Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Gruzja: najpiękniejsze miejsca na Zakaukaziu

Jeśli chcesz odwiedzić miejsce zachwycające różnorodnością, kaukaskimi widokami i smakiem wyśmienitego wina, koniecznie wyrusz z nami na wyprawę do Gruzji.

W ciągu kilku dni odwiedzimy najpiękniejsze miasta, wejdziemy do cudownych świątyń, klasztorów i monastyrów, zobaczymy wodospad i bujną roślinność w Ogrodach Botanicznych, spróbujemy gruzińskiego wina i aromatycznych dań lokalnej kuchni, poznamy tradycje mieszkańców i weźmiemy udział w uroczystej biesiadzie.

Gwarantujemy, że ta podróż rozbudzi w Tobie ciekawość i chęć dalszego poznawania Gruzji - kraju o niezwykłej historii.

Atrakcje

 • niezwykle miasta: Tbilisi, Gori, Kachetii, Kutaisi, Batumi,
 • kompleks monastyrów David Gareja,
 • skalne miasto Uplisciche,
 • wspaniałe Ogrody Botaniczne,
 • udział w uroczystej suprze,
 • gruzińskie przysmaki: chinkali, chaczapuri, odżachuri, lobio,
 • degustacja wyśmienitych win.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Podczas wyprawy będą liczne spacery i przejazdy busami. Nie jest wymagana wysoka kondycja fizyczna.

Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Gruzja to niewielki kraj, ale zachwycający swoją różnorodnością - zobaczymy tu pokryte śniegiem górskie szczyty, zielone winnice i piękne wybrzeże Morza Czerwonego. Podczas pobytu można obcować z piękna kulturą, poznawać wspaniałe tradycje, posmakować wyśmienitego, gruzińskiego wina i zatracić się w smaku tutejszej, aromatycznej kuchni.

Gruzja to kraj szalonych kontrastów, pięknych kompleksów klasztornych, tajemniczych świątyń i zapierających dech w piersiach kaukaskich krajobrazów.

Polecamy artykuł: Trekking w Gruzji

Plan wyjazdu


Dzień 1

Po przylocie do Kutaisi pojedziemy do największej z jaskiń Kaukazu - Jaskini Prometeusza. Następnie przejedziemy do Klasztoru Gelati (lista UNESCO) i do klasztoru Motsameta. Na koniec pojedziemy o Kutaisi, gdzie zatrzymamy się na kolację i nocleg w hotelu.

Dzień 2

Po śniadaniu obejrzymy Katedrę Bagrati z XI w., i udamy się na tętniący życiem miejski bazar. Potem przejedziemy do skalnego miasta Uplisciche, a następnie do Gori, gdzie przejdziemy Stalin Avenue i zobaczymy Muzeum Stalina ze stojącym przed nim wagonem-salonką oraz pomnik dyktatora.

Nocleg i kolacja w guesthouse w Gori.

Dzień 3

Śniadanie i przejazd do Mcchety, żeby zobaczyć katedrę Sweti Cchoweli. Następnie udamy się do monastyru Dżwari, a potem do Tbilisi. Zobaczymy najważniejsze atrakcje turystyczne stolicy Gruzji: Katedrę Sioni z Krzyżem św. Nino, Świątynię Metechyjską Ogród Botaniczny z magicznym wodospadem i będziemy podziwiać panoramę miasta z wzgórza z ruinami Twierdzy Narikala.

Kolację zjemy w Tbilisi w centrum miasta, a na nocleg zatrzymamy się w hotelu w Tbilisi.

Dzień 4

Po śniadaniu pojedziemy do twierdzy Ananuri znajdującej się nad brzegiem jeziora Żinwali. Do Kazbegi przejedziemy przez Gruzińską Drogę Wojenną. W zaprzyjaźnionym guesthouse zjemy obiad i przejedziemy do znajdującej się na wzgórzu cerkwi Cminda Sameba. Na nocleg wracamy do Tbilisi.

Dzień 5

Po hotelowym śniadaniu pojedziemy do Kachetii, znanej z produkcji wyśmienitych win. Udamy się do pałacu Tsinandali i do katedry Alaverdi. Następnie pojedziemy do Kvareli, gdzie można podziwiać tunele, w których leżakuje wino. Tu będziemy mieli okazję do degustacji lokalnego trunku. Weźmiemy także udział w uroczystej suprze, podczas której oprócz lokalnych przysmaków będziemy mogli obserwować tradycyjne tańce, słuchać gruzińskiej muzyki i wziąć udział w konkursie na Tamadę - “szefa” biesiady. Nocleg w hotelu, w miasteczku Sighnaghi.

Dzień 6

Po śniadaniu wyjdziemy na spacer po Sighnaghi - możemy tu zobaczyć Muzeum Narodowe. Następnie przejedziemy przez Bodbe, gdzie wejdziemy do cerkwi, w której pochowana jest św. Nino - patronka Gruzji. Po zwiedzaniu pojedziemy do David Gareja - kompleksu monastyrów, kościołów, kaplic i komnat skalnych. W drodze zatrzymamy się na chwilę w hotelu-kawiarni prowadzonym przez Polaków. Po bardzo długim dniu, na nocleg zatrzymamy się w Kutaisi.

Kolacja i nocleg w hotelu w Kutaisi.

Dzień 7

Śniadanie i wyjazd do Batumi. Zwiedzamy miasto i okolice: zobaczymy twierdzę Gonio, drogą św. Andrzeja pojedziemy na granicę Gruzji z Turcją do Sarpi, wejdziemy do Ogrodu Botanicznego. Po powrocie do Batumi wybierzemy się na spacer po mieście i po nadmorskim deptaku. Zjemy też kolacje w centrum miasta.

Nocleg w hotelu w Batumi.

Dzień 8

Po śniadaniu wyjeżdżamy na lotnisko do Kutaisi, skąd wylatujemy do Polski.

Zakwaterowanie

Na noclegi będziemy zatrzymywać się w hotelach lub w guesthouse - zgodnie z programem.

Pogoda

Jesień to idealna pora, by wybrać się do Gruzji o odwiedzić najciekawsze zakątki tego państwa. Temperatura dochodzi wtedy do 20°C i jest idealna do zwiedzania.

Cena zawiera

 • transport na terenie Gruzji,
 • noclegi,
 • wyżywienie (śniadania i kolacje ujęte w programie),
 • opiekę przewodnika i pilota,
 • ubezpieczenie KL i NW,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • kosztów przelotu,
 • posiłków nieujętych w programie ( w Tbilisi i Batumi w centrum miasta),
 • opłat za wstęp do odwiedzanych obiektów,
 • wydatków własnych.

Ceny

Koszt wyjazdu na 8 dni: 2950 PLN od osoby + przeloty.

Ważne informacje

Dokumentem uprawniającym do pobytu na terenie Gruzji jest ważny paszport lub dowód osobisty. Waluta Gruzji to lari gruzińskie.

Wyjazd przewidziany dla min. 10-osobowej grupy.

Organizator

Organized by Mediusz

Zabierzemy Cię w góry, pokażemy najpiękniejsze miejsca, zadbamy o Twój komfort na każdym etapie wyprawy!

Wycieczka do Gruzji - co zabrać?

W bagażu powinny się znaleźć: wygodne buty turystyczne, kurtka przeciwdeszczowa i chroniąca przed wiatrem, leki przyjmowane na co dzień, apteczka, parasol, klapki, sandały i okulary przeciwsłoneczne.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.