Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Indyjska wyprawa - trekking po lodowcach, wędrówki w Himalajach, zwiedzanie buddyjskich klasztorów i poznawanie tybetańskiej kultury

Podążymy biegiem Indusu, żeby poznać od podszewki, z czym się je Indie. I to dosłownie, bo kulinaria kraju zachwycą na całej długości wyprawy. Również metaforycznie - poznamy bowiem mentalność i kulturę mieszkańców Indii. Tak, Hindusów, nie Indian.

W Indiach zobaczymy klasztory, osamotnione skały i zieleń Indii. Przejdziemy się po górskich traktach, zdobędziemy wysokie przełęcze. Wskoczymy na pokład pojazdu, który zawiezie nas w miejsca, o których nawet nie marzyliśmy, a które zapierają dech w piersiach.

Atrakcje

 • zwiedzanie Delhi i Leh,
 • Dolina Kaszmiru,
 • noclegi na łodziach mieszkalnych,
 • rejs po jeziorze Dal,
 • trekking do lodowca Thaijiwas,
 • Maitreja,
 • bieg rzeki Indus,
 • kompleks klasztorny Achi,
 • klasztor Spituk w Leh, Pałac Królewski,
 • monastery Thiksey i Hemis,
 • Dolina Nubry,
 • przejażdżka na grzbietach wielbłądów,
 • odpoczynek nad jeziorem Tso Moriri,
 • jezioro solne Tso Kar.

Czytaj więcej

Zwiń

Miejsce

Indie to kraj, którego smaki i kultura od setek lat inspirują kucharzy, podróżników, historyków. Każdy pobyt w tym wyjątkowym kraju jest unikatowym przeżyciem. W ciągu burzliwego biegu dziejów miejsce to było w różnych rękach, pod różnymi wpływami, ale zachowało oryginalność.

Podczas wyjazdu zobaczymy Delhi, ale także północną prowincję kraju zatopioną w krajobrazie surowych Himalajów. Gwarantujemy, że oblicza Indii w tych zakątkach będą zaskakujące i różnorodne.

Plan wyjazdu


Dzień 1:

Spotykamy się na warszawskim lotnisku i wylatujemy do Indii.

Dzień 2:

Lądowanie w Delhi. Następnie lecimy dalej, do Śrinagaru, który położony jest w Dolinie Kaszmiru i stanowi letnią stolicę stanu Jammu i Kaszmir. Zamieszkamy na łodziach na jeziorze, odpoczniemy wśród cudownej scenerii z górami majaczącymi na horyzoncie.

Dzień 3:

Od rana rejs po jeziorze Dal łodziami nieco mniejszymi niż mieszkalne o nazwie shikara. Z poziomu pokładu podziwiać będziemy tempo życia nad wodami akwenu, który wraz z jeziorem Nagin stanowi niejako serce miasta.

Następnie zatrzymamy się w ogrodach miejskich, Shalimar Bagh i Nishat Bagh, które są dziełem Wielkich Mogołów. Pragnęli oni ogrodów przypominających raj. Każdy z nich miał pełnić funkcję górskiej enklawy, doliny spokoju i harmonii. Jeśli okoliczności pozwolą, zajrzymy też na stare miasto.

Dzień 4:

Kiedy wyokrętujemy się z naszego statku, przedostaniemy się dalej, w kierunku Himalajów Wysokich. Nim jednak dojedziemy do dzisiejszego celu, czyli Kargil, odwiedzimy Sonamarg, żeby wejść na górski szlak. Lekki trekking zaprowadzi nas do lodowca Thajiwas. Zajmie nam on ok.4 godz.

Dalej pojedziemy przełęczą Zoji La, już na wysokości 3528 m n.p.m., która stanowi granicę między Kaszmirem a Ladakhiem. Od tego miejsca będziemy podziwiać coraz wyraźniej krajobraz wysokogórski pełen strumieni i łąk. Nocleg w hotelu w miejscowości Kargil.

Dzień 5:

Rano jedziemy dalej w trasę po najwyższych górach naszej planety, Himalajach. Zatrzymamy się w Mulbekh, gdzie zaobserwujemy relief przedstawiający Buddę Przyszłości (Maitreję). Przejedziemy przez dwie przełęcze: NamikaLa (3720 m n.p.m.) i FatuLa (4180 m n.p.m.). Podczas jazdy zobaczymy też nasz pierwszy klasztor buddyjski, który miał być założony przez mistrza medytacji Naropę już w okolicach X/XI w.

Dotrzemy też do biegu rzeki Indus, wzdłuż której będziemy kontynuowali podróż. Nocleg w hotelu w Alchi/Ulley.

Dzień 6:

Odwiedzamy klasztor w Alchi. Leży on nad Indusem i jest niezwykle pięknie wkomponowany w górskie otoczenie. Jego wnętrze to arcydzieło malarskie, a sam budynek jest jednym ze starszych tego typu. Niegdyś był tu uniwersytet.

Dalej kroki powiodą nas w kierunku Leh, które stanowi stolicę Ladakhu. Zaraz po dotarciu na miejsce wejdziemy do klasztoru Spituk, a następnie do Pałacu Królewskiego, który powstał w XVII w.

Dzień 7:

Eksplorujemy okolice miasta. Pełna jest ona monasterów, a to wszystko dzięki sakralnej przeszłości tych terenów. Zobaczymy Thiksay i Hemis, a także pałac Shey.

Dzień 8:

Opuszczamy Leh i kierujemy się do Doliny Nubry. Zanim to nastąpi, zobaczymy Shanti Stupę, nowowybudowaną świątynię, która ma być miejscem szerzenia idei pokoju. Wyszła ona spod ręki japońskiego mnicha.

Dojedziemy na najwyższy punkt naszej wyprawy, czyli przełęcz Khardung La (5359 m n.p.m.). Trasa ta to dawny szlak kupieckich karawan. Nocleg w Sumur.

Dzień 9:

Znajdziemy się w Dolinie Nubry, która leży przy granicy z Chinami, między himalajskim Ladakh i Karakorum. Ten niedostępny górski obszar nie jest gęsto zaludniony, co tylko pozwala bardziej docenić dzikość ziem. Udamy się tutaj na przejażdżkę na dwugarbnych wielbłądach.

Znajdziemy się w klasztorze Diskit, który stanowi główną gompę w dolinie i powstał na niemal pionowej skale. Odpoczniemy tu po długiej podróży, a także pospacerujemy przy rzece Nubra. Nocleg w Sumur.

Dzień 10:

Czas na powrót do Leh. Na miejscu będziemy mieli czas wolny, który spokojnie będziemy mogli spędzić, relaksując się, zwiedzając czy też robiąc zakupy.

Dzień 11:

Wcześnie rano wyjeżdżamy nad jezioro Tso Moriri, które leży na 4522 m n.p.m.. Stamtąd obejrzymy jedne z piękniejszych krajobrazów Ziemi, Himalaje. Droga na miejsce prowadzi przez kilka tradycyjnych wiosek. Nocleg na miejscu (w namiotach).

Dzień 12:

Poranek to czas na eksplorację okolic jeziora. Następnie pojedziemy do Leh, a po drodze przejedziemy przez jeszcze dwie przełęcze: KongkaLa (4979 m n.p.m.) i Tanglang La (5328 m n.p.m.), a także zatrzymamy się przy solnym jeziorze Tso Kar.

Dzień 13:

Rano lecimy samolotem do Delhi. Popołudnie to moment pożegnania z Indiami, a także zakupy. Na lokalnym bazarze nabędziemy, co tylko dusza zapragnie.

Dzień 14:

Wczesnoporanna droga na lotnisko i wylot do kraju.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie realizowane w pokojach 2-os. w hotelach 3*, na drewnianych łodziach, a także w kempingu nad Tso Moriri. Istnieje opcja zakwaterowania się w pokoju 1-os., wówczas dopłata wynosi 300 USD.

Pogoda

Indie - pogoda:

Monsuny występujące w Indiach stale kształtują aurę na subkontynencie. W północnych częściach kraju ważnym elementem będzie obecność najwyższych gór świata, Himalajów. Wraz z wzrostem wysokości n.p.m. temperatury będą spadać.

Co to jest monsun letni, zrozumiemy podczas pobytu w Delhi, pomimo że będzie to już końcówka największych ulew. Od lipca do września notuje się tu nawet dziesięciokrotnie (i więcej) wyższe opady niż w innych miesiącach.

Temperatura, jakiej doświadczymy, będzie wynosiła ok. 30°C. Podczas pobytu w górach mogą jednak przydać się cieplejsze ubrania.

Cena zawiera

 • przelot Warszawa-Delhi-Warszawa z przesiadką,
 • loty lokalne Delhi-Śrinagaru i Leh-Delhi (z limitem bagażu do 15 kg),
 • noclegi zgodnie z programem,
 • wyżywienie (codzienne śniadanie i obiadokolacja),
 • lokalne przejazdy minibusem do 12 osób,
 • usługi polskojęzycznego pilota,
 • usługi polskojęzycznego pilota,
 • usługi lokalnych przewodników,
 • bilety i wejściówki do odwiedzanych miejsc,
 • butle z tlenem na całej trasie,
 • górską przejażdżkę na wielbłądzie,
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • kosztów uzyskania wizy wjazdowej (ok. 80 USD),
 • napiwków (ok. 100 USD),
 • wydatków własnych,
 • opłat za fotografowanie i nagrywanie,
 • dodatkowych posiłków.

Ceny

Koszt wyjazdu dla jednej osoby wynosi 4400 PLN + 1200 USD.

Zakwaterowane w pokoju 1-os.

300 USD

Ważne informacje

Aby móc wjechać na teren Indii, konieczne będzie wcześniejsze wyrobienie sobie wizy turystycznej. Na szczęście proces wyrabiania dokumentu odbywa się w całości elektronicznie.

Grupa na wyprawie do Indii będzie liczyć od 8 do 12 osób.

Organizator

Organized by MIEJSCA Biuro Podróży

Zapraszamy Cię do miejsc, które na długo pozostaną w Twojej pamięci!

Ciekawostki o Indiach

Cały kraj zdominowany jest przez kulturę sakralną. Stąd też na trasie naszej podróży tak wiele klasztorów i mających po setki lat budowli z nimi związanych. Pomimo że główną religią Indii jest hinduizm, im bardziej będziemy na północy, tym więcej napotkamy zabytków buddyjskich.

W Indiach mamy kilka świętych rzek, ale są dwie otoczone są szczególną miłością. Mowa tu o Gangesie i Indusie. Wody tego drugiego będziemy mogli obejrzeć podczas naszej wyprawy i dowiedzieć się, dlaczego ta rzeka jest aż tak wyjątkowa.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.