Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Indie inaczej? Motocyklem!

Niespełna dwa tygodnie w Indiach! I to na motocyklu! Brzmi jak niezwykła przygoda. Tak też jest, bo podczas 12 dni zobaczymy wiele obliczy kraju między oceanem a Himalajami. Czekają nas kilka setek kilometrów przebytych po Indiach, noc na piaszczystej pustyni, a także inspirujące spotkania z azjatycką kuchnią.

Zobaczymy miejsca, które zazwyczaj omijają wycieczki, a które okażą się niezwykłe i zapewnią nam wiele wrażeń.

Atrakcje

 • 9 dni trasy motocyklowej,
 • Delhi,
 • Taj Mahal,
 • zwiedzanie Jaipuru, plac Durbar,
 • Udaipar,
 • pustynia Radżastan, nocleg na campingu.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Jazda przez Indie nie powinna być szczególnie trudna. Najbardziej wymagające okażą się długie dystanse, a także przedzieranie się przez zatłoczone miasta. W nich nie możemy spodziewać się przepisowej jazdy miejscowych.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

W Indiach zobaczymy, jak zróżnicowany potrafi być jeden kraj. W historii było tu wiele etapów oprócz współczesnego. Duże piętno odbił wiek kolonizacji i dominacji Anglii, a także era królestw, które powstawały tu i upadały przez wieki historii.

Tamte wydarzenia silnie wpłynęły na dzisiejszy kształt kultury i charakter Indii. Ogromnym szczęściem jest, że podczas naszej wyprawy (głównie dzięki ilości przebytych kilometrów) będziemy mogli zobaczyć różne oblicza państwa. Ogromne piętno, również na architekturze, odcisnęła religia i to właśnie hinduistyczne świątynie przyjdzie nam podziwiać w największej ilości.

Plan wyjazdu


Dzień 1:

Wspólny wylot do Delhi z warszawskiego lotniska im. F. Chopina.

Dzień 2:

Po lądowaniu czeka nas transfer do hotelu. Tam spotkamy się z naszym przewodnikiem w lobby. Pójdziemy też wspólnie do garażu, w którym czekać już na nas będą motocykle, gotowe na jutrzejszą wyprawę.

Dzień 3:

Pobudka dość wcześnie, żeby jeszcze przed porannymi korkami przejechać przez Delhi. Jedziemy na południowy-wschód, a trasa wiedzie do Taj Mahal, zbudowanego jako dowód miłości. Kiedy dojedziemy, zrobimy sobie krótką przerwę na odświeżenie się, a następnie wejdziemy do Taj Mahal, żeby pozwiedzać, pospacerować i zobaczyć niesamowity zachód słońca.

Dzień 4:

Rano wyruszamy do Agry, a potem jeszcze dalej do Jaipuru. W trasie czeka nas przystanek w Durbar. Miejsce to jest placem pałacowym, który zyskał międzynarodowe uznanie i znalazł się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Plac powstał dzięki królowi Akbazowi, który, jak się okazuje, spokrewniony jest z naszym głównym mechanikiem.

Dzień 5:

Dziś mamy chwilę odpoczynku od jazdy na dwóch kołach. Czeka nas całodniowe zwiedzanie Jaipuru, co dobrze zrobi naszym ciałom zmęczonym siedzeniem. W trakcie spacerów po mieście czekają na nas takie atrakcje i zabytki, jak forteca Amber czy Obserwatorium Astronomiczne Jantar Mantar, a także przepiękny Pałac Miejski.

Dzień 6:

Dzień 6 to jeden z najdłuższych odcinków naszej indyjskiej wyprawy. Do pokonania mamy niecałe 400 km przez Radżastan. Droga wiedzie na południowy-zachód, a konkretniej do miasta Udaipur, które inaczej nazywane jest miastem jezior. Mówi się, że tutejszy krajobraz przypomina ten, który możemy spotkać w Nepalu.

Dzień 7:

Dziś czeka nas wizyta w Pałacu Monsunowym, który powstał, żeby możliwe było monitorowanie ruchu chmur w celu przewidywania opadów. Jest to również dosyć znany wypoczynkowy ośrodek położony nad jeziorem Pichola.

Dzień 8:

Udajemy się w dalszą drogę, tym razem na północny-zachód. Wjeżdżamy na obszar pustyni Thar. Tym samym zbliżymy się do Doliny Indusu i granicy z Pakistanem. Naszym celem jest miasto Jodhpur, a po drodze miniemy całe mnóstwo imponujących świątyń.

Dzień 9:

Nasz dzisiejszy odcinek prowadzić będzie przez piękną pustynię, a po obu stronach drogi znajdziemy piaszczyste wydmy. Jedziemy na zachód, a naszym celem jest Jaisalmer.

Dzień 10:

Gratka dla fanów jazdy po niestandardowych nawierzchniach. Czeka nas dziś trochę zabawy w pustynnym piachu. Przetestujemy tym samym możliwości jednośladów. Zjemy też tradycyjny obiad, a następnie czeka nas niesamowita noc pod pustynnym, rozgwieżdżonym niebem. Nocleg w campingu na pustyni Radżastan.

Dzień 11:

Kiedy z pustynnych wydm dostaniemy się do centrum Jaisalmer, nadejdzie czas pożegnania z naszymi wiernymi motocyklami. Po oddaniu sprzętu udamy się na lotnisko, skąd polecimy do Warszawy.

Dzień 12:

Lądowanie w Polsce.

Zakwaterowanie

Na miejscu, w związku z charakterem wyjazdu, spać będziemy w wielu różnych miejscach. Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych, w standardzie turystycznym.

Pogoda

Podczas wyjazdu możemy spodziewać się opadów deszczu i upałów. Pogoda w Indiach podzielona jest na dwie pory roku, które związane są z monsunem. Monsun letni przynosi obfite i codzienne opady deszczu. Przypada na okres od maja do października, za to podczas monsunu zimowego opady przenoszą się nad wody oceanu.

Co do temperatur, to cały rok są one dosyć wysokie - w zależności od części kraju będzie to od 20 do nawet ponad 30°C.

Cena zawiera

 • wynajem motocykla Royal Enfield Bullet 500,
 • paliwo,
 • zakwaterowanie,
 • wyżywienie na miejscu,
 • usługi polskojęzycznego pilota,
 • anglojęzyczni przewodnicy i mechanicy,
 • zestaw medyczny.

Cena nie zawiera

 • kosztów uzyskania wizy do Indii (30 EUR)
 • wydatków własnych, napojów alkoholowych,
 • dodatkowych posiłków,
 • napiwków,
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN/os.).

Ceny

Koszt wyjazdu dla jednej osoby wynosi 6550 PLN + 2350 USD + wiza 30 EUR.

Ważne informacje

Wiza do Indii:

Polacy podróżujący do Indii objęci są ruchem wizowym. Wnioski i całą procedurę można załatwić elektronicznie.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Indie na motocyklu?

Wyjazd do Indii wiąże się z bezustannym wystawianiem się na promienie słoneczne (w szczególności na motocyklu). Z tego też powodu przypominamy o wzięciu ze sobą odpowiednio chroniącego ubioru, a także kremu z filtrem.

Sprawdź podobne wyjazdy

Rangun, Birma

12 - 26 lipiec 2022

+ 3 więcej

od6 800 PLN

/ os.

Lima, Peru

25 styczeń - 9 luty 2022

+ 6 więcej

od6 600 PLN

/ os.

Auckland , Nowa Zelandia

27 luty - 19 marzec 2022

+ 4 więcej

od9 890 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.