Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Poznaj Indie: Kaszmir i Ladakh

Ponad dwa tygodnie w Indiach przyniosą nam wiele doznań. Zarówno tych kulturowych, jak i tych związanych z naturą. Zobaczymy piękne przełęcze, himalajskie szczyty, spróbujemy unikatowej kuchni i wejdziemy do hinduskich zabytków. W Delhi zanurzymy się w tłum pędzący uliczkami miasta, pognamy rikszą kolejnymi przecznicami, a w górach odetchniemy świeżym powietrzem przepełnionym ciszą.

Atrakcje

 • Old Delhi, Czerwony Fort, Meczet Jamia,
 • przejazd rikszą,
 • noclegi na tradycyjnej kaszmirskiej łodzi,
 • Kaszmir, pływający targ, góra Schankarcharya,
 • trekking do lodowca z Sonmarg,
 • region Ladakh, Himalaje, Leh,
 • ceremonia w buddyjskim klasztorze,
 • klasztor w Hemis,
 • jezioro Tso Moriri,
 • zwiedzanie New Delhi.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyprawa odbywa się głównie na pokładzie środków transportu. Jednak przejdziemy kilka widokowych tras pieszych, które nie będą zbyt wymagające. Największym utrudnieniem w Indiach mogą okazać się wysokości n.p.m. Momentami znajdziemy się dużo powyżej 3000 m n.p.m., a to oznacza, że może dawać o sobie znać lekka choroba wysokościowa. Zależy to jednak od predyspozycji uczestnika.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Indie to kraj położony na południe od łańcucha najwyższych gór świata - Himalajów na półwyspie o kształcie zęba wdzierającym się w ocean. Zarówno społeczeństwo, architektura, jak i krajobraz, a nawet pogoda są tu jedyne w swoim rodzaju i zdecydowanie warte poznania. Właśnie na tych atutach i atrakcjach Indii się skupimy i postaramy się odkryć jak najwięcej tajemnic subkontynentu.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Wyprawę rozpoczynamy od wylotu do Delhi z przystankiem na jednym z europejskich lotnisk.

Dzień 2

Po wylądowaniu w Indiach przejedziemy do hotelu. Po chwili przerwy na regenerację udajemy się na zwiedzanie Old Delhi, w którym czeka na nas znak rozpoznawczy miasta, Czerwony Fort, a także całe naręcze świątyń, m.in. Meczet Jamia czy sikhijskie gurudwary. Popołudniową atrakcją będzie przejazd tradycyjną rikszą uliczkami Chandni Chowak.

Będzie to z pewnością niezwykłe przeżycie, ze względu na samą jazdę, a także kolorowy charakter odwiedzanych przez nas zakątków Delhi. Wieczorem będziemy mieli czas wolny - do spożytkowania na wspólny spacer do mniej popularnych części miasta, takich jak kolonie uchodźców z Tybetu.

Dzień 3

Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do stolicy Kaszmiru, Srinagaru. Po lądowaniu przejazd do hotelu, który będzie ulokowany na tradycyjnej, wyrzeźbionej z orzechowego drewna łodzi. Jezioro, na którym przycumowany jest nasz hotel, ma niezwykły widok na Himalaje, najwyższe góry świata odbijające się w jego tafli.

Popołudnie spędzimy, zwiedzając starą część miasta z jej bazarami i sklepikami. Tam też możemy spróbować lokalnego specjału, kaszmirskiej herbaty z szafranem

Dzień 4

Razem ze wschodem słońca wyruszamy na pływający targ w tradycyjnych łódkach shikarach. Po posiłku rozpoczynamy drugą część zwiedzania miasta, a w planach znajdzie się święta góra Schankarcharya, z której zobaczymy świetny widok na miasto i okoliczne szczyty. Popołudnie to czas na relaks w pięknych kaszmirskich ogrodach Nishat Bagh i Shalimar Bagh.

Dzień 5

Wyjazd wczesnym ranem przez górskie drogi do Sonmarg, czyli wioski położonej w Himalajach, gdzie odbędzie się niedługi trekking. Podczas spaceru trwającego 3 godz. udamy się w kierunku lodowca, a w trasie spotkamy miejscowych nomadów. W dalszej drodze czeka nas pełen emocji przejazd przez Przełęcz Zoji La i Dolinę Drass. Jest to drugie najzimniejsze, wciąż zamieszkane miejsce na globie.

Wieczorem docieramy do Kargil, które słynie jako część słynnego Jedwabnego Szlaku. Tam zakwaterujemy się w hotelu.

Dzień 6

Rano czeka nas śniadanie, a później przejeżdżamy w region Ladakh leżący w górach. Widoki wokół nas diametralnie się zmienią. Zaczniemy mijać wysokie buddyjskie stupy i gompy. Zatrzymujemy się w dwóch: Mulbekh i Lamayuru, klasztorze położonym wśród formacji skalnych o imponujących rozmiarach.

Na trasie do stolicy Ladakhu - Leh zatrzymamy się w Alchi, najstarszym klasztorze regionu, a także odpoczniemy nad sangham. Sangham jest wyjątkowym miejscem, w którym łączą się dwie himalajskie rzeki - Zanskar i Indus. Przejedziemy też przez magnetyczne wzgórza, na których występują zakłócenia grawitacji. Do Leh docieramy w godzinach wieczornych.

Dzień 7

Z racji na wysokość n.p.m., na której się znajdziemy (3500 m), będziemy musieli się zaaklimatyzować. Będzie to przebywało spokojnie, bardziej w formie odpoczynku niż szalonych wypraw po okolicy. Pospacerujemy po mieście, a po lunchu wejdziemy do Pałacu Królewskiego i klasztoru Sankar. Zobaczymy też postawioną przez Japończyków Stupę Pokoju.

Dzień 8

Śniadanie, a następnie wyjazd w kierunku Doliny Nubry, zwanej inaczej Doliną Ogrodów (Idumra). W drodze na miejsce przejedziemy przez najwyżej położoną przejezdną przełęcz świata - Kahardung La na wysokości 5359 m n.p.m. Popołudnie w Diskit, czyli stolicy doliny. Zobaczymy tam 32-metrowy posąg Buddy Przyszłości - Martreji, a także klasztor na górskim zboczu. Czas wolny w miasteczku.

Dzień 9

Wczesnym rankiem pokonujemy liczne schody, żeby dotrzeć na ceremonię puja odprawianą przez klasztornych mnichów. Następnie zjemy śniadanie i pojedziemy do miejscowości Hunder. Tam czeka nas przejażdżka na wielbłądzie po lokalnych wydmach. W dalszej drodze możliwość odpoczęcia w gorących źródłach w miejscowości Panamik.

Dzień 10

Rano jemy śniadanie i wracamy do Leh, gdzie do końca dnia mamy czas wolny.

Dzień 11

Początek dnia przyniesie wyjazd nad jezioro Pangong, które leży na granicy z Tybetem. Woda w jeziorze jest krystalicznie czysta, a w jego tafli odbijają się nieziemskie widoki na Himalaje. W drodze nad zbiornik zwiedzimy jeszcze Pałac Królewski w Shey, a także Thiksey i klasztor, który się tam znajduje. Nocleg zapowiada się ciekawie, bo w komfortowych i ciepłych namiotach nad jeziorem Pangong.

Dzień 12

Poranny wyjazd do Leh. W trasie przystanek w klasztorze w Hemis, w którym znajdziemy dowody na rzekomy pobyt Jezusa. Do Leh dotrzemy po południu. Na miejscu zakwaterujemy się i odpoczniemy.

Dzień 13

Wczesnym rankiem ruszamy do Korzok, które stanowi swoistą “stolicę nomadów”. Trasa będzie dosyć wyboista, a widoki za oknem cudowne. W drodze odwiedzimy jeszcze Samad Rokchen, czyli region gdzie najczęściej można spotkać nomadów. W Korzok zakwaterujemy się w wygodnych namiotach, a jeśli wystarczy nam czasu, udamy się nad jezioro Tso Moriri.

Dzień 14

Rankiem odwiedzamy Tso Moriri. Tam pójdziemy na spacer wzdłuż linii brzegowej, a następnie wracamy do Leh. Po drodze odpoczniemy znów w gorących źródłach. Po przyjeździe do Leh czas wolny na zakupy, odpoczynek, spacery. Wieczorem zjemy wspólnie pożegnalną kolację.

Dzień 15

Poranny transfer na lotnisko i wylot do Delhi. Tam przejazd do hotelu. Popołudnie spędzimy, zwiedzając New Delhi, a konkretniej Pałac Prezydencki, Parlament i kolonialne zabytki miasta. Chętni będą mogli udać się na spacer w mniej popularne wśród turystów części miasta. Tam zaobserwujemy prawdziwsze wydanie codziennego życia mieszkańców Indii.

Dzień 16

Przejazd na lotnisko i wylot do Polski z przesiadką na jednym z europejskich lotnisk.

Zakwaterowanie

Podczas wyjazdu zakwaterowani będziemy w pokojach dwuosobowych w hotelach oferujących standard 3/4*. Wyjątkiem będą noclegi w klimatycznych namiotach w campach położonych w górskich terenach.

Pogoda

Dzięki wyjątkowemu położeniu Indie oferują warunki atmosferyczne, jakich nie spotkamy nigdzie indziej. Temperatury są tu bardzo wysokie, w zależności od części kraju wynoszą one od ponad 20 do grubo ponad 30°C. Pogoda w Indiach będzie bardzo gorąca, ale i bardzo wilgotna.

Co do opadów, śmiało możemy wyróżnić porę suchą i deszczową, a pory te zależne są od monsunów. Monsun letni przynosi obfite i codzienne opady deszczu w okresie od maja do października. Między listopadem a kwietniem będzie bardziej sucho.

Podczas wyjazdu odwiedzimy również tereny gór wysokich. Im wyżej n.p.m., tym bardziej spada temperatura. W takich miejscach możemy zatem spodziewać się chłodu.

Cena zawiera

 • przeloty Warszawa - Delhi - Warszawa z przesiadkami,
 • wszystkie wewnętrzne przeloty,
 • zakwaterowanie wg programu,
 • śniadanie w Delhi, śniadania, lunche i kolacje na reszcie trasy,
 • transfery i przejazdy samochodami,
 • usługi anglojęzycznych lokalnych przewodników,
 • bilety i wejściówki do punktów zwiedzania objętych programem,
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.

Cena nie zawiera

 • kosztów uzyskania wizy do Indii (60 USD),
 • obiadów i kolacji w Delhi,
 • napojów do posiłków,
 • dodatkowych posiłków,
 • opłat za fotografowanie i nagrywanie,
 • napiwków (ok. 4 USD dziennie),
 • wydatków własnych,
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Ceny

Cena za wyjazd na 16 dni wynosi 5300 PLN + 1650 USD od osoby + wiza.

Ważne informacje

Wiza do Indii:

Polacy muszą posiadać ważną wizę wjazdową do Indii. Koszt jej uzyskania to ok. 60 USD, a cały proces jej otrzymywania odbywa się elektronicznie.

Szczepienia do Indii:

Brak ostrzeżeń epidemiologicznych. W okresie pory deszczowej wzmożone narażenie na zarażenie się malarią i denga. Jeśli chodzi o szczepienia, to zaleca się wykonanie tych przeciw tężcowi i żółtaczce typu A i B. W celu uniknięcia zatruć zaleca się też picie wody jedynie butelkowanej i unikanie spożywania wody bieżącej.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Podróż do Azji

Religia w Indiach:

Indie to kraj w większości hinduistyczny. Na północy jednak, w obszarze Himalajów, ludzie są wyznawcami buddyzmu. Podczas naszego wyjazdu przekroczymy “granicę” wierzeń, co widoczne będzie w świątyniach mijanych podczas przejazdów. Im bliżej górskich szczytów, tym mniej hinduistycznych zabytków znajdziemy.

Należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniego szacunku i obyczajów podczas zwiedzania każdego z obiektów, a już szczególnie w miejscach kultu religijnego, bez znaczenia jakiego wyznania.

Minimalna ilość osób potrzebna do organizacji wyjazdu to 3.

Sprawdź podobne wyjazdy

Lima, Peru

25 styczeń - 9 luty 2022

+ 6 więcej

od6 600 PLN

/ os.

Phoenix, Stany Zjednoczone

6 - 25 czerwiec 2022

+ 5 więcej

od3 900 EUR

/ os.

Tokio, Japonia

26 marzec - 4 kwiecień 2022

+ 3 więcej

od6 500 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.