Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Gruzińska przygoda: eksploracja zakamarków fascynujących miast i wsi przy akompaniamencie najlepszego wina

Wyprawa przez Gruzję, oprócz znanych na całym świecie win, kuchni i popularnej kaukaskiej kultury ma do zaoferowania znacznie więcej. Niezliczone są poukrywane w górach średniowieczne klasztory, a także twierdze chroniące dzielnych Gruzinów. Na trasie znajdzie się stolica Gruzji, ale również kaukaska prowincja, która urzeka krajobrazami.

Atrakcje

 • eksploracja Tbilisi i Mcchety,
 • kompleks Dawit Garedża,
 • klasztor Boedbe,
 • spacer po winnicy i degustacja w Kachetii,
 • wjazd jeepami na wzgórze Gergeti,
 • dolina Truso,
 • jezioro Żynwalskie,
 • Gori,
 • skalne miasto Wardzia,
 • uzdrowisko Borjomi.

Czytaj więcej

Zwiń

Miejsce

Kraina położona w sercu Kaukazu długo targana była konfliktami, aż w końcu wchłonięta została przez rosyjskiego olbrzyma. Po uzyskaniu niepodległości Gruzja coraz bardziej eksponuje swoje atuty światu.

Jest to raj dla narciarzy, maniaków gór, trekkingu, zabytków, a także historii i wypoczynku na plaży. Gruzja ma to wszystko i ochoczo prezentuje to przyjezdnym. A obok gruzińskiej kuchni nikt nie przejdzie obojętnie!

Plan wyjazdu


Dzień 1:

Wylatujemy z Warszawy do Tbilisi. Transfer z lotniska do hotelu.

Dzień 2:

Udajemy się na eksplorację Tbilisi położonego nad rzeką Kurą. Na znaczeniu zyskało ono w XIX w., kiedy tereny Kaukazu zostały przejęte przez carską Rosję. Krajobraz miasta składa się z wielu odmiennych stylów i wpływów - znajdziemy tu różne świątynie, secesyjną zabudowę, a także nowoczesne cuda architektoniczne.

Zwiedzanie tego dnia obejmować będzie kościół Metechi, twierdzę Narikala, Abanotoubani, katedrę Sioni, Anczischati, a także Aleję Rustawelego. Po kolacji w restauracji wracamy do hotelu.

Dzień 3:

Udajemy się do kompleksu Dawit Garedża leżącym w stepowej części kraju, tuż przy azerskiej granicy. Najważniejszym punktem w tym miejscu jest klasztor Lawra. Odbędziemy też krótki trekking po okolicy, a następnie zjemy lunch w wyjątkowym Oasis Club. Kolejnym punktem na trasie będzie klasztor Boedbe z grobem św. Nino, patronki Gruzji.

Następnie zobaczymy Signagi, miasteczko położone nad rzeką Alazani, gdzie tego dnia przewidziany jest również nasz nocleg.

Dzień 4:

Odkrywamy tajniki lokalnego wyrabiania win w regionie Kachetia. Jest to kraina słynąca z winnic właśnie. Odwiedzimy jedną z nich, gdzie odbędzie się degustacja wyrobów. Zjemy też lunch w postaci tradycyjnych gruzińskich przysmaków.

W kolejnej części dnia przeniesiemy się do Mcchety, czyli dawnej stolicy kraju, gdzie zastaniemy katedrę Cchoweli, a także przejedziemy do Gudauri trasą zwaną Gruzińska Droga Wojenna. Tu nocujemy przez 2 kolejne noce.

Dzień 5:

Rano przejeżdżamy w Kaukaz Wysoki do Stepantsmindy, skąd wjedziemy na wzgórze Gergeti jeepami. Na czubku wzgórza zlokalizowany jest klasztor św. Trójcy Cminda Sameba. Po powrocie i krótkim odpoczynku pojedziemy do doliny Truso, która słynie ze znajdujących się tam mineralnych źródeł. Zajrzymy tam też do małych wiosek, a także ruin Zakagori.

Dzień 6:

Przejeżdżamy do Wardzi. W trasie czeka nas przystanek nad jeziorem Żynwalskim, a konkretniej w twierdzy Annanuri. Chętni będą mogli fakultatywnie odwiedzić muzeum Stalina w Gori, miejscowości, gdzie Stalin się urodził.

W godzinach popołudniowych zwiedzimy skalne miasto Wardzia, wykute w zboczu góry opadającym do rzeki Kura. Cały kompleks nabrał imponujących rozmiarów i został ozdobiony dzięki królowej Tamarze, która zleciła rozbudowanie tego miejsca.

Dziś nocujemy w Achalcyche.

Dzień 7:

Udajemy się do słynnego uzdrowiska, z równie słynną wodą mineralną, Borjomi. Przejdziemy się po parku zdrojowym, gdzie bije źródło Jekateriny. Następnie jedziemy do kościoła Dżwari i Tbilisi.

Czas wolny w stolicy, który możemy wykorzystać na zwiedzanie, zakupy lub odwiedzenie słynnych łaźni siarkowych (fakultatywnie, ok. 10 EUR/ os.). Następnie odbędzie się pożegnalna kolacja w restauracji oraz nocleg w hotelu w centrum.

Dzień 8:

Po opuszczeniu hotelu rankiem transfer na lotnisko, a następnie powrót do Polski.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie będzie realizowane w hotelach 3* w pokojach 2-os. Hotel w Tbilisi zlokalizowany jest w centrum miasta. Możliwość dopłaty do zakwaterowania w pokoju 1-os. podczas wyjazdu.

Pogoda

Klimat, a zatem i pogoda w Gruzji zmienia się w zależności od wysokości, na której akurat będziemy. W wyższych partiach (w Kaukazie) będzie chłodniej, ale płaska (stepowa) część kraju przywita nas dosyć stabilną i nie obfitującą w opady pogodą. Temperatury latem przekraczają 25°C, a zimą spadają poniżej 0°C.

Cena zawiera

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa-Tbilisi-Warszawa (bez przesiadek),
 • noclegi zgodnie z programem (7),
 • posiłki: śniadania i obiadokolacje (wyjątkowo 3 dnia lunch zamiast obiadokolacji),
 • lunch - supra w Kachetii, degustacja wina,
 • transporty lokalne klimatyzowanym busem,
 • usługi polskojęzycznego pilota,
 • opiekę lokalnego przewodnika,
 • wjazd jeepami na wzgórze Gergeti i do doliny Truso,
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • fakultatywnej wejściówki do muzeum Stalina (ok. 5 EUR za os.),
 • dodatkowej opłaty za łaźnię (ok. 10 EUR za os.),
 • napiwków dla lokalnej obsługi (ok. 40 EUR),
 • wydatków własnych,
 • dodatkowych posiłków.

Ceny

Koszt wyjazdu na 8 dni wynosi 2400 PLN + 460 EUR od osoby.

Dopłata za zakwaterowanie w pokoju 1-os. wynosi

125 EUR

Ważne informacje

Ze względu na polsko-gruzińską sympatię Polacy podróżujący do Gruzji w celach turystycznych zwolnieni są z obowiązku posiadania wizy.

Brak dodatkowych zalecanych szczepień (oprócz standardowych, okresowych).

Organizator

Organized by MIEJSCA Biuro Podróży

Zapraszamy Cię do miejsc, skąd bije życiodajna energia, która wzmacnia i równocześnie wymusza zmianę perspektywy.

Gruzja wyprawa

Grupa wyjazdowa liczyć będzie od 10 do 18 osób.

Trudność wyjazdu określana jest jako niska.

Zalecamy zabranie ze sobą ubioru odpowiadającego różnym warunkom, jakie napotkamy w miejscach o odmiennej wysokości n.p.m.

Sprawdź podobne wyjazdy

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.