Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Indonezja: egzotyczna wyprawa po Azji Południowo-Wschodniej + rejs na Borneo

Odkryj największą wyspę Archipelagu Malajskiego i Azji podczas wyprawy zorientowanej na przygodę i różnorodność. Kolorowe jeziora, plantacje kawy i ryżu, piramidy i wulkany, a także egzotyczne zwierzęta - przeżyjmy to razem!

Atrakcje

 • tradycyjna, indonezyjska kuchnia,
 • rejs na Borneo w poszukiwaniu orangutanów,
 • wypoczynek na białych plażach Bali,
 • las deszczowy,
 • oglądanie wschodu słońca z panoramą na kaledrę wulkanu,
 • tarasowe pola ryżowe na Bali,
 • zabytki wpisane na Listę UNESCO.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Pachnąca kadzidłami i przyprawami, zaskakująca tropikalną florą i egzotyczną fauną Indonezja to idealna destynacja dla spragnionych przygód. Lasy deszczowe, masywy górskie i wulkany Borneo oferują niezapomniane przeżycia.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Wylot z Warszawy do Dżakarty.

Dzień 2

Przylot do Dżakarty na wyspie Jawa. Jawa jest jedną z największych aglomeracji azjatyckich, w której sercu zatrzymamy się na dłużej.

Dzień 3

Zwiedzanie Yogyakarty. Niegdyś stolica starożytnego królestwa Mataram, dziś centrum kulturalne Jawy. Yogykarta zaprasza nas na spacer po urokliwym starym mieście.

Dzień 4

Zabytki Yogykarty, Borobudur i Prambanan. Kompleksy słynnych świątyń hinduistycznych, Borobudur i Prambanan, nie bez powodu zostały wpisane na Listę UNESCO. Rozpoczniemy już o świcie ze szczytu piramidy, w której została zapisana buddyjska wizja świata.W Yogykarcie odwiedzimy Kraton, czyli pałac sułtana z całym jego królewskim wnętrzem.

Dzień 5

Wyjazd do Cemoro Lawang. Celem całodniowej podróży jest urokliwa wioska położona na krawędzi kaldery Tengger - wygasłego krateru, którego średnica mierzy aż 10 km!

Dzień 6

Wulkan Bromo-Surabaja. Pobudkę o świcie wynagrodzi nam panorama rozpościerająca się z ogromnej kaldery. W oddali dostrzeżemy największy i wciąż czynny wulkan Jawy, Semeru.

Dzień 7

Odpoczynek w Ubud na wyspie Bali. Ubud jest popularny zwłaszcza dzięki swoim mieszkańcom. Są nie tylko radośni i otwarci, ale też bardzo zdolni. Tutejsze rękodzieła to nasz cel.

Dzień 8

Wyprawa w głąb Bali, świątynia małp i pokaz tradycyjnego tańca. Mijane po drodze pola ryżowe, plantacje kawy i wanilii i niesamowite kolorowe jeziora zawiodą nas do stóp wulkanu Gunug Batur. Dodatkową atrakcją będzie odwiedzenie świątyni małp w Ubud i zachwycający spektakl w postaci tradycyjnego tańca balijskiego.

Dzień 9

Świątynia Tanah Lot. Zwiedzanie tej wyjątkowej świątyni zbudowanej w XV w. musi zostać starannie zaplanowane. Tanah Lot leży nad brzegiem morza co powoduje, że w czasie przypływu do jej progów nie dostaniemy się pieszo.

Dzień 10

Odpoczynek na plaży w Kuta. Balijskie plaże uznawane są za jedne z najpiękniejszych na świecie. Ciepła woda, biały piasek i tropikalna roślinność tuż obok to marzenie wielu amatorów plażowania.

Dzień 11

Drugi dzień w Kuta i podróż na Borneo. Kontynuując słodkie lenistwo, przygotowujemy się do pierwszego etapu wyprawy na wyspę Borneo.

Dzień 12

Transfer do Kumai i start rejsu. W Kumai zaczyna się nasza morska przygoda. W towarzystwie przewodnika, sternika i kucharza z pokładu łodzi będziemy wypatrywać makaków, gibonów i nosaczy, a także kolorowych ptaków.

Dni 13

Pondok Tanguy, Leakey i świat orangutanów. Dzisiejszy dzień minie nam pod znakiem... orangutanów. Nie tylko będziemy szukać ich w czasie wyprawy trekkingowej w głąb Borneo, ale też odwiedzimy ośrodek rehabilitacji słabszych jednostek i zaserwujemy im kolację.

Dzień 14

Powrót do Kumai i przelot do Dżakarty. Po ostatnim śniadaniu na pokładzie łodzi wyruszymy w drogę powrotną do Dżakarty.

Dzień 15

Zwiedzanie Dżakarty. Ostatni dzień w Dżakarcie to czas na zakup pamiątek i pożegnanie z kulturą, architekturą i kuchnią Indonezji. Pożegnalna kolacja nie może obyć się bez tradycyjnych przysmaków kuchni indonezyjskiej, takich jak es cendol, rijstafel, kurczak na ostro, owoce morza, czy wymyślne makarony.

Dzień 16

Powrót do Polski.

Zakwaterowanie

W związku z przemieszczaniem się po wyspie i kilku różnych destynacjach zakwaterowanie obejmuje kilka różnych miejsc. Na lądzie są to hotele klasy turystycznej i 2- lub 3-osobowe pokoje w hotelach. Podczas rejsu nocleg odbywał się będzie na łodzi.

Cena zawiera

 • przeloty samolotem (międzynarodowe i wewnętrzne), wraz z opłatą lotniskową,
 • transport lądowy,
 • zakwaterowanie w hotelach klasy turystycznej w pokojach 2- lub 3-osobowych,
 • usługi miejscowych przewodników,
 • opiekę polskiego pilota wycieczki,
 • ubezpieczenie KLA, NNW, KR i bagażu,
 • wyżywienie na czas rejsu (3 dni).

Cena nie zawiera

 • wyżywienia poza rejsem (ok. 150 EUR),
 • biletów wstępów (ok. 60 EUR),
 • napiwków dla miejscowych przewoźników (ok. 20 EUR),
 • wydatków własnych.

Ceny

Koszt 16-dniowej wyprawy (w tym 3 dni rejsu łodzią) to koszt 8900 PLN + 700 USD/os.

Organizator

Organized by Zorientowani Travel Club

Aktywne podróże obejmują objazdówki, fotowyprawy, wyjścia w góry, eksplorację wybrzeży i nie tylko.

PRZYDATNE INFORMACJE

Jedzenie w Indonezji, szczególnie w większych miastach, jest bardzo różnorodne i wymyślne. Ceny są jednak wyjątkowo przystępne. Ponieważ sercem Borneo są lasy tropikalne, warto zaopatrzyć się w luźne ubrania, ale też lekkie okrycia przeciwdeszczowe. Nie zapomnijcie zabrać butów do trekkingu w głąb Bali!


Sprawdź podobne wyjazdy

Ushguli, Gruzja

22 wrzesień - 1 październik 2021

od3 950 PLN

/ os.

Addis Abeba, Etiopia

Teheran, Iran

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.