Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Podróż do Gwatemali w kameralnym gronie - trekking na wulkan Acatenango, Majowie, indianie i chicken busy

Niezapomniana podróż do Ameryki Środkowej - do tajemniczej Gwatemali. Tylko podczas tej wyprawy odkryjemy tajemnice i osiągnięcia Majów, będziemy podziwiać zjawiskowe pomniki przyrody i niespotykane gatunki ptaków i ryb, a także zdobędziemy wulkan Acatenango, z którego można ujrzeć niesamowite widoki.

Najpóźniej na 4 doby przed przylotem do Gwatemali należy wykonać test na covid. Jeśli wynik będzie pozytywny, organizator wyjazdu zwróci Ci całą wpłatę.

Pełna informacja o kosztach uczestnictwa w wyprawie znajduje się niżej, w sekcji "Ceny" oraz "Cena nie zawiera".

Atrakcje

 • indiańskie wioski,
 • ruiny Majów,
 • przejażdżka chicken busem,
 • rejs łodzią po jeziorze Atitlan i rzece Rio Dulce,
 • zdobycie wulkanu Acatenango,
 • pobyt w Semuc Champey,
 • wejścia na punkty widokowe,
 • relaks na plaży.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Oczekujemy od uczestników dobrej kondycji fizycznej - podczas wyprawy zdobywamy wulkan Acatenango (3976 m n.p.m.) i uczestniczymy w licznych pieszych wędrówkach. Pozostałe odwiedzane miejsca znajdują się na wysokości 2000 m n.p.m., co może spowodować wystąpienie choroby wysokościowej.

Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Gwatemala to niezwykły kraj w Ameryce Środkowej, słynący z niespotykanej roślinności, wyjątkowych gatunków ptaków i ryb, a przede wszystkich z sympatycznych, gościnnych mieszkańców. W tym miejscu spotkamy wciąż żywą kulturę Majów, poznamy tradycje i codzienne życie w indiańskich wioskach i zachwycimy się pięknymi widokami, malowniczymi zachodami i wschodami słońca.

Plan wyjazdu


Dzień 1:

Przylot do Gwatemali i na lotnisku spotkanie z opiekunem grupy - Anitą Demianowicz - miłośniczką podróży, przygody i fotografii. Po uzyskaniu wszystkich informacji organizacyjnych zjemy wspólną kolację.

Dzień 2:

Jemy śniadanie i wychodzimy na zwiedzanie Gwatemala City. Następnie jedziemy nad jezioro Atitlan do miasteczka Panajachel. Położenie jeziora między trzema wulkanami wprawi nas w zachwyt, a kilkukilometrowa przechadzka (lub przejazd pickupem) po znajdujących się nad brzegiem jeziora wioskach indiańskich pozwoli nam bliżej przyjrzeć się życiu mieszkańców i podziwiać ich rękodzieła.

Dzień 3:

Wsiadamy do chicken busów i jedziemy do miasta Chichicastenango, które stanowi mieszankę kultur: katolickiej i kosmowizji. Wejdziemy do kościoła Świętego Tomasza, który jest także miejscem odnalezienia Popo Vuh, czyli księgi Majów.

Kolejne miejsca to wzgórze Pascual Abaj, gdzie możemy dowiedzieć się więcej o swoim majańskim znaku zodiaku i kolorowy cmentarz, na którym zauważymy pogrążonych w modlitwie Indian. Wieczorem wrócimy do Panajachel, a na nocleg do San Pedro de la Laguna przeprawimy się łódką.

Dzień 4:

Dla spragnionych magicznych widoków możliwe wejście na punkt widokowy, aby podziwiać wschodzące nad jeziorem słońce. Odwiedzimy także indiańskie wioski i popłyniemy do San Marco la Laguna oraz do Santiago Atitlan, gdzie znajduje się bóstwo Maximon. Na nocleg płyniemy do San Pedro la Laguna.

Dzień 5:

Jedziemy do dawnej stolicy Gwatemali, kolonialnego miasta Antigua. Zobaczymy tu klasztory i kościoły i pójdziemy na lokalny targ.

Dni 6-7:

Śniadanie zjemy na lokalnym targu, gdzie mamy możliwość zakupu pamiątek. Wyruszamy na kilkugodzinny trekking na gwatemalski wulkan Acatenango. Zatrzymamy się w obozie namiotowym (3600 m n.p. m.), w którym spędzimy noc. Przed świtem półgodzinna wędrówka i zdobycie szczytu Acatenango. Oprócz malowniczego wschodu słońca zobaczymy także czynny wulkan Fuego. Po powrocie pojedziemy do Rio Dulce.

Dzień 8:

Przebywamy w okolicy rzeki Rio Dulce, gdzie możemy podziwiać niezliczone gatunki ryb, krabów i manatów, pelikany i tukany oraz niespotykaną roślinność.

Dzień 9:

Płyniemy łódką do Livingstone, gdzie możemy zrelaksować się na plaży w pełnym słońcu.

Dni 10-11:

Pobyt w Semuc Champey, podczas którego kąpiemy się w turkusowych, naturalnych basenach i korzystamy z wielu atrakcji, jakie zapewnia nam ten wspaniały pomnik przyrody. Możliwa wizyta w Grutas K’anaba.

Dzień 12:

Podczas pobytu w kolorowym miasteczku Isla de Flores mamy okazję podziwiać ciekawą architekturę podczas niespiesznych spacerów klimatycznymi uliczkami. Kolację zjemy w restauracji, z której rozciąga się wspaniały widok na jezioro Peten Itza. Możemy wybrać się także w rejs łódkami.

Dzień 13:

Zwiedzamy ruiny Majów w Tikal (lista UNESCO), poznajemy ich historię, kulturę i osiągnięcia. Wejdziemy też do obserwatorium astronomicznego na szczyt piramidy, aby podziwiać otaczającą nas dżunglę. Nocą pojedziemy z Peten do Gwatemala City (istnieje możliwość przelotu).

Dzień 14:

Lot do Polski.

Zakwaterowanie

Na nocleg zatrzymujemy się w pokojach 4- lub 5-osobowych w hotelikach i hotelach. Może się zdarzyć, że będziemy spać w 2-osobowych łóżkach.

Jedną noc spędzimy w obozie namiotowym na szczycie wulkanu. Na jedną z ostatnich nocy zaplanowana jest także podróż z Peten do Gwatemala City (chętni mogą wykupić lot).

Pogoda

Pora sucha trwa od listopada do kwietnia i to wtedy najlepiej wybrać się na wyprawę. W zależności od regionu zmienne są także temperatury powietrza. Najwyższe temperatury odnotowywane są w kwietniu (27°C), a najniższe w listopadzie (22°C). Nocami temperatury znacznie spadają.

Podczas wejścia na wulkan Acatenango należy być przygotowanym na silniejszy wiatr.

Cena zawiera

 • noclegi,
 • śniadania,
 • transfery z/na lotnisko,
 • transport do odwiedzanych miast,
 • rejs łodzią do San Pedro la Laguna,
 • opiekę pilota,
 • lokalne atrakcje: pobyt na targu, wejście na wulkan Acatenango, rejs łodzią po jeziorze Atitlan i rzece Rio Dulce, wstęp do Semuc Champey i do Ruin Majów, Grutas K’anaba,
 • ubezpieczenie NNW Signal Iduna Economy (wejście na wulkan związane z dopłatą do sportów ekstremalnych),
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • przelotów (dopłata ok. 2500-3500 PLN),
 • pozostałych posiłków,
 • testu na covid,
 • zwyczajowych napiwków,
 • dla chętnych: usług lokalnych przewodników podczas zwiedzania ruin,
 • atrakcji fakultatywnych: nauki szydełkowania, korzystania z punktu widokowego nad jeziorem Atitlan,
 • przelotów na trasie Peten - Gwatemala.

Ceny

Koszt wzięcia udziału w wyjeździe dla 1 osoby: 3000 PLN + 1000 USD + loty z Warszawy/Berlina (2500-3500 PLN).

Ważne informacje

Podczas wyprawy należy posiadać przy sobie paszport z okresem ważności min. 6 miesięcy, od momentu przekroczenia granicy. Pobyt do 90 dni nie podlega obowiązkowi wizowemu.

Podczas eksplorowania miast poruszamy się pieszo, taksówkami lub transportem publicznym. Oprócz tego pływamy także łódkami, a także korzystamy z jednorazowego przejazdu chicken busem.

Do Gwatemali lecimy z Warszawy lub Berlina.

Organizator

Organized by Adventure Tess

Profesjonalna organizacja pełnych przygód wypraw po Ameryce Południowej, włóczęg po Bałkanach i wielu innych miejscach z duszą!

Przed wyprawą do Gwatemali:

Jedziemy w kameralnej grupie, max. 10 osób.

Walutą obowiązującą w Gwatemali jest Quetzal (GTQ).

Sprawdź podobne wyjazdy

Mexico City, Meksyk

Mexico City, Meksyk

15 - 29 listopad 2021

od3 500 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.