Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Piękno indyjskiego pogranicza, czyli wyprawa po Ladakh i Kaszmirze

Wycieczka do dwóch niezwykłych krain w Indiach. Różnią się kulturą, religią mieszkańców, łączy ich bogactwo zabytków i położenie w sąsiedztwie najwyższych szczytów świata. Dodatkową atrakcją będzie zwiedzanie Delhi, drugiego największego miasta świata.

Atrakcje

 • nocleg w łodzi na jeziorze Dan,
 • Gulmarg, największy górski kurort w Kaszmirze,
 • zakupy w Delhi,
 • wyprawy na pogranicze indyjsko-pakistańskie,
 • zwiedzanie świątyń poświęconych Buddzie i pałaców królewskich Kaszmiru,
 • wyprawa na jedną z najwyżej wybudowanych dróg na świecie,
 • zachody i wschody słońca nad jeziorem Pangong Tso.

Czytaj więcej

Zwiń

Miejsce

Kaszmir jest jedną z najstarszych prowincji Indii i istotnym ośrodkiem buddyzmu. Jest miejscem o silnej tradycji i pięknej kulturze. Ladakh znajduje się między dwoma wielkimi pasmami górskimi: Himalajami i Karakorum, w dolinie Indusu. Historycznie ten region określany jest Tybetem Zachodnim.

Plan wyjazdu

Program może ulec niewielkim zmianom.

Dzień 1

Przelot do Delhi z przystankiem na lotnisku w Europie lub na Bliskim Wschodzie.

Dzień 2

Przejazd do miejsca zakwaterowania. Później spacer po stolicy Indii.

Dzień 3

Przejazd do portu lotniczego, z którego grupa wyruszy do najważniejszego miasta Kaszmiru, Śrinagaru. Zostanie zakwaterowana na tafli jeziora Dal, w hotelu - łodzi. Wieczorem wyprawa po zakątkach jeziora. 

Dzień 4

Rano zwiedzanie zabytków Śrinagaru. Zacznie się od wizyty w Nishaat i Szalimar, założeniach ogrodowych pamiętających panowanie Mongołów. Drugim punktem programu będzie Śankanaćarji, malowniczo położona światynia z pięknymi widokami na okolicę. Na koniec dnia czas dla uczestników.

Dzień 5

Wycieczka do Gulmarg, znanego ośrodka górskiego w Kaszmirze. Na miejscu podróż gondolą górskiej kolejki i podziwianie panoramy górskich szczytów, z Nanga Pabrat na czele. 

Dzień 6 ( 6-7 h, 204 km)

Wyjazd do Kargilu, grupa przejedzie trasę m.in przez, przełęcz Zoji La i wioskę Drass, uznawaną za drugą najmroźniejszą wieś świata, w której żyją ludzie. Na pograniczu z Pakistanem grupa zobaczy monument ku pamięci poległych w wojnie kargilskiej.

Dzień 7 (6-7 h, 230 km)

Grupa wyjeżdża do Leh. Podróż będzie mieć kilka przystanków przy atrakcjach turystycznych: olbrzymiej, rzeźbionej postaci Buddy w Mulbek, w Lamayuru, przy starej świątyni w Ladakhu oraz przy gompie w Alchi, którą grupa zwiedzi po lunchu.

Dzień 8

Zwiedzanie zabytków Leh: siedziby monarchów i Stupy Pokoju. W drugiej części dnia lokalny pokaz taneczny, z udziałem artystów ubranych w regionalną odzież. 

Dzień 9

Podróż w górny bieg rzeki Indus. Po drodze czeka zwiedzanie rezydencji królewskich Ladakhu i zespołów klasztornych w Hemis i Shey. Wracając do Leh grupa zatrzyma się w sikhijskej gurudwarze Pathar Sahib. Zobaczy również Wzgórze Magnetyczne oraz skrzyżowanie rzek Zanskaru i Indusu.

Dzień 10 (4-5 h, 120 km)

Rano grupa wyruszy na przełęcz Khardung La, gdzie na wysokości 5359 m n.p.m. znajduje się jedna z najwyżej zbudowanych dróg na świecie. Stąd rozlega się panorama na szczyty Karakorum. W drugiej części dnia wycieczka doliną rzeki Shayok. Dla chętnych opcja wyprawy na wielbłądach wydmami na trasie między Deskit i Hunder.

Dzień 11 (4-5 h, 120 km)

Celem dnia będzie zespół klasztorny w Deskit, malowniczo położony na jednym z okolicznych wzniesień. Założenie słynie z monumentalnego Buddy i wspaniałych pejzaży po obu brzegach rzeki Nubry. Na noc powrót do Leh.

Dzień 12 (4-5 h, 140 km)

Wyprawa nad jezioro Pangong Tso, najbardziej zasolonego na świecie. Droga będzie wiodła przełęczą Changla na wysokości 5360 m n.p.m. Tafla wody często zmienia barwę, dlatego grupa poczeka na schyłek dnia, by zobaczyć pokaz kolorów podczas zachodzącego słońca. Zakwaterowanie w namiotach przy brzegach Pangong Tso.

Dzień 13 (4-5 h, 140 km)

Dzień zacznie się wcześnie, obserwacją budzącego się słońca nad jeziorem. Po powrocie do Leh czas dla uczestników na samodzielne spacery po mieście. Okazja do zakupu pamiątek. 

Dzień 14

Odlot z Leh do stolicy Indii. Tam zakwaterowanie w hotelu, w którym będzie okazja do odpoczynku. Po lunchu uczestnicy mają szansę zwiedzania i zakupów w Delhi. Pod koniec dnia przejazd na lotnisko i wyjazd do Warszawy.

Dzień 15

Grupa pojawia się z powrotem w polskiej stolicy.

Zakwaterowanie

Noclegi w pensjonatach lub hotelach, w pokojach po 2 osoby. Jedną noc uczestnicy spędzą w hotelu - łodzi, jedną pod namiotami.

Pogoda

Czerwiec jest jednym z najcieplejszych miesięcy w Kaszmirze - średnia temperatura wynosi ok 29°C.

Cena zawiera

 • bilety lotnicze między stolicami Polski i Indii,
 • noclegi + śniadania,
 • przejazdy z/do lotniska w Delhi oraz lokalnych portów lotniczych,,
 • lokalnego opiekuna w Delhi,
 • przeloty między miastami w Indiach, zgodnie z programem,
 • przejazdy w Delhi,
 • przejazdy w autach do 6 os,
 • opiekuna w trakcie trwania wyprawy,
 • ubezpieczenia NNW, KL i bagażu.

Cena nie zawiera

 • opłaty za wizę,
 • wyżywienia poza ofertą,
 • biletów do atrakcji turystycznych,
 • wydatków własnych poza programem.

Ceny

Cena wynosi od 7650 PLN/os. + 25 USD/os. za wizę.

Do wyboru: 40 USD/os rafting po Indusie lub Zanskarze.

Ważne informacje

Organizator pomaga w otrzymaniu wizy do Indii, którą można uzyskać przez Internet.

Organizator

Organized by Zorientowani Travel Club

Aktywne podróże obejmują objazdówki, fotowyprawy, wyjścia w góry, eksplorację wybrzeży i nie tylko.

Kaszmir - ciekawostki

Sierść kóz kaszmirskich jest niezbędna do wytwarzania kaszmiru, jednej z najdroższych tkanin świata. W 1974 roku piosenkę p.t. “Kashmir” nagrała grupa Led Zeppelin.

Sprawdź podobne wyjazdy

Quito, Ekwador

12 - 29 październik 2022

+ 1 więcej

od12 050 PLN

/ os.

Canberra, Australia

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.