Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

22 dni w Indiach Płd.

Objazdowa wyprawa po niezwykłościach południowej części indyjskiego subkontynentu. Wycieczka szlakiem świątyń kilku wyznań i atrakcji z listy UNESCO połączona z wizytą w nadmorskim kurorcie Goa nad Morzem Arabskim.

Wycieczkę możesz również zrealizować w wybranym przez siebie terminie. W miesiącach styczeń-marzec oraz październik-grudzień zapłacisz 3250 USD + loty, pomiędzy majem a wrześniem - 2995 USD + loty.

Atrakcje

 • noc na statku wśród pól ryżowych w Kerali,
 • piękne zabytki Bombaju,
 • gorące plaże w Goa i kąpiel w Morzu Arabskim,
 • wizyta na najdłuższej plaży świata,
 • górskie krajobrazy Zachodnich Ghatów,
 • skalne kościoły Ellora i Ajanta,
 • wizyta w olbrzymiej rezydencji maharadży w Amba Vilas,
 • podróż koleją przez góry,
 • zagwarantowane posiłki.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyprawa nie wymaga przygotowania kondycyjnego ani fizycznego.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Indie należą do najrozleglejszych i najludniejszych państw świata. Co roku odwiedzane są przez ponad 8 mln turystów. Największym miastem Indii jest Mumbaj, zwany również Bombajem.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Przelot do Madras z lotniska Chopina w Warszawie.

Dzień 2

Meldujemy się w Madras, zwanym również Chennai. Wybieramy się na przechadzkę po mieście, podczas której odwiedzimy świątynię św. Marii, fortecę św. Jerzego i niezwykle długą plażę Marina Beach, liczącą 12 km.

Zobaczymy miejsca kultu chrześcijańskiego (katedra św. Tomasza z jego relikwiami) i Kapeleszwara, hinduski kościół Śiwy i Parwati. Na farmie krokodyli staniemy oko w oko z kilkoma gatunkami gadów. Na wieczór dotrzemy do Mahabalipuram z szansą na relaks nad Oceanem Indyjskim.

Dzień 4

Od rana możliwość ponownej kąpieli. W Pondicherri będziemy podziwiać kolejny obiekt sakralny, Chidambaram. Na ścianach świątyni Wisznu Kumbakonam będzie można zobaczyć erotyczne przedstawienia miejscowych bóstw.

Dzień 5

Po obejrzeniu świątyni ku czci Śiwy w Kumbakonam pojedziemy do Thanjavur. Miejsce słynie z olbrzymiego monumentu świętego byka, zwanego Nandi. Miasto było niegdyś królewskie, udamy się do rezydencji dynastii Nayak.

W Maduraj zobaczymy przepiękne sanktuarium, w Tiruchirapalli przekonamy się, w jaki sposób dzika przyroda otacza indyjskie miasta, nieomal je wchłaniając. Dzień zakończymy sesją zdjęciową świętych miejsc Uchhi Pillayar oraz Shrirangam.

Dzień 6

Po wizytach w Minakshi oraz rezydencji królewskiej Thirumalai największą atrakcją będzie udział w wieczornym obrzędzie religijnym Minakszi.

Dzień 7

Udamy się do Parku Narodowego Periyar, zobaczyć Wzgórza Kardamonowe. Sercem rezerwatu jest miejscowość Thekkady. Odwiedzimy plantacje najważniejszych przypraw uprawianych w Indiach, w tym cynamonu, pieprzu czy kardamonu.

Dla chętnych wycieczka na słoniu, zakończona jego kąpielą i karmieniem. Inne możliwości to wyprawa samochodem terenowym po parku lub wyprawa statkiem po jeziorze Periyar. Obowiązkowo zakup pamiątek w sklepie na plantacji.

Dzień 8

Rozpoczniemy od odwiedzin na herbacianych polach Connemara Tea Factory. Później udamy się do świątyni syromalabarskiej. Nieduży statek zabierze nas na wycieczkę po backwaters, ciekami wodnymi wśród upraw ryżu. W trakcie rejsu zjemy obiad i następnie udamy się na przechadzkę pośród upraw. Na noc pozostaniemy na statku.

Dzień 9

Przy odpowiednim kalendarzu będzie okazja do obserwacji wyścigów barek rzecznych, rywalizujących między sobą na wodach kanałów. Zawody nazywane są wyścigami Łodzi Wężowych. Dopłyniemy do Alleppey, przystanku w drodze do Cochin, miasteczka pamiętającego czasy kolonializmu.

W miejscowej świątyni św. Franciszka spoczywa Vasco da Gama. Odwiedzimy także Pałac Holenderski. Po wizycie na lokalnych bazarach pójdziemy do żydowskiej dzielnicy, w której czeka nas show zwany Kathakali. Można powiedzieć, że to rodzaj hinduskiego baletu, teatralnego widowiska wyrażonego przez tradycyjne tańce.

Dzień 10

Czeka nas długa, trwająca 7 godzin wyprawa do Ooty, położonego w górach ośrodka turystycznego. Wdrapiemy się na Doddabettę (2623 m n.p.m.), jednego z najwyższych szczytów pasma Nilgiri. Na koniec dnia zobaczymy, jak produkuje się herbatę.

Dzień 11

Koleją przejedziemy przez Ghaty Zachodnie. Podczas podróży miniemy Park Narodowy Bandipu, z okien pociągu będziemy mogli podziwiać jego faunę. Dzień zakończymy w Mysore.

Dzień 12

Pierwszą część dnia poświęcimy na zwiedzanie Srirangapatna, którego najcenniejszymi zabytkami są rezydencja i mauzoleum sułtana Tipu oraz monument w miejscu jego śmierci. Później zobaczymy olbrzymią rezydencję maharadży w Amba Vilas i inne zabytki, jak Kamiennego Byka lub świątynię św. Floriana z lat 40-tych XX wieku.

Dzień 13

Wyruszymy do prowincji Karnataka. Jednym z przystanków będzie sanktuarium dżinizmu Shravanabelagola, z wielką rzeźbą bóstwa Gomateśwary na wzniesieniu. W Belur zobaczymy inne święte miejsce, Wisznu, wpisane na listę UNESCO. Na liście znajdują się również hinduskie kościoły Halebid, które odwiedzimy pod koniec dnia. Noc spędzimy w Hassan.

Dzień 14

Spędzimy go w drodze do Hospet, z opcją wizyty w Forcie Bellary.

Dzień 15

Wyprawa do najpiękniejszej atrakcji Płaskowyżu Dekan, potężnych ruin miasta Hampi, głównego ośrodka królestwa Vijayanagara. Budowle tak zachwycają kunsztownymi wykończeniami i zdobieniami, że znalazły się na liście UNESCO.

Dzień 16

Czas na wyprawę w góry, dokładniej do Ghatów Zachodnich. Po przejechaniu wśród pięknych krajobrazów masywu dotrzemy na cudowne plaże w Goa. Na koniec dnia kąpiel w Morzu Arabskim, w towarzystwie zachodzącego słońca.

Dzień 17

Chwila relaksu wśród gorących piasków plaż w Goa.

Dzień 18

Rano ponownie odwiedzimy plażę. Pójdziemy zobaczyć zabytki Starego Goa, zwanego kiedyś Rzymem Wschodu, w tym miejscową bazylikę i katedrę. Stare Goa wpisano na listę UNESCO. Później jedziemy do Panajim, miasta którym zarządzali Portugalczycy. Zobaczymy kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i stary kwartał Fontainhas. Dzień zakończymy przelotem do Mumbaju, w którym przenocujemy.

Dzień 19

Po posiłku wsiądziemy do pociągu, który dowiezie nas do Aurangabadu. Jednym z najważniejszych zabytków jest mauzoleum Bibi Ka Maqbarr, przypominające Tadź Mahal. Kolejne punkty programu to Fort Daulatabad i wpisane na listę UNESCO groty Ellory, skalne kościoły wielu wyznań. W Khuldabad zobaczymy grób Aurangzeba i pójdziemy do Sufi, Doliny Świętych Muzułmańskich. Będzie okazja do kupienia indyjskich tkanin.

Dzień 20

Przed nami następny zabytek z listy UNESCO, pokryte malowidłami ściany grot Ajanty. Następnie samolotem dostaniemy się do Mumbaju.


Dzień 21

Czas na zwiedzanie miasta. Zobaczymy m.in. nowoczesną Bramę Indii i hotel Taj Mahal Palace. Złożymy wizytę w pralni dla kilku tysięcy osób. Będziemy podziwiać architekturę stacji kolejowej Victoria Station (na liście UNESCO). Dalej droga będzie wiodła zabytkami centrum do Placu Karego Konia i dalej, do Wiszących Ogrodów i Milczącej Wieży na Malabar Hill.

Znajdziemy czas na wyprawę po sklepach reprezentacyjnej Colaba Causeway. Opcjonalnie będzie możliwość rejsu na wyspę Elephanta, na której znajduje się starożytny kościół Śiwy. Na pożegnanie posiłek w lokalu Leopold, po którym pojedziemy na lotnisko i zaczniemy podróż powrotną.

Dzień 22

Lądujemy w Warszawie.

Zakwaterowanie

Uczestnicy zostaną zakwaterowani w pokojach hotelowych (3- i 4*) dla 2 osób. Noc w Kerali grupa spędzi na łodziach.

Pogoda

W południowej części Indii dominuje klimat wilgotny. Średnia temperatura wynosi od 28°C na początku roku do 45°C w miesiącach letnich.

Cena zawiera

 • bilety lotnicze,
 • transport na miejscu,
 • noclegi,
 • poranne posiłki (z wyjątkiem 2 dnia),
 • wieczorne posiłki,
 • obiad na łodziach,
 • opłatę wizową (60 USD),
 • opłaty za wstęp do atrakcji turystycznych,
 • usługi pilota grupy mówiącego po polsku,
 • opiekę miejscowych przewodników mówiących po angielsku,
 • ubezpieczenia KL, NNW, bagażu.

Cena nie zawiera

 • lunchów i trunków,
 • opłat zwyczajowych, w tym napiwków,
 • opłat za korzystanie z opcjonalnych atrakcji,
 • opłaty za jedynkę w hotelach,
 • opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,

Ceny

Koszt wyjazdu za osobę to 6690 PLN.

Wycieczkę możesz również zrealizować w wybranym przez siebie terminie. W miesiącach styczeń-marzec oraz październik-grudzień zapłacisz 3250 USD + loty, pomiędzy majem a wrześniem - 2995 USD + loty.

Zwyczajowe opłaty, w tym napiwki/dzień

4 USD

Opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

13 PLN

Opłata za jedynkę w hotelach

900 USD

Ważne informacje

Opłatę wizową ponosi się drogą elektroniczną (e-wiza).

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Czy wiesz, że:

W Bombaju znajduje się indyjska “fabryka snów”, czyli słynne Bollywood? Miasto było również opisywane przez Juliusza Verne’a w “20 000 mil podmorskiej żeglugi”.

Sprawdź podobne wyjazdy

Buenos Aires, Argentyna

6 - 23 listopad 2020

+ 1 więcej

od6 950 PLN

/ os.

Lima, Peru

16 - 27 lipiec 2020

+ 4 więcej

od9 980 PLN

/ os.

Buenos Aires, Argentyna

15 - 25 sierpień 2020

od8 290 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.