Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Gruzja motocyklem: wynajem maszyny i trasa z przewodnikiem. Czerwiec-wrzesień, od 3 osób

Niezapomniana wyprawa do Gruzji dla miłośników motocykli, niezwykłej przygody i jazdy poza szlakiem. Przemierzamy najpiękniejsze miasta i zakątki Gruzji na wypożyczonych motocyklach Suzuki DR 650 SE, podziwiamy liczne zabytki, dziedzictwo kulturowe i górskie krajobrazy.

Atrakcje

  • przejazd przez Gori, Mcchetę Kutaisi, Kazbegę, Batumi,
  • Góra Tetnuldi i lodowce,
  • winny region Kachetia,
  • malownicze widoki na ośnieżone szczyty Kaukazu,
  • relaks w uzdrowisku i na plaży.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyprawa dla osób, które posiadają prawo jazdy umożliwiające poruszanie się motocyklem. Przemieszczamy się drogami asfaltowymi, szutrowymi. Na trasie przejazdu będą liczne przewyższenia i zjazdy w dół.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Gruzja to zjawiskowy i zaskakujący kraj, w którym na każdym kroku spotykamy się z niezwykle gościnnymi mieszkańcami. Przemierzając Gruzję na motocyklach, doświadczamy zjawiskowych widoków na majestatyczne szczyty Wielkiego i Małego Kaukazu, piękne plaże nad Morzem czarnym oraz na zielone doliny i winorośle.

To miejsce, gdzie produkuje się wyśmienite wino, a aromatyczna kuchnia zachwyci każdego turystę.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Po wylądowaniu w Kutaisi jedziemy do wypożyczalni motocykli. Następnie transfer do hostelu i krótki odpoczynek. Po południu wyruszymy na testowe przejazdy, które przybliżą nam kulturę jazdy mieszkańców i stan dróg. Przy okazji zobaczymy ciekawe miejsca w Kutaisi.

Dzień 2: trasa 240 km

Po śniadaniu wyruszamy do Gori, rodzinnego miasta Stalina. Zobaczymy tam Dom-Muzeum Stalina oraz twierdzę Goris Chiche. Następnym przystankiem jest historyczna stolica Gruzji, Mccheta (lista UNESCO), a na nocleg docieramy do Tbilisi, obecnej stolicy tego kraju.

Dzień 3: trasa 200 km

Po krótkim pobycie w Tbilisi pojedziemy w kierunku słynącego z uprawy win regionu Kachetia. Trasa przejazdu wiedzie wśród winorośli, a podczas podróży przy sprzyjającej pogodzie możemy podziwiać ośnieżone szczyty Kaukazu.

Dzień 4: trasa 230 km

Jedziemy do miejscowości Stepancminda (Kazbegi), która słynie z “gruzińskiej drogi wojennej” oraz klasztoru Cminda Sameba, znajdującego się na wzgórzu, z którego rozciągają się wspaniałe widoki na jeden ze szczytów kaukazu, Kazbek (5033 m n.p.m.).

Dzień 5: trasa 260 km

Dziś jedziemy do uzdrowiska Bordżomi, w którym regenerujemy siły przed dalszą częścią wyprawy.

Dzień 6: trasa 220 km

Wyruszamy z Bordżomi i kierujemy się w stronę jeziora Tabatskuri (1991 m n.p.m.). Następnie wstąpimy do kurortu narciarskiego Bakuriani, położonego blisko wulkanu. Po obiedzie, który zjemy w zamieszkanym przez Ormian miasteczku Achalkalaki, pojedziemy do skalnego miasta Wardzii.

Noc spędzamy w Achalciche, uzdrowisku z dostępem do źródeł termalnych. W zależności od pozostałego czasu być może uda nam się zwiedzić zamek Rabati.

Dzień 7: trasa 150 km

Jedziemy do uzdrowiska Abastumani, kolejnego z gorącymi źródłami. Zobaczymy też obserwatorium astronomiczne. Następnie przez przełęcz Zekari dojedziemy do miejscowości Sairme. Ostatnim punktem przejazdu w dniu dzisiejszym jest Kutaisi.

Dzień 8: trasa 220 km

Jedziemy do wioski Mestia położonej w malowniczym regionie Swanetia. Oba miejsca wpisane zostały na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a wszystko dzięki wspaniałej, otaczającej nas w tym miejscu przyrodzie oraz bogactwie kulturowym.

Dzień 9: trasa 230 km

Wyruszamy na Górę Tetnuldi, ze szczytu której spływają lodowce, m.in. Tsaneri i Kasebi. Mogliśmy je podziwiać już podczas pobytu w Mestii. Funkcjonuje tu także wyciąg Tetnuldi, co czyni to miejsce jeszcze bardziej atrakcyjnym, zwłaszcza dla amatorów sportów zimowych. 

Jedziemy dalej do wioski Uszguli (lista UNESCO), mijamy XII-wieczne wieże obronne i docieramy do Tsageri. Na nocleg dotrzemy do Kutaisi.

Dzień 10: trasa 300 km

Batumi w Gruzji to miejsce, którego nie może zabraknąć na liście atrakcji, podczas pobytu w tym kraju. Gdy tam dojedziemy, wyruszymy na odkrywanie uroków miasta, a przy dobrej pogodzie możemy wybrać się na plażę i zdecydować na kąpiel w morzu. Wieczorem wrócimy do Kutaisi, oddamy wypożyczone motocykle turystyczne, pójdziemy na zakupy i wrócimy do Polski.

Zakwaterowanie

Na noclegi zatrzymujemy się w hostelach.

Pogoda

W Gruzji pogoda kształtowana jest przez klimat subtropikalny (zachodnia część kraju) i klimat przejściowy - wilgotny subtropikalny i kontynentalny (na wschodzie kraju). W Gruzji jest ciepło przez cały rok, jedynie na obszarach górskich może być chłodniej. Najwyższe średnie temperatury występują w lipcu (31°C), a najniższe w styczniu (6°C). Opady zdarzają się najczęściej w kwietniu i maju.

Cena zawiera

  • koszty wynajmu motocykli,
  • przygotowanie planu wyjazdu,
  • opiekę przewodnika.

Cena nie zawiera

  • opłat za nocleg - ok. 30-50 lari/noc/os.,
  • wyżywienia - ok. 50 PLN/os/dzień.

Ceny

Koszt wyjazdu na 10 dni: 950 EUR/os. + koszty noclegu i wyżywienia.

Ważne informacje

W podróż zabieramy dowód osobisty oraz ważne prawo jazdy uprawniające do poruszania się motocyklem.

Organizator

Organized by FunSail

Nasza specjalność to turystyka aktywna i podróże szyte na miarę!

Motocyklem po Gruzji

Walutą Gruzji jest lari - GEL (1 lari=1,33 PLN).

Wyprawa zostanie zorganizowana dla grupy liczącej min. 3 osoby.

Sprawdź podobne wyjazdy

Kutaisi, Gruzja

Biszkek, Kirgistan

12 - 18 lipiec 2020

od735 EUR

/ os.

Biszkek, Kirgistan

20 lipiec - 2 sierpień 2020

od1 470 EUR

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.