Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Majówka na Islandii - wyprawa 4x4

Off-roadowa Majówka po nieokiełznanym krajobrazie Islandii. Poznaj z nami uroki kraju skutego lodem, w którym odnajdziesz wodospady, malownicze fiordy i ciepło bijące z gorących źródeł. Zapraszamy na wyspę marzeń!

Atrakcje

 • wizyta w Parku Narodowym Snæfellsjökull,
 • Djúpalónssandur z czarnymi plażami i klifami wulkanicznymi,
 • Akureyri - miasto nad brzegiem morza, otoczone oszałamiającym pasmem górskim,
 • gejzery i gorące źródła - podziwianie i kąpiele,
 • zwiedzanie fabryki wełny,
 • najpiękniejsze wodospady: Goðafoss, Dettifoss, Selfoss,Svartifoss,
 • jezioro Myvatn,
 • surowy krajobraz lodowca Jökulsárlón,
 • Kanion Fjaðrárgljúfur – jeden z najpiękniejszych na świecie,
 • islandzkie fiordy, w tym najbardziej widowiskowy - Seyðisfjörður.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Trasa, którą wybieramy, charakteryzuje się obecnością szutrowych dróg utwardzonych. Snorkel jest wymagany ze względu na licznie występujące strumienie i rzeki.

Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Islandia, kraina ognia i lodu. Kraj leży na granicy Oceanu Arktycznego i Oceanu Atlantyckiego. Główna wyspa znajduje się na południe od koła podbiegunowego. Jest to kraj o dużej aktywności wulkanicznej. Posiada wiele czynnych wulkanów, ale też liczne gorące źródła i gejzery.

Plan wyjazdu

Ramowy program wyprawy może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych.

Dzień 1

Wylatujemy z Polski. Spotykamy się na głównym lotnisku Keflavik. Stamtąd przejeżdżamy na miejsce, gdzie nocujemy.

Dzień 2

Po śniadaniu wyruszamy na północ, kierujemy się do Parku Narodowego Snæfellsjökull. Tam zobaczymy objęty ochroną stratowulkan, który przykrywa pokrywa lodowa. Jest to jedyny park narodowy, który leży na wybrzeżu. Na naszej trasie zobaczymy szereg unikalnych atrakcji, tj. klify Londrangar, które są położone wokół wspaniałych fiordów. 

Odwiedzimy też łuk skalny Gatklettur czy Djúpalónssandur - plaże i klify z czarnym piaskiem wulkanicznym. Skosztujemy mięsa sfermentowanego rekina, który jest niekwestionowanym przysmakiem islandzkiej krainy. Trasa ma około 290 km.

Dzień 3

Przed nami intensywny dzień, któremu towarzyszą niespotykane atrakcje. Przemierzamy trasę wiodącą w głąb państwa, ale nie zabraknie odcinków pokonywanych wzdłuż wybrzeża. Zwiedzimy fabrykę wełny, z której słynie ten północny kraj. Zatrzymamy się przy nadmorskim klifie, tzw. Skale Słonia oraz zobaczymy domostwa zbudowane jedynie z trawy i torfu.

Na zakończenie dnia dotrzemy do Akureyri, malowniczego miasta pomiędzy brzegiem morza a oszałamiającym pasmem górskim, gdzie zostaniemy na nocleg. Trasa ma ok. 380 km

Dzień 4

Po śniadaniu kierujemy się do położonej na wschodzie miejscowości Seyðisfjörður, na końcu fiordu o tej samej nazwie. Tego dnia zobaczymy wiele cudów islandzkiej natury, począwszy od wodospadu Goðafoss, który jest jednym z największych czy też wodospadów Selfoss i Dettifoss. Ten ostatni dzięki szerokości, wysokości i objętości przepływu jest najbogatszy w energię.

Dalej kierujemy się nad jezioro Myvatn, gdzie będziemy podziwiać niecodzienne formacje skalne, pola lawy czy ożywcze źródła geotermalne. Zatrzymujemy się na nocleg w hotelu. Trasa ma ok. 290 km.

Dzień 5

Dziś czeka nas najdłuższy odcinek podróży. Skierujemy się autami na samo południe wyspy. Poczujemy na własnej skórze surową naturę laguny polodowcowej Jökulsárlón. Charakterystyczne krajobrazy tworzą tam piękne plaże i lodowe bryły na wybrzeżu. Matka Natura stworzyła tam czarowny spektakl dla ciała i ducha.

Odwiedzimy Park Narodowy Skaftafell/Vatnajökull, jedyny w swoim rodzaju rezerwat przyrody w płd.-wsch. części Islandii ze spektakularnymi widokami. Znajdziemy tam największy lodowiec i jeden z najbardziej aktywnych wulkanów. Dotrzemy do naturalnego symbolu, wodospadu Svartifoss. Położony jest w Parku Narodowym Skaftafell i uchodzi za jeden z najbardziej oszałamiających nie tylko w Europie. Trasa ma ok. 400 km.

Dzień 6

Eksplorujemy południe lodowej wyspy. W pierwszej kolejności kierujemy się do Kanionu Fjaðrárgljúfur, uznawanego za jeden z najbardziej widowiskowych pomimo swoich nie największych rozmiarów. Następnie odwiedzimy plażę Reynisfjara i jej charakterystyczne czarne, bazaltowe klify.

Odbędziemy wędrówkę na wzgórze Dyrhólaey, uznawane za najbardziej wysunięte na południe. Wodospady Skógafoss oraz Seljalandsfos oczarują nas widowiskowością na koniec intensywnego dnia. Trasa ma ok. 240 km.

Dzień 7

Złoty Krąg, popularna trasa turystyczna, zajmie naszą uwagę przedostatniego dnia wojaży. Wyruszymy po śniadaniu, by zobaczyć wodospad Gullfoss, a także największy aktywny gejzer w tej północnej krainie - Strokkur, czy Kerid Crater, jezioro wewnątrz krateru wulkanu Grímsnes.

Odwiedzimy Thingvellir, park narodowy położony na styku dwóch płyt tektonicznych: euroazjatyckiej i północnoamerykańskiej. Zobaczymy tam liczne szczeliny tektoniczne, z których największa tworzy wąwóz Almannagjá. Na nocleg wracamy do Selfoss. Trasa ma ok. 150 km.

Dzień 8

Wyprawę zakończymy w słynnym Reykjaviku, największej aglomeracji miejskiej Islandii, którą zamieszkuje ⅔ ludności całej wyspy. Wieczorem wylatujemy do Warszawy.

Zakwaterowanie

W trakcie wyprawy będziemy nocowali w hotelach i pensjonatach.

Pogoda

Choć pogoda jest tu zmienna, Islandia ma cztery pory roku z łagodniejszym klimatem, niż wskazuje na to nazwa Wyspy lodu i ognia. Dzieje się tak ze względu na prąd zatokowy Golfsztrom, który opływa Islandię wzdłuż południowego i zachodniego wybrzeża, przynosząc ciepłe prądy z Karaibów.

Łagodne wiatry znad Oceanu Atlantyckiego mieszają się z zimnymi masami arktycznego powietrza z północy, powodując częste zmiany pogody. Im dalej na północ, tym większe są różnice temperatur. Przeciętna temperatura w Reykjaviku oscyluje w granicach 1-2°C (zima) i około 12°C (lato). Odczuwalną temperaturę może obniżać porywisty wiatr.

Cena zawiera

 • ubezpieczenie OC, NNW, KL,
 • zagwarantowane miejsce w samochodzie zgodnie z wybraną opcją,
 • zakwaterowanie w hotelach / 7 noclegów,
 • dedykowany wyjazdowy T-shirt.

Cena nie zawiera

 • przelotu w miejsce docelowe,
 • paliwa,
 • wydatków indywidualnych,
 • posiłków,
 • atrakcji dodatkowych.

Ceny

Koszt wyjazdu za osobę, w zależności od wybranego pakietu to:

+ 4700 PLN przy 4 osobach w aucie,

+ 5600 PLN przy 3 osobach w aucie,

+ 500 PLN przy 2 osobach w aucie.

Do tego paliwo + loty już od ok. 300 PLN w obie strony.

Ważne informacje

+ Weź ze sobą paszport. Wizy w Islandii nie są wymagane.

+ Językiem urzędowym jest język islandzki, a obowiązującą walutą korona islandzka.

+ Średnia cena paliwa to około 1,3 EUR/litr.

+ Ceny żywności są wyższe od tych w Polsce. Najniższe ceny znajdziecie w sklepach sieci Bónus.

Klimat panujący w Islandii jest wymagający. Trzeba wziąć ze sobą odpowiednie ubranie, przede wszystkim ciepłą, nieprzemakalną kurtkę, która wytrzyma silne porywy wiatru. Weź również: nieprzemakalne spodnie, ciepłe skarpety, czapkę szalik i rękawiczki, wysokie ciepłe buty, ale również klapki (przydadzą się w trakcie kąpieli w gorących źródłach).

Nie mniej ważne będą okulary przeciwsłoneczne czy latarka czołówka. Warto ze sobą wziąć również ręcznik papierowy, chusteczki higieniczne, tabletki od bólu gardła, spray do nosa na katar.

Organizator

Organized by Akteon - Podróże 4x4

Organizujemy wyprawy samochodami terenowymi oraz imprezy incentive.

Wycieczka na Islandię

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.