer po Beppu Hells, gdzie oprócz gorących źródeł znajdziemy gejzer.

Dzień 9

Wyruszamy do Okayamy, gdzie również zatrzymamy się na nocleg. Pójdziemy tam do ogrodu Koraku-en i do zamku Okayama-jo.

Dzień 10

Przejedziemy do miasteczka Imabari, które leży na wyspie Shikoku. Tam, na rowerach pojedziemy na Shimanami Kaido - sa to mosty, które łączą wysepki na wewnętrznym Morzu Japońskim. Będziemy mogli wykąpać się w morzu, jednak będzie to zależało od temperatury w tym dniu.

Dzień 11

Dzień rozpoczynamy od zwiedzania zamku w Himeji. Następnie pojedziemy do Osaki i przejdziemy tam wokół zamku. Potem będziemy podziwiać miasto z tarasu Umeda Sky Building. Nocleg w Osace.

Dzień 12

Jedziemy do Nara, które było pierwszą stolicą Japonii. Wyruszamy na eksplorację miasta, zobaczymy świątynię Todai-Ji, a w niej 16-metrowy posąg Buddy oraz świątynię Kasuga Taisha, w której zobaczymy mnóstwo latarni. W godzinach popołudniowych pojedziemy do Kioto i pójdziemy do dzielnicy Gion, z nadzieją na zobaczenie gejsz.

Dni 13-14

Spędzimy 2 dni w Kioto, podczas których będziemy mogli zobaczyć: świątynie Kiyyomizu-dera, kamienny ogród w świątyni Ninna-ji, Złoty Pawilon w ogrodach Kinkaku-ji, uliczki Sannen-zaka i Ninnen-zaka, zamek Nijo-jo, las bambusowy przy świątyni Tenryu-ji, liczne czerwone bramy w świątyniach Fushimi-inari-Taisha.

Dzień 15

Przejeżdżamy do Kanazawy (zakwaterowanie) i wyruszamy w miasto, aby zobaczyć Muzeum Sztuki Współczesnej, Nagamachi - dzielnicę Samurajów, zamek Kanazawa-jo i zachwycający Ogród Kenroku. Nocleg w Kanazawie.

Dzień 16

Jedziemy do Takayamy, która słynie z produkcji mat tatami, służących w tradycyjnych japońskich domach jako podłogi. Wytwarza się tu również sake. Będziemy zwiedzać miasteczko i pójdziemy też do skansenu Hida no Sato. Nocleg spędzimy w japońskim hotelu - ryokanie.

Dzień 17

Autobusem pojedziemy do japan Alps National Park, tam przesiądziemy się do kolejki linowej Shin-Hotaka i rozpoczniemy trekking po malowniczych wzgórzach. Dla chętnych wizyta w onsenie (gorące źródło). Następnie jedziemy do Matsumoto.

Dzień 18

Odwiedzimy dziś farmę wasabi, spacerując przez japońską wieś, i zamek Matsumoto-jo. Wieczorem pojedziemy do Tokio, gdzie będziemy spać w hotelu kapsułowym.

Dzień 19

Wyruszymy na wycieczkę do Nikko, aby zwiedzić znajdujące się w okolicy świątynie. Po powrocie do Tokio wybierzemy się na spacer do luksusowej dzielnicy Ginza i będziemy korzystać z czasu wolnego.

Dzień 20

Rankiem pójdziemy na targ rybny Tsukiji, a potem przespacerujemy się w okolicach Pałacu Cesarskiego. Po południu wybierzemy się do wielkiego sklepu elektronicznego Yodobashi Camera, który znajduje się w dzielnicy Shinjuku. a także pójdziemy zobaczyć ogromny zegar wahadłowy w Shinjuku NS Building. Zachód słońca będziemy podziwiać z wieży należącej do Tokyo Metropolitan Government Offices, a potem udamy się do rozrywkowej dzielnicy Kabukicho.

Dzień 21

Dziś każdy może zdecydować jak spędzi dzień. Istnieje możliwość pozostania w Tokio, aby pójść na zakupy, spacer lub po prostu odpocząć. Możemy także wybrać się na pełną atrakcji wycieczkę do Hakone. Będziemy podziwiać górę Fuji ze szczytu wzgórza, na który wjedziemy kolejką, wsiądziemy na statek i wyruszymy w rejs po jeziorze u podnóży Fuji, zobaczymy także źródła geotermalne. Na nocleg wrócimy do Tokio.

Dzień 22

Powrót do Polski.

Zakwaterowanie

Podczas wyjazdu śpimy w hotelach w pokojach 2-osobowych. Jedną noc spędzimy także w hotelu kapsułowym i jedną w japońskim hotelu ryokanie.

Pogoda

Jaka jest pogoda w Japonii? Japonia to wyspiarski kraj, w którym latem jest upalnie i wilgotno. W sierpniu i wrześniu występują tajfuny. Jesień w Japonii to okres, w którym obchodzone jest Momijigari, kiedy to liście klonów zmieniają barwę na czerwoną. Wiosną natomiast obserwujemy zjawiskowy proces kwitnienia wiśni.

Cena zawiera

 • bilety lotnicze z Warszawy do Tokio,
 • transfery w Tokio (z i na lotnisko),
 • zakwaterowanie (20 noclegów),
 • opłaty za przejazdy pociągami,
 • opiekę pilota,
 • zestaw gadżetów: koszulka, worek sportowy, etui na bilet i karta ubezpieczeniowa,
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu (Signal Iduna).

Cena nie zawiera

 • biletów wstępu do obiektów i opłat za przejazdy metrem lub taksówką (łącznie 650 USD),
 • wyżywienia (30 USD/os./dzień),
 • wpłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 13 PLN/os.,
 • atrakcji fakultatywnych: Beppu Hells (20 USD), kąpiele w piasku wulkanicznym (12 USD), wjazd na wieżę widokową Tokyo Skytree (30 USD), wycieczka do Hakone (80 USD), Disneyland w Chiba (67 USD).

Ceny

Koszt wyjazdu: 8790 PLN + 1890 USD.

Podana w ofercie cena podstawowa została przeliczona na zł. Jej ostateczna wysokość będzie zależeć od kursu odpowiedniej waluty z dni dokonywania poszczególnych płatności.

Ważne informacje

W podróż zabieramy ze sobą dowód osobisty (może być też dodatkowo prawo jazdy) i ważny paszport - ważność tego dokumentu to 3 miesiące od daty wyjazdu z Japonii).

Organizator

Organized by Kiribati Club

Ciekawe kierunki, nietypowe destynacje, doświadczenie, zbaczanie ze szlaków, osobowości, eksploracja nurtu slow travel.

Co spakować na wycieczkę Japonii?

Zabieramy ze sobą buty trekkingowe (najlepiej krótkie) lub sportowe, polar lub bluzę, okulary przeciwsłoneczne, kremy z filtrem, kurtkę przeciwdeszczową. W podróż wybieramy się małą grupą, liczącą od 6 do 12 osób.


Sprawdź podobne wyjazdy

Moshi, Tanzania

5 - 12 październik 2021

+ 2 więcej

od2 190 USD

/ os.

Buenos Aires, Argentyna

7 listopad - 1 grudzień 2021

+ 1 więcej

od12 900 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.