Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Eksploruj Bali i Jawę w Indonezji

Zapraszamy na gorącą wyprawę do Indonezji, podczas której zapoznamy się z kilkoma obliczami tego ogromnego kraju. Przede wszystkim w naszych planach znajdzie się kompleksowa podróż po wyspie Jawa, a także relaksujący odpoczynek na rajskich wybrzeżach wyspy Bali.

Nie będziemy tam jednak tylko leżeć - oprócz tego czeka nas niesamowity program, który pokaże nam piękno lokalnej natury, a także kultury i tradycji.

Podane terminy są przykładowe. Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz ustalić własny termin wyprawy do Indonezji na 15 dni.

Atrakcje

 • zwiedzanie ruin Prambanan,
 • pokaz teatru cieni Wayang Kulit,
 • zwiedzanie świątyni Borobudur,
 • wytwórnia kawy luwak,
 • zwiedzanie Jogjakarty,
 • wulkan Bromo,
 • góra Ijen,
 • odpoczynek na Bali,
 • 3 wycieczki podczas pobytu na Bali.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyprawa nie należy do wymagających, gdyż znakomitą większość drogi pokonywać będziemy w pojazdach. Czeka nas kilka podejść i spacerów, ale nie powinny być one trudne, nawet dla niewprawionych podróżnych.

Podstawowy
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Indonezja to kraj położony na tysiącach wysp, na których rozwinęły się różne kultury i zwyczaje. Wyspy te różnią się od siebie również przyrodniczo i geograficznie. My jednak będziemy mieli to szczęście, by zobaczyć Jawę i Bali, czyli wyspy, które są najpopularniejszymi celami wśród turystów w tym kraju.

Taki program zapewni nam nie tylko plażowanie na Bali, a także unikatową buddyjską kulturę wyspy, ale też i bardziej górzyste i mniej turystyczne rejony na Jawie, która zauroczy nas wulkanami. Indonezja leży na równiku, zatem możemy spodziewać się gorącej aury!

Plan wyjazdu

Program wycieczek na Bali

Piękno Kintanami:

Podczas 8 godzin trwania wycieczki poznamy niezwykłą kulturę Bali. Wśród punktów programu, jakie zostaną nam przedstawione, znajdzie się pokaz tradycyjnego tańca Barong & Kris Dance, a także zwiedzanie Celuk, wioski słynącej z wyrobu srebrnych ozdób. Zawitamy też do Mas Village, gdzie lokalni pielęgnują bramińskie rzeźbiarstwo.

Ubud, które stanie się następnym punktem programu to miejsce narodzin balijskiego malarstwa. Bedul z kolei stanowi niezwykłą jaskinię wypełnioną rzeźbami. Zobaczymy też, położony nad wodami jeziora wulkan Batur. Całość dobiegnie końca w świątyni Besakih leżącej na zboczu góry Agung.

Świątynie Bali:

Drugi z wyjazdów całodniowych (8 godz.). Skupimy się teraz na świątyniach, tak charakterystycznym punkcie Bali. Zwiedzimy Pura Taman Ayun położone w Mengwi, a także małpi gaj, który zamieszkują właśnie te naczelne oraz nietoperze.

Wyprawa zaprowadzi nas na wybrzeże jeziora Beratan, gdzie znajdziemy świątynię Ulun Danu. Wycieczkę zakończymy wraz z zachodzącym słońcem towarzyszącym nam podczas odkrywania świątyni Tanah Lot.

Zachód słońca nad świątynią Uluwatu

Zaczniemy od zwiedzania świątyni Uluwatu, która leży na klifie. Tam też zastanie nas zachód słońca. Następnie będziemy świadkami pokazu balijskiego tańca pod nazwą Kecak. Wycieczka trwa 5 godz.

Dzień 1

Wspólny wylot z Warszawy do Jakarty z przesiadką.

Dzień 2

Przylot na miejsce, a następnie zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Jogjakarty. Tam odwiedzimy wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO Prambanan. Jest to niezwykły kompleks świątynny na Jawie, który pochodzi z IX w n.e. Obiad zjemy w miejscowym lokalu. Zobaczymy też Wayang Kulit, czyli przedstawienie słynnego lalkowego teatru cieni. Po wszystkim udamy się do hotelu na nocleg.

Dzień 4

Zaraz po porannym posiłku jedziemy do Borobudur, świątyni buddyjskiej. Jest ona jedną z najsłynniejszych tego typu świątyń świata, a pochodzi z VIII w n.e. Również dzięki wiekowi i unikalnej symbolice wpisana została na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kolejne poziomy świątyni mają symbolizować następne poziomy samoświadomości, a z góry zobaczymy wspaniały widok na wciąż aktywny wulkan Merapi.

Dalej czeka nas przejażdżka dorożką w Candirejo, gdzie zobaczymy produkcję brązowego cukru z kokosów. Po powrocie do Jogjakarty zwiedzimy Pałac Wielkiego Sułtana, a także odwiedzimy centrum produkcji batiku i wytwórnię kawy luwak. Kolacja w lokalnej restauracji i nocleg w hotelu.

Dzień 5

Śniadanie jemy troszkę wcześniej, żeby zdążyć na lotnisko i samolot, który weźmie nas do Surabaya, w okolice wulkanu Bromo. Znajduje się tam Park Narodowy Tengger Semeru. Po przylocie zakwaterujemy się, zjemy kolację i wyśpimy się.

Dzień 6

Wczesnym rankiem udamy się do punktu widokowego, z którego zobaczymy piękny obraz, jaki namaluje słońce wschodzące ponad stożkami wulkanicznymi. Dalej przejedziemy pod Bromo, skąd chętni będą mogli podjechać konno lub podejść do schodów, które zaprowadzą nas aż na krawędź krateru. Następnie wrócimy do hotelu, gdzie zjemy śniadanie i odpoczniemy.

Przeniesiemy się na wschód, w kierunku wulkanu Ijen. Na miejscu zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek. Kolacja i nocleg.

Dzień 7

Poranny wyjazd na górę Ijen, która zbudowana jest z zestawu wulkanicznych stożków. W kraterze jednego ze wspomnianych wulkanów znajdziemy największe na świecie jezioro wulkaniczne. Woda ma tu niesłychanie turkusową barwę. Lokalni mieszkańcy schodzą na jego dno i wydobywają rękami bryły siarki, które tam zalegają. Kiedy już zejdziemy ze stożka, przejedziemy do portu w Ketapang.

Tam wsiądziemy na prom, który zabierze nas na wyspę Bali, a konkretniej do portu Gilimanuk. Kiedy już postawimy stopy na suchym lądzie, przejedziemy do hotelu, w którym czeka nas nocleg.

Dni 8-13

Czas na kilkudniowy odpoczynek na Bali. Wyspa słynie z przepięknych plaż, cudownych świątyń, a także wielu atrakcji. Podczas tych dni zorganizowane będą dwie całodzienne wycieczki, a także jedna półdniowa (wszystkie wliczone są w cenę).

Dzień 14

Do godzin wieczornych będziemy mieli czas wolny, który można spędzić na ostatnich spacerach po wyspie, plażowaniu, a także zakupach. Następnie transfer na lotnisko i wylot powrotny do kraju.

Dzień 15

Lądowanie w Warszawie.

Zakwaterowanie

Podczas zakwaterowania w Jakarcie i Jogjakarcie spać będziemy w hotelu 4*, w pokojach 2-os. Kiedy będziemy w okolicy Bromo, Ijen, a także na Bali, nocleg w hotelach o standardzie 2*. Na Bali nocleg w wybranym hotelu.

Pogoda

Indonezja pogoda:

Indonezja leży w strefie klimatów równikowych. Nic dziwnego, jeśli weźmie się pod uwagę, że równik przecina jej terytorium. W związku z tym przez cały rok występują tu dosyć równe temperatury, które oscylują w okolicach ponad 30°C w trakcie dnia i 25°C nocą.

Mamy tu dwie pory roku, suchą i deszczową, z czego ta pierwsza trwa od listopada do marca, a druga od kwietnia do października. Jak sama nazwa wskazuje, pora deszczowa przynosi obfite opady nad lądem (codzienne).

Cena zawiera

 • wszystkie przeloty wewnętrzne na trasie Jakarta - Jogjakarta - Surabaja,
 • transfery lotniskowe na miejscu,
 • prom z Ketapang do Gilimanuk,
 • zakwaterowanie wg programu,
 • program zwiedzania Jawy z anglojęzycznym przewodnikiem,
 • wycieczkę jeepem na Bromo i na Ijen,
 • śniadania na Bali,
 • wyżywienie na Jawie (2 posiłki dziennie),
 • 3 wycieczki po Bali z przewodnikiem w języku angielskim,
 • bilety wstępu do miejsc objętych programem,
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.

Cena nie zawiera

 • przelotu z Warszawy do Jakarty i z Denpasaru do Warszawy (od 3200 PLN za osobę),
 • opłaty wylotowej na Bali (ok. 15 USD),
 • napiwków,
 • dodatkowych posiłków,
 • atrakcji fakultatywnych,
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN za osobę),
 • dopłaty w okresie 01.07.-15.09. w wysokości 190 USD za osobę w hotelach 4* i 250 USD za osobę w hotelach 5*.

Ceny

Cena za osobę zakwaterowaną w hotelu 4* wynosi 2150 USD + loty od ok. 3200 PLN.

Cena za osobę zakwaterowaną w hotelu 5* wynosi 2240 USD + loty od ok. 3200 PLN.

Podane terminy są przykładowe. Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz ustalić własny termin wyprawy do Indonezji na 15 dni.

Ważne informacje

Indonezja wizy:

Jeśli chodzi o turystów z Polski, to są oni zwolnieni z posiadania wiz wjazdowych. Paszport, którym będziemy się legitymować, musi być ważny przez co najmniej pół roku od daty wjazdu do kraju.

Szczepienia do Indonezji:

Nie ma obowiązkowych szczepień. Chorobami, które najczęściej mogą grozić podróżnym, są: dur brzuszny, biegunka i żółtaczka typu A oraz B. W porze deszczowej spotkać się możemy z nieco wyższym zagrożeniem malarią i gorączką denga. Aby uniknąć wszelkich zachorowań i zatruć zalecamy unikanie spożywania wody z kranu (w tym jedzenia mytego w niej).

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Wyprawa do Indonezji

Zjawiska sejsmiczne w Indonezji:

Podczas podróży wielokrotnie będziemy podziwiać stożki wulkaniczne, z których część będzie wciąż aktywna. Jest tak dlatego, że kraj ten leży na styku płyt litosfery, a więc jest wystawiony na spotęgowane efekty przesuwania się owych płyt.

Dlatego też z dużą częstotliwością występować tu mogą trzęsienia ziemi czy erupcje wulkaniczne. Ich intensywność z reguły nie jest niebezpieczna. Mimo tego zachęcamy do zachowywania ostrożności i słuchania rad miejscowych i przewodników.

Co spakować na wyprawę do Indonezji?

Ze względu na występujące regularnie deszcze przydatne mogą stać się ubrania chroniące przed opadami. Niezwykle użyteczny będzie także strój kąpielowy i ubrania chroniące przed słońcem (koniecznie weźcie czapkę!).

Kultura i obyczaje Indonezji:

Indonezja to kraj o największym skupieniu wyznawców islamu. Jest ich tam prawie 200 mln. Dlatego też kraj i jego zasady podporządkowane są przepisom islamu. Z wyjątkiem obszarów turystycznych (w tym również Bali i Jawy) nie powinno się odsłaniać zbyt wiele ciała. Niezwykle istotne jest także zachowanie poszanowania dla reguł, kiedy zwiedzać będziemy miejsca istotne dla religii miejscowych.

Sprawdź podobne wyjazdy

Katmandu, Nepal

1 - 16 grudzień 2021

od2 950 USD

/ os.

Erywań, Armenia

7 - 16 grudzień 2021

od1 850 USD

/ os.

Fort de France, Martynika

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.