Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Islandia - wyjazd rowerowy: Pingvellir, Reykjavik, wodospady, lodowce, gejzery i wulkany

Przemierzanie dziewiczych terenów Islandii na rowerze to niesamowita frajda! Kraina ognia i lodu zachwyca na każdym kroku. W czasie wyprawy zobaczymy nie tylko białe noce, wulkany, czarne plaże i zjawiskowe wodospady, ale również maskonury, lodowce, dywany mchu oraz połacie kolorowego łubinu.

Atrakcje

 • aktywny wypoczynek wśród oszałamiających widoków wulkanicznej wyspy,
 • Reykjavik,
 • wodospady: Gullfoss, Skogafoss,
 • gejzer Stokkura,
 • Park Narodowy Pingvellir,
 • wulkan Hekla,
 • lodowce: Vatnajokull, Skeidararsandur,
 • torfowy skansen Glaumbær,
 • laguna Jokulsarlon,
 • pustynia Mýrdalssandur,
 • czarna plaża w Vik,
 • miasteczko Eyrarbakki,
 • jezioro Kleifarvatn,
 • Blue Lagoon.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Średni poziom trudności wyprawy. Przed nami sporo odcinków szutrowych i lekkich pagórków. Dziennie jeździmy po ok. 50-70 km. Odbędziemy też parę wycieczek pieszo.


Średniozaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Trasa: Keflavík - Reykjavík - Þingvellir - Gullfoss - Vatnaöldur - Hólmur - Skaftafell - Jokulsarlon - Vik - Hella - Porlakshofn - Krýsuvík

Plan wyjazdu

Przedstawiony program jest orientacyjny i może ulegać zmianom. Wpływ na to będą miały: kondycja uczestniczek i uczestników, kwestie organizacyjne oraz warunki atmosferyczne.

Dzień 1: Keflavik - Reykjavik

Spotykamy się na lotnisku w Warszawie. Przelot do Keflaviku i przejazd busem do Rejkiawiku.

Dzień 2: Rejkiawik - Pingvellir

Rano wyruszamy (od razu rowerami) na krótkie zwiedzanie stolicy Islandii następnie zmierzamy w kierunku Parku Narodowego Pingvellir (Þingvellir) figurującego na liście UNESCO. Zobaczymy tam m.in. bardzo widowiskowe formacje skalne oraz jezioro Pingvellir w pobliżu którego rozbijemy namioty. 

Dzień 3: Pingvellir - Gullfoss

Kolejny dzień jazdy po Islandii to zmierzanie w głąb wyspy. Z każdym kolejnym kilometrem w krajobrazie zaczną pojawiać się olbrzymie lodowce. Dojedziemy do miejsca, w którym znajdują się aż 3 wodospady z czego jeden Gullfoss jest największy w Europie. Obejrzymy też spektakularny wybuch gejzeru Stokkura, który wyrzuca słupy wrzącej wody średnio co 5-10 minut.

Dzień 4: Gulfoss - Vatnaoldur

Docieramy do serca Islandii i tym samym do końca asfaltowych dróg, będziemy już jechać przeważnie po szutrze. Będziemy podziwiać wulkan Hekla, który jest najwyższym czynnym islandzkim wulkanem. Obejrzymy kilka wodospadów i rozbijemy namioty nad lodowcową rzeką.

Dzień 5: Vatnaoldur - Holmur

Wyjeżdżamy z wulkanicznych terenów mijając dywany utkane z soczyście zielonego mchu. Docieramy do celu wyprawy czyli na lodowiec Vatnajokull - największy w Europie.

Dzień 6: Holmur - Skaftafell

Jedziemy dalej szlakami wśród klifów, wodospadów i lodowców, gdzie będziemy podziwiać jeden z nich o nazwie Skeidararsandur. Przejedziemy też przez pustynię Sandur i Park Narodowy Skaftafell - spędzimy tam całe popołudnie. Tę noc spędzimy na kempingu, który znajduje się 30 min. drogi od wodospadu Skaftafell.  

Dzień 7: Skaftafell - Jokulsarlon

Jadąc drogą Ring Road trafimy do miejsca, w którym olbrzymie fragmenty lodowca z hukiem wpadają do oceanu, czyli Lodowej Laguny Jokulsarlon.

Dzień 8: Skaftafell – Vik

Dzień ósmy naszej wyprawy to obranie kierunku na Rejkiawik. Będziemy jechać linią brzegową oceanu, miniemy po drodze pola lawy, góry lodowe i miejsce znane z lotnych piasków - pustynię Mýrdalssandur. Zatrzymamy się w Vik, gdzie znajduje się najsłynniejsza i zarazem jedna z najbardziej niebezpiecznych plaż w Islandii - czarna plaża. Co roku ginie na niej kilka osób, które zbyt blisko podeszły do wody. Trzeba uważać na groźne fale i stosować się do wszystkich ostrzeżeń umieszczonych na brzegu.

Dzień 9: Vik – Hella

Pojedziemy zobaczyć wodospad Skogafoss, zwiedzimy skansen domów z torfu (Glaumbær) i będziemy podziwiać miejsce, w którym lawa zastygając w oceanie utworzyła przepiękne oczka wodne. Ciekawostka: ze względu na deficyt drzew na Islandii dawniej budowano wyłącznie z torfu. Przy użyciu tego surowca wznoszono domy, budynki gospodarcze oraz kościoły.

Dzień 10: Hella – Porlakshofn

Jadąc trasą klifów trafimy do miasteczka Eyrarbakki. Zatrzymamy się na nocleg w kempingu nad oceanem, który znajduje się nieopodal ostoi zwierząt. tego dnia pożegnamy się z “wielką wodą” ponieważ będziemy ją podziwiać na Islandii po raz ostatni. 

Dzień 11: Porlakshofn – Krisuvik

Dojeżdżamy na znajdujący się bardzo blisko Szkocji półwysep Reykjanes, gdzie zobaczymy wyjątkowo ciemne jezioro Kleifarvatn. Ponieważ nieopodal znajduje się obszar gorących źródeł Krisuvik tafla ciemnego zbiornika wydaje się buchać parą. Zobaczymy tam również jezioro Djúpavatn oraz wulkany-bliźniaki wulkany Trölladyngja (375 m i 393 m), a w pobliżu obszar geotermiczny Höskuldarvellir.

Dzień 12: Krisuvik - Keflavik

Ostatni dzień na wyspie upłynie nam na relaksie w Blue Lagoon. To najsłynniejsze i jednocześnie najpiękniejsze (oprócz tych dzikich) islandzkie kąpielisko położone na księżycowym obszarze lawowym. Woda, którą wypełnione są baseny ma magiczną mleczno-błękitną barwę dzięki zawartości cennych minerałów, dzięki czemu wykazuje też działanie lecznicze.

Dzień 13: Islandia - Warszawa

Powrót do kraju porannym lotem.

Zakwaterowanie

Kempingi i namioty.

Pogoda

Sierpień to jeden z najcieplejszych miesięcy na Islandii, jednak nie ma co liczyć na upały. Temperatura wynosi wówczas maksymalnie 15°C. Długie białe noce powoli zamieniają się w krótkie, ale ciemne noce, co z ulgą przyjmują mieszkańcy wyspy. 

Pogoda na Islandii jest jedną z najbardziej zaskakujących i trudnych do przewidzenia. W ciągu zaledwie jednej doby (również latem) można doświadczyć pięknego słońca, porywistego wiatru, gradobicia, deszczu a nawet śniegu.

Cena zawiera

 • bilety lotnicze,
 • przewóz bagaży na szlaku,
 • opieka przewodnika,
 • ubezpieczenie KL i NW,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia,
 • wydatków własnych.

Ceny

Koszt rowerowej wyprawy na Islandię: 4700 PLN/os.

Dla chętnych: dopłata za bagaż rejestrowany w zależności od gabarytu wyniesie 60 - 100 EUR.

Ważne informacje

Bilety lotnicze kupowane są u budżetowych przewoźników - tanich linii, w związku z tym możliwa jest opcja lotu na Islandię z przesiadką, co może skutkować koniecznością spędzenia kilku godzin na lotnisku. Ostateczny termin wyprawy może się różnić o 3 dni, zostanie potwierdzony na 40 dni przed wylotem. 

W cenę biletu wliczony jest bagaż podręczny - do 10 kg.

Rower oraz niezbędny sprzęt (namiot, karimata, śpiwór) i dodatkowy bagaż do (10 kg) trzeba przetransportować do Krakowa lub Warszawy 5 dni przed wyprawą i odebrać maks. 5 dni po powrocie. Wszystkie te rzeczy zostaną dostarczone do Reykjaviku busem.

Organizator

Organized by Cyklotramp

Wśród naszych wypraw każdy znajdzie coś dla siebie!

Ubrania i sprzęt - co spakować na Islandię?

Pogoda na Islandii to nieprzewidywalny żywioł. Konieczne jest skompletowanie odzieży na każdą pogodę oraz niezbędnego w czasie rowerowej wyprawy sprzętu, m.in..: bidonu, małego plecaka, kremu z filtrem UV i ochronę od deszczu. Na Islandii wieją porywiste wiatry dlatego trzeba zabrać ze sobą odporną na podmuchy, ale też “oddychającą” odzież, która zapewni komfortową ochronę. Świetnie sprawdzi się też islandzki sweter lopapeysa - warto rozważyć jego zakup podczas wycieczki.

Sprawdź podobne wyjazdy

Locorotondo, Włochy

Genua, Włochy

6 - 15 sierpień 2021

od2 500 PLN

/ os.

Korfu, Grecja

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.