Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Kerala i Cejlon: Indie Południowe, Sri Lanka

Wyprawa do Indii dla miłośników aktywnego spędzania czasu pośród wyjątkowych okoliczności przyrody. 21 dni wypełnionych po brzegi zetknięciem z niesamowitymi zabytkami i krajobrazami.

Atrakcje

 • starożytne ruiny,
 • malownicze plaże,
 • świątynie i kapliczki,
 • gaje kokosowe,
 • plantacje herbaty,
 • dzika fauna,
 • cejlońskie aromaty i przyprawy,
 • ajurwedyjskie masaże,
 • lokalne rękodzieło,
 • parki narodowe i rezerwaty przyrody,
 • transport samochodami 4x4, kajakami, łodziami, pociągiem.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Kerala leży w płd.-zach. Indiach i jest jednym z najbardziej zaludnionych stanów kraju. Znana jest z organizacji festiwali kulturalnych oraz świąt religijnych.

Sri Lanka leży na wyspie Cejlon. Obejmuje także pomniejsze, przybrzeżne wyspy. Nazywana jest Perłą Oceanu Indyjskiego.

Plan wyjazdu


Dzień 1:

Wręczenie uczestnikom dokumentów podróżnych. Po zakończeniu formalności paszportowych przelot do Indii.

Dni 2-3:

Zwiedzanie Kochi - miasta zlokalizowanego między wyspami, rozlewiskami rzek i przylądkami Morza Arabskiego. Ujrzymy postkolonialną architekturę - pozostałość po bytności brytyjskiej, holenderskiej i portugalskiej. Obejdziemy dookoła Fort Cochin.

Trzeciego dnia w planie: bogato zdobiony malowidłami Pałac Mattancherry, miejsce pierwotnego pochówku Vasco da Gamy - Kościół św. Franciszka (uważany za najstarszy obiekt sakralny wybudowany przez Europejczyków w Indiach). Zobaczymy słynne chińskie sieci rybackie, uchodzące za symbol Kerali.

Wieczorny spektakl Kathakali: klasycznego tańca z płd. Indii.

Dzień 4:

Transfer do rezerwatu przyrody Periyar, położonego w sercu Kardamonowych Wzgórz Kerali. Przejazd drogą pośród wzgórz pokrytych krzewami herbacianymi. Mijamy plantacje kawy, kardamonu oraz pieprzu. W rezerwacie Periyar rezydują dzikie słonie, jelenie sambar, bawoły indyjskie oraz antylopy.

Dzień 5:

Poranny jungle walk, a następnie wodne safari – wyprawa łodzią po parku narodowym Periyar. Będziemy obserwować zwierzęta w ich naturalnym środowisku: słonie, stada gaurów i sambarów. Przy odrobinie szczęścia ujrzymy tygrysa lub lamparta.

Później, podczas odwiedzin plantacji przypraw, pobudzimy zmysły smaku i powonienia.

Dzień 6:

Poranna podróż ku Allepey, odwiedzimy rozlewiska Kerali. Z pokładu tradycyjnej łodzi mieszkalnej będziemy podziwiać kanały, malownicze jeziora i okoliczne wioski. Nocleg spędzimy na łodzi, a poprzedzi go kolacja z przysmakami tradycyjnej kuchni.

Dzień 7:

Docieramy do Allepey, następnie transport do Kovalam (co oznacza: gaj palm kokosowych) i ukrytej, rajskiej plaży w kształcie półksiężyca. Ujrzymy latarnię morską i meczet Vizhinjam. Będziemy podziwiać błękit wód i otaczające go skały.

Dzień 8:

Odpoczynek w Kovalam i zwiedzanie okolicy. Dla chętnych ajurwedyjskie zabiegi i masaże w Centrum Ajurwedy.

Dzień 9:

Transfer na lotnisko Trivandrum i lot do Colombo (Sri Lanka). Zakwaterowanie w hotelu w Negombo. 

Dzień 10:

Wyruszymy do jednego z największych parków Sri Lanki: Parku Narodowego Minneriya - domu dla ponad 200 słoni, 160 gatunków ptaków, dzikich bawołów, jeleni, leniwców, krokodyli oraz lampartów. Po zakończeniu wizyty udamy się do hotelu w Dambulla.

Dni 11-12:

Odwiedzimy lokalny targ w Dambulli z mnóstwem tradycyjnych produktów. Udamy się na świątynne wzgórze z posągami Buddy oraz jego uczniów. Ze szczytu ujrzymy malowniczą panoramę okolicy wypełnioną licznymi wzgórzami i zbiornikami wodnymi.

Zwiedzimy pokryte puszczą ruiny starożytnego miasta Polonnaruwa. Pałac Królewski, posągi w Gal Vihara, świątynie i ulice handlowe.

Dzień 13:

Przejazd do Sigiriji. Ujrzymy tzw. Twierdzę w niebie lub inaczej Lwią Skałę, uchodzącą za najpiękniejszy wytwór człowieka na Sri Lance. Wejdziemy na wulkaniczny ostaniec z przepiękną, wielokilometrową panoramą. Ujrzymy buddyjskie malowidła poświęcone kobiecemu pięknu.

Po wspinaczce wyruszymy do Matale i zaliczymy edukacyjną wizytę w Ogrodzie Przypraw. Dowiemy się wielu faktów i ciekawostek na temat wanilii, pieprzu, imbiru i kurkumy. Dalsza podróż zaprowadzi nas do Kandy, która uważana jest za kulturalną stolicę kraju.

Dzień 14:

Świątynia Zęba Buddy w Kandy. Jeśli dopisze nam szczęście będziemy świadkami ceremonii modlitewnej z użyciem instrumentów - tzw. pudży. Później transport do Peradeniya i spacer po Królewskich Ogrodach Botanicznych.

Przejdziemy przez aleje palmowe oraz las deszczowy. Ujrzymy makaki, warany i tropikalne nietoperze. Odwiedzimy warsztat kamieni szlachetnych. Dowiemy się, jakie są sposoby wydobycia oraz obróbki szlachetnych kruszców.

Udamy się także do warsztatu stolarskiego, gdzie wykonuje się bogato zdobione meble. Dla chętnych możliwa dodatkowa wyprawa do sierocińca dla słoni w osadzie Pinnawela.

Dzień 15:

Wspinaczka w kierunku centrum wyspy, podczas której dostrzegamy zmieniające się otoczenie. Obserwujemy rzekę Kelani - mekkę fanów raftingu i centrum sportów wodnych.

Fakultatywnie wycieczka pontonami do pozostałości filmowego „Mostu na rzece Kwai”.

Odwiedzimy plantację i fabrykę cejlońskiej herbaty. Poznamy tajniki produkcji herbaty oraz jej gatunki. Następnie udamy się do miasta Nuwara Eliya, zwanego Małą Anglią. Klimat miasteczka zbliżony jest do angielskiego, dlatego wizytujący je wyspiarze uczynili je swoim ulubionym miejscem pobytu. Wybudowano tu tory do wyścigów konnych i pola golfowe.

Dzień 16:

Transport pociągiem najwyżej położoną trasą kolejową Sri Lanki w najpiękniejszy rejon kraju - okolice wioski Ella.

W Ella relaks w lokalnych knajpkach, z leżakami. Drinki lub lokalna herbata. Następnie trekkingowa wyprawa przez plantacje herbaty na Mały Szczyt Adama i obserwowanie zachodu słońca.

Dzień 17:

Przejazd obok wodospadu Rawana do parku narodowego Yala. Trasę umilą nam przepiękne krajobrazy, bujna lankijska przyroda i kolejna możliwość obserwowania dzikich zwierząt.

Rozpoczniemy wyprawę samochodami 4×4 po parku narodowym Yala. Obejmuje on zasięgiem fragmenty sawanny, buszu i wybrzeża morskiego. Spotkamy tu mnóstwo różnorodnych zwierząt (od lampartów, wargaczy, słoni, jeleni, dzików, mangust, krokodyli, waranów, langurów, dzikich bawołów, po dzikie pawie, ibisy, papugi, dzioborożce i żołny) i roślin.

Na terenie parku znajduje się pomnik upamiętniający ofiary tsunami z 2004 r.

Dzień 18:

Wyruszymy do wybudowanego przez Holendrów i Portugalczyków miasta Galle. Przejdziemy się uliczkami tej nadmorskiej twierdzy, odwiedzimy lokalnych jubilerów oraz targ rybny. Będzie okazja, aby sfotografować wędkarzy na palach - jeden z charakterystycznych obrazów Sri Lanki.

Spacer do morskiego gejzera Humana i centrum rozrodu żółwi morskich.

Dni 19-20:

Relaks w Kalutara: odpoczynek na plaży i zakupy.

Dla chętnych atrakcje fakultatywne: rejs po oceanie w poszukiwaniu wielorybów (75 USD za osobę), zabiegi ajurwedyjskie lub/i sporty wodne (wakeboarding, windsurfing, snorkeling).

Przejazd do Mirissy i wyprawa kutrem po Oceanie Indyjskim. Unikalna szansa na ujrzenie delfinów, płetwali błękitnych, rekinów wielorybich i kaszalotów.

Transfer na lotnisko i nocny lot do Warszawy.

Dzień 21:

Przylot do kraju, zakończenie wyprawy.

Zakwaterowanie

Pokoje 2-os. w hotelach 3- i 4*.

Cena zawiera

 • lot Trivandrum – Colombo,
 • transport klimatyzowanym pojazdem,
 • zakwaterowanie i śniadania w hotelach,
 • wodę podczas transportu autokarami,
 • bilety wstępu do miejsc wskazanych w programie (Indie),
 • opiekę licencjonowanego pilota,
 • wizę do Indii,
 • ubezpieczenia: KL (wraz z Assistance) i NNW,
 • ubezpieczenie bagażu podróżnego.

Cena nie zawiera

 • kosztów biletów lotniczych na trasach: Warszawa – Kochi, Colombo – Warszawa (ok. 3500 PLN),
 • biletów wstępu do: Dambulla Temple Polonnaruwa, Kandy Temple, Sigiriya Rock, Peradeniya Garden, Parku Narodowego Yala (łącznie ok. 142 USD / os),
 • napojów do posiłków,
 • pozostałych posiłków (oprócz śniadań),
 • wydatków osobistych,
 • zwyczajowych napiwków dla bagażowych, przewodników i lokalnej obsługi.

Ceny

Wyjazd na 21 dni w cenie za osobę: 10700 PLN + przelot.

Ważne informacje

Limit uczestników to 10-20 osób. Poziom trudności wyprawy: łatwy.

Organizator

Organized by MK Tramping

Tworzymy podróże dla ludzi poszukujących przygód.

Sprawdź podobne wyjazdy

Mexico City, Meksyk

Hawana, Kuba

18 listopad - 3 grudzień 2020

od4 490 PLN

/ os.

Mexico City, Meksyk

23 listopad - 6 grudzień 2020

+ 1 więcej

od6 500 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.