Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Wyprawa do Indonezji Wschodniej

Indonezja to nie tylko rajskie plaże i odpoczynek nad brzegiem oceanu. Wyspy wchodzące w skład archipelagu tworzą niesamowitą mozaikę kulturową. Podczas podróży najlepiej poznawać lokalną kulturę i tradycję poprzez rozmowy z mieszkańcami, uczestnictwo w religijnych ceremoniach czy próbowanie lokalnych potraw. A tego w czasie wycieczki nie zabraknie!

Podczas wyprawy na Indonezję odwiedzisz wyspy tj. Sumba, Flores, Rinca i oczywiście Bali. Wdrapiesz się na szczyt wulkanu Kelimutu, zobaczysz podwodny świat w Parku Narodowym Komodo oraz warany nazywane “Smokami z Komodo”. A to wszystko w 19 dni - Indonezja czeka!

Atrakcje

 • hotel blisko plaży,
 • eksploracja wysp Rinca, Flores, Sumba oraz Bali,
 • obcowanie z kulturą i tradycją Indonezji,
 • trekking na Wulkan Kelimutu,
 • degustacja kawy kopi luwak,
 • “Smoki z Komodo”,
 • zwiedzanie kompleksów świątynnych,
 • snorkeling w Parku Narodowym Komodo,
 • malownicze plantacje ryżu.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyprawa na wyspy Indonezji jest dla wszystkich!

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Indonezja to państwo składające się z niemal 18000 wysp. Kraj znajdujący się w Azji Południowo-Wschodniej przyciąga turystów ze względu na sprzyjające warunki atmosferyczne, dziką i nieokiełznaną przyrodę oraz dobre warunki do uprawiania sportów wodnych.

Położony między Oceanem Spokojnym a Oceanem Indyjskim archipelag indonezyjskich wysp jest zróżnicowany kulturowo. Mieszkańcy 6000 z 18000 wysp to 300 grup etnicznych. Zaliczamy do nich m.in. Jawajczyków, Sundajczyków, Madurów, Malajów oraz Balijczyków. Za najbardziej zaludnioną wyspę uznawana jest Jawa. Najmniej zaludnione obszary to wyspy Moluki i Nowa Gwinea.

Na terenie Indonezji w licznych parkach narodowych i rezerwatach przyrody możemy spotkać wiele gatunków zwierząt (często będących na wyginięciu) oraz tropikalną przyrodę.

Plan wyjazdu


Dzień 1: Warszawa - Denpasar

Wylot do Indonezji z warszawskiego lotniska im. F. Chopina.

Dzień 2: Denpasar - Ubud

Pod wylądowaniu w Denpasar transfer do hotelu na zboczu wąwozu w Ubud. Zakwaterowanie, odpoczynek i nocleg.

Dzień 3: Ubud

Po długiej podróży pierwszy dzień w Ubud możemy przeznaczyć na zwiedzanie miasta, spacery lub odpoczynek. Miasto Ubud jest znane ze względu na mieszkających tu lokalnych artystów, galerie sztuki i malowniczą okolicę.

Dzień 4 (Ubud - Tirta Empul - Gunung Kawi - Tegalalang - Ubud)

Porankiem wybierzemy się do świątyni Tirta Empul. To właśnie tu bije święte źródło, z którego wodę czerpią bramini na całej wyspie do odprawiania ceremonii. Mieszkańcy Bali wierzą, że woda ma właściwości odmładzające i uzdrawiające, dlatego też bardzo często zażywają rytualnych kąpieli w basenach położonych nieopodal świątyni.

Następnym miejscem do zwiedzania na liście jest Gunung Kawi - ruiny jednego z pierwszych buddyjskich klasztorów na wyspie Bali i królewskie grobowce liczące niemal tysiąc lat.

Odwiedzimy plantację owoców, przypraw oraz kawy. Na miejscu będzie możliwość degustacji najdroższej kawy na świecie, kopi luwak. Dotrzemy również do najpiękniejszych tarasów ryżowych na wyspie, Tegalalang. Po południu zjemy obiad w zabytkowej restauracji w centrum Ubud.

Ostatnim miejscem do zwiedzania na dziś będzie świątynia Hanumana, boga-małpy. Na terenie obiektu będziemy mogli obserwować setki makaków, które mieszkają w świątyni. Wieczorem powrót do hotelu na nocleg.

Wyżywienie: śniadanie, obiad.

Dzień 5:

Dziś poznamy kulturę balijską od strony religijnej i duchowej. Dotrzemy do domu mangku Astiki, hinduskiego kapłana. Przy filiżance kawy i lokalnych specjałach poznamy tajniki balinizmu - balijskiej odmiany hinduizmu. Dowiemy się, jak duże znaczenie ma składanie ofiar i jak bardzo skomplikowany jest przebieg ceremonii.

Ubierzemy się w lokalne stroje balijskie: bluzy dla Pań, nakrycia głowy dla panów i wybierzemy się do świątyni Batukaru umiejscowionej na zboczu wulkanu w dżungli. Na miejscu weźmiemy udział w tradycyjnej ceremonii oczyszczenia, zostaniemy pobłogosławieni przez kapłanów wraz z innymi Balijczykami. Znakiem przeprowadzonej ceremonii będzie sznurek zawiązany na prawej ręce.

Następnym punktem eksploracji będą Jati Luwith, największe tarasy ryżowe na wyspie. Ostatnie miejsce na dziś to świątynia zbudowana na skale, którą z każdej strony oblewa morze. Na nocleg wrócimy do Ubud.

Dzień 6:

Z rana transfer do hotelu nieopodal plaży w Tanjung Benoa. Krótki odpoczynek, po czym wizyta w świątyni Uluwatu. Po zachodzie słońca będziemy uczestniczyć w pokazie tradycyjnego tańca Kecak, inspirowanego hinduskim Eposem Ramayan. Wieczorem kolacja w jednej z restauracji na plaży, niedaleko Jimbaran, serwującej owoce morza.

Wyżywienie: śniadanie, kolacja.

Dzień 7:

Przejazd na lotnisko, skąd wylecimy ku zachodniej części wyspy Sumba. Po wylądowaniu udamy się do miejscowości Tambolaka. Wyprawa do tej części Indonezji to doskonała okazja, by podejrzeć życie mieszkańców, którzy nadal stosują i wyznają prastare tradycje. Następnie dotrzemy do jeziora Weikuri, na miejscu znajdziemy chwilę na odpoczynek i kąpiel.

Kolejny punkt wyprawy - przejazd do wioski Rotten Garo w regionie Kodi. Na miejscu będziemy podziwiać najwyższe dachy w okolicy, które sięgają czasami nawet 10 m. Lokalny przewodnik zaprowadzi nas do grobu krokodyla i opowie związaną z tym legendę. Wieczorem transfer do hotelu nieopodal plaży New Sumba, zakwaterowanie i nocleg.

Wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja.

Dzień 8: New Sumba - Waikabubak - Waingapu - Mondu

Dzień rozpoczniemy od relaksu na plaży i kąpieli w oceanie. Następnie przejazd do miasteczka Waingapu znajdującego się na wschodzie wyspy. Po drodzę będziemy mogli podziwiać malownicze widoki. Zatrzymamy się na lokalnym targu w wiosce Waikabubak.

Po dotarciu do Waikabubak przejdziemy się na wzgórze Goa Jepang do punktu widokowego. Następnie wizyta w lokalnych wioskach, gdzie poznamy bliżej tradycje, zwyczaje i wierzenia Marapu. Transfer do resortu Pondok Wisata Pantai Camera, zakwaterowanie i nocleg.

Wyżywienie: śniadanie, obiad.

Dzień 9: Mondu - Pau - Rende - Melolo - Mondu)

W godzinach porannych przejazd do wiosek Rende i Pau na wschodzie Sumby. To właśnie tam będziemy mieli okazję odwiedzić największe królewskie grobowce. W wiosce zobaczymy również domy, które w całości zbudowane są z bawolej skóry. Poznamy również metodę wytwarzania płótna Ikat, z którego słynie wyspa.

Wracając do hotelu, udamy się w okolicę wioski Melolo znanej z powodu najbardziej okazałych pastwisk z końmi i bydłem oraz stepów. Po południu dotrzemy do hotelu.

Wyżywienie: śniadanie.

Dzień 10: Mondu

Dzień możemy poświęcić na relaks na plaży, spacery lub dalsze odkrywanie wyspy.

Dzień 11: Mondu - Denpasar

Przejazd na lotnisko i wylot do Denpasar. Po wylądowaniu transfer do resoru Sandra i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek bądź eksplorację okolicy.

Dzień 12 (Denpasar - wyspa Flores - wyspa Rinca - Komodo)

Transfer na lotnisko, skąd polecimy na wyspę Flores do Labuan Bajo. Na miejscu przesiądziemy się na szybką łódź, którą dopłyniemy na wyspę Rinca. Wyspa ta leży nieopodal Komodo, która słynie dużej liczby waranów, tzw. “smoków z Komodo”. Rinca jest nieco mniejsza niż Komodo, więc łatwiej tu spotkać te ogromne stworzenia.

Dziś odbędziemy ok. 3 godz. wyprawę trekkingową po wyspie, podczas której będziemy obserwować warany oraz tropikalną przyrodę. Po trekkingu w drodze powrotnej zatrzymamy się w Parku Narodowym Komodo na snorkeling, żeby podziwiać podwodną faunę i florę. Powrót do hotelu na nocleg.

Wyżywienie: lunch.

Dzień 13: wyspa Rinca - Bajawa - Cancar - Ruteng

Wypoczęci udamy się do Bajawa. To malownicze miasto zapadnie nam na długo w pamięci. W pierwszej kolejności odwiedzimy jaskinię Batu Cermin. Następnym przystankiem będzie wioska Cancar, gdzie zobaczymy pola ryżowe, które tworzą niezapomniany krajobraz. W południe dotrzemy do Ruteng. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Wyżywienie: śniadanie, kolacja.

Dzień 14: Ruteng - Golo Curu - Ruteng Puu - Bajawa

Przejazd do Golo Curu, gdzie zachwycimy się urokliwym widokiem na pobliskie wioski oraz pola ryżowe. Kolejnym punktem zwiedzanie będzie wizyta w Ruteng Puu, jednej z wielu tradycyjnych wiosek na wyspie.

Następnie transfer do Bajawa. Po drodze wioski Bena i Luba. Zobaczymy tam tradycyjne stożkowate domy i obeliski nawiązujące do kultury przodków. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

Wyżywienie: śniadanie.

Dzień 15: Bajawa - Ende - Moni

Dziś będziemy kontynuować eksplorację wyspy. Na początku wybierzemy się do Ende. Po drodze zatrzymamy się na lokalnym targu. Popołudnie upłynie pod znakiem podróży do Moni. Górską drogą u stóp wulkany Kelimutu dotrzemy do miejsca docelowego. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 16:

We wczesnych godzinach porannych wyprawa na zbocze wulkanu Kelimutu, skąd udamy się na krótki trekking. Na szczycie będziemy mogli podziwiać jedno z najsłynniejszych trzykolorowych jezior.

Kelimutu, nazywany świętą górą przez mieszkańców wyspy Flores jest jednym z ważniejszych punktów na wyspie. Osoby wierzące uważają, że w jeziorach Kelimutu zamieszkują duchy zmarłych przodków. Wczesną pobudkę wynagrodzi niesamowity wschód słońca, który w połączeniu z taflą jeziora tworzy niezapomniany widok.

Następnie powrót do hotelu i chwila na odpoczynek. Wizyta w wiosce Jopu i powrót do Ende. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Wyżywienie: śniadanie.

Dzień 17: Ende - Denpasar

Czas wolny na spacery i samodzielne odkrywanie okolicy. Transfer na lotnisko i lot powrotny do Denpasar. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, czas na relaks i wypoczynek.

Wyżywienie: śniadanie.

Dzień 18: Denpasar

Wyjazd na lotnisko (w zależności od godziny lotu) w Denpasar. Wylot do Warszawy.

Dzień 19: Warszawa

Powrót do kraju.

Zakwaterowanie

Podczas wyprawy na wschód Indonezji nocleg planowany jest w hotelach 3- i 4* w pokojach 2-osobowych.

Pogoda

Pogoda w Indonezji:

Indonezja ze względu na położenie znajduje się pod wpływem klimatu równikowego. W dzień temperatura dochodzi nawet do 35°C, w nocy spada do ok. 25°C. Na wybrzeżu oraz w górach temperatury są nieco niższe. Wilgotność powietrza w Indonezji dochodzi nawet do 95%. Średnia roczna temperatura w Dżakarcie wynosi ok. 28°C.

W Indonezji występują dwie pory roku: deszczowa (w okresie od kwietnia do października) oraz sucha (w okresie od listopada do marca). Najbardziej deszczowe miesiące to styczeń, luty marzec, kwiecień oraz listopad i grudzień.

Wyspy Indonezji leżą na terenach aktywnych sejsmicznie. Od maja do września występuje zagrożenie porywistymi burzami oraz cyklonami.

Cena zawiera

 • noclegi,
 • przelot na trasie Warszawa - Denpasar - Warszawa z przesiadką w jednym z międzynarodowych portów lotniczych,
 • opiekę przewodnika wycieczki w Indonezji,
 • wyżywienie zgodne z programem wyjazdu,
 • transport mikrobusem z klimatyzacją,
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i atrakcji zgodne z programem wycieczki.

Cena nie zawiera

 • napiwków zwyczajowych,
 • wizy i opłat lotniskowych,
 • opłaty za późniejszy check-out z hotelu, jeśli lot powrotny odbędzie się w godzinach wieczornych lub nocnych,
 • dodatkowego wyżywienia nie wspomnianego w programie wycieczki,
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (koszt 13 PLN od osoby).

Ceny

Koszt 19-dniowej wyprawy do Indonezji Wschodniej wynosi 5300 PLN + 3100 USD za osobę.

Ważne informacje

Osoby podróżujące do Indonezji nie są objęte obowiązkiem posiadania wizy turystycznej. Planując podróż, trzeba pamiętać, że paszport powinien być ważny 6 miesięcy od planowanego terminu powrotu.

Oficjalnie Indonezja nie jest objęta programem obowiązkowych szczepień. Jednak podróż do tego tropikalnego państwa wiąże się z zagrożeniem zachorowaniem na żółtaczkę typu A i B, dur brzuszny oraz malarię.

Podczas wyjazdu trzeba pamiętać o tym, że w większości kranów woda nie zawsze nadaje się do picia. Należy spożywać wodę przegotowaną lub butelkowaną.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Indonesia - ciekawostki:

+ Walutą Indonezji jest rupia indonezyjska (IDR).

+ Indonezyjczycy słyną z ok. 700 dialektów, jednak to indonezyjski jest językiem urzędowym. Z mieszkańcami Indonezji możemy również porozmawiać po angielsku.

+ Flaga Indonezji to odwrócona flaga Polski. Nazywana jest przez Indonezyjczyków “Sanga Dwiwarna” co w wolnym tłumaczeniu oznacza “osoba żyjąca”.

+ Powierzchnia Indonezja wynosi 1 919 440 km², co plasuje ją na 14. miejscu pod względem wielkość na świecie.

+ Wyspa Komodo w Indonezji słynie z najwyższej liczby jadowitych węży w przeliczeniu na m².

+ “Pierścień Ognia” - tak niegdyś nazywano Indonezję. Dlaczego? Ze względu na liczbę aktywnych wulkanów. Ze wszystkich 167 do dziś 77 nadal zaliczamy do aktywnych.

Sprawdź podobne wyjazdy

Phoenix, Stany Zjednoczone

6 - 25 czerwiec 2022

+ 5 więcej

od3 900 EUR

/ os.

Nadi, Fidżi

20 maj - 4 czerwiec 2022

+ 2 więcej

od5 490 EUR

/ os.

Tokio, Japonia

10 - 18 maj 2022

+ 5 więcej

od8 900 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.