Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Japonia w 8 dni (loty, noclegi, 2 posiłki dziennie)

Wyjazd objazdowy po trzech stolicach Japonii: Tokio, Kioto i Nara. Wycieczka zabierze was w miejsca pełne opowieści o czasach, kiedy Japonią rządzili szogunowie i samuraje. To podróż przez kilka wieków historii Kraju Kwitnącej Wiśni.

Atrakcje

 • noclegi w kapsułach,
 • wszystko co najlepsze w Tokio,
 • widoki na Fudżi,
 • wizyta w dawnych stolicach Japonii,
 • przejazd jednym z najszybszych pociągów świata, Shinkansen,
 • degustacja i nauka robienia sushi,
 • zabytki z Listy UNESCO.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wycieczka objazdowa, nie wymagająca przygotowania fizycznego lub kondycyjnego.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Honsiu to największa i centralna wyspa Japonii. Znajdują się na niej trzy stolice Japonii: Nara, Kioto i obecna, Tokio. Tokio tworzy olbrzymią aglomerację, zamieszkałą przez 38 mln osób. Nara i Kioto wpisane są na listę UNESCO.

Plan wyjazdu


Dzień 1:

Przelot z lotniska Okęcie w Warszawie do Tokio.

Dzień 2:

Najpierw zostawimy bagaże w hotelu, aby wybrać się na całodzienną wycieczkę po stolicy Japonii. Zobaczymy słynne stacje tokijskiego metra, Shibuya i Shinjuku. Ta ostatnia obsługuje kilka milionów pasażerów dziennie. Przekonamy się, jak upamiętniono wierną psinę Hachiko. Jej rzeźba to symbol oddania i przywiązania.

Odwiedzimy grobowiec cesarza Meji. Dla tych, którzy będą spragnieni kontaktu ze współczesną kulturą japońską, atrakcją będzie Harajuku. To miejsce, w którym można spotkać masę osób zafascynowanych np. cosplayami. Podejrzymy miejscowy high-life w Omotesando, pasażach pełnych ekskluzywnych sklepów. 

Pamiątkowe rzeźby i inne artefakty będzie można kupić na bazarze Oriental. Na koniec dnia zobaczymy, jak w Tokio wygląda dzielnica niegdysiejszych przybytków rozkoszy, Kabuki-cho i z punktu widokowego na ratuszu przekonamy się, jak Tokio żegna się z dniem.

Posiłek: wieczorem.

Dzień 3:

Dzień rozpoczniemy od ważnych zabytków, jakimi są stary kwartał Asakusa oraz pałac Cesarza. Zobaczymy wysokościowiec Skytree i pójdziemy na zakupy do Nakamise. Za dodatkową opłatą można wybrać się statkiem, aby z wód Sumidy podziwiać tokijskie atrakcje, np. Most Tęczowy czy Tokio Tower i wyspę Odaiba.

Wagonikami Yurikamome przemkniemy przez biznesowe serce miasta. Osoby zafascynowane mangą i anime z pewnością ucieszą się z wizyty w Akihabara. Można fakultatywnie udać się do Maid Cafe, urządzonej jak za czasów wiktoriańskich. Jeżeli komuś mało wrażeń, zamiast w standardowym pokoju, może przespać się w specjalnej kapsule.

Posiłek: rano.

Dzień 4:

Shinkansen to superszybki pociąg, którym będziemy przemieszczali się po Honsiu. Najpierw zabierze nas do Parku Narodowego Fudżi – Hakone – Izu. Są dwie opcje spędzenia dnia. Odpoczynek albo wyprawa na jezioro Ashi i podziwianie masywu Fudżi. Najbliższą noc spędzimy w ryokanie, hotelu z termami.

Natomiast podczas posiłku wieczornego czekają nas smakołyki sushi.

Posiłek: rano i wieczorem.

Dzień 5:

Pociągiem dotrzemy do jednej z dawnych stolic Japonii, Kioto. Najstarsza część miasta wpisana jest na listę UNESCO. Zobaczymy piękną pagodę Kiyomizu-dera i poczujemy urok kwartału Higashiyama. Za dodatkową opłatą będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w kostiumach samuraja lub gejszy.

Te ostatnie odwiedzimy w Gion, gdzie fakultatywnie zaprezentują nam tradycyjne tańce i pokażą, jak parzy się herbatę. Czeka nas wizyta w pełnym lokali Pontocho. W jednym z nich może nadarzyć się okazja do lekcji przyrządzania sushi.

Posiłek: rano.

Dzień 6:

Zaczniemy od wizyty w Kinkaku-ji, Złotym Pawilonie, jednym ze świętych miejsc w Kioto. To arcydzieło sztuki budowniczej zen. Odwiedzimy zamek Nijo-jo, niegdyś rezydencję szoguna. Dziś słynie z tzw. ”słowiczych podłóg”. W Fushimi Inari czeka nas atrakcja z listy UNESCO, Świątynia Tysiąca Bram Tori.

Przez rejon Minami, pełen lokali rozrywkowych, dotrzemy nad brzeg Dotonbori i w świetle kolorowych neonów zakończymy dzień.

Posiłek: rano i wieczorem.

Dzień 7:

Przed nami druga z dawnych stolic Japonii, Nara. Wpisana na listę UNESCO, słynie z Todaiji, monumentalnej świątyni zbudowanej z drewna z olbrzymim posągiem Buddy. Po zwiedzeniu atrakcji Nary wyruszymy do Osaki.

Posiłek: rano i wieczorem.

Dzień 8:

Powrót do Polski.

Zakwaterowanie

Uczestnicy zostaną zakwaterowani (w zależności od lokalizacji) w pokojach dla dwóch osób w hotelach 3*. Każda kwatera będzie posiadała łazienkę. Opcjonalnie jedną noc można spędzić w kapsule.

Pogoda

Temperatury na Honsiu w miesiącach letnich dochodzą do ok. 30ºC. Centrum wyspy znajduje się w strefie zwrotnikowej.

Cena zawiera

 • bilety lotnicze,
 • zakwaterowanie na noc,
 • przejazdy między poszczególnymi punktami programu,
 • przewodnika mówiącego w języku polskim,
 • posiłki rano i wieczorem wg programu.

Cena nie zawiera

 • opłat za wejście do atrakcji (26800 JPY),
 • dopłaty do jedynki w hotelu,
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN).

Ceny

Koszt wyjazdu do Japonii 8900 PLN za osobę + bilety wstępu + składka na TFG (13 PLN)

Dopłata do jedynki

450 EUR

Fakultatywny rejs rzeką Sumidą

45 EUR

Fakultatywna wyprawa nad jezioro Ash

60 EUR

Zdjęcia w przebraniach gejszy

100 EUR

Zdjęcia w przebraniach samuraja

70 EUR

Pokazy parzenia herbaty, tańca, teatru lalek w wykonaniu gejsz

30 EUR

Ważne informacje

Wymagane ubezpieczenie KL i NNW (są w cenie). Opłaty w JPY uiszczane na miejscu.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Czy wiesz, że:

Obszar metropolitalny Tokio zamieszkuje blisko 38 mln ludzi, tyle samo, ile mieszka w Polsce?

Nazwa Tokio oznacza “wschodnia stolica” i faktycznie nią została w II poł. XIX w., w okresie Meji.

Sprawdź podobne wyjazdy

Buenos Aires, Argentyna

Lima, Peru

13 - 24 listopad 2020

od9 980 PLN

/ os.

Rangun, Birma

22 listopad - 6 grudzień 2020

od6 800 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.