Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Wyprawa do Indii do Radżastanu

13-dniowa wyprawa do Radżastanu, największego regionu Indii. Ponad 1000 km przygody od New Delhi do Jaisalmeru!

Atrakcje

 • słynny pomnik miłości - Tadż Mahal,
 • przejazd karawaną po pustyni Thar,
 • tradycyjna zabawa przy ognisku i nocleg na pustyni,
 • eksploracja najpiękniejszych miejsc Radżastanu: New Delhi, Dźodhpur, Puszkar, Agra i Jaisalmer,
 • przejazd lokalnym, nocnym pociągiem do Jaisalmer,
 • monumentalne forty w Zachodnich Indiach,
 • lekcja gotowania i malowania henną podczas wieczoru radżastańskiego w Dźodhpur,
 • wizyta w Pałacu Maharadży,
 • doskonała kuchnia indyjska,
 • odkrywanie najpiękniejszych świątyń hinduistycznych i muzułmańskich,
 • zachód słońca na wzgórzu w Puszkar,
 • gościna u indyjskiej rodziny,
 • obcowanie z orientalną kulturą i tradycją Indii.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wycieczka dla każdego chętnego bez względu na poziom zaawansowania czy kondycję fizyczną. W programie przewidziane są lekki trekking na wzgórze w Puszkar oraz spacery po ulicach miast.

Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Radżastan jest największym regionem Indii, położonym w północno-zachodniej części kraju. Dominują tam krajobrazy pustynne i zjawiskowe miasta zbudowane z piaskowca. Zobaczymy zarówno małe miasteczka i wioski, jak i wielkie metropolie.

Plan wyjazdu


Dzień 1: Polska - Indie

Wylot wraz z polskim pilotem do Delhi na północy Indii.

Dzień 2: Delhi

Przylot do Indii. Transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie i aklimatyzacja. Następnie pierwsza wyprawa do centrum miasta. Wizyta w Wielkim Meczecie Jamna Masjid, który jest największym muzułmańskim budynkiem sakralnym w całych Indiach. Później pojedziemy do Red Fort, kompleksu budynków ochronnych, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Pierwszy indyjski obiad zjemy na najstarszym targu w dzielnicy Old Delhi. Wieczorem pojedziemy do świątyni sikhijskiej, Bangla Sahib Gurudwara, która oczarowuje przyjezdnych aurą mistycyzmu i relaksującą atmosferą. Na kolację powrócimy do hotelu, nocleg w Delhi. Program może się nieznacznie zmienić w zależności od godziny przylotu do Indii.

Dzień 3: Delhi - Jaisalmer

Z samego rana pojedziemy odkrywać kolejne zakątki New Delhi, m.in. Kutb Minar i świątynię bahaistyczną o niezwykłym kształcie, Świątynię Lotosu. Po obiedzie wyruszymy z dworca Old Delhi nocnym pociągiem (z klimatyzacją i wagonami sypialnymi) do położonego na pustyni miasta Jaisalmer.

Dzień 4: Jaisalmer

Zakwaterowanie w hotelu ok. 11. Odświeżymy się po podróży i zjemy tradycyjny lunch indyjski. Po południu czas na odkrycie najpiękniejszych atrakcji w mieście. Zobaczymy skalny fort, rzeźbione i wykute w piaskowcu budynki Haveli oraz 2 zjawiskowe świątynie Jain Templ i Laxmi Temple. W ciągu dnia zaplanowany jest również czas wolny na eksplorację okolicy na własną rękę oraz zakup lokalnych pamiątek.

Dzień 5:

Kolejne 24 godziny spędzimy na pustyni Thar. Przed południem wyruszymy autami terenowymi, aby potem przesiąść się na wielbłądy. Całą karawaną udamy się do pustynnej wioski. gdzie przyjrzymy się z bliska życiu mieszkańców.

Zjemy kolację składającą się z indyjskich potraw przy świetle trzaskającego ogniska. Wieczorem przewidziana jest zabawa przy dźwiękach radżastańskich instrumentów wraz z występami lokalnych cyganów. Nocleg w namiotach na pustyni.

Dzień 6: Jaisalmer - Dźodhpur

O poranku wyruszymy w dalszą drogę na skraj pustyni w Dźodhpur, gdzie zatrzymamy się na nocleg. Następnie zameldujemy się w hotelu. Czas wolny.

Dzień 7: Dźodhpur

Spędzimy dzień w mieście rodzinnym Maharadży. Rozpoczniemy od spaceru po tradycyjnym, indyjskim bazarze, gdzie odkryjemy kolory i smaki Indii. Później wizyta w Clock Tower of Rajasthan i w Umaid Bhawan - Pałacu Maharadży, a tam znajduje się również najdroższy hotel w Indiach.

Odwiedzimy dzielnicę Blue City, która zaskakuje urokiem. Zostaniemy ugoszczeni przez indyjską rodzinę Jain. Gospodyni Nisha przygotuje specjalnie dla nas ucztę z wegetariańskimi smakołykami północnych Indii. Opowie nam również najciekawsze historie o lokalnych obyczajach, a wszystko w przyjemnej, rodzinnej atmosferze. Na noc zatrzymamy się w hotelu prowadzonym przez Nishę i jej męża.

Dzień 8: Dźodhpur

Ciąg dalszy eksploracji miasta. Odwiedzimy Mandore Garden, gdzie zobaczymy, w jaki sposób mieszkały żony Maharadży i jak wyglądała ich letnia rezydencja. Zobaczymy miejsce spoczynku rodziny królewskiej i współczesne miejsce tradycyjnej kremacji władcy Radżastanu.

Po południu przeżyjemy przygodę u indyjskiego wróżbity, który przepowie nam przyszłość, czytając z gwiazd, a wieczorem wybierzemy się na taneczną imprezę w radżastańskich klimatach, z widokiem na rozświetlony fort na wzgórzu. Podczas wieczornej zabawy czekają nas warsztat malowania ciała henną oraz lekcja gotowania tradycyjnych potraw.

Dzień 9: Dźodhpur - Puszkar

O poranku wyruszymy do świętego miasta Puszkar. Tutaj znajduje się antyczny ośrodek sakralny poświęcony hinduskiemu bogu Brahma, położony na styku jeziora i pustyni. Miasto słynie z kolorowych kramów, społeczności joginów i odwiedzin licznego grona hipisów z całego świata.

Wieczorem wybierzemy się na lekki trekking po okolicznych wzgórzach, z których podziwiać będziemy zjawiskowy zachód słońca. Wszytko wśród architektury świątynnej i przy dźwiękach rytualnej muzyki. Kolacja i nocleg w hotelu w Puszkar.

Dzień 10: Puszkar - Dźajpur

Dzień rozpoczniemy od wizyty nad jeziorem Ghat i spaceru wśród 600 świątyń wybudowanych w Puszkar. Przyjrzymy się hinduskim rytuałom i tysiącom kolorowych pielgrzymów, którzy przyjeżdżają do tego świętego miejsca, aby oddać hołd bogu Brahmie. Zwiedzimy zakamarki świątyni Old Rangji i pójdziemy na pożegnalny spacer ulicami mistycznego Puszkar.

W południe wyjazd do Dźajpur, słynnego różowego miasta, które przydomek zawdzięcza architekturze z barwnego piaskowca. Po obiedzie pojedziemy do najstarszego w kraju obserwatorium astronomicznego, a następnie do Wieży Wiatrów Hava Mahal. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.


Dzień 11: Dźajpur - Fatehpur Sikri - Agra

O poranku wyruszymy do letniej rezydencji Maharadży, pałacu na wodzie, a następnie do Czerwonego Fortu Amber, który w przeszłości pełnił funkcję obronną dla całego regionu Agra. Później wybierzemy się na spacer po gwarnych ulicach targowych starego miasta. Tu odkryjemy małe warsztaty rzemieślnicze, kramiki z orientalnymi przyprawami i zjemy lunch w lokalnej restauracji.

Po południu pojedziemy w kierunku urokliwego miasteczka Agra, a po drodze podziwiać będziemy zabytkową architekturę Fatehpur Sikri. Zakwaterowanie i nocleg w Agrze.

Dzień 12: Agra - Delhi

Wcześnie rano wyruszymy do jednego z nowych siedmiu cudów świata - Tadż Mahal. Zwiedzimy ten monument w świetle poranka. Warto wiedzieć, że biały marmur z którego budynek jest wykonany, zmienia barwy o różnych porach dnia. Lokalny przewodnik opowie nam zarówno romantyczną, jak i krwawą historię tego miejsca. Następnie wrócimy do hotelu na śniadanie i wyruszymy do Delhi.

Dzień 13: Delhi

Zakończenie wycieczki i powrót do Polski.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2-osobowych.

Pogoda

Na północy Indii panuje klimat zwrotnikowo-monsunowy. Najlepszy czas na wyjazd do Radżastanu trwa od września do kwietnia. Panują tam wtedy temperatury w granicach 20-30°C.

Cena zawiera

 • śniadania,
 • nocleg wraz z kolacją na pustyni Thar,
 • wyjście do kina w Dźodhpur dla chętnych,
 • przejazd samochodami terenowymi do Fortu Amber w Dźodhpur,
 • opiekę lokalnych, anglojęzycznych przewodników,
 • transport na całej trasie wyjazdu,
 • radżastański wieczór w Dźodhpur z kolacją,
 • ubezpieczenie (NNW, KL, bagażu),
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych na trasie Warszawa - Delhi - Warszawa: ok. 2200 PLN,
 • wizy do Indii: 50 USD,
 • biletów wstępu do wszystkich zabytków: ok. 90 USD,
 • opłat za fotografowanie i filmowanie we wszystkich zabytkach,
 • wyżywienia nieobjętego w programie: od 10 do 15 USD dziennie,
 • zwyczajowych napiwków: ok. 30 USD.

Ceny

Koszt wyjazdu na 13 dni: 6150 PLN + przeloty ok. 2200 PLN.

Ważne informacje

+ Do Indii obowiązuje wiza.

+ Przed wyjazdem należy sprawdzić swój kalendarz szczepień. Zalecane szczepienia: tężec oraz WZW typu A i B.

+ Kupując pamiątki, należy pamiętać o zakazie wywożenia z kraju wyrobów z kości i skór zwierząt.

Organizator

Organized by Asia Dream Trips

Jeśli marzysz o dalekiej podróży, chcesz mieć wpływ na to, kiedy, dokąd i z kim podróżujesz, Asia Dream Trips jest dla Ciebie idealnym partnerem.

Wycieczka do Indii:

+ Pilotką wyprawy będzie Joanna Gorczyca-Pasrija.

+ Wyjazd przewidziany jest dla grupy od 8 do 12 osób.

+ Należy zabrać ze sobą repelent na komary (o wysokim stężeniu DEET), krem z wysokim filtrem UV, kapelusz i okulary przeciwsłoneczne. 

+ Region Radżastanu określa się jako jeden z najbardziej kolorowych w całych Indiach. Znajduje się tu 10 co do wielkości pustynia na świecie.

+ Radżastan jest kolebką muzyki cygańskiej.

+ W wielu restauracjach w Indiach nie używa się sztućców. Należy pamiętać, że prawa ręka służy do jedzenia, a lewa do higieny osobistej.

Sprawdź podobne wyjazdy

Mexico City, Meksyk

26 październik - 8 listopad 2021

od7 990 PLN

/ os.

Darjeeling, Indie

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.