Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Japonia: podróż przez najpiękniejsze zakątki Kraju Kwitnącej Wiśni

Wyprawa do Japonii będzie obfitować w niezwykłe doznania kulinarne. Spróbujemy najlepszych przysmaków japońskiej kuchni. Na liście atrakcji nie zabraknie także przejażdżek niesamowicie szybkimi shinkansenami, ale i powolnych spacerów w otoczeniu przepięknych krajobrazów.

Wszystkie wycieczki, na jakie wyruszymy, będą odbywały się pod opieką licencjonowanego pilota, który posiada ogromną wiedzę na temat japońskiej tradycji i kultury.

Atrakcje

 • degustacja japońskich przysmaków,
 • degustacja sake,
 • zakupy w słynnym pasażu Nakamise,
 • przejażdżki shinkansenami,
 • ogrody w stylu zen,
 • cudowne świątynie,
 • zakupy na miejscowych targach,
 • zwiedzanie Hiroszimy,
 • Miyajima - wyspa świątyń,
 • Park Narodowy Fudżi,
 • opieka licencjonowanego pilota.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Japonia to przepiękny i kolorowy kraj słynący z niesamowitej kuchni i pięknych ogrodów oraz świątyń.

Cudowne japońskie ogrody w stylu zen są kwintesencją japońskiej estetyki, a niektóre z unikalnych miast to centrum zakupowego raju.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Przelot do Tokio.

Dzień 2

Odpoczywamy po podróży. Przylot do Tokio o 9:15; odprawa paszportowa, a następnie przejazd do centrum Tokio, gdzie zobaczymy między innym pierwszą tokijską buddyjską świątynię Senso-ji z 628 r. w Asakusa, czyli w najstarszej dzielnicy Tokio - Shitamachi.

Przejście przez pasaż Nakamise ze słynną Bramą Gromów (Kaminarimon), pełen sklepów z tradycyjnymi japońskimi pamiątkami przysmakami. Następnie transfer do hotelu i czas na spokojny sen po długiej podróży.

Dzień 3

Dzień z niezwykłym Tokio zaczynamy od przejazdu do ratusza Tokyo Metropolitan Building w dzielnicy drapaczy chmur Shinjuku, z którego roztacza się wspaniała panorama miasta. Stąd spacer przez 70 hektarowy park, z 120 tysiącami wiecznie zielonych starych drzew do najważniejszego w stolicy chramu shinto – Meiji Jingu, poświęconego cesarzowi Meiji, który otworzył Japonię na świat po niemal 250-letnim okresie wojskowych rządów rodu Tokugawa.

Następnie powrót do czasów współczesnych i przygoda z Harajuku: uliczka subkultury modowej i mekka cosplayerów Takeshita Dori, wizyta w sklepie 100 jenowym typu „mydło i powidło”, słynna aleja Omote Sando (tokijskie Pola Elizejskie), która jest architektoniczną wizytówką Tokio z butikami światowej rangi projektantów, zakup pamiątek w Oriental Bazaar.

Dzień zakończymy w dzielnicy młodzieży Shibuya, gdzie zobaczymy sławny pomnik wiernego psa Hachiko i kultowe skrzyżowanie typu scramble crossing, znane z filmów „Łowca androidów” , „Między słowami” czy „Tokyo Drift”. Kolacja w jednym z wieżowców Tokyo - spróbujemy nie tylko sake, ale też specjałów tradycyjnej kuchni japońskiej. Powrót do hotelu. Nocleg w Tokio.

Dzień 4

Przejazd pociągiem shinkansen do Nagano, a następnie wyczarterowanym autobusem do Doliny Piekieł Jigokudani, gdzie w gorących źródłach w miesiącach jesienno-zimowych relaksują się małpy śnieżne makaki. Powrót do Nagano i przejazd pociągiem do urokliwego miasteczka Matsumoto, które słynie z Zamku Kruków – jedynego zamku japońskiego o ścianach w czarnym kolorze. Nocleg w Matsumoto.

Dzień 5

Rano wykwaterowanie i zwiedzanie okolic zamku w Matsumoto (opcjonalnie, zależne od godziny wyjazdu pociągu, wizyta w muzeum poświęconym przede wszystkim urodzonej w Matsumoto awangardowej królowej japońskiej sztuki i najdroższej artystki świata - Yoyoi Kusama, która na co dzień mieszka w…. szpitalu psychiatrycznym.

Po obiedzie transfer do Kyoto (duży bagaż transportowany zostanie przez kuriera do Kioto) i jedziemy shinkansenem do Kioto (ze średnią prędkością 280 km/ h). Dzień w Kioto, jednym z najbardziej niezwykłych miast Nippon. W Kioto zachowało się około 1800 świątyń, do tego jest jeszcze 17 obiektów uznanych za światowe dziedzictwo kultury, pałace i zamki, no i oczywiście sporo starych, drewnianych uliczek. Urokliwe świątynie otoczone są tradycyjnymi ogrodami w stylu zen, co w połączeniu z czasem czerwienienia klonów, jest kwintesencją japońskiej estetyki.

Odwiedzimy najbardziej unikatowe świątynie japońskiej tysiącletniej stolicy, wczujemy się w magiczną atmosferę starego miasta i zagłębimy w klimatyczne uliczki, którymi gejsze wracają z przyjęć organizowanych przez ich zamożnych patronów. Wieczorem po kolacji spacer do Gion, czyli dzielnicy herbaciarni, teatrów i domów gejsz oraz maiko. Następnie przechadzka do Pontocho – malowniczej alejki z barami i restauracjami, gdzie najczęściej można spotkać gejsze z klientami. Kolacja w stylu shabu – shabu. Nocleg w Kioto.

Dzień 6

Po śniadaniu udamy się do historycznej dzielnicy Higashiyama, gdzie nadal panuje atmosfera starego Kioto, okolice świątyni buddyjskiej Kyomizu-dera, będącej obiektem dziedzictwa kulturowego Japonii, założonej w 778 r. i zbudowanej bez jednego gwoździa.

Przejazd i zwiedzanie świątyni Fushimi Inari, jednej z piękniejszych w Japonii, poświęconym bóstwu płodności, ryżu i powodzenia w biznesie, i spacer odcinkiem 4 km trasy, na której znajduje się 10,000 czerwono-pomarańczowych bram tori.

Następnie przejazd do Arashiyama i tutaj spacerkiem do słynnego Lasu Bambusowego i pradawnego Mostu Togetsukyō (Most Przekraczającego Księżyca), a także wizyta w ogrodach i pięknej świątyni niebiańskiego smoka Tenryuji. Powrót do hotelu. Powrót do hotelu.

Dzień 7

Rankiem przejazd do dawnej stolicy Japonii – Nara. Odwiedzimy świątynię Todaiji, z największym na świecie wykonanym z brązu 57-metrowym posągiem Buddy, a także świątynie Horyuji. Wielką atrakcją będzie spacer po parku, w którym możemy karmić jelenie sika. Powrót do hotelu w Kyoto.

Dzień 8

Rankiem przejazd do Hiroshimy, oczywiście shinkansenem. Małe bagaże zostawimy w hotelu, a następnie dotrzemy pod Kopułę Bomby Atomowej, dalej zwiedzanie Parku Pokoju oraz Muzeum Pokoju. Kolejno spacer po pełnej życie dzielnicy Hondori oraz Ogrodzie Miniatur (japońskich krajobrazów) Shukkeien. W trakcie spaceru zahaczymy także o zamek samurajów. Nocleg w Hiroszimie.

Dzień 9

Rano wycieczka na Miyajimę, wyspę świątyń, celem poznania jednego z najpiękniejszych japońskich widoków – olbrzymiego tori umieszczonego w morzu. Z racji walorów historycznych i przyrodniczych miejsce to znajduje się na liście UNESCO. Zobaczymy przepięknie położonym kompleksie świątynnym Daishoin. Przerwa na obiad – tym razem szef kuchni poleca ostrygi oraz węgorza.

Popołudniem przejazd do Osaki. Osaka to stolicy japońskiej kuchni i centrum zakupowe kraju. Przejdziemy pod zamek w Osace „Osakajo” – dla kontrastu, standardowy czyli biały. Wieczorem Spacer po najbarwniejszej dzielnicy rozrywkowej świata wzdłuż kanału Dotonbori w Nanba i kolacja w tradycyjnej restauracji, gdzie spróbujemy placków okonomiyaki oraz kushikatsu. Nocleg w Osace.

Dzień 10

Rankiem przejazd shinkansenem w okolice do Gotemby, skąd dwoma vanami udamy się nad powulkaniczne jezioro Yamanakako pod samą górą Fuji, gdzie zjemy lunch. Zatrzymamy się w górskim domku letniskowym z widokiem na Fuji, gdzie śpimy na tatami, a szczególną atrakcją jest grill po japońsku (wołowina wagyu i owoce morza).

Dzień 11

W pierwszej kolejności zwiedzimy Park Narodowy Fudżi. Jeśli warunki pogodowe będą dobre, dotrzemy do piątej stacji G. Fuji – ponad chmurami. Jeśli nie, to atrakcji na pewno nie zabraknie. Będziemy w Dolinie Owakudani.

Odwiedzimy Oshino Hakkai - tradycyjną wioskę, udamy się także na rejs po J. Ashi. Jeśli wjazd na piątą stację się nie uda, wjedziemy kolejką na wulkan Hakone. Zakwaterowanie w górskim domku letniskowym z widokiem na Fudżi.

Dzień 12

Śniadanie. Całodzienny wyjazd pociągiem do Nikko (Lsta UNESCO), gdzie w XVII wieku wzniesiono grobowce shogunów z rodu Tokugawa. Zobaczymy między innymi Toshogu – przepięknie położone na porośniętych lasem wzgórzach imponujące mauzoleum Tokugawy Ieyasu oraz Taiyuinbyo.

Obiad w trakcie zwiedzania. Nocleg w kurorcie uzdrowiskowym z gorącymi źródłami Kinugawa Onsen.

Dzień 13

Transfer do Edo Wonderland Nikko Edomura, wycieczka do przeszłości i teleportacja do epoki gejsz i samurajów w parku tematycznym z epoki Edo – przebranie się w np. lorda, gejszy, ronina lub ninja.

W programie widowiskowy pokaz sztuk walki ninja, spektakularny orszak Oiran, kiedy gejsza prowadzona jest w uroczystym pochodzie do domu swojego przyszłego patrona. Lunch na terenie wioski Edo w tradycyjnej karczmie o atmosferze Tokio sprzed 200-300 lat. Popołudniem transfer do hotelu Tokyo – Narita

Dzień 14

Poranny transfer na lotnisko i przelot do kraju, lądowanie w Warszawie.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w hotelach 3* oraz 4* - w tym trzy noclegi w japońskim domku.

Dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi 500 USD - płatne na miejscu u pilota wycieczki.

Cena zawiera

 • przeloty: Warszawa-Tokyo, Tokyo-Warszawa;
 • transport dużych bagaży między miastami, w czasie dłuższych przejazdów shinkansenem, przejazdy shinkansenem (bilet tygodniowy) oraz klimatyzowanymi autobusami (bus / van na wyłączność w czasie wycieczki na Fuji oraz do Kamakury), a także transportem publicznym (metro, autobusy, tramwaje);
 • wycieczki i wejścia do miejsc wymienionych w programie;
 • zakwaterowanie w hotelach 3* oraz 4*;
 • lokalnych przewodników (japonista mieszkający w Japonii) i licencjonowanego pilota z Polski;
 • wyżywienie: śniadania oraz obiady/kolacje (2 posiłki w ciągu dnia);
 • ubezpieczenie KL, NNW, OC i bagaż w Signal Iduna;
 • składkę w wysokości 15 zł/osobę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • wydatków natury osobistej.

Ceny

Cena wyjazdu wynosi od 14 000 PLN/os.

Organizator

Organized by Zorientowani Travel Club

Aktywne podróże obejmują objazdówki, fotowyprawy, wyjścia w góry, eksplorację wybrzeży i nie tylko.

Sprawdź podobne wyjazdy

Kolombo, Sri Lanka

12 - 23 listopad 2022

od7 890 PLN

/ os.

Reykjavik, Islandia

22 - 27 październik 2022

+ 5 więcej

od3 760 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.