Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Wyprawa do Indii i Bhutanu: trekking, klasztory, świątynie, żurawie

Wyprawa do Indii na trasie Delhi - Gurugram - Bagdogra - Darjeeling - Gangtok - Dooars - Phuntsholing - Thimphu - Gangtey - Punakha - Paro - Gurugram. Zobaczysz najciekawsze atrakcje, doświadczysz prawdziwego życia Hindusów, podróżując tak, jak oni, przyjrzysz się plantacjom słynnej herbaty i odbędziesz trekking w święte miejsca. Indie zapraszają!

Atrakcje

 • Tsamgo Lake w Sikkimie (3753 m n.p.m.),
 • plantacja herbaty Darjeeling,
 • kolej widokowa Darjeeling Himalayan Railway,
 • klasztory i świątynie - np. Chimi Lhakhang, Świątynia Płodności,
 • trekking do klasztoru Taktshang,
 • Festiwal Czarnoszyich Żurawi w Phobjikha.

Czytaj więcej

Zwiń

Miejsce

W Indiach i Bhutanie zobaczysz zarówno najbardziej interesujące atrakcje turystyczne, jak i zakątki mniej dostępne dla przeciętnego podróżnika. Zabierzemy Cię tam, gdzie zwyczajnie musisz być podczas podróży po tej części Azji. Zaczynamy od Delhi, po którym wybierzemy się na wyprawę m.in. przez Bagdogrę, Darjeeling, Gangtok, a jeziora, klasztory, centra medytacji staną dla nas otworem.

Plan wyjazdu


Dzień 1 (brak posiłków)

Spotykamy się na warszawskim Okęciu, zapoznanie grupy i pilota, odprawa i lot do Delhi.

Dzień 2 (brak posiłków)

Po wylądowaniu w Delhi transfer do hotelu, zameldowanie, odpoczynek i zwiedzanie. Przejedziemy się rowerową rikszą po Starym Delhi, zobaczymy meczet Jama Masjid, rynki Chandni Chowk oraz Khari Baoli-Delhi, słynny Czerwony Fort nad Yamuną, przykłady architektury kolonialnej, jak Parlament, a także łuk Bramę Indii. Kolacja w hotelu.

Dzień 3 (śniadanie, -, kolacja)

Transfer na lotnisko. Lecimy do Bagdogry i jedziemy w kierunku Darjeeling w Bengalu Zachodnim na wysokość 2050 m n.p.m. Zakwaterowanie w hotelu, a po lunchu wyruszymy na zwiedzanie m.in. Himalayan Mountaineering Institute & Museum i Himalayan Zoological Park z 1958 r., gdzie prowadzi się badania nad himalajską fauną. Tu zadziwią nas syberyjskie tygrysy, czerwona panda czy tybetański wilk.

Kolację zjemy w hotelu.

Dzień 4 (śniadanie, -, kolacja)

Eksplorujemy Darjeeling: przejedziemy się wąskotorowym pociągiem Darjeeling Himalayan Railway na trasie Darjeeling - Ghoom i pojedziemy do słynnego Klasztoru Ghoom (Yiga Choeling Gompa) z obrazem Buddy Maitreji, który znany jest również jako klasztor Mroku. Zajrzymy na plantację herbaty i Centrum Uchodźców Tybetańskich z ciekawymi warsztatami i przykładami rękodzielnictwa.

Wracamy na kolację do hotelu.

Dzień 5 (śniadanie, -, kolacja)

Transfer w kierunku Gangtok, stolicy Sikkimu, z przystankiem przy znanym klasztorze Rumtek, tak ważnym miejscu dla buddystów. Zjemy lunch i jedziemy dalej, a już w Gangtok meldujemy się w hotelu na kolacji.

Dzień 6 (śniadanie, -, kolacja)

Dzisiaj odbędziemy wycieczkę nad jezioro Tsmogo, gdzie dostaniemy się po pokonaniu górskich dróg oraz do świątyń Baba Mandir (Baba Harbhajan Singh) i klasztoru Enchey znanego z powodu festiwali i panoramy na pasmo Kangchendzonga. Wieczorem degustacja piwa w restauracji, a kolacja już w hotelu.

Dzień 7 (śniadanie, lunch, kolacja)

Dłuższy transfer w kierunku Dooars, bramy do Indii płn.-wsch. oraz Bhutanu. Przejazd do hotelu, spacer po pobliskich wioskach, kolacja.

Dzień 8 (śniadanie, lunch, kolacja)

Jedziemy do Thimphu, stolicy Bhutanu. Po drodze zatrzymamy się w etnicznym tyglu, Phuentsholling u podnóża Himalajów. Kolację zjemy w hotelu.

Dzień 9 (śniadanie, lunch, kolacja)

Transfer w kierunku Tshaluna i wycieczka do Tshalu Ney. Z powrotem w Thimphu odwiedzimy Kings Memorial Chorten, gdzie można pomedytować oraz Tashichho Dzong, twierdzę wzniesioną bez gwoździ czy planów architektonicznych.

Kolację zjemy w hotelu.

Dzień 10 (śniadanie, lunch, kolacja)

Dziś przejedziemy się przełęczą Dochu La (3080 m n.p.m.) i w kierunku Doliny Phobjikha, autostradą z widokiem na szczyty Himalajów wzdłuż Dang Chhu oraz przez gęste lasy bambusowe i dębowe. W wiosce zimują żurawie czarnoszyje, a na terenie doliny napotkamy dwie rzeki.

Po spacerze posiłek zjemy w naszym hotelu.

Dzień 11 (śniadanie, lunch, kolacja)

Dzisiaj wstąpimy na Festiwal Żurawia Czarnoszyjego na dziedzińcu klasztoru Gangtey Gompa. Zobaczymy tańce ludowe, posłuchamy pieśni, dowiemy się więcej o ochronie gatunkowej tych zagrożonych wyginięciem ptaków. Ponadto pospacerujemy po dolinie ścieżką przyrodniczą, miniemy ukwiecone łąki i lasy.

Kolację zjemy w hotelu.

Dzień 12 (śniadanie, lunch, kolacja)

Transfer w kierunku Punakha z wycieczką do świątyni płodności Chimi Lhakhang. Tutaj trzeba koniecznie pomodlić się o potomstwo wraz z drugą połówką. Zobaczymy pola ryżowe i osadę, a już z Punakha, gdzie dziś śpimy, dojrzymy majestatyczne Himalaje. Możemy zwiedzić klasztor Punakha Dzong z 1637 r. Kolację zjemy w hotelu.

Dzień 13 (śniadanie, lunch, kolacja)

Udajemy się na spacer do Khamsum Yulley Namgyal Chorten nad doliną Punakha. Następnie pojedziemy w kierunku żyznej doliny Paro do lokalnego gospodarstwa. To stąd pochodzi czerwony ryż. Zakwaterujemy się w hotelu i udamy się do Ta Dzong, Muzeum Narodowego Królestwa Bhutanu z fascynującą kolekcją sztuki oraz do klasztoru Rinpung Dzong z 1646 r. Na kolację powrót do hotelu.

Dzień 14 (śniadanie, lunch, kolacja)

Krótka przejażdżka do klasztoru Taktshang i 3-godzinny marsz pod górę. A tam czekają na nas łopoczące na wietrze flagi modlitewne i sam Taktshang, idealny plener fotograficzny, do którego również wejdziemy. W drodze powrotnej zobaczymy ruiny klasztoru Drukgyal i świątynię Kyichu Lhakhang. Zjemy już w hotelu.

Dzień 15 (śniadanie, -, -)

Przejazd na lotnisko, wylot do Delhi, lądujemy i jedziemy do hotelu na ostatni nocleg.

Dzień 16 (śniadanie, -, -)

Transfer na lotnisko i lot powrotny do Warszawy.

Zakwaterowanie

W Indiach zapewnionych mamy 14 noclegów, zarówno w hotelach, jak i w guesthouse’ach.

Cena zawiera

 • 14 noclegów w hotelach 2-4* i w guesthouse’ach w pokojach 2-osobowych,
 • śniadania i posiłki wymienione w programie,
 • zwiedzanie wg programu,
 • transfery lotniskowe,
 • bilety wstępów,
 • wizę do Bhutanu,
 • opiekę lokalnych przewodników, anglojęzycznego przewodnika i polskiego pilota,
 • klimatyzowany transport na trasie,
 • ubezpieczenie NNW, KL, bagaż, Covid-19,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • biletów na linii Warszawa - Delhi - Warszawa (od 2200 PLN),
 • biletów na przelot z Delhi do Bagdogry (Sikkim) ok. 200 USD,
 • biletów na przelot z Paro (Bhutan) do Delhi (Indie) ok. 270 USD,
 • wyżywienia poza ujętym w planie wyjazdu,
 • dopłaty do jedynki 500 USD,
 • w razie potrzeby kosztów testu na koronawirusa,
 • napiwków.

Ceny

Cena wycieczki do Indii wynosi: 2000 PLN + 2890 USD + przelot od 2200 PLN/os.

Ważne informacje

Wyjazd potwierdzimy po rezerwacji przez łącznie 8 osób.

Jeśli potrzebujecie, bezpłatnie pomagamy w zakupie biletów lotniczych.

Szczegóły ubezpieczenia:


 • Koszty leczenia KL z Assistance Świat 40000 EUR.

 • NNW Świat 15000 PLN.

 • Bagaż podróżny BP Świat 1000 PLN.

 • Każdy może wykupić ubezpieczenie od kradzieży.

 • Koszty rezygnacji z imprezy turystycznej KRIT 3% ceny.

Organizator

Organized by Asia Dream Trips

Jeśli marzysz o dalekiej podróży, chcesz mieć wpływ na to, kiedy, dokąd i z kim podróżujesz, Asia Dream Trips jest dla Ciebie idealnym partnerem.

Sprawdź podobne wyjazdy

Mexico City, Meksyk

26 październik - 8 listopad 2021

od7 990 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.