Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Wędrówka po Kaukazie i zdobycie szczytu Kazbek (5054 m n.p.m.)

Wyprawa dla miłośników wspinaczki wysokogórskiej i zapierających dech w piersiach widoków, podczas której zdobywamy Kazbek i podziwiamy przy tym panoramę Kaukazu.

Czeka nas pełna wyzwań wędrówka przez dolinę Arszy, przeprawa przez lodowiec, zwiedzanie klasztoru Tsminda Sameba i nocleg w namiotach, w obozie pod Meteostancją. Będziemy także korzystać z gościnności mieszkańców i próbować lokalnych trunków i tradycyjnych dań gruzińskiej kuchni.

Atrakcje

 • wejście na Kazbek,
 • możliwość podziwiania niezwykłej panoramy Kaukazu,
 • szansa na zobaczenie Elbrusa,
 • klasztor Tsminda,
 • nocleg pod namiotami,
 • gruzińska kuchnia i lokalne trunki.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Prosimy o wcześniejszy kontakt - podczas rozmowy zostanie omówiony zalecany poziom zaawansowania.

Do pokonania podczas wyprawy będzie ok. 3000 m n.p.m. przewyższeń oraz przejście przez lodowiec. Dla osób chcących przygotować się kondycyjnie i aklimatyzacyjnie proponujemy wyprawę na Lailę (4008 m n.p.m.) - będzie to znakomity przedsmak wyprawy na Kazbek.

Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Gruzja to niewielkie państwo leżące na pograniczu Europy i Azji, zamieszkiwane przez niezwykle serdecznych i gościnnych ludzi. Słynie z przepięknych krajobrazów, zachwyca wielkim dziedzictwem kulturowym i niezmiennie przyciąga wielbicieli aktywnego wypoczynku i wspinaczki wysokogórskiej.

Plan wyjazdu

Program i kolejność zaplanowanych wydarzeń może ulec zmianie ze względu na panujące warunki atmosferyczne.

Dzień 1

Przelot z Katowic do Kutaisi.

Dzień 2

Jedziemy do Gudauri i wybierzemy się na krótki trekking na jeden z pobliskich szczytów. Zwiedzimy też stację narciarską Gudauri.

Dzień 3

Jedziemy do miasteczka Arsza. Wyruszamy na całodniową wędrówke do przełęczy Arsza, gdzie rozbijamy obóz. Wieczorem wejdziemy na sąsiadujący szczyt (3218 m n.p.m.)

Dzień 4

Przemierzamy lodowiec Gergeti i docieramy do Meteostancji. Po rozbiciu obozu przejdziemy do położonej najwyżej na świecie cerkwi prawosławnej (3900 m n.p.m.)

Dzień 5

Wyruszamy na aklimatyzację w kierunku płaskowyżu (4200-4300 m n.p.m.). Przećwiczymy też poruszanie się z czekanem i w rakach.

Dzień 6

Dzień rozpoczynamy od krótkiej wędrówki niedaleko meteostancji. Po powrocie odpoczywamy i przygotowujemy się do ataku szczytowego.

Dzień 7

Pobudka ok. 2-3 w nocy i wyjście w kierunku szczytu Kazbek (5047 m n.p.m.). Trasa wiedzie wśród piargów, przez lodowiec, płaskowyż i staje się coraz bardziej stroma. Na przełęczy między Kazbekiem a MAłym Kazbekiem chwilę odpoczywamy i wspinamy sie na wierzchołek. Jeśli trafimy na dobrą pogodę, to ze szczytu zobaczymy panoramę Kaukazu i Elbrus. Na nocleg wrócimy do obozu przy Meteostancji.

Dzień 8

Schodzimy do Kazbegi. Po drodze wejdziemy do klasztoru Tsminda Sameba. Możliwe jest dziś także drugie wejście na szczyt.

Dzień 9

Plan dzisiejszego dnia zależy od sytuacji panującej podczas ataku szczytowego - może okazać się, że jest to dzień rezerwowy przeznaczony na odpoczynek. Mamy jednak zaplanowane też inne opcje: zejście do Stepantsminda lub przejazd dolina Snotskali do wioski Juta. Z wioski możemy przejść pod skalne zerwy Chaukhi.

Dzień 10

Jedziemy do Tbilisi i wyruszamy na zwiedzanie stolicy Gruzji. Przejdziemy do najważniejszych obiektów turystycznych oraz zobaczymy Katedrę Sioni z tajemniczym Krzyżem Św. Nino, Świątynię Metechyjską i ruiny Twierdzy Narikala.

Dzień 11

Przejazd do wąwozu Birtvisi, gdzie będziemy mieli możliwość wspinania sie lub przejścia fragmentem wodnego kanionu. Po południu jedziemy do Kutaisi.

Dzień 12

W ostatnim dniu pobytu w Gruzji możemy wybrać się na zakupy pamiątek. W nocy wylatujemy do Polski.

Zakwaterowanie

W zależności od miejsca pobytu, noce spędzamy w guesthousie, hoteliku lub namiocie w bazie niedaleko Meteostancji.

Cena zawiera

 • koszty przelotu (wraz z bagażem rejestrowym 20 kg),
 • transfery z i na lotnisko,
 • noclegi,
 • wyżywienie: śniadania i kolacje w Kutaisi, Gergeti i gudauri; śniadania w Tbilisi,
 • opiekę przewodnika podczas wspinaczki górskiej,
 • gaz do kuchenek,
 • ubezpieczenie (w tym ubezpieczenie pokrywające m.in. koszt ewentualnej akcji ratunkowej),
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • wyposażenia w namioty,
 • noclegu w Meteo (dla chętnych),
 • wydatków osobistych,
 • produktów spożywczych na okres pobytu w obozie.

Ceny

Koszt wyjazdu na 12 dni: 4700 PLN od osoby.

Ważne informacje

Należy mieć przy sobie dowód osobisty i paszport ważny min. 6 miesięcy od planowanej daty powrotu.

Organizator

Organized by Mediusz

Zabierzemy Cię w góry, pokażemy najpiękniejsze miejsca, zadbamy o Twój komfort na każdym etapie wyprawy!

Kazbek - trekking

Możemy skorzystać z noclegu w stacji Meteo (nie jest to jednak zalecane ze względu na warunki i jest związane z dodatkową opłatą) - należy to wcześniej zgłosić.

Dni wyjazdu mogą ulec zmianie - mają na to wpływ aktualizacje rozkładu lotów linii lotniczych. Wyruszamy w małej grupie - min. 6 uczestników. Jeśli nie posiadamy własnych namiotów, to istnieje możliwość ich wypożyczenia za dodatkową opłatą.

Poniżej przedstawiamy listę rzeczy, które mogą okazać się niezbędne podczas wyprawy: namiot, raki, czekan, uprząż, karabinki (istnieje też możliwość wypożyczenia sprzętu specjalistycznego), kask, odzież chroniąca przed wiatrem i śniegiem, zimowe obuwie, kilka par ciepłych skarpet, polar, rękawice wewnętrzne i zewnętrzne, czapka, adidasy, kijki, latarka czołówka z zapasem baterii, krem przeciwsłoneczny o chroniący przed zimnem, pomadka ochronna (bez wody w składzie), lekarstwa, termos, naczynia turystyczne i maszynka do gotowania.

Jest to tylko propozycja - zawartość plecaka dopasowujemy do własnych potrzeb. pamiętajmy jednak, że zbyt ciężki plecak może utrudnić lub uniemożliwić wspinaczkę.

Sprawdź podobne wyjazdy

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.