Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Wyprawa na Wyspy Indonezji

2-dniowy rejs po rzece Sekonyer, safari w dżungli i zwiedzanie Dżakarty to tylko niektóre atrakcje, podczas 19-dniowego wyjazdu do Indonezji. Stań oko w oko z orangutanem, zachwyć się malowniczym zachodem słońca z widokiem na wulkan Bromo oraz odwiedź najpiękniejsze świątynie wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zobacz to wyjątkowe państwo. Nie zastanawiaj się, gorąca Indonezja czeka!

Atrakcje

 • obserwacja orangutanów w rezerwacie,
 • Yogyakarta - zwiedzanie miasta,
 • rejs po rzece Sekonyer,
 • safari w dżungli,
 • specjały kuchni indonezyjskiej,
 • Prambanan i Borobudur - zwiedzanie obiektów UNESCO,
 • wyjątkowy wschód słońca z widokiem na wulkan Bromo.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wycieczka do Indonezji jest dla wszystkich!

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Republika Indonezji to kraj położony na obszarze Azji Południowo-Wschodniej ze stolicą w Dżakarcie. Umiejscowiona między Oceanem Indyjskim a Oceanem Spokojnym Indonezja uznawana jest za największy wyspiarski kraj na świecie. W jej skład wchodzi aż 18 tys. wysp!

Indonezja jest państwem zróżnicowanym kulturowo. Wyspę zamieszkuję ok. 300 grup etnicznych, które władają prawie 700 różnymi językami. Najliczniejszą grupą są Jawajczycy i Sundajczycy.

Kraj nazywany był niegdyś “Pierścieniem Ognia” ze względu na liczbę wulkanów. Na terytorium Indonezji jest ich 167, z czego aż 77 zaliczamy nadal do aktywnych.

Plan wyjazdu


Dzień 1: Warszawa

Spotykamy się w Warszawie na lotnisku im. F. Chopina i wylatujemy do Dżakarty.

Dzień 2: Dżakarta

Lądujemy w Dżakarcie. Transfer do hotelu z pilotem wycieczki i zakwaterowanie.

Wyżywienie: kolacja.

Dzień 3: Dżakarta - Binjai - Batag Serangan - Tangshan

Zwiedzanie Dżakarty zaczniemy od Pałacu Sułtanów, następnie odwiedzimy chińską świątynię oraz Wielki Meczet. Po południu wybierzemy się do Tangshan. W drodze odwiedzimy wioski Batag Serangan oraz Binjai. Noc spędzimy w lodge’y umiejscowionej nad rzeką.

Wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja.

Dzień 4: Tangshan

Z samego rana wyruszymy w głąb dżungli na safari. Będziemy mogli podziwiać rzadkie gatunki roślin i zwierząt. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy raflezje - uznawane za największe kwiaty na świecie, występujące tylko na Sumatrze i Borneo. Kolejną atrakcją będzie spływ na dętkach od ciężarówki. Atrakcja ta jest bardzo popularna pośród tutejszych mieszkańców.

Wyżywienie: śniadanie, kolacja.

Dzień 5: Tangshan - Bukit Lawang - Tangshan

Wyprawa jeepami do Bukit Lawang. Osoby spragnione mocnych wrażeń mogą wynająć motory crossowe. Podczas wyprawy zatrzymamy się w lokalnych wioskach, by poznać mieszkańców, podziwiać malownicze krajobrazy, zobaczyć plantacje kauczuku oraz podpatrzeć dzieciaki uczące się w pobliskiej szkole.

Po dotarciu na miejsce zakwaterujemy się w hotelu i wyruszymy w dalszą część wyprawy. Eksplorujemy dżunglę, która zamieszkują dzikie orangutany. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, ok. godz. 15. zobaczymy, jak rangersi dokarmiają te zwierzęta na specjalnie przystosowanych do tego platformach w lesie. W czasie wyprawy trekkingowej będziemy mogli podziwiać makaki, gibony oraz wielobarwne papugi.

Wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja.

Dzień 6: Tangshan - Berastagi - Gundaling Hill - Berastagi

W godzinach porannych transfer do Berastagi. Podczas podróży zatrzymamy się nad brzegiem rzeki Sembach z możliwością kąpieli. Być może uda nam się spotkać mieszkańców lokalnej wioski i obserwować ich życie codzienne.

Po dotarciu do Berastagi odwiedzimy Lhumbini Park, aby zobaczyć replikę Pagody Shwedagon. Tego dnia przejdziemy się na targ, gdzie będziemy mogli nabyć owoce występujące tylko i wyłącznie na Sumatrze.

Na zakończenie dzisiejszej wycieczki odwiedzimy punkt widokowy Gundaling Hill, skąd rozpościera się wyjątkowa panorama na okoliczne miasta i wioski. Późnym popołudniem zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Wyżywienie: śniadanie.

Dzień 7: Berastagi -Parpat - wyspa Samosir

Z Berastagi przemieścimy się ku wodospadowi Sipiso Piso, podróżując malowniczą trasą płaskowyżu Karo. Dotrzemy też do Purba, gdzie znajduje się dawna siedziba władcy Simalungun. Będziemy podziwiać wyjątkowy drewniany pałac w stylu adat.

Kolejnym punktem wycieczki będzie przejazd do Parapat, gdzie znajduje się największe w Azji południowo-wschodniej jezioro wulkaniczne. Ostatnią atrakcją będzie rejs łodzią na wyspę Samosir.

Wyżywienie: śniadanie.

Dzień 8: wyspa Samosir - Tomok - Parapat

Wycieczka po wyspie. Zwiedzimy dziś pobliskie wioski, będziemy podziwiać architekturę, która łączy tradycję z nowoczesnością, m.in. tradycyjne domy Bataków. Odpoczniemy nad jeziorem Toba, następnie pojedziemy do wioski Tomok, gdzie znajduje się grobowiec króla Sida Boutari. Wieczorem wyruszymy w rejs do Parapat, miejsca noclegu.

Wyżywienie: lunch, kolacja.

Dzień 9 (Parapat - Medan - Dżakarta)

Z rana transfer do Medan, skąd polecimy do Dżakarty. Nocleg w stolicy.

Wyżywienie: śniadanie.

Dzień 10: Dżakarta - Borneo

W godzinach porannych przelot na wyspę Borneo. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Wyżywienie: kolacja.

Dzień 11: Kumai - rzeka Sekonyer

Wypoczęci wyruszymy do portu w Kumai, gdzie rozpoczniemy 2-dniowy rejs po rzece Sekonyer tradycyjną łodzią klotok. Będziemy podziwiać bogactwo natury pośród dżungli oraz liczne gatunki zwierząt, w tym makaki oraz gibony.

Po południu wycieczka na foto safari, podczas którego zobaczymy małpy Proboscis, występujące wyłącznie na Borneo. Dzisiejszy nocleg na łodzi.

Wyżywienie: śniadanie, kolacja.

Dzień 12 (rzeka Sekonyer - Pondok Tanguy - Camp Leakey)

Z rana będziemy kontynuować rejs w górę rzeki do centrum rehabilitacji orangutanów, Pondok Tanguy. Następnie transfer do Camp Leakey, gdzie prowadzone są badania nad przystosowaniem młodych orangutanów do życia na wolności.

Przed południem wybierzemy się na wyprawę trekkingową po lasach deszczowych, podziwiając bogatą faunę i florę wyspy. Wrócimy na łódź, gdzie miejscowy kucharz przyrządzi dla nas lunch składający się z lokalnych specjałów.

Około godz. 14. wrócimy do rezerwatu, a tam na specjalnej platformie będziemy podpatrywać karmienie młodych orangutanów. Wieczorem wrócimy na łódź na nocleg.

Wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja.

Dzień 13: rzeka Sekonyer - Surabaya

Poranny transfer na lotnisko, skąd wylecimy do Surabaya, stolicy prowincji Jawy Wschodniej na wyspie Jawa. Następnie dotrzemy w okolice wulkanu Bromo. Po drodze będziemy podziwiać lokalne, malownicze wioski, meczety oraz rozciągające się po horyzont pola ryżowe. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Wyżywienie: śniadanie, kolacja.

Dzień 14: Mt. Penanjakan - Surabaya - Yogyakarta

Wczesną, poranną pobudkę, bo koło godz. 3. rano wynagrodzi niesamowity wschód słońca nad wulkanem Bromo z perspektywy jednego z punktów widokowych w okolicy Mt. Penanjakan. Dotrzemy tam jeepami.

Oprócz wulkanu Bromo będziemy mogli zobaczyć też inne wyłaniające się z kłębów dymu wulkany znajdujące się w Indonezji. Następnie przejdziemy się na “Morze Piasków”, skąd już niedaleko do krateru wulkanu Bromo. Będziemy mieli niecodzienną przyjemność zajrzeć do “wnętrza Ziemi”.

Transfer do hotelu, podróż do Surabaya i wylot do Yogyakarty. Po wylądowaniu wieczorna eksploracja miasta.

Wyżywienie: śniadanie.

Dzień 15: Yogyakarta

Zwiedzanie Yogyakarty rozpoczniemy od wodnego pałacu Taman Sari oraz sułtańskiego pałacu Kraton. Odwiedzimy też podziemny, tajemniczy meczet. Ostatnią atrakcją dnia będzie zwiedzanie największej na świecie świątyni buddyjskiej Borobudur.

Wyżywienie: śniadanie.

Dzień 16: Yogyakarta - Prambanan - Parangtritis

Wizyta w Prambanan, kompleksie hinduistycznych świątyń, który jest jednym z najważniejszych zabytków w Azji południowo-wschodniej. Po południu transfer do Parangtritis.

Wyżywienie: lunch, kolacja.

Dzień 17: Parangtritis

Ten dzień przeznaczymy na relaks i odpoczynek na plaży.

Dzień 18: Parangtritis - Yogyakarta - Dżakarta

Podróż na lotnisko w Yogyakarcie, skąd wylecimy do Dżakarty.

Dzień 19: Dżakarta -Warszawa

Powrót do kraju.

Zakwaterowanie

Podczas wyprawy będziemy nocować w hotelach 3- i 4* w pokojach 2-osobowych. Dwie noce spędzimy na łodzi klotok. Istnieje możliwość wynajęcia pokoju 1-osobowego za dodatkową opłatą w wysokości 950 USD.

Pogoda

Pogoda w Indonezji:

Indonezja znajduje się w układzie klimatu równikowego wilgotnego. Oprócz terenów górskich, temperatura dochodzi nawet do 35°C.Średnia roczna temperatura w stolicy Indonezji, Dżakarcie, wynosi ok. 28°C.

Najbardziej deszczowe miesiące to okres od stycznia do kwietnia oraz listopad i grudzień. Ze względu na klimat wilgotność powietrza dochodzi nawet do 95%. Obszar Indonezji w okresie od maja do września zagrożony bywa cyklonami oraz nagłymi burzami.

Cena zawiera

 • noclegi,
 • przelot na trasach: Warszawa - Dżakarta - Warszawa (z przesiadką w jednym z międzynarodowych portów lotniczych),
 • przeloty na trasach wewnętrznych,
 • transfer klimatyzowanym mikrobusem,
 • wyżywienie wspomniane w programie wycieczki,
 • opiekę przewodnika wycieczki,
 • bilety wstępu do atrakcji zawartych w programie.

Cena nie zawiera

 • dodatkowego wyżywienia,
 • składki na turystyczny Fundusz Gwarancyjny (koszt 13 PLN od os.),
 • kosztów późniejszego wymeldowania, jeśli lot powrotny będzie w nocy,
 • wizy i opłat lotniskowych,
 • napiwków zwyczajowych.

Ceny

Koszt 19-dniowej wyprawy na wyspy Indonezji wynosi 2750 USD + 5900 PLN od osoby.

Ważne informacje

Polscy turyści, aby podróżować do Indonezji w celach turystycznych lub rodzinnych, nie potrzebują wizy. Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z kraju.

Podczas podróży do Indonezji nie ma obowiązkowych szczepień. Dla własnego bezpieczeństwa warto zaszczepić się na żółtaczkę typu A i B.

Trzeba też pamiętać o tym, że woda w kranach nie zawsze jest zdatna do picia. Należy spożywać wodę butelkowaną lub przegotowaną.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Indonezja - ciekawostki

Na wyprawę do Indonezji zabierz ze sobą płaszcz przeciwdeszczowy, wygodne buty trekkingowe, nakrycie głowy, krem z filtrem oraz okulary przeciwsłoneczne. Na pewno przyda się strój kąpielowy oraz dobry środek na owady. Nie zapomnij też o najpotrzebniejszych lekach.

Indonezja zajmuje niemal 1 919 440 km²  powierzchni.

Walutą Indonezji jest rupia indonezyjska (IDR).

Na terenie Indonezji językiem urzędowym jest indonezyjski, jednak bez problemu możemy porozumiewać się po angielsku.

Mieszkańcy Indonezji w niemal 83% są wyznawcami Islamu.

Flaga Indonezji składa się z dwóch poziomych pasów, na dole w kolorze białym, na górze w czerwonym. Nazywana jest Sang Dwiwarna, co po indonezyjsku oznacza “osoba żyjąca”.

Sprawdź podobne wyjazdy

Rangun, Birma

12 - 26 lipiec 2022

+ 2 więcej

od6 800 PLN

/ os.

Lima, Peru

25 styczeń - 9 luty 2022

+ 6 więcej

od6 600 PLN

/ os.

Guangzhou, Chiny

3 - 12 październik 2022

+ 2 więcej

od5 890 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.