Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Gruzja na motocyklu w 7 dni: wynajem i trasa z przewodnikiem. Maj - wrzesień, od 3 osób

Trasa po Gruzji - od największych miast kraju, przez górskie odludzia i kaukaskie bezdroża, aż po nadmorskie uzdrowiska. To czeka nas podczas tygodniowej tułaczki przez Zakaukazie. Wszystkie drogi pokonamy na motocyklach, a widoki, które dane nam będzie zobaczyć, dania, których spróbujemy i ludzie, których poznamy, usprawiedliwią wszelkie znoje podróży.

Podane termin i cena są przykładowe, szczegóły na zapytanie lub bliżej terminu wyjazdu.

Atrakcje

 • Kutaisi,
 • region Swanetia, Mestia, Tetnuldi, Uszguli,
 • uzdrowiska Sairme, Abastumani, Achalciche, Bordżomi,
 • skalne miasto Wardzia,
 • przejazd kolejką linową,
 • Batumi
 • spotkania z gruzińską kuchnią i kulturą.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Trasa motocyklowa miejscami prowadzi po trudniejszej nawierzchni. Dzienne dystanse różnią się, będą wynosiły od 150 do 220 km. Tak więc dziennie (czasy przemierzenia tych dystansów będą różne ze względu na różniące się warunki) spędzimy po kilka godzin w trasie. Gruzini to trudni partnerzy na drodze - należy zachować wyjątkową ostrożność.

Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Gruzja to niezwykła kraina, w której Polacy traktowani są z automatu jak przyjaciele. Kraj ten przeszedł wiele, a w ostatnich wiekach ścierał się mocno z mocarstwem z północy - Związkiem Radzieckim (Rosją też). Gruzja jest jedną z republik powstałych po rozpadzie ZSRR, a wpływy rosyjskie są nadal mocne.

Nie należy jednak zapominać, że kraj ten jest jedną z najstarszych gmin chrześcijańskich, a Kutaisi to najstarsze wciąż zamieszkane miasto. W mitologii greckiej to tu ukryte było złote runo. Kraj ten leży w Kaukazie, ale nie brak tu rozległych stepowych równin, a także gorącego wybrzeża z pięknymi plażami. Gruzini słyną z pysznej kuchni i pysznych win produkowanych w oblanych słońcem winnicach.

Plan wyjazdu


Dzień 1:

Lądujemy na lotnisku Kutaisi i przejeżdżamy do wypożyczalni. Następnie już motocyklach transfer do hostelu, gdzie będziemy mieli chwilę na odświeżenie się.

W godzinach popołudniowych zapoznamy się z maszynami, przepakujemy bagaże i przygotujemy do wyjazdu. Czeka nas też próbna trasa po mieście - warto poznać warunki na gruzińskich drogach i zobaczyć, jak jeździ się w tej części świata. Przy okazji pozwiedzamy trochę.

Dzień 2:

Po śniadaniu rozpoczniemy wyprawę przez Gruzję. Czeka nas 220 km tras obfitujących w widoczki i piękne pejzaże. Zmierzamy ku regionowi Swanetia, a konkretniej zamieszkanej przez 3500 osób wioski o nazwie Mestia. Cały region, w tym nasza mieścina, wpisane zostały na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Dzień 3:

Dzisiaj jeździć będziemy po szutrze. Trasę rozpoczynamy od podjechania na wyciąg Tetnuldi. Położony jest on na górze o tej samej nazwie, której wysokość przekracza 4000 m n.p.m. Góra Tetnuldi nosi przydomek Białej Góry Swanetii. Z jej wierzchołka spływają dwa lodowce: Tsaneri i Kasebi, które widoczne są z Mestii.

Tetnuldi to jedna z narciarskich stolic Gruzji, a nowy wyciąg cieszy się, z sezonu na sezon, coraz większym zainteresowaniem. Dalej udamy się do ostatniej osady przed dzikimi kaukaskimi bezdrożami - wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO wioski Ushguli. Wioska posiada piękny widok na panoramę Kaukazu Wielkiego. Znajduje się tam też 40 kamiennych wież obronnych z XII w.

Dalej pojedziemy do miasteczka Tsageri, które leży na 500 m n.p.m. Następnie nasz dzisiejszy odcinek trasy skończy się po 230 km w Kutaisi, czyli jednym z najstarszych miast świata.

Dzień 4:

Rano śniadanie, a potem czeka nas wyjazd w dalszą drogę. Pierwszym przystankiem będzie Sairme, miasteczko, które zyskało sławę dzięki leczniczym wodom termalnym. W dalszej trasie przyjdzie nam wjechać na przełęcz Zekari (2180 m n.p.m.), leżącej na granicy regionów Imeretii i Samcche-Dżawachetii.

Następnie odwiedzimy Abastumani, czyli nieco mniejsze uzdrowisko, w którym oprócz źródeł znajdziemy obserwatorium astronomiczne. Dojazd do Achalciche oznaczał będzie dla nas koniec liczącej 150 km trasy. Miasto to jest stolicą regionu, a także świetnym uzdrowiskiem. Po południu zwiedzimy wybudowany w XII w. zamek Rabati.

Dzień 5:

Czwarty dzień na jednośladach przyniesie nam w pierwszej kolejności miejscowość Wardzia, czyli skalne miasto z XII w. Oczywiście zwiedzimy ten zabytek, a następnie pojedziemy na obiad w kierunku Achalkalak, miasta, którego mieszkańcy to w 90% Ormianie. Znajduje się ono zaledwie 30 km od tureckiej granicy. Dalej odwiedzimy okolice jeziora Tabatskuri, które leży na niecałych 2000 m n.p.m.

Następnie przełęczą udamy się do kurortu narciarskiego Bakuriani, który leży w pobliżu wulkanu. Trasę kończymy w słynnym Bordżomi - uzdrowisku, a także punkcie wypadowym w Mały Kaukaz. Dzisiejsza trasa to 220 km.

Dzień 6:

Po opuszczeniu uzdrowiska czeka nas 220 km trasy, która wiodła wzdłuż rzeki Kury ku Achalciche. Przejeżdżamy przełęcz Goderdzi, która leży na wysokości 2025 m n.p.m. Chętni będą mogli wsiąść w miasteczku Khulo do “podniebnego tramwaju”, który stanowi linowa wisząca kolejka. Długa trasa zakończy się w Batumi.

Dzień 7:

Nasz ostatni dzień w trasie. W związku z tym postarajmy się w pełni nim nacieszyć. Zanim jednak wsiądziemy na motocykle, czeka nas poranny odpoczynek w Batumi, czyli gruzińskim kurorcie nadmorskim. Przy dobrych warunkach atmosferycznych możliwość kąpieli i plażowania. Popołudniowy wyjazd do Kutaisi. Dystans, jaki mamy do pokonania, wynosi 150 km.

Po przybyciu na miejsce czas wolny - spożytkujemy go dowolnie, na relaks, spacery lub też zakupy.

Dzień 8:

Z hotelu wykwaterujemy się po śniadaniu. Przejedziemy wówczas na lotnisko, skąd czeka nas wylot powrotny do Polski.

Zakwaterowanie

Nasz wyjazd umożliwia zakwaterowanie wg możliwości podróżnych. Jako że noclegi płatne są dodatkowo, możliwe jest znalezienie warunków, które będą nam odpowiadać. Nie wszędzie jednak należy spodziewać się luksusów - nie wszystkie miasta, w których będziemy nocować, posiadają obiekty o wygórowanym standardzie. Średni koszt za noc dla jednej osoby to 30/50 lari (w turystycznych warunkach).

Pogoda

W Gruzji najwyższe opady przypadają na miesiące od kwietnia do sierpnia, ze szczytowym momentem w maju i czerwcu. W tym czasie (okolice maja), temperatury wynoszą powyżej 10°C. W kolejnych miesiącach będą rosły, aż osiągną szczyt w sierpniu - ponad 20°C. Latem momentami temperatury przekraczają 30°C.

Oczywistym jest, że w górach (a Kaukaz to góry bardzo wysokie) im wyżej się znajdziemy, tym chłodniej będzie. Również nad morzem temperatury mogą nieco różnić się od tych w głębi lądu, na przykład ze względu na wzmożone wiatry.

Cena zawiera

 • wynajem motocykla i ubezpieczenie go,
 • wyznaczenie i realizację trasy i programu,
 • usługi pilota-przewodnika.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia (w okolicach 50 PLN za dzień),
 • kosztów noclegu na miejscu (30-50 lari za noc),
 • wydatków własnych,
 • napiwków.

Ceny

Koszt wyprawy wynosi 665 EUR za osobę. Minimalna liczba osób to 3.

Podane termin i cena są przykładowe, szczegóły na zapytanie lub bliżej terminu wyjazdu.

Ważne informacje

W naszej wypożyczalni na miejscu zaopatrzymy się w motocykle Suzuki DR 650 SE.

Wizy do Gruzji:

Polacy podróżujący do Gruzji w celach turystycznych nie są objęci ruchem wizowym, co oznacza, że jedyne, czego potrzebujemy to ważny paszport lub dowód osobisty. W takim trybie można przebywać w Gruzji przez równo 365 dni.

Szczepienia do Gruzji:

Nie ma obowiązku wykonywania żadnych szczepień, ale ostrzega się przed korzystaniem z bieżącej wody na prowincji. Nie zaleca się spożywania jej bezpośrednio ani mycia w niej owoców. Również z tego powodu zaleca się ostrożność podczas jedzenia na bazarach. W miastach sieć wodociągowa jest chlorowana i bezpieczna.

Obszary Gruzji, przez które będziemy podróżować, gęsto porośnięte są barszczem sosnowskiego, który potrafi wywoływać bardzo silne reakcje alergiczne. Wyglądem przypomina on olbrzymi koper - prosimy o unikanie kontaktu z rośliną.

Organizator

Organized by FunSail

Nasza specjalność to turystyka aktywna i podróże szyte na miarę!

Wyprawa do Gruzji

Grupa wyjazdowa musi liczyć przynajmniej 3 osoby, żeby wyjazd mógł zostać zorganizowany.

Kuchnia Gruzji:

Gruzini oferują pyszne dania i wiele cudownych wypieków, dlatego nikt nie będzie głodny lub niezadowolony. Do perfekcji opanowali zarówno dania mięsne, jak i warzywne. Większość z nich jest jednak dosyć tłusta. Również fani pikantniejszej kuchni będą tu bardzo usatysfakcjonowani. Niemal wszystkim daniom towarzyszy dodatek kolendry, zwanej królową gruzińskiej kuchni.

Na gruzińskich drogach:

W Gruzji honorowane jest polskie prawo jazdy. Co do przepisów, to miejscowi bardzo często ignorują znaki poziome i pionowe, a także limity prędkości. Spora część pojazdów biorących udział w ruchu jest już mocno wysłużona i często obita. Również piesi bardzo często wymuszają pierwszeństwo na drogach. Konieczna ostrożność.

Sprawdź podobne wyjazdy

Biszkek, Kirgistan

12 - 18 lipiec 2020

od735 EUR

/ os.

Biszkek, Kirgistan

20 lipiec - 2 sierpień 2020

od1 470 EUR

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.