Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Himalaje - trekking wysokogórski: Bhutan i Nepal

Dwutygodniowa wyprawa do Azji i odkrywanie skarbów, jakie skrywają w sobie dwa wyjątkowe kraje: Nepal i Bhutan. Eksploracja bogactwa przyrodniczego i kulturowego oraz trekkingi malowniczymi szlakami w otoczeniu Himalajów.

Atrakcje

 • lokalne rękodzieło,
 • wyjątkowe stupy,
 • recytacja mantr buddyjskich,
 • wielowiekowe świątynie i fortece,
 • widoki na szczyty Himalajów,
 • legendarne klasztory,
 • pokaz folklorystyczny.

Czytaj więcej

Zwiń

Miejsce

Nepal jest republiką federalną leżącą w Południowej Azji i centralnej części Himalajów. Bhutan to z kolei królestwo, również zlokalizowane we wschodniej części Himalajów.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Wylot z Warszawy do Nepalu z przesiadką w jednym z portów lotniczych.

Dzień 2

Lądowanie w stolicy Nepalu, Kathmandu. Zakwaterowanie i czas wolny do spożytkowania na spacer po dzielnicy Thamel, w której znajdziemy liczne kramy z bogatym asortymentem rękodzieła.

Dzień 3

Przejazd na lotnisko i lot do Paro, które leży w dolinie o tej samej nazwie. Wyruszamy w drogę (ok. 50 km) do stolicy Bhutanu: Thimphu. Miasto jest zarówno rezydencją królewską, jak i ośrodkiem handlowym oraz rzemieślniczym. Na ulicach miasta nie ma świateł, ruchem kierują policjanci posługujący się specjalnym zestawem gestów oraz znaków.

Dzień 4

Całodniowa eksploracja najciekawszych atrakcji Thimphu oraz jego okolic. Obejrzymy stupę, która poświęcona została trzeciemu królowi Bhutanu, udamy się do Muzeum Tekstyliów oraz do Zorig Chosum: szkoły rzemiosła artystycznego z 13 kierunkami rękodzielniczymi.

Następnie wybierzemy do centrum miasta, gdzie usytuowana jest poczta główna. Obejrzymy tu znaczki wydane w Bhutanie, a następnie fabrykę papieru czerpanego. Kolejnym przystankiem będzie monumentalna forteca z XIII w., Trashicho Dzong (Fort Pomyślnej Religii).

Wieczorową porą czeka nas spotkanie z lokalnym ekspertem d/s historii i religii Bhutanu. Spotkanie połączone będzie z możliwością obejrzenia wyjątkowej recytacji mantr buddyjskich.

Dzień 5

Wyruszamy w drogę do Punakhi (ok. 80 km) wiodącą przez Przełęcz Dochu La (3050 m n.p.m.), skąd przy sprzyjających warunkach pogodowych będzie można oglądać pokryte śniegiem szczyty Himalajów. Znajduje się tutaj także 108 stup, które ufundowała Królowa Matka.

Po zakwaterowaniu w hotelu spacer wiodący przez pola ryżowe, który zaprowadzi nas do świątyni jogina Chimi Lhakang. Następnie udamy się w kierunku jednej z najpiękniejszych twierdz Bhutanu.

Dzień 6

Transfer do Paro (ok. 130 km). Odwiedzimy Muzeum Narodowe i klasztor Kyichu Lkakhang wzniesiony w VII w. przez króla Songtsen Gampo, władcę tybetańskiego. 100 lat później klasztor odwiedził wielki Tantryk Padmasambawa, założyciel najstarszej szkoły buddyzmu Tybetańskiego.

Dzień 7

10 km wyprawa do Tygrysiego Gniazda, najsłynniejszego i malowniczo położonego klasztoru w Bhutanie. Legenda głosi, że sam wielki Padmasambawa przyfrunął tu na magicznej tygrysicy i oddał się tantrycznej medytacji. Klasztor leży na wysokości 3120 m n.p.m. i ok. 1000 m nad Doliną Paro.

Trekking do pierwszego punktu widokowego to ok. 2,5 h marszu. Chętni będą mogli udać się do drugiego punktu widokowego (ok. 45 min). Powrót do hotelu na lunch i wizyta na lokalnym targu.

Dzień 8

Transfer na lotnisko i lot powrotny do stolicy Nepalu. Przejazd do malowniczo położonej miejscowości Pokhara ( ok. 210 km.). Przy sprzyjających warunkach będzie można podziwiać Annapurnę, jeden z najwyższych szczytów Himalajów.

Dni 9-11

Transfer do miejscowości Nayapul i ok. 5 h trekking prowadzący do Ghandruk (1940 m n.p.m.) wyróżniającym się tradycyjną architekturą oraz bogactwem kulturowym regionu. Kolejnego dnia 4 h trekking, który zaprowadzi nas do osady Tolka (1700 m n.p.m.). W trakcie wyprawy podziwiać będziemy otaczającą nas przyrodę oraz majestatyczne Himalaje.

2 h trekkingu do wioski Phedi i wyprawa powrotna do Kathmandu, gdzie spędzimy noc.

Dzień 12

Eksploracja Kathmandu i jego okolic, m.in. plac Durbar z tradycyjną newarską zabudową pałaców i świątyń oraz Patan (nazywanym również Lalitpur, miastem piękna). Kolacja pożegnalna połączona z pokazem folklorystycznym.

Dzień 13

Transport na lotnisko i lot powrotny z Kathmandu do Warszawy z przesiadką w jednym z międzynarodowych portów lotniczych.

Dzień 14

Lądowanie w Warszawie.

Zakwaterowanie

Pokoje 2-os. w hotelach 3*.

Pogoda

Pogoda w Nepalu: dolinia Katmandu odznacza się łagodnym klimatem. Średnia temp. latem waha się między 19 i 27℃, a zimą między 2 i 20℃). Średnia roczna opadów atmosferycznych w Katmandu to ok. 1300 mm.

Pogoda w Bhutanie: klimat różni się znacząco w zależności od części kraju. Północ kraju jest pokryta śniegiem, południe to najwyższe temperatury i opady deszczu. Średnia temperatura na południu to ok. 15℃ zimą i ok. 30℃ w lecie.

Cena zawiera

 • koszty zakwaterowania,
 • pełne wyżywienie podczas pobytu w Bhutanie,
 • śniadania podczas pobytu w Nepalu,
 • transport wynajętym busem,
 • opiekę przewodnika angielskojęzycznego,
 • opiekę pilota polskojęzycznego,
 • bilety wstępu do odwiedzanych atrakcji,
 • zezwolenia na trekking,
 • opłaty klimatyczne,
 • podatki

Cena nie zawiera

 • kosztu przelotu Warszawa – Kathmandu i z powrotem (ok. 3000 PLN),
 • przelotów wewnętrznych na trasie: Kathmandu – Paro – Kathmandu (koszt ok. 495 EUR),
 • napojów do posiłków,
 • lunchy oraz kolacji podczas pobytu w Nepalu (ok. 5 EUR dziennie).

Ceny

14 dni wyprawy w cenie 2610 EUR + loty. Podana cena (2610 EUR) jest ceną gwarantowaną dla grupy min. 8 osób.

Ważne informacje

Do wizyty w obu krajach niezbędna jest wiza. Najbliższa ambasada Nepalu znajduje się w Berlinie. Można jednak otrzymać tzw. visa on-arrival na lotnisku w Katmandu. Bhutan wydaje wizy turystom, których wyjazd organizuje licencjonowany bhutański tour-operator lub jego reprezentant (biuro podróży) w odpowiednim kraju.

Oba kraje leżą w strefie, która jest aktywna sejsmicznie.

W Nepalu oraz Bhutanie nie ma polskiej placówki dyplomatycznej, dlatego też bezpośrednia możliwość udzielenia pomocy obywatelom polskim jest znacznie ograniczona. Prawo UE gwarantuje jednak pomoc w placówkach innych państw członkowskich Unii Europejskiej.

Organizator

Organized by Adventure Club

Nasze wyjazdy kierujemy do prawdziwych pasjonatów podróży, pragnących poznać ludzi i ich kulturę.

Bezpieczeństwo w Nepalu i Bhutanie

Wewnętrzna sytuacja w Nepalu pozostaje napięta. Występuje pospolita przestępczość. Należy brać pod uwagę możliwość wystąpienia zamieszek, strajków czy niepokojów społecznych paraliżujących życie codzienne.

W Bhutanie przestępczość występuje, ale na zdecydowanie mniejszą skalę niż w Nepalu.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.