Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Indonezja na zamówienie 15 dni

15 dni w Indonezji w wybranym przez Ciebie terminie? To brzmi jak plan na doskonały urlop! Wystarczy, że skontaktujesz się wcześniej z nami - wybierzemy dogodny termin. Wyjazd już od 2 osób.

Wybierz się na malownicze wyspy Indonezji, odpocznij na rajskich plażach na archipelagu Gili, zobacz tarasy ryżowe Tegalalang, przeżyj niezapomniany spływ kajakowy po jeziorze Tamblingan. Program podróży po Azji przewiduje również zwiedzanie najpiękniejszych świątyń na wyspie. Brzmi zachęcająco? Nie warto się zastanawiać - Indonezja czeka!

Podane obok terminy są przykładowe. Daj nam znać, jaki termin Ci odpowiada - przygotujemy ofertę.

Atrakcje

 • tradycja i kultura mieszkańców Indonezji,
 • lokalna kuchnia,
 • wyspy Gili,
 • zwiedzanie kompleksów świątynnych,
 • dobre warunki do snorkelingu,
 • wyprawa do lasów deszczowych,
 • trekking na wyspie,
 • tarasy ryżowe Tegalalang,
 • rajskie plaże.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyprawa do Indonezji jest dla wszystkich!

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Indonezja to kraj znajdujący się w Azji Południowo-Wschodniej. Kraj składa się z niemal 18 tys. wysp - dzięki temu zyskał miano największego wyspiarskiego państwa na świecie. Indonezja leży pomiędzy Oceanem Spokojnym a Oceanem Indyjskim.

Republika Indonezji słynie z wielokulturowości. To egzotyczne państwo zamieszkuje ok. 300 grup etnicznych, które porozumiewają się w niemal 700 językach. Do najliczniejszych grup zaliczamy Sundajczyków i Jawajczyków. Na różnorodność kulturową ma również wpływ liczba systemów religijnych, tj. islam, buddyzm czy hinduizm.

Plan wyjazdu


Dzień 1 (Warszawa)

Wylot z Warszawy do Denpasar.

Dzień 2 (Denpasar - Tabanan)

Po wylądowaniu na wyspie Bali transfer do regionu Tabanan. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

Dzień 4 (Ulun Danu Beratan - Munduk - Ubud)

Dziś zobaczymy wpisującą się w krajobraz Bali świątynię Ulun Danu Breatan, która powstała w 1633 r. ku czci bogini jeziora, Batara Dewi Ulun Danu. Kompleks świątynny umiejscowiony jest nad jeziorem Bratan.

Następnie udamy się do rejonu Munduk, który leży pomiędzy jeziorami Tamblingan i Buyan. Bujna roślinność, lasy deszczowe oraz malownicze wodospady to idealne miejsce na wycieczkę trekkingową. Spacerując pośród topikalnej przyrody, będziemy mogli obserwować tropikalną naturę oraz liczne gatunki zwierząt. Wybierzemy trasę odpowiednią do możliwości grupy.

Wycieczkę trekkingową zwieńczymy spływem kajakowym po jeziorze Tamblingan. Na zakończenie dnia transfer do Ubud, zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 5 (Ubud)

Eksploracja tarasów ryżowych Tegalalang. Dotrzemy na punkt widokowy, z którego doskonale widać, jak ogromny teren zajmują pola ryżu. Na miejscu spróbujemy lokalnych przekąsek.

Następnie udamy się do Tampaksiring, gdzie zwiedzimy Tirta Empu, założoną w 926 r. świątynie ku czci Winszu, boga wody. Dotrzemy do najpopularniejszej części kompleksu świątynnego, gdzie znajdują się baseny. Według balijskich wierzeń woda ma właściwości uzdrawiające.

Kolejnym punktem na mapie zwiedzania będzie świątynia Gunung Kawi. Zobaczymy tam unikalne pod względem archeologicznym starożytne reliefy wyrzeźbione na urwiskach skalnych.

Ostatnia na liście będzie wyryta w skale świątynia Goa Gajah, które wnętrze ma w kształcie litery T. Wokół jaskini znajdują się liczne baseny kąpielowe. Dzień zakończymy, próbując lokalnych potraw. Przejazd do Ubud na nocleg.

Dzień 6 (Ubud - Wschodnie Bali)

Dziś zwiedzimy wschodnią część wyspy Bali. Zobaczymy XVII-w. gmach sądu Kerta Gosa, część pałacu Puri Semarapura w Klungkung. Dotrzemy do świątyni Goa Lawah, która jest domem dla kilku tys. nietoperzy.

Następnie przemieścimy się do Tirta Gangga, pałacu na wodzie zbudowanego w 1946 r. Wokół kompleksu pałacowego znajdują się malownicze ogrody należące do rodziny Karangasem. Ogrody zajmują prawie 1,2 ha powierzchni, na której możemy podziwiać urokliwe fontanny, ozdobne posągi oraz liczne stawy i baseny kąpielowe.

Dzień zakończymy na wzgórzu Asah Bug Bug, które jest doskonałym miejscem na oglądanie zachodu słońca. Wieczorem transfer do hotelu i zakwaterowanie.

Dzień 7 (Lempuyang - Wschodnie Bali)

Zobaczymy świątynię Pura Lempuyang Luhur, jedną z najstarszych świątyń na Bali. Świątynia ta znajduje się na wysokości 1175 m n.p.m na wzgórzu Mount Lempuyang. Aby dostać się do kompleksu, trzeba pokonać ponad 1800 stopni. Podróż na szczyt na pewno wynagrodzi malowniczy widok na największe szczyty na wyspie.

Po południu przyjrzymy się nieco bliżej codzienności mieszkańców Bali, będziemy uczestniczyć w lekcji gotowania potraw kuchni balijskiej oraz podejrzymy proces powstawania wina palmowego. Następnie odwiedzimy wioskę Pangi. Droga do wioski wiedzie przez pola ryżowe, w oddali widoczne są również ocean oraz wulkany.

Dzień 8 (Denpasar - Lombok - Senggigi)

Transfer na lotnisko w Denpasar i wylot na wyspę Lombok. Po wylądowaniu przejazd na północ wyspy, do miejscowości Senggigi nad zatoką. Zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek.

Dzień 9 (Południowe Lombok)

W godzinach porannych wyprawa na południe wyspy, tam znajdują się najpiękniejsze plaże na wyspie. Odwiedzimy dziś wioskę Ende, gdzie czas się zatrzymał - wskazuje na to architektura oraz kultywowane przez mieszkańców zwyczaje i tradycje. Po południu wypoczynek na rajskich plażach Lombok. Wieczorem powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 10 (Lombok - wyspy Gili - Lombok)

Wypoczęci wyruszymy na pobliski archipelag wysp Gili. Odwiedzimy trzy wyspy: Gili Asahan, Gili Layar oraz Gili Regit. Czas na wyspie możemy poświęcić na odpoczynek na plaży lub snorkeling. Po południu wejdziemy na punkt widokowy.

Będąc na wyspie Gili Ashan, możemy wybrać się na krótki trekking po wzgórzu Asahan Hill. Wieczorem powrót do hotelu na Lombok.

Dzień 11 (Lombok)

Ten dzień przeznaczymy na odpoczynek i relaks na plaży.

Dzień 12 (Lombok - Południowe Bali)

Powrót samolotem na wyspę Bali, transfer do hotelu. Czas na wypoczynek na plaży.

Dzień 13 (Tanah Lot - Ten Gal Wangi Beach - Uluwatu)

W godzinach porannych odpoczynek na plaży. Po południu udamy się na południe Bali, gdzie znajduje się plaża Tegal Wangi. Podczas zachodu słońca możemy wybrać się do świątyni Pura Luhur Uluwatu zbudowanej z czarnej skały. Następnie będziemy uczestniczyć w pokazie tradycyjnego tańca kecaka.

Dzień 14 (Denpasar)

W zależności od godziny lotu powrotnego wypoczynek na plaży, transfer na lotnisko i powrót do kraju.

Dzień 14 (Warszawa)

Lądowanie w Warszawie.

Zakwaterowanie

Podczas wyprawy do Indonezji będziemy nocować w hotelach 3- i 4* (z możliwością wynajęcia pokoju w hotelu 5*) w 2-osobowych pokojach z klimatyzacją i łazienkami.

Pogoda

Indonezja leży w strefie klimatu równikowego wilgotnego. Ze względu na warunki klimatyczne wilgotność powietrza wynosi nawet 95%. Na co dzień temperatura dochodzi do ok. 35°C. Średnia roczna temperatura w Dżakarcie to ok. 28°C.

Do najbardziej deszczowych miesięcy zaliczamy styczeń, luty, marzec i kwiecień oraz listopad i grudzień. W okresie od maja do września na terenie Indonezji występują cyklony oraz porywiste burze. Do Indonezji najlepiej podróżować w porze suchej, czyli od kwietnia do października.

Cena zawiera

 • noclegi,
 • bilety lotnicze na trasie wewnętrznej: Denpasar - Lombok - Denpasar,
 • śniadania,
 • ubezpieczenie NNW, KL i bagażu,
 • transfer klimatyzowanym samochodem,
 • opiekę przewodnika wycieczki,
 • bilety wstępu do atrakcji wymienionych w programie.

Cena nie zawiera

 • przelotu na trasie Warszawa - Denpasar - Warszawa z przesiadką w jednym z międzynarodowych portów lotniczych (koszt biletów od 3300 PLN),
 • wyżywienia nie wspomnianego w programie wycieczki,
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (koszt 13 PLN od osoby).
 • napiwków zwyczajowych (koszt ok. 5 USD od osoby na dzień),
 • wycieczek, imprez oraz atrakcji dodatkowych nie zawartych w programie,
 • opłaty za fotografowanie i filmowanie w zwiedzanych obiektach.

Ceny

Koszt 15-dniowej wycieczki do Indonezji wynosi 2520 USD + loty ok. 3300 PLN od osoby. Przy rezerwacji wyjazdu z zakwaterowaniem w hotelu 5* cena wzrasta do 2850 USD za osobę.

Wystarczy, że skontaktujesz się wcześniej z nami - wybierzemy dogodny termin podróży na 15 dni już od 2 osób.

Ważne informacje

Pobyt na terenie Indonezji w celach rodzinnych lub turystycznych jest możliwy bez wcześniejszego starania się o wizę. Paszport powinien być ważny 6 miesięcy od daty powrotu.

Obszar Indonezji nie jest objęty obowiązkiem szczepień, jednak dla własnego bezpieczeństwa warto zaszczepić się na żółtaczkę typu A i B oraz przeciw chorobom zakaźnym typu różyczka, tężec czy dur brzuszny.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Indonezja - ciekawostki

W Indonezji jest ponad 500 wulkanów, z czego aż 160 jest nadal aktywnych. Na obszarze Indonezji znajduje się jezioro Tobo - największe jezioro wulkaniczne na świecie. Raflezja - to największy kwiat na świecie, który spotkamy tylko w Indonezji, na wyspie Sumatra.

Stolicą Indonezji jest Dżakarta, która plasuje się na 13. miejscu pod względem liczby mieszkańców na świecie. Walutą jest rupia indonezyjska (IDR), a językiem urzędowym indonezyjski, jednak w większych ośrodkach turystycznych lub resortach bez problemu możemy porozumiewać się po angielsku.

Indonezja jest nad drugim miejscu pod względem długości linii brzegowej. Pierwsze miejsce zajmuje Kanada.

Sprawdź podobne wyjazdy

Addis Abeba, Etiopia

23 wrzesień - 5 październik 2022

od3 900 PLN

/ os.

Guangzhou, Chiny

3 - 12 październik 2022

od5 890 PLN

/ os.

Konakry, Gwinea

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.