Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Indie Południowe - tropikalna wyprawa o aromacie kokosa: trekking po Kardamonowych Wzgórzach, podziwianie architektury sakralnej, plantacji herbaty

Niekonwencjonalna i niekomercyjna wyprawa przez południe Indii. W programie m.in. trekking po Kardamonowych Wzgórzach, stare, kolonialne porty, a także relaks na barce płynącej rajskimi wodami Kerali.

Poznamy odmienną kulturę Ghatów Zachodnich, posmakujemy cudownej kuchni, a także zejdziemy z udeptanych, komercyjnych szlaków w celu odnalezienia czegoś więcej.

Atrakcje

 • zwiedzanie Chennai,
 • Kanchipuram,
 • miasto portowe Mahabalipuram,
 • Pandicherra, Auroville,
 • Thanjavur, świątynia Chidambaram, świątynia Brihadeśwara,
 • górski Munnar,
 • trekking po Ghatach Zachodnich,
 • Cochin, Matancherry,
 • pokaz teatru Kathakali,
 • rejs barkami po rozlewisku Kerali,
 • odpoczynek w Marari,
 • Bombaj,
 • rejs na wyspę Elephanta.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyjazd nie należy do trudnych. Pomimo trekkingu w trakcie trudność oceniana jest na 1 w pięciostopniowej skali. Nie powinien on być wymagający dla uczestników.

Podstawowy
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Pomimo że Indie są zjednoczonym krajem, różnią się znacząco ze stanu na stan. Można powiedzieć, że przekraczając granice administracyjne, jesteśmy w stanie odkryć zupełnie nowe i nieznane oblicze narodu. Wybrzeże zachodnie posiada wiele zabytków z czasów kolonialnych, nie tylko tych najpopularniejszych, czyli brytyjskich, ale i portugalskich.

Ghaty Zachodnie, które są największym pasmem górskim w tej części kraju, urzekają soczystą zielenią, pełną herbacianych pól, a także plantacji przypraw. Południe Indii samo w sobie jest unikatowe w kontekście całego kraju, a część miejsc, jakie tam znajdziemy, będzie zupełnie odmienna od tego, co widzą rzesze turystów w komercyjnych miejscach.

Plan wyjazdu

Uwaga! W terminie sylwestrowym odbędzie się dodatkowo uroczysta kolacja w hotelu w Pondicherry.

Dzień 1

Wylatujemy z Warszawy do Chennai z przesiadką.

Dzień 2

Jedziemy przez miasto. Podczas tego przejazdu obejrzymy promenadę nad morskim brzegiem i Katedrę św. Tomasza Apostoła.

Dotrzemy do Kanchipuram, które jest jednym ze świętych miast. Wywodzi się z niego południowa sakralna architektura. Miejsce to jest usłane wieloma świątyniami, a my odwiedzimy najstarszą, świątynię Kajlasanatha pochodzącą z VII w., a także świątynię Ekambareśwara.

Obie te świątynie poświęcone są Śiwie. Następnie przejeżdżamy do Mahabalipuram, gdzie spędzimy noc.

Dzień 3

Mahabalippuram było niegdyś niezwykle istotnym portem w Zatoce Bengalskiej. Został on wybudowany przez dynastię Pallawa w VII w., a dziś miejsce to jest jedynie spokojnym miasteczkiem rybackim. Odwiedzimy najważniejsze punkty miejscowości - skalne świątynie, relief pokazujący zejście Gangi na Ziemię, a także wykute w skale świątynie braci Pandawów i Nadbrzeżną Świątynię.

Po południu będziemy mieli czas wolny, który będzie można spożytkować na spacery, odpoczynek czy też zakupy.

Dzień 4

W godzinach porannych przejeżdżamy do Pondicherry. W trasie zatrzymamy się w Auroville, zwanym także Miastem Jutrzenki. Zostało ono zbudowane na wzór galaktyki, jest dziś centrum przyjaźni pełnym ludzi chcących zajrzeć we własną duszę w odcięciu od zgiełku. W centrum znajdziemy Matrimandir, które stanowi ośrodek rozwoju osobistego i medytacji, istne SPA dla duszy.

Po południu znajdziemy się w Pondicherry, które jest dawną francuską kolonią. Odwiedzimy Aśram bengalskiego poety i filozofa Śri Aurobidno, świątynię Vinaya Manakula (ku czci Ganeśi). Przejdziemy się miejskim nabrzeżem, które pełne jest kolonialnych budynków, dojdziemy do promenady Pondy.

Dzień 5

Wyjeżdżamy w kierunku Thanjavur. Przejedziemy przez deltę rzeki Kaweri, a po drodze będziemy mogli podziwiać pola ryżowe rozsiane na tych żyznych glebach. Zatrzymamy się w Chidambaram, prywatnej świątyni poświęconej Śiwie, która należy do jednej z bramińskich kast. Śiwę czci się tutaj jako Pana Tańca.

Następnie udajemy się do dawnej stolicy dynstii Ćola, Thanjavuru. Dynasta ta od X do XII w. panowała nad dużymi terenami w Południowych Indiach, w tym półwyspem Dekan, Cejlonem, Sumatrą. Obejrzymy lokalne rzeźby tworzone tradycyjną metodą odlewniczą, która do dziś jest kultywowana w tej części kraju. Prezentują one bogów, a wykonane są z brązu. Lokalni kapłani zaklinają w nich boskie moce.

Dzień 6

Od rana zwiedzamy Thanjavur. Głównym zabytkiem miejsca jest Brihadeśwara, czyli pochodząca z XI w. i górująca nad miastem świątynia. Jest ona silnie związana z władcami Ćola i sama w sobie przekrojem przez dzieje tej części świata.

Główny budynek świątynny ma kształt piramidalny i znajduje się na sporym dziedzińcu, a w jego otoczeniu znajdziemy wiele mniejszych świątyń z kaplicami poświęconymi konkretnym bóstwom. W głównym sanktuarium znajdziemy mierzący 4 metry lingam, czyli falliczny symbol Śiwy, jego siły i dającej życie energii.

W dalszej drodze, udamy się do miasta Madurai, gdzie od razu zobaczymy świątynię Śri Meenakshi, czyli najważniejszy jego punkt. Świątynia jest niezwykle kolorowa, a czci się tutaj rybooką boginkę Meenakshi i jej męża, Śiwę. Wierni czczą wyjątkową więź i zespolenie boskiej pary, jako symbol pojednania energii męskiej z żeńską.

Znajdziemy tu sanktuaria, a wieczorem weźmiemy udział w ceremonii polegającej na układaniu przez kapłanów boskiej pary do snu.

Dzień 7

Udamy się do górskiej miejscowości Munnar. Tym samym opuszczamy stan Tamilnadu i wjeżdżamy do Kerali. Nasz cel, czyli miasteczko Munnar, leży na 1500 m n.p.m. w najwyższych górach południowych Indii, Ghatach Zachodnich, które rozciągają się na długości aż 1800 km po zachodniej stronie kraju.

Stanowią one piękne, pełne rzek i lasów, naturalne środowisko, w którym miejscowi hodują przyprawy, herbatę i kauczuk. W godzinach popołudniowych zwiedzimy fabrykę herbaty, a następnie będziemy mieli czas wolny. Wieczorem weźmiemy udział w przedstawieniu keralskiej sztuki walki Kalaripayattu.

Dzień 8

Wcześnie rano wychodzimy na trekking. Droga będzie wiodła przez zielone, łagodne stoki. Będziemy podziwiać plantacje herbaty i Kardamonowe Wzgórza. W oddali majaczyć będzie Anai Mudi, czyli najwyższa góra tego pasma górskiego (2695 m n.p.m.). Po zejściu ze szlaku udamy się do miasta Cochin, którego historia sięga głęboko do kolonialnych czasów.

Dzień 9

Zwiedzamy miasto, które ściśle związane jest z postacią Vasco da Gamy. Słynny podróżnik dotarł na zachodnie wybrzeże Indii w 1498 r. Cochin jest ważnym miastem portowym, w którym organizowany jest handel przyprawami. W dawnych czasach to tutaj przybijały statki kupców sprowadzających na Stary Kontynent pieprz, muszkat i inne przyprawy.

Obejrzymy promenadę Cochin, kościół św. Franciszka, w którym pochowany został Vasco da Gama. W żydowskiej części miasta, Mattancherry, zobaczymy XVI-wieczną synagogę, uliczki pełne sklepów z antykami. Zajrzymy także do niewielkiego pałacu Mattancherry, który powstał jako dar od Portugalczyków. Wieczorem czeka nas pokaz klasycznego teatru Kathakali.

Dzień 10

Rano przejeżdżamy w okolice Alleppey, gdzie ok.. 12. wsiądziemy na pokład barek i przepłyniemy się rozlewiskami Kerali. Obszar ten stanowi sieć słodkowodnych kanałów i jezior. Na pokładzie będziemy mogli odpocząć, podziwiać bajeczne krajobrazy, a także życie mieszkańców tej niezwykłej krainy. Na barkach zjemy także lunch, kolację i spędzimy noc.

Dzień 11

Ci, którzy wstaną wcześniej, będą mogli podziwać z pokładu barki wschód słońca, a także budzące się do życia niewielkie wioski. Po śniadaniu będziemy kontynuować nasz rejs, a następnie, już po zejściu na stały ląd, przejedziemy do wypoczynkowej miejscowości Marari, która leży nad Morzem Arabskim. Na miejscu czas wolny na plaży.

Dzień 12

Dzień przeznaczamy na odpoczynek - na plaży, a także w innych formach. Miejsce, w którym złapiemy oddech,, jest ojczyzną Ajurwedy, czyli tradycyjnej metody medycznej która uznawana jest za najstarszą na świecie. Jej istotnym elementem jest masaż ciepłymi olejami. Ma on odprężyć zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Dzień 13

Transfer na lotnisko w Cochin, a stamtąd przelot do Bombaju. Po dotarciu do stolicy Bollywood udamy się na zwiedzanie miasta. Obejrzymy grobowiec Haji Aliego, stale obmywany przez morskie fale, jako że jest ulokowany na morzu. Następnie odbędziemy spacer wśród cudownej, kolonialnej zabudowy: to Crawford Market, Victoria Terminus, Sąd Najwyższy, Uniwersytet.

Nasze zwiedzanie zakończy się w Colabie, gdzie zakwaterujemy się i zostaniemy na noc.

Dzień 14

W godzinach porannych płyniemy w rejs na wyspę Elephanta, gdzie znajdziemy sięgający VIII/IX w., obiekt sakralny poświęcony Śiwie. Kompleks składa się z 7 wykutych w skale świątyń, w większości nieukończonych.

Największa z nich jest najbardziej imponująca jeśli chodzi o walory artystyczne, ze względu na bogate i misterne rzeźbienia. Kiedy skończymy podziwiać piękno wyspy, wrócimy do Bombaju, również promem. Wolne popołudnie polecamy spędzić na pożegnaniu z Indiami i ostatnich zakupach. Nocny transfer na lotnisko, wylot do kraju.

Dzień 15

Przylot do Warszawy.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie zrealizowane zostanie w obiektach 3/4*, a także na barkach podczas pobytu w Kerali. Zakwaterowanie w pokojach 2-os. Za ulokowanie w pokoju 1-os. na cały pobyt obowiązuje dopłata w wysokości 575 USD.

Pogoda

Pogoda w Indiach należy do ciepłych i wilgotnych. Południe kraju wystawione jest na jeszcze mocniejsze działanie monsunu. Monsun letni sprowadza nad te tereny codzienne i mocne opady, które zimą spadają nad oceanem.

Temperatury wahają się tutaj od 20 do 30°C. Należy jednak liczyć się z tym, że na wybrzeżu mogą występować silne podmuchy wiatru.

Cena zawiera

 • przeloty liniami rejsowymi na trasie Warszawa-Chennai i Bombaj-Warszawa (loty z przesiadkami),
 • wewnętrzny przelot na trasie Cochin - Bombaj (z limitem bagażu do 15 kg),
 • noclegi zgodnie z programem,
 • wyżywienie w postaci śniadań i obiadokolacji (z wyjątkiem Cochin, gdzie posiłki będą we własnym zakresie, a także podczas rejsu na Kerali - tam pełne wyżywienie: śniadanie, lunch i kolacja),
 • lokalne transporty klimatyzowanym minibusem (do 12 osób) lub busem (powyżej 12 osób),
 • usługi polskojęzycznego pilota,
 • obsługę lokalnych przewodników,
 • bilety i wejściówki do miejsc objętych programem zwiedzania,
 • trekking w Munnar, pokaz sztuk walki Kalaripayattu, sztukę teatralną Kathakali, a także rejs na wyspę Elephanta,
 • ubezpieczenie turystyczne KL, NNW, bagażu,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • kosztów turystycznej wizy (ok. 25 USD),
 • napiwków dla lokalnej obsługi (ok. 100 USD),
 • opłat za fotografowanie i nagrywanie,
 • dodatkowych posiłków.

Ceny

Koszt wyjazdu na 15 dni za osobę wynosi:


 • 4500 PLN + 1450 USD na wyjazd w okresie grudzień/styczeń,

 • 4500 PLN + 1300 USD na wyjazd w okresie luty/marzec.

Dopłata do zakwaterowania w pokoju 1-os. wynosi

575 USD

Ważne informacje

Niezbędna jest wiza do Indii. Na szczęście cały proces odbywa się elektronicznie.

Organizator

Organized by MIEJSCA Biuro Podróży

Zapraszamy Cię do miejsc, które na długo pozostaną w Twojej pamięci!

Wyjazd do Indii

Grupa wyjazdowa będzie liczyć od 10 do 16 os.

Na miejsce zalecamy zabrać porządne buty, które przydadzą się w czasie wędrówek po Ghatach Zachodnich, ale także ubiór i krem chroniące przed słońcem i wiatrem.

Indie ciekawostki:

Ludność kraju jest dosyć hermetyczna wyznaniowo. Główna religia to hinduizm praktykowany przez 80% ludności. Wokół wierzeń zrodziła się unikatowa otoczka i wiele imponujących stylów architektonicznych, z których kilka będziemy mogli zobaczyć podczas wyjazdu do Indii.

Ludność Indii kraju jest gościnna i z otwartymi ramionami witani są turyści i podróżnicy.

Sprawdź podobne wyjazdy

Bombaj, Indie

17 - 29 grudzień 2020

od4 500 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.