Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Majówka w Gruzji

Niezapomniana majówka w przepięknej Gruzji, przygotowana dla osób, które chcą bliżej poznać lokalną tradycję, kulturę i historię.

Podczas wycieczek odwiedzimy nie tylko historyczne miejsca i obiekty, które znalazły się na Liście UNESCO, ale także będziemy podziwiać niesamowitą przyrodę i zobaczymy liczne doliny oraz przepiękne zaśnieżone szczyty Kaukazu.

Będziemy mieli także okazję bliżej poznać mieszkańców odwiedzanych wiosek, u których będziemy częstymi gośćmi. Nie zabraknie także tradycyjnej gościnności, a dzięki niej będziemy mogli posmakować wykwintnego, gruzińskiego wina i lokalnych przysmaków: chaczapuri, chinkali, szaszłyków oraz bakłażanów.

Atrakcje

 • zwiedzanie wioski Uszguli (UNESCO),
 • zwiedzanie miasta Gori,
 • zwiedzanie Tbilisi,
 • katedra Sweti Cchoweli, Bagrati i Gelati (UNESCO),
 • wulkan Kazbek i położony u jego stóp klasztor Cminda Sameba,
 • degustacja wyśmienitych, gruzińskich win,
 • domowe kolacje i lokalne przysmaki.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyjazd nie jest wymagający fizycznie. Wystarczy podstawowa sprawność.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Podczas podróży przeniesiemy się do przepięknej Gruzji, która zachwyca wyjątkową przyrodą. W państwie tym znajduje się mnóstwo fascynujących zabytków.

Spędzimy wiele czasu na spacerach po urokliwych miastach i skromnych wioskach, niekiedy zapomnianych przez ludzi. Podczas przechadzek z pewnością będzie nam towarzyszył niezapomniany widok na masywne zbocza i wysokie szczyty gór Kaukazu.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Lecimy do Gruzji.

Dzień 2

Zwiedzamy Tbilisi. Udamy się na targ na Suchym Moście i do starej fabryki, która została przerobiona na centrum kultury. Po spacerze po wąskich uliczkach starego miasta i bulwarze Króla Dawida Budowniczego zjemy zasłużoną, gruzińską kolację.

Dzień 3

Dzień będzie obfity w liczne atrakcje. Na początek zwiedzimy miasto Gori, w którym urodził się Stalin, a także skalne miasto Uplisciche. Odwiedzimy historyczne obiekty: monastyr Dżwari, katedrę Sweti Cchoweli (UNESCO), katedrę Bagrati, kompleks klasztorów Gelati wraz z grobem króla Dawida Budowniczego i maleńki, przepiękny klasztor Motsameta.

Pojedziemy także do Kutaisi, gdzie zrobimy zakupy na barwnym, tłocznym targu. Dzień zakończymy wspaniałą, gruzińską kolacją, którą zjemy w małej wiosce, przy dźwiękach tradycyjnej muzyki. Nie zabraknie także przepysznego, gruzińskiego wina.

Dzień 4

Przejażdżka z widokiem na jezioro Dżwari i rzekę Enguri do Górnej Swanetii (UNESCO). Możemy podziwiać średniowieczne, obronne wieże, odwiedzić muzea, udać się na spacer po wąskich uliczkach Mestii lub wybrać na wycieczkę pod lodowiec. Na koniec dnia zostaniemy poczęstowani pyszną, swańską kolacją.

Dzień 5

Samochodami terenowymi jedziemy w głąb Kaukazu, do wioski Uszguli. Pospacerujemy po tym urokliwym miejscu i pójdziemy także na spacer do podnóża najwyższej w Gruzji góry - Szchary (5068 m n.p.m.).

Dzień 6

Jedziemy na południe Gruzji. Po drodze zwiedzamy twierdzę Rabati i skalne miasto Wardzia (UNESCO).

Dzień 7

Zbliżamy się do granicy z Azerbejdżanem, gdzie mieści się kompleks klasztorny Dawid Garedża. Wieczorem zatrzymujemy się w wiosce Udabno i idziemy do Oasis Club.

Dzień 8

Dzień będzie obfitował w degustację wina produkowanego z najznakomitszych gruzińskich szczepów. Oprócz raczenia się tym wykwintnym, lokalnym trunkiem, zwiedzimy także klasztor Bodbe z grobem św. Nino i twierdzę Gremi.

Dzień 9

Kolejny dzień i kolejne atrakcje. Czeka nas wycieczka do Gudauri, Przełęczy Krzyżowej, pod wygasły wulkan Kazbek (5033 m n.p.m.) i do położonego u stóp tego wulkanu klasztoru Cminda Sameba. Możliwe też, że uda nam się wybrać na spacer do wodospadu Gweleti.

Dzień 10

Powrót do Polski.

Zakwaterowanie

Noclegi przewidziane są w pensjonatach oraz domach miejscowych gospodarzy. Dwie noce spędzimy także w hotelu w Tbilisi.

Pogoda

Wiosną temperatura w Gruzji wynosi ok. 20 stopni i spada wraz ze wzrostem wysokości. Na górskich zboczach Kaukazu Wielkiego może zalegać śnieg, a temperatura może spaść do 10 stopni.

Cena zawiera

 • bilety lotnicze,
 • bagaż podręczny i rejestrowany (20 kg),
 • przejazd klimatyzowanym minibusem,
 • usługi polskojęzycznego pilota,
 • zakwaterowanie,
 • śniadania i kolacje,
 • koncert gruzińskiego zespołu - tradycyjnego chóru męskiego,
 • wycieczkę samochodami terenowymi,
 • zestawy informacyjne,
 • mapy,
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu,
 • gwarancję ubezpieczeniową biura podróży,
 • składkę na TFG.

Cena nie zawiera

 • obiadokolacji w Tbilisi,
 • wydatków osobistych.

Ceny

Koszt wyprawy na 10 dni: 4990 PLN od osoby.

Ważne informacje

Wyprawa organizowana jest po zebraniu grupy liczącej minimalnie 6 osób, a nieprzekraczającej 15 osób.

Organizator

Organized by Barents

Aktywne podróże z Barentsem pozwolą zobaczyć to, czego bezpiecznie i bez przewodnika nie doświadczysz.

Sprawdź podobne wyjazdy

Amman, Jordania

1 - 11 kwiecień 2022

+ 1 więcej

od5 990 PLN

/ os.

Orawita, Rumunia

30 kwiecień - 7 maj 2022

od1 990 PLN

/ os.

Amman, Jordania

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.