Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Wycieczka do Japonii dla rodzin z dziećmi

Japonia to kraj składający się z łańcucha wysp na zachodnim Pacyfiku. Wybierz się na rodzinną wycieczkę po Azji, na której odkryjesz tradycyjną architekturę, niesamowitą naturę oraz magiczną kulturę Kraju Kwitnącej Wiśni.

Atrakcje

 • zwiedzanie kompleksów świątynnych,
 • lokalne posiłki,
 • poznanie tradycyjnej kultury japońskiej,
 • wizyta w dzielnicy czerwonych latarni Shinjuku,
 • zakup rękodzieła i sztuki japońskiej,
 • zwiedzanie historycznej dzielnicy gejsz,
 • poznanie anime, gier i nowoczesnego świata elektroniki,
 • rekreacja w parku rozrywki Kawaii Hello Kitty`s Paradise,
 • wizyta w oceanarium Yokohama Hakkeijima Sea Paradise,
 • przejazd najszybszym pociągiem na świecie - Shinkansenem,
 • odkrywanie dziewiczych wysp Okinawy.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyjazd nie wymaga zaawansowanego przygotowania. Wycieczka z atrakcjami dla rodzin z dziećmi.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Japonia to kraj położony na wyspach na zachodnim Pacyfiku. Łączy się tam tradycja samurajów z nowoczesną kulturą. Kraj odkrywa przed turystami niesamowitą różnorodność architektoniczną, dziewiczą przyrodę i wiele miejsc rozrywki.

Plan wyjazdu


Dzień 1:

Przelot samolotem z Warszawy do Tokio.

Dzień 2:

Przylot do portu lotniczego Narita, który jest głównym międzynarodowym lotniskiem w pobliżu Tokio. Wycieczkę do Japonii rozpoczynamy od zwiedzania zabytkowego Starego Miasta Narita, które obfituje w liczne warsztaty rękodzieła, sklepiki z tradycyjnymi pamiątkami oraz restauracje z lokalnym jedzeniem.

Zabytkowe uliczki zaprowadzą nas do jednego z największych kompleksów świątynnych w Japonii, w którym znajduje się zjawiskowa świątynia Narita-san, gdzie po dziś dzień czci się Boga Ognia.

Dzień 3:

Kolejny dzień spędzimy w Tokio. Po zakwaterowaniu w hotelu wyruszymy odkrywać najsłynniejsze symbole japońskiej stolicy. Odwiedzimy urokliwą wyspę Odaiba, z której rozciąga się niesamowity widok na panoramę Tokio. Zachwycimy się krajobrazem Zatoki Tokijskiej z Mostem Tęczowym w tle oraz najwyższymi budowlami w Japonii - Tokyo Tower, mierzącym 333 metry i Sky Tree o wysokości 634 metrów!

Następnie zwiedzimy mauzoleum cesarza Meiji, który jako pierwszy władca Japonii zaczął unowocześniać swój kraj. Później przespacerujemy się ulicami mody Harajuku oraz Omotesando, kończąc spacer wizytą w słynnej dzielnicy czerwonych latarni Shinjuku. Tu będziemy mieć okazję zajrzeć do salonu gier hazardowych Pachinko, z których to słynie współczesna Japonia.

Rodzinna przejażdżka rowerowa pozwoli zobaczyć najbardziej kolorowe zakątki miasta. Dzień zakończymy wjazdem na wysokość 243 metrów w budynku ratusza miejskiego, aby móc podziwiać neonowy pejzaż japońskiej stolicy.

Dzień 4:

Dzień rozpoczniemy od poznania japońskiej religii - odwiedzimy najstarsze świątynie w dzielnicy Asakusa. Tam będziemy mieć możliwość zakupienia tradycyjnych przedmiotów sztuki japońskiej. Następnie przeniesiemy się do elektronicznego miasta Akihabara, w którym odkryjemy nowoczesne symbole Japonii - gry, anime oraz nowoczesną elektronikę.

Później przeżyjemy niesamowitą przygodę w ogromnym parku rozrywki Kawaii Hello Kitty`s Paradise. Każdy znajdzie coś dla siebie na terenie liczącym niemal 1000 m², podzielonym na 3 strefy tematyczne: rekreacyjna, restauracyjna i zakupowa.

Dzień 5:

W tym dniu odwiedzimy Kamakurę - miasto, które było stolicą w okresie historycznym zwanym siogunatem. Spacer po mieście uświetnią nam dziesiątki mijanych kamiennych figurek o nazwie Jizo. Zobaczymy ogromne posągi bogów: 11-metrowy posąg Daibutsu oraz 9-metrowy posąg Bogini Miłosierdzia. Odwiedzimy przepiękną świątynię Hase Kannon oraz zjawiskową podziemną jaskinię.

Będziemy mieli również okazję cieszyć się eksploracją klasycznego ogrodu w Kraju Kwitnącej Wiśni. Następnie pojedziemy do znanego na świecie portu Jokohama, gdzie odwiedzimy słynne oceanarium połączone z parkiem rozrywki Yokohama Hakkeijima Sea Paradise. Tam doświadczymy przygody z niezliczonymi stworzeniami morskimi i przejedziemy się podniebnymi rollercoasterami. Na odpoczynek wracamy do Tokio.

Dzień 6:

Kolejny dzień spędzimy w dawnej siedzibie siogunów, czyli Nikko. Miejsce to jest często nazywane “Prawdziwą Japonią”, ponieważ można zobaczyć tu tradycyjny kompleks budynków z czasów rodu Tokugawy. Odkryjemy tu mistyczne znaczenie zabytkowych świątyń, klasycznego parku japońskiego oraz sławnego oblicza Trzech Mądrych Małp.

Dzień 7:

W tym dniu będziemy mieć okazję poznać Japonię zarówno tradycyjną, jak i nowoczesną. Pojedziemy do rejonu Hakone najszybszym pociągiem świata - Shinkansenem, który osiąga prędkość do 405 km/h. Zostaniemy zakwaterowani w tradycyjnym japońskim hotelu - ryokanie. Udamy się również do punktów widokowych, z których przy dobrej widoczności ujrzymy panoramę góry Fudżi, słynnego symbolu Japonii.

Dzień 8:

Po raz kolejny udamy się superszybkim Shinkansenem do Kioto, historycznej stolicy Japonii. Zwiedzimy urokliwą świątynię Kiyomizu-dera, położoną wśród malowniczych wzgórz. Poznamy kultową tradycję Japonii, spacerując po zabytkowym Gion, dystrykcie gejsz. Dla chętnych istnieje możliwość udania się na przedstawienie z elementami tradycyjnej japońskiej kultury.

Dzień 9:

Kolejny dzień w Kioto. Najpierw udamy się do Złotego Pawilonu, słynnego kompleksu pałacowo-parkowego, a następnie będziemy spacerować po Fushimi Inari, miejscu pełnym świątyń otoczonych mistycznymi bramami do świata bogów, tzw. tori. Z Kioto udamy się Shinkansenem na nocleg do Himeji.

Dzień 10:

Podróż kolejami japońskimi oraz promem do Miyajimy, gdzie znajduje się jeden z najsłynniejszych symboli Japonii - zatopiona częściowo pod wodą brama tori przy świątyni Itsukushima. Następnie udamy się do Hiroszimy, historycznego miejsca zrzucenia bomby atomowej w 1945 roku. Odwiedzimy tu Muzeum Pokoju, poświęcone historii i ofiarom tego zdarzenia.

W Himeji zwiedzimy Zamek Białej Czapli, który jest typową, japońską budowlą ochronną. Powrót na nocleg superszybkim pociągiem do Himeji.

Dzień 11:

W godzinach porannych po śniadaniu planowany jest przelot na wyspę Ishigaki. Leży ona na głównym archipelagu Yaeyama, który liczy zaledwie 48 tysięcy mieszkańców. Objeżdżając wyspę odkryjemy oryginalną kulturę tego miejsca, która łączy wpływy Japonii, Korei, Okinawy oraz Tajwanu.

Zobaczymy tu również park narodowy oraz zwiedzimy ukrytą pomiędzy skałami jaskinię. Wieczór odkryje przed nami niesamowite smaki tutejszej kuchni.

Dzień 12:

W tym dniu będziemy poznawać skarby przyrody Japonii. Wypłyniemy łodzią na Iriomote - odizolowaną i dziewiczą wyspę, na której mieszka jedynie 2300 osób. Prawie całą powierzchnię wyspy porasta las deszczowy, często porównywany do tropików Amazonii. Spotkamy się tu z niesamowitą naturą, wypływając łodzią w głąb wyspy.

Eksplorujemy tutejszy park narodowy, który jest jedynym siedliskiem endemicznego gatunku dzikiego kota zagrożonego wyginięciem. “Kot z Iriomote” jest traktowany w Japonii jako “skarb narodowy”.

Dzień 13:

Wyruszymy na wyspę Taketomi, która określana jest “wyspą długowieczności”, ponieważ mieszkańcy cieszą się dobrym zdrowiem i mogą pochwalić się statystycznie najdłuższym życiem na świecie. Odwiedzimy tu tradycyjną okinawską wioskę, pełną starych, niemalże 100-letnich domostw i posiadającą 1 maleńką świątynię.

Przejedziemy się wiejskim wozem zaprzęgniętym w bawoły i odkryjemy magię lokalnych produktów. Na zakończenie przespacerujemy się po plażach Kondoi i Kaiji, na których ziarnka piasku przypominają kształtem gwiazdy. Dla chętnych będzie również tu możliwość kąpieli w oceanie. Pod koniec dnia powrót na Yaeyama i wylot do Okinawy.

Dni 14-15:

W Okinawie zaplanowany jest dwudniowy odpoczynek z możliwością plażowania lub dla chętnych spróbowania sportów wodnych. Istnieje również opcja odwiedzenia jednego z największych na świecie Oceanariów - Okinawa Churaumi oraz skansenu z tradycyjną zabudową wiosek okinawskich.

Dzień 16:

Ostatni dzień zaplanowany jest na przelot z Japonii do stolicy Polski.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie wyłącznie w hotelach 4*, w pokojach dwuosobowych z własnymi łazienkami.

Pogoda

Do Japonii najlepiej wybrać się w miesiącach od kwietnia do listopada. Najcieplejszymi miesiącami są lipiec i sierpień. Latem do Japonii dociera monsun - wtedy wilgotność powietrza dochodzi do 90%, a temperatury nie przekraczają 35°C.

Cena zawiera

 • przeloty międzynarodowe i krajowe,
 • przejazdy shinkansenami, taksówkami oraz komunikacją miejską,
 • transport wodny łodziami na wyspy Iriomote i Taketomi,
 • śniadania,
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika,
 • bilety wstępu do obiektów zawartych w programie wycieczki,
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż).

Cena nie zawiera

 • posiłków nieuwzględnionych w programie wycieczki,
 • zwyczajowych napiwków (ok. 5 EUR dziennie),
 • usług bagażowych w hotelach,
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN/os.

Ceny

Koszt wyjazdu na 16 dni: 7470 EUR/os., istnieje możliwość realizacji programu już od 4 osób w cenie 8756 EUR/os. Zniżki dla dzieci do 2. roku życia.

Ważne informacje

Do Japonii nie jest potrzebna wiza oraz nie są wymagane żadne obowiązkowe szczepienia.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Podróż do Azji

Japonia to kraj wyspiarski, do jego archipelagu wchodzi ok. 4000 wysp i wysepek o zróżnicowanej wielkości.

Na terenie kraju nie ma problemu z dostępem do bankomatów.

Warto zaopatrzyć się we wtyczki elektryczne typu japońskiego/USA/Kanada (dwa płaskie bolce).

Sprawdź podobne wyjazdy

Buenos Aires, Argentyna

Lima, Peru

14 - 25 październik 2020

+ 1 więcej

od9 980 PLN

/ os.

Rangun, Birma

22 listopad - 6 grudzień 2020

od6 800 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.