Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Rodzinna wędrówka po zimowych zakątkach Islandii

Przekonaj się, że zimowe krajobrazy Islandii zachwycą nawet tych najmłodszych i najbardziej wymagających podróżników. Jazda skuterem po lodowcu, spacer przez lodową jaskinię, dotykanie zastygłej lawy, “polowanie” na zorzę polarną i rejs na wieloryby – to tylko część programu, dzięki któremu młodzi odkrywcy na pewno nie będą się nudzić.

Atrakcje

 • wędrujące kontynenty,
 • spacer po polach lawowych,
 • bulgoczące błotne jeziora,
 • eskapada wokół wodospadu,
 • skutery na lodowcu,
 • obserwowanie gejzerów,
 • ponad 100-metrowe skalne klify Dyrholaey,
 • kąpiele w wodach termalnych,
 • dolina ryftowa Thingvellir,
 • wyprawa wzdłuż korytarzy jaskini lodowcowej,
 • rejs na wieloryby,
 • relaks w Błękitnej Lagunie.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyprawa nie jest wymagająca kondycyjnie, ponieważ program ma sprostać zdolnościom małych podróżników. W trakcie wyjazdu odbędą się wędrówki o niskim stopniu zaawansowania po polach zastygłej lawy, lodowcu, przy wodospadzie i wzdłuż lądowych korytarzy jaskini. Osoby niezainteresowane pieszymi eskapadami będą mieć alternatywę w postaci rekreacyjnego spaceru po uliczkach lokalnych miast.

Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Islandia jest krajem nordyckim położonym na styku dwóch płyt tektonicznych – Eurazji i Ameryki Północnej. To kraina ognia i lodu – 11% jej terytorium zajmują lodowce, a na pozostałej powierzchni znajduje się ponad setka czynnych wulkanów, gejzery, jaskinie i spektakularne wodospady.

Plan wyjazdu


Dzień 1: Warszawa–Keflavik

Wieczorny lot z Warszawy do Keflaviku, transfer do hotelu i zakwaterowanie.

Dzień 2: Wędrujące kontynenty, wulkan, fumarole

Pojedziemy do Hafnir – miejsca, w którym znajduje się umieszczony nad szczeliną ryftową „most między kontynentami” – łączący Europę z Ameryką Północną. Potem skierujemy się w stronę wulkanu i pola lawowego Fagradalsfjall, gdzie zobaczymy i dotkniemy zastygłą lawę. Na miejscu odbędzie się też fascynująca pogawędka o tym, czym jest i jak powstaje lawa. 

Następnie udamy się do obszaru geotermalnego Seltun – jednego z najbardziej znanych i fotografowanych miejsc na Islandii. Zobaczymy tam geologiczne cuda natury: fumarole, bulgoczące błotne źródła i gorącą parę siarki wydobywającej się z kolorowych otworów w ziemi. Zajedziemy nad jezioro Kleifarvatn, a potem skierujemy się na wschód. 

Ostatnim punktem wyprawy będzie wodospad Seljalandsfoss położony na dawnych klifach wybrzeża. Po założeniu specjalnych nakładek i mini raków na buty obejdziemy wodospad dookoła. Obejrzymy też mniejszy wodospad, który znajduje się w pobliżu i jest ukryty w kanionie – spektakularne widoki gwarantowane!

Dzień 3: Czarna plaża, Klify Dyrholaey, Sekretna Laguna

Pojedziemy na wschód w stronę Vik. Pierwszą atrakcją będzie czarna plaża – jedno z miejsc, na którym kręcono “Grę o Tron”. Kolejny punkt eskapady to wystające z wody ponad 100-metrowe skalne klify Dyrholaey. Dawniej były wyspą, która powstała pod wpływem podwodnej erupcji wulkanicznej, ale z czasem połączyły się z lądem. Najbardziej charakterystycznym elementem klifów jest wielki otwór w skale budującej cypel, przypominający monumentalny łuk. 

Wracając, zatrzymamy się przy wodospadzie Skogafoss, a chętni będą mogli wejść na górę. Znajduje się tam punkt widokowy na niesamowite krajobrazy. Powędrujemy wokół kaldery wulkanicznej Kerid. Jadąc do miejsca noclegu, odwiedzimy Secret Lagoon naturalne termy, które znajdują się w wiosce Fludir. Otoczony kilkoma gorącymi źródłami i małym gejzerem basen zapewnia wyjątkowe, niezapomniane wrażenia. Woda w tym miejscu przez cały rok ma 38-40°C, a zimą często można tu zobaczyć zorzę polarną. 

Dzień 4: Skutery na lodowcu Langjokull, Geysir, wodospad Gullfoss

Zaczynamy pełną adrenaliny wyprawą na lodowiec Langjokull. Na miejsce zawiozą nas specjalnie przygotowane do takiej podróży pojazdy na olbrzymich kołach. Potem przesiądziemy się na skutery i ruszymy na zmową eskapadę wzdłuż trzeciego pod względem wielkości lodowca Islandii. 

Przejedziemy najpopularniejszą trasą turystyczną w południowo-zachodniej Islandii – Złotym Kręgiem. Zobaczymy tam dwukaskadowy wodospad Gullfoss i gejzer Geysir, który dał nazwę wszystkim gejzerom na świecie. Na miejscu dowiemy się, jak funkcjonują gejzery i będziemy obserwować widowisko wodnych wybuchów. 

Potem chwila przerwy w pobliskiej restauracji i czas na zakup lokalnych pamiątek. Czekając na zorzę polarną, chętni mogą się udać na odpoczynek w termach albo skorzystać z kąpieli w gorącej bani lub gry w bilarda w miejscu naszego noclegu. W drodze powrotnej zatrzymamy się na poboczu i zostawimy jabłka dzielnym islandzkim konikom, które każdego dnia muszą radzić sobie z trudną zimową aurą.

Osoby, które nie uczestniczą w wycieczce na lodowiec Langjokull, odbędą pieszą wędrówkę do wodospadu Bruarfoss. 

Dzień 5. Dolina ryftowa Thingvellir, jaskinia lodowcowa

Rano jedziemy do doliny ryftowej Thingvellir. To przedmiot narodowej dumy i ważne w historii Islandii miejsce, ponieważ odbyły się tam pierwsze obrady parlamentu. Dowiemy się, jak przebiegały ówczesne obrady i jak wyglądała codzienność Islandczyków w tamtych czasach. 

Pójdziemy na spacer po dolinie, której obszar zachwyca swoją budową geologiczną. Powierzchnia ziemi poprzecinana jest licznymi szczelinami. W ich wnętrzu znajduje się woda tak czysta, że zapewnia widoczność na ponad 100 metrów w głąb i jest ogromną atrakcją dla fanów nurkowania. 

Następnie pokonamy tunel pod fiordem Hvalfjordur i udamy się do Husafell. W międzyczasie zatrzymamy się w Reykholt – miejscu, w którym mieszkał i tworzył Snorri Sturluson – słynny bard Islandii. Ostatnim przystankiem tego dnia będzie jaskinia wydrążona w lodowcu Langjokull. Dojedziemy do niej pojazdem terenowym, a lodowe korytarze przemierzymy pieszo. 

Dzień 6. Reykjavik, rejs na wieloryby, Błękitna Laguna

Ostatniego dnia ruszymy do stolicy Islandii – Reykjaviku. Obejrzymy tam pomnik wikińskiego odkrywcy – Leifa Eriksona, który dobił do brzegów Ameryki 500 lat przed Kolumbem – i panoramę miasta z wieży kościoła Hallgrimskirkja. Przy nowoczesnym budynku ratusza zobaczymy olbrzymią mapę Islandii oraz wysłuchamy krótkiej i pełnej ciekawostek pogadanki geograficznej. Powędrujemy w kierunku islandzkiego parlamentu i katedry, a spacer zakończymy w dzielnicy rybackiej i porcie. 

Wsiądziemy na łódź i popłyniemy w 3-godzinny rejs. Poszukamy wielorybów, które na przybrzeżnych wodach Islandii można zobaczyć przez cały rok. Dzień zwieńczymy zasłużonym dwugodzinnym relaksem w ciepłych wodach mineralnych Błękitnej Laguny na półwyspie Reykjanes. 

Osoby, które nie uczestniczą w rejsie, zwiedzą muzeum fauny morskiej i wielorybów oraz spędzą czas wolny w Reykjaviku.

Dzień 7: Keflavik–Warszawa

O poranku przylot do Warszawy.

Zakwaterowanie

5 noclegów w pensjonatach i hotelach.

Pogoda

Na Islandii klimat jest umiarkowany chłodny (południe) i subpolarny (północ). Są tam dwie pory roku – lato i zima. Latem temperatury sięgają od 9 do 12°C, a zimą od 0 do -5°C. Pogoda jest zmienna, warto więc przygotować się na nagłe zachmurzenie, wiatr i deszcz.

Cena zawiera

 • opłaty za lot samolotem na trasie Warszawa–Keflavik–Warszawa (bagaż podręczny do 10kg),
 • noclegi + śniadania,
 • transport busem,
 • opieka polskiego pilota,
 • bilet wstępu do term Secret Lagoon, na wieżę kościelną i kalderę wulkaniczną Kerid,
 • wycieczka do jaskini lodowcowej,
 • opłaty drogowe i parkingi,
 • ubezpieczenie turystyczne,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • kosztów wycieczki na lodowiec Langjokull,
 • opłaty za przejażdżkę skuterami (wyjazd trwa ok. 3 godziny, cena dla osoby dorosłej: 700 zł, dla dziecka od 8. do 16. roku życia: 500 zł),
 • rejsu na wieloryby (czas trwania ok. 3 godziny, cena dla osoby dorosłej: 300 zł, dla dziecka do 16. roku życia: 150 zł),
 • wejścia na termy Błękitnej Laguny (cena dla osoby dorosłej: 280 zł, dla dziecka do 13. roku życia: za darmo),
 • wyżywienia poza śniadaniami,
 • wydatków własnych,
 • dodatkowego bagażu.

Ceny

Koszt wyjazdu na 7 dni: 4950 PLN (osoby dorosłe), 4350 PLN (dzieci do 16. roku życia). Wymagana zaliczka w kwocie 1000 PLN.

Ważne informacje

Ceny w Islandii uznawane są za jedne z najwyższych na świecie. Obowiązująca tam waluta to korona islandzka. 100 ISK to ok. 3 PLN.

Co spakować na Islandię?

Uczestnicy wyjazdu powinni zabrać ze sobą lekką, ciepłą i wygodną odzież. Najlepiej sprawdzą się ubrania “na cebulkę”, wodoodporne i termoaktywne.

Sprawdź podobne wyjazdy

Reykjavik, Islandia

22 - 27 październik 2022

+ 5 więcej

od3 760 PLN

/ os.

Akureyri, Islandia

Ostatnie miejsca

3 - 9 wrzesień 2022

od5 050 PLN

/ os.

Bolungarvik, Islandia

20 - 27 wrzesień 2022

od6 050 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.