Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Gruzja i Azerbejdżan: fascynująca wyprawa dla koneserów pięknych widoków i znakomitej kuchni

Pachnąca czinkali i czaczą Gruzja, urokliwe zakątki Tbilisi, “miasto wiecznej miłości”, a także imponujące Baku - to wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Krocząc historycznymi szlakami, odkryjemy smaki gruzińskich domów, tradycje ich mieszkańców i kulturę Azerbejdżanu.

Atrakcje

 • oryginalne, gruzińskie przysmaki,
 • malownicze widoki,
 • liczne wycieczki,
 • odkrywanie fauny i flory Gruzji.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Dawna Albania Kaukaska to wymarzona destynacja dla fanów pieszych wycieczek i wypraw trekkingowych. Perły gruzińskiej architektury, a także zaskakująca natura zadowolą najbardziej wymagających.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Wylot z Warszawy.

Dzień 2

Zwiedzanie starego miasta Tbilisi, zakwaterowanie i nocleg w hotelu. Drugi dzień wycieczki poświęcamy historycznemu centrum Tbilisi. Będziemy mieli okazję podziwiać panoramę z punktu widokowego i zwiedzić zabytkowy kościół z ponad tysiącletnią historią. Kolacja będzie ukłonem w stronę gruzińskich smaków.

Dzień 3

Zwiedzanie Kachetii i Sighnaghi Wizyta w “kraju winnym” i “mieście wiecznej miłości”. Zwiedzimy winnice z hodowlą wyjątkowych szczepów winogron i rozejrzymy się na wszystkie cztery strony świata, stojąc na murze broniącym gruzinów przed inwazją persów.

Dzień 4

Wizyta w Bodbe i Nekresi, Gruzińska Droga Wojenna. Zagłębimy się w rejony kaukaskie, dziką naturę i odkryjemy architektoniczne smaczki. Dotrzemy również do kolejnego etapu podróży - Gudauri.

Dzień 5

Wycieczka samochodem terenowym, miasto Mcchete. Górska wyprawa urozmaicona kosztowaniem czaczy, tradycyjnego samogonu. W dawnej stolicy Gruzji, Mchcete, zwiedzimy natomiast zabytki wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Dzień 6

Miasta Gori i Uplistsikhe. Gori przybliży nam sylwetkę największego tyrana w historii. Poświęcone mu muzeum to nie tylko atrybuty cara, ale nawet wagon, którym podróżował. Uplistsikhe ukaże nam natomiast magiczne, podziemne tunele, okraszone niezwykłymi formacjami skalnymi.

Dzień 7

Zwiedzanie Baku i jego atrakcji: Pałacu Szachów Szyrywanu, Wieży Dziewic, Muzeum Miniaturowych Książek, ulicy Nizami, Placu Fontann, Muzeum Narodowego. Zwiedzając Muzeum Narodowe, pamiętajmy, że niegdyś był to pałac barona naftowego, Tagiyeva. Podróż nocnym pociągiem na trasie: Tibilisi-Baku.


Dzień 8

Druga transza Baku: ulica Itiqlaliyyet, Narodowe Muzeum Dywanów, Centrum Kulturalne Heydara Aliyeva, Meczet Heydara, Stadion Narodowy. Zwiedzanie Yanar Dag i Surchan. Baku pozwoli nam odkryć swoje polskie korzenie architektoniczne, a także przedstawi słynną Zahę Hadid. Yanar Dag i Surchany zwrócą naszą uwagę na mistycyzm ognia: odwiedzimy miejsce wiecznie płonącego ognia i świątynię jego czcicieli.

Dzień 9

Wyprawa do Gobustanu. Naskalne rysunki pochodzące sprzed nawet 25 tysięcy lat rozsławiły Gobustan i zagwarantowały mu miejsce na Liście UNESCO. Z punktu widzenia goeologicznego miasto oferuje nam wyjątkowe atrakcje w postaci księżycowego krajobrazu pustyń błotnych. Po zwiedzaniu wracamy na nocleg do Baku.

Dzień 10

Ostatnie chwile w Tbilisi i Muzeum Narodowe. Powrót do malowniczego Tbilisi to okazja do kupna pamiątek i pożegnania się z Gruzją. Chętni będą mieli również możliwość odwiedzenia Muzeum Narodowego. Kolację zjemy na urokliwej starówce.

Dzień 11

Przylot do Warszawy.

Zakwaterowanie

Wycieczka opiera się na odwiedzeniu kilku miast, co wiąże się ze zmianami zakwaterowania. Miejscami naszych noclegów będą miasta takie, jak Tbilisi, Kachetii, Gudauri i Baku. Będziemy nocować w sprawdzonych pensjonatach i 3* hotelach w Gruzji i Azerbejdżanie.

Cena zawiera

 • wizę do Azerbejdżanu,
 • przeloty samolotem,
 • noclegi,
 • przejazdy międzymiastowe i komunikację na miejscu,
 • śniadania i obiadokolacje,
 • degustacje smaków Gruzji i dodatkowe niespodzianki,
 • wycieczki na miejscu i wstępy,
 • ubezpieczenie,
 • wpłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • dopłat do pokoju jednoosobowego,
 • wydatków osobistych,
 • dodatkowych napojów,
 • napiwków dla przewoźników i kierowców.

Ceny

Koszt wyjazdu: 5699 PLN na osobę.

Organizator

Organized by Zorientowani Travel Club

Aktywne podróże obejmują objazdówki, fotowyprawy, wyjścia w góry, eksplorację wybrzeży i nie tylko.

Sprawdź podobne wyjazdy

Quito, Ekwador

Tokyo, Japonia

Ostatnie miejsca

Kolombo, Sri Lanka

12 - 23 listopad 2022

od7 890 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.