Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Indie - udział w bajecznie kolorowym festiwalu Holi. Największe atrakcje Indii z Himalajami w tle

Pomimo, że całe życie nie jest wystarczająco długie, by poznać całkowicie kulturę Indii, nasza wyprawa do tego wyjątkowego miejsca pozwoli chociaż częściowo uczestniczyć w barwnym życiu Hindusów. Festiwal Holi jest świetnym pretekstem do poznania niezwykłej ludności Indii.

Podróż przez cały kraj sprawi, że odkryjemy tamtejsze zabytki, świątynie i miasta, a także staniemy się świadkami religijnych obrzędów.

Atrakcje

 • zwiedzanie Starego i Nowego Delhi,
 • kompleks Qutub Minar wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO,
 • Gurudwara Bangla Sahib,
 • centrum rzemiosła kaszmirskiego,
 • zwiedzanie Dhramsali i Tsuglag Khang - siedziby Dalajlamy,
 • zachód słońca nad Doliną Kangra,
 • Tybetański Instytut Sztuki,
 • świątynia w Ambit Sarovar i Jezioro Nieśmiertelności,
 • Złota Świątynia,
 • Jaipur i uczestnictwo w Festiwalu Holi,
 • fort Amber, fort Nahargarh,
 • lokalna kuchnia i folklor.

Czytaj więcej

Zwiń

Miejsce

Indie, jako miejsce narodzenia jednej z najstarszych cywilizacji i jej wielowarstwowej kultury, są obecnie drugim najludniejszym krajem świata. Ilość cudów natury, a także przykładów architektury i sztuki w tym kraju jest nie do zliczenia.

Spotkamy tu himalajskie, niedostępne krajobrazy, piaszczyste plaże, głośne miasta, a także pełne zadumy świątynie i klasztory w ustronnych miejscach. Są one wyjątkowe na skalę światową, a wyjazd do Indii stanowi niezwykłą bazę do zgłębiania historii i kultury Indii.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Wylot do Delhi z Warszawy z przesiadką w jednym z europejskich lub bliskowschodnich portów.

Dzień 2

Przelatujemy do stolicy kraju, New Delhi. Zwiedzimy wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO kompleks Qutub Minar. Minaret postawiony w tym miejscu mierzy 73 metry i jest pierwszym wybudowanym w Indiach.

Przejeżdżamy przez Nowe Delhi, czyli rządowe i biznesowe centrum miasta. Zobaczymy parlament, pałac prezydencki, a także ministerstwa i ambasady.

Dzień 3

Rano udajemy się do Starego Delhi i odkrywamy lokalne targi oraz kuchnię. Następnie Gurudwara Bangla Sahib, czyli sikhijska świątynia, która powstała, aby uczcić życie nauczyciela Harkrishan Deva. Jak mówi zwyczaj, woda znajdująca się w świątynnym zbiorniku ma leczyć.

Każdy, kto jest w potrzebie, może tam otrzymać posiłek przygotowany w świątyni przez wolontariuszy. W godzinach popołudniowych, zgłębimy tajniki tradycyjnego tkactwa w centrum rzemiosła kaszmirskiego.

Dzień 4

W godzinach wczesnoporannych opuścimy Delhi, żeby przedostać się w kierunku Chandigarh, czyli stolicy dwóch indyjskich stanów - Pendżabu i Haryany. Miasto to jest jednym z najlepszych projektów urbanistycznych w kraju, a swój udział mieli przy tym architekci: Maciej Nowicki i Le Corbusier.

Będziemy tam mieli czas wolny, który możemy przeznaczyć na chłonięcie atmosfery Indii.

Dzień 5

Wcześnie rano wyjeżdżamy z Chandigarh, a nasze drogi poprowadzą do Dhramsali, czyli siedziby słynnego Dalajlamy. Miejsce to położone jest w górskiej dolinie Kangra i leży na wysokości 1500 m.n.p.m. Otoczone jest niemal rajskimi gajami cedrowymi, a także ośnieżonymi szczytami pasma Zachodnich Himalajów.

Dane nam będzie doświadczyć niesamowitego zachodu słońca z punktu widokowego Naddi. Przy odrobinie szczęścia i dobrej widoczności ujrzymy nawet słynne zbocza Dhaulagiri.

Dzień 6

Dzień przeznaczamy na eksplorowanie miasta Dhramsala, a w programie znajdzie się m.in. świątynny kompleks Tsuglag Khang. Zawędrujemy także do tantrycznego klasztoru Namgyal, w którym, jeśli fortuna sprzyja, można zobaczyć debaty mnichów.

Przystankami na naszej trasie będą też Tybetański Instytut Sztuki i Instytut Norbulinki zajmujący się tybetańską literaturą i tradycją.

Dzień 7

Wyjeżdżamy dalej, w kierunku Amritsar, czyli miasta założonego przez Rama Dasa w 1577 r. W mieście postawiono świątynię, na wyspie, w centrum Ambit Sarovar, czyli Jeziora Nieśmiertelności, a w jej murach umieszczono świętą księgę Sikhów, czyli Granath Sahib.

Księga ta jest bez przerwy czytana na głos przez kapłanów, którzy zmieniają się co dwie godziny. Za granicą z Pakistanem odkryjemy ceremonię militarną Wagah Borded.

Dzień 8

Rano poznamy historię Złotej Świątyni w Armitsarze, która jest celem wielu sikhijskich pielgrzymek. To właśnie tu miejsce miała wojskowa operacja Niebieskiej Gwiazdy, której bezpośrednim skutkiem stała się odwetowa śmierć ówczesnej premier Indii. Przedostaniemy się też na lotnisko i przez Delhi polecimy do Jaipuru.

Dzień 9

Według legendy, święto Holi, które będziemy obchodzić w Jaipurze, powstało, kiedy młody bóg Krishna obsypał kolorowym proszkiem pasterki, wśród których znajdowała się jego wybranka - Radha. Zrobił to zgodnie z radą matki, żeby niewidoczne stały się ich kolory skóry, jako że Krishna miał ciemną, a Radha jasną karnację.

Od tamtej pory Holi, czyli święto miłości i wiosny obchodzone jest w dokładnie ten sposób. Po przyjeździe do Dera Aner Rajputana weźmiemy udział w barwnych obchodach. Ubierzemy się w tradycyjne stroje i damy ponieść się świętowaniu. Fecie towarzyszą również świąteczne trunki i potrawy.

Dzień 10

Rano przejedziemy do fortu Amber, wybudowany przez gen. Mansingha z armii mongolskiego cesarza Akbara. Do zobaczenia nadal dostępna jest zawartość placówki w postaci imponujących komnat, fresków i dziedzińców. Odkryjemy także Fort Nahargarh (Tygrysa), z którego roztacza się imponujący widok na Jaipur. Przejazd na lotnisko i wylot z Delhi.

Dzień 11

Przylot do Warszawy z przystankiem w jednym z europejskich lub bliskowschodnich lotnisk.

Zakwaterowanie

 W Indiach spać będziemy w hotelach 4* w pokojach 2-osobowych.

Pogoda

Pogoda w Indiach stanowi unikat na skalę światową. Wyjątkowe położenie na subkontynencie, między pasmem Himalajów, a obmywającym z pozostałych stron oceanem sprawia, że doświadczyć możemy tu regularnym monsunów. Największe, regularne opady nad lądem występują w miesiącach letnich, od maja do października.

W pozostałej połowie roku są one znikome, jako że większość opadu występuje nad oceanem. Roczna temperatura w Indiach waha się również od ok. 20 do ponad 30°C, w zależności od regionu.

Cena zawiera

 • zakwaterowanie według programu w pokojach dwuosobowych w hotelach 4*,
 • śniadania i kolacje,
 • transport lokalny (busem i jeepami),
 • usługi anglojęzycznego przewodnika,
 • bilety wstępu do atrakcji z programu,
 • obchody festiwalu Holi (turban - Pagri, zajęcia z tańca Rajastanu, przekąski, alkohol, kolorowe proszki).

Cena nie zawiera

 • przelotów na trasie Warszawa - Delhi - Warszawa (ok. 2300 PLN),
 • napiwków,
 • napojów do posiłków,
 • posiłków nieuwzględnionych w programie,
 • wizy wjazdowej do Indii.

Ceny

Cena za wyjazd na 11 dni wynosi 1690 EUR + loty ok. 2300 PLN.

Warunkiem gwarancji powyższej ceny jest uczestnictwo przynajmniej 8 osób.

Dopłata do pokoju jednoosobowego

320 EUR

Ważne informacje

Aby móc uzyskać wjazd do kraju, konieczne jest posiadanie wizy do Indii. Wnioski dostępne są w wersji elektronicznej.

Organizator

Organized by Adventure Club

Nasze wyjazdy kierujemy do prawdziwych pasjonatów podróży, pragnących poznać ludzi i ich kulturę.

Indie - ciekawostki

Ciekawostką o Indiach, jak i o ludności Indii, jest fakt, że w kraju główną religią jest hinduizm, który wyznaje ponad 80% ludności. Narodził się on właśnie na tych ziemiach.

Dlatego w Indiach znajdziemy niesamowitą ilość przeróżnych obiektów sakralnych, których historia sięga wieków wstecz, a do których nadal ściągają miliony pielgrzymów. Warto też poznać istotę świętej rzeki, Gangesu.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.