Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Wyprawa do Indii i Nepalu

Ciągnie Cię do mistycznych miejsc? Interesują Cię religie świata? Poznaj święte miejsca Indii i Nepalu, ważne dla hinduizmu i buddyzmu. Zobacz wspaniałe zabytki (świątynie, pałace, mauzolea wpisane na listę UNESCO). Daj się ponieść lokalnemu folklorowi. Poczuj prawdziwą atmosferę Delhi podczas wizyty na lokalnym bazarze oraz wycieczce rowerowej po starej części miasta. Zachwyć się na własne oczy pięknem Himalajów.

Atrakcje

 • najpiękniejsze zabytki Agry wpisane na listę UNESCO, m.in. mauzoleum Taj Mahal,
 • miasto z czerwonego piaskowca - Fatehpur Sikri (lista UNESCO),
 • Fort Amber - dawna siedziba maharadży Jaipuru,
 • przejazd na słoniach,
 • pokaz tańców radżasthańskich,
 • widokowy lot balonem nad Fort Amber,
 • odkrywanie uroków Delhi (zabytki z listy UNESCO),
 • Stare Delhi, m.in. miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego,
 • wizyta na lokalnym bazarze Chandni Chowk,
 • wycieczka rowerowa alejkami Starego Delhi,
 • zwiedzanie świętego miasta Varanasi,
 • wizyty w buddyjskich świątyniach,
 • rejs po Gangesie,
 • Lumbini (lista UNESCO) - miejsce narodzin Buddy,
 • Park Narodowy Chitwan - dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku,
 • piesza wycieczka w dżungli,
 • podróż przez “Małe Himalaje”,
 • rejs po himalajskim jeziorze Phewa,
 • zwiedzanie Pokhary,
 • wejście na punkt widokowy Sarangkot – widok na himalajskie szczyty,
 • lot nad Himalajami,
 • Dolina Kathmandu (odwiedzane miasta zapisane na liście UNESCO),
 • królewskie miasta Patan i Bhaktapur,
 • Paśupatinath – największe hinduistyczne sanktuarium w Nepalu,
 • zwiedzanie Kathmandu: plac Durban z zespołem świątyń i pałaców, Dom Żywej Bogini Kumari.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Nie ma specjalnych wymagań. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą przeżyć mistyczną podróż po Indiach i Nepalu.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Indie to siódmy, co do wielkości kraj świata o powierzchni ponad 3 mln km² i drugi pod względem liczby ludności. Charakteryzuje go duża różnorodność kulturowa i krajobrazowa, co sprawia, że często mówi się o Indiach jak o kontynencie. To państwo o wspaniałej duchowości, prastarej kulturze i wielu religiach.

Znajdziemy tu cuda architektury, okazałe świątynie. To również kraj dużych kontrastów – z jednej strony widoczna na niespotykaną skalę bieda, z drugiej strony estetyczny przepych i bogactwo prosto z filmów Bollywood.

Nepal to nieduży kraj pomiędzy Tybetem a Indiami u stóp Himalajów. Na jego terenie znajduje się aż 8 z 10 światowych ośmiotysięczników. To zakątek ze zróżnicowaną, nieskażoną przyrodą - od subtropikalnej dżungli, przez malownicze tarasy ryżowe i rwące rzeki, po majestatyczne, ośnieżone szczyty górskie.

To co przyciąga turystów to również magiczna atmosfera nepalskich miast, które wyglądają tak jakby czas się w nich zatrzymał. Znajdziemy w nich wyjątkową architekturę, charakterystyczne stupy buddyjskie oraz piękne świątynie.

Plan wyjazdu

UWAGA: W terminie sierpniowym, z powodu złych warunków atmosferycznych, zamiast Parku Chitwan wycieczka w rejon górski Nagarkot.

DZIEŃ 1: Warszawa – Delhi

Wylot grupy do Delhi z Międzynarodowego Lotniska Okęcie im. F. Chopina w Warszawie.

DZIEŃ 2: Delhi – Agra

Wyjazd z Delhi do Agry. Po zakwaterowaniu w hotelu w Agrze wspólna kolacja.

DZIEŃ 3: Agra – Sikandra – Agra

O wschodzie słońca zobaczymy jeden z architektonicznych cudów świata, wpisany na listę UNESCO, mauzoleum Taj Mahal. Po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie Agry, stolicy imperium Mogołów. Zobaczymy Czerwony Fort (lista UNESCO), świątynię Radha Soami w dzielnicy Dayal Bagh oraz grobowiec cesarza Akbara Wielkiego w Sikandrze.

DZIEŃ 4: Agra – Fatehpur Sikri – Jaipur

Wyjazd do Jaipuru. Po drodze zwiedzimy Fatehpur Sikri (lista UNESCO) – miasto z czerwonego piaskowca, wybudowane w 1569 r. przez cesarza Akbara. Powrót do Jaipuru. Kolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 5: Jaipur – Fort Amber – Jaipur

Zobaczymy Fort Amber - dawną siedzibę maharadży Jaipuru. W królewskim stylu wjedziemy tam na słoniach. Następnie zwiedzimy Obserwatorium Astronomiczne, Pałac Maharadży, zespół pałacowo-ogrodowy Rani Sisodia, Pałac Wiatrów.

Wieczorem czeka nas wyjątkowa atrakcja - pokaz tańców radżasthańskich. Tego dnia wcześnie rano (jeśli warunki pogodowe pozwolą) dla chętnych możliwość przeżycia niezapomnianych emocji podczas widokowego lotu balonem (dodatkowo płatne). Przelot nad Fortem Amber.

DZIEŃ 6: Jaipur – Delhi

Odkrywanie uroków Delhi: Mauzoleum Humajuna (lista UNESCO), Qutab Minar (lista UNESCO), Brama Indii, budynki rządowe i Pałac Prezydencki (z zewnątrz).

DZIEŃ 7: Delhi

Zwiedzanie Starego Delhi: Meczet Piątkowy (jeśli będzie dostępny dla zwiedzających), Czerwony Fort, miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego. Na koniec udamy się na lokalny bazar Chandni Chowk.

Dla chętnych lubiących gwar miasta i chcących zobaczyć zwykłe życie na ulicach Delhi proponujemy poranną wycieczkę rowerową w zakamarki Starego Delhi (dodatkowo płatna). Jadąc wąskimi alejkami i uliczkami, poczujemy prawdziwą atmosferę stolicy Indii.

DZIEŃ 8: Delhi – Varanasi – Sarnath – Varanasi

Przelot do świętego miasta Varanasi. Zobaczymy świątynie Durgi i Bharat Mata Mandir oraz przejedziemy przez tereny uniwersytetu. Następnie udamy się do Sarnath, miejscowości, gdzie Budda wygłosił swoje pierwsze kazanie. Zwiedzimy muzeum historyczne ze słynnym pilarem cesarza Ashioki i buddyjską świątynię. Powrót do Varanasi.

DZIEŃ 9: Varanasi – Bhairahawa (Nepal)

O wschodzie słońca popłyniemy w rejs po Gangesie. Zobaczymy rytualne kąpiele oraz będziemy podziwiać zabytkowe świątynie i pałace na brzegu rzeki. Po śniadaniu wyruszymy w stronę granicy indyjsko-nepalskiej. Po jej przekroczeniu przesiądziemy się w inny autokar i udamy się do hotelu w Bhairahawa.

DZIEŃ 10: Bhairahawa – Lumbini – Park Narodowy Chitwan

Przejazd do Lumbini (lista UNESCO) – jednego z czterech świętych miejsc buddyzmu, gdzie narodził się Budda. Następnie dotrzemy do Parku Narodowego Chitwan (lista UNESCO) i zobaczymy dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Po obiedzie wyruszymy na pieszą wycieczkę do ośrodka hodowli słoni. Będziemy mieć okazję na spotkanie dzikich zwierząt w dżungli. Nocleg w bungalowach.

DZIEŃ 11: Chitwan – Pokhara

Poranna piesza wycieczka po dżungli i obserwacja ptaków. Po śniadaniu udamy się w podróż przez “Małe Himalaje” do Pokhara. To miejscowość położona nad himalajskim jeziorem Phewa.

DZIEŃ 12: Pokhara

Zobaczymy urokliwe zakątki Pokhara. Zwiedzimy Świątynię Bindhyavasini, wioskę uchodźców oraz będziemy podziwiać wodospad Dawida. Po południu popłyniemy w rejs po jeziorze.

DZIEŃ 13: Pokhara – Kathmandu

Niezapomniane widoki o wschodzie słońca z hotelowego tarasu na Świętą górę Nepalu, Machapuchare oraz masyw Annapurny. Udamy się na punkt widokowy Sarangkot, z którego (przy dobrej pogodzie) roztacza się niesamowity widok na himalajskie szczyty. Po śniadaniu przejazd górską trasą do stolicy Nepalu, Kathmandu. Po drodze stupa buddyjska na szczycie wzgórza Swajambhunath (czeka nas wejście po 365 schodach).

DZIEŃ 14: Kathmandu – Bhaktapur – Pashupatinath – Patan – Kathmandu

Rano dla chętnych lot widokowy nad Himalajami. Odkrywanie uroków Doliny Kathmandu (miasta zapisane na liście UNESCO). Następnie przejazd do Bhaktapur i zwiedzanie Złotej Bramy, Pałacu Królewskiego (z zewnątrz), Świątyni Njatapola.

Kolejnym punktem dnia będzie Paśupatinath, największe hinduistyczne sanktuarium w Nepalu, położone nad świętą rzeką Bagmati. Przejazd do Patan i zwiedzanie Placu Durbar z zespołem świątyń i pałaców.

DZIEŃ 15: Kathmandu – Delhi

Zobaczymy zabytki Kathmandu: plac Durban z zespołem świątyń i pałaców oraz Dom Żywej Bogini Kumari. Przelot do Delhi. Nocny transfer na lotnisko.

DZIEŃ 16: Delhi – Warszawa

Lot powrotny do Warszawy.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w hotelach o dobrym standardzie i lokalizacji w pokojach 2-os. z łazienką i klimatyzacją. W hotelach zapewnione śniadania i kolacje.

Pogoda

Jaka jest pogoda w Indiach? Dominuje tu klimat zwrotnikowy. Wyjątkiem jest obszar Himalajów i Karakorum z klimatem podzwrotnikowym. W Indiach wysokie temperatury odnotowuje się niemal przez cały rok. Najgoręcej jest w kwietniu i maju z temperaturą dochodzącą nawet do 40°C.

Opady w Indiach zdarzają się często i są obfite. Największe deszcze pojawiają się od czerwca do połowy września, gdy zaczyna wiać monsun południowo-zachodni. Najlepsze miesiące na wyprawę do Indii to: grudzień, styczeń, luty oraz marzec. Dnia są wówczas pogodne i ciepłe a noce chłodniejsze.

Pogoda w Nepalu. Najlepsze na wyjazd do Nepalu są miesiące jesienno-zimowe od listopada do lutego lub ewentualnie wczesnowiosenne od marca do kwietnia. Wyjazd w innym terminie wiąże się z ryzykiem deszczowej pogody w porze monsunowej.

Klimat w Nepalu jest zróżnicowany. Na północy kraju znajduje się strefa zwrotnikowa kontynentalna z suchym i górskim klimatem. W południowej części, gdzie znajduje się m.in. Park Narodowy Chitwan, mamy do czynienia z gorącym i wilgotnym klimatem subtropikalnym. W rejonach centralnych, czyli na przedgórzach Himalajów - tzw. “Małe Himalaje” z kotlinami Katmandu i Pokhary - panuje klimat umiarkowany.

Cena zawiera

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa – Delhi, Delhi – Warszawa (z przesiadką),
 • bilety lotnicze na trasach: Delhi – Varanasi, Kathmandu – Delhi,
 • transport na miejscu klimatyzowanym samochodem lub mikrobusem,
 • noclegi w hotelach 3- i 4* w pokojach 2-os. z klimatyzacją oraz własną łazienką,
 • wyżywienie: śniadania i kolacje podczas całej wycieczki do Indii i Nepalu,
 • atrakcje: pokaz tańców radżastańskich, wjazd na słoniach do Fortu Amber, rejsy łodziami po Gangesie w Varanasi oraz po jeziorze Phewa,
 • koszt wstępów do zwiedzanych obiektów,
 • obsługę polskojęzycznego pilota podczas całej wycieczki,
 • koszt ubezpieczenia (KL, NNW, bagaż).

Cena nie zawiera

 • opłat wizowych do Indii oraz do Nepalu,
 • dodatkowego wyżywienia: obiadów oraz napojów,
 • zwyczajowych napiwków dla miejscowych,
 • kosztów dodatkowych atrakcji i usług,
 • opłat za możliwość fotografowania i filmowania w obiektach turystycznych,
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • dopłaty do pokoju 1-osobowego (480 USD).

Ceny

Koszt wyjazdu na 16 dni za osobę to 5990 PLN + 1750 USD + wizy 85 USD.

Ważne informacje

Polacy udający się do Indii są objęci obowiązkiem wizowym. Wniosek składa się w biurze BLS India Visa Center w Warszawie. Należy mieć ze sobą paszport ważny co najmniej pół roku od dnia wjazdu do Indii. Jest też alternatywa tzw. e-wiza – pozwolenie wjazdu do Indii, którą można uzyskać bez wizyty w ambasadzie za pośrednictwem Internetu.

Rząd indyjski uruchomił specjalną stronę, przez którą można wykonać całą procedurę wizową online, w tym dokonanie płatności i wydruk wizy bez konieczności składania wizyty w konsulacie. Szczegóły programu, opis procedury uzyskania e-wizy oraz pełna lista objętych nim punktów granicznych są dostępne na stronie: https://indianvisaonline.gov.in/visa/tvoa.html.

Turyści wybierający się do Nepalu mają również obowiązek posiadania wizy. Wizę można uzyskać w Ambasadzie Nepalu (najbliższa znajduje się w Berlinie) jak również na lotnisku w Katmandu. Informacje o aktualnej procedurze wizowej można znaleźć na stronie Ambasady Nepalu w Berlinie, która obejmuje swoją akredytacją także Polskę: https://de.nepalembassy.gov.np/.

Osobom podróżującym do Indii i Nepalu zaleca się szczepienia przeciw żółtaczce typu A i B oraz tężcowi. Na miejscu należy pić wodę wyłącznie przegotowaną lub płyny z zamkniętych fabrycznie pojemników. Nie należy jeść owoców i warzyw bez ich uprzedniego wymoczenia w płynach dezynfekujących.

Przebywając w Indiach, trzeba zwrócić dużą uwagę na ubiór. Dotyczy to zwłaszcza kobiet. Należy mieć zakryte nogi i ramiona. Najlepszą opcją będą długie przewiewne spodnie i spódnice oraz szal.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Podróż do Azji

Wybierając się do Indii, koniecznie trzeba mieć ze sobą krem z wysokim filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy oraz repelent ze środkiem DEET. Z ubrań najlepsze będą przewiewne długie spodnie i spódnice, które będą chronić przed słońcem.

Do Nepalu w zależności od regionu i pory roku należy zabrać ze sobą zarówno podkoszulki, jak również ciepłe swetry i odzież przeciwdeszczową. Na wyprawę po Parku Narodowym Chitwan i pieszą wycieczkę do dżungli należy wziąć wygodne sportowe buty na grubszej podeszwie.

Ciekawostki Indie: wchodząc do hinduskich świątyń, należy przed wejściem do mandiru zostawić buty. W niektórych świątyniach może obowiązywać zakaz wstępu dla innowierców do najświętszej części zwanej garbhagrihą. Może pojawić się też zakaz fotografowania wizerunków bóstw.

Ciekawostki Nepal: Nepalczycy są ludźmi bardzo religijnymi. Najważniejszą dla nich religią jest hinduizm, ale istotny jest również buddyzm. W Nepalu są obecni liczni uchodźcy z okupowanego przez Chiny Tybetu, którzy są wyznawcami buddyzmu.

Sprawdź podobne wyjazdy

Rangun, Birma

12 - 26 lipiec 2022

+ 3 więcej

od6 800 PLN

/ os.

Panama, Panama

14 - 28 luty 2022

od8 890 PLN

/ os.

Thimphu, Bhutan

10 - 23 luty 2022

+ 1 więcej

od3 295 USD

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.