Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Gruzja: fascynująca rowerowa wyprawa dla początkujących cyklistów

Rowerowa wycieczka przez najpiękniejsze tereny Swanetii, zabytkowe miasta i górskie wioski, przygotowana z myślą o tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas i poznawać nowe kultury oraz regiony.

Podczas wycieczki po Gruzji będziemy zatrzymywać się w domach gościnnych gospodarzy, weźmiemy udział w tradycyjnych suprach oraz wysłuchamy ciekawych opowieści i gruzińskich śpiewów. Oprócz intensywnego zwiedzania zatrzymamy się też na odpoczynek na pięknych plażach nad Morzem Czarnym.

Atrakcje

 • zwiedzanie na rowerze,
 • tradycyjne supry,
 • relaks nad Morzem Czarnym,
 • widoki na góry Kaukazu,
 • zwiedzanie gruzińskich miast i wiosek.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Gdzieniegdzie będziemy przejeżdżać drogami betonowymi lub asfaltowymi, jednak w większości poruszamy się drogami kamiennymi. Zalecamy zabrać rower górski lub trekkingowy. Bagaże będą przewożone samochodem. Dzienny dystans to 50-80 km - łącznie 400 km. najwyższa wysokość, na którą wjedziemy, to 2700 m n.p.m., a dzienne przewyższenia 400-1000 m n.p.m.


Średniozaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Swanetia w Gruzji to fascynujący region, w którym znajdziemy wiele zabytków i dobrze zachowanych średniowiecznych, kamiennych budowli. Miejsce, w którym spotkamy się z niezwykłą gościnnością mieszkańców i wysłuchamy ich ciekawych opowieści.

W rejonie oprócz zabytków i pięknej przyrody ulokowanych jest całe niesamowitych plaż zachęcających do dłuższego odpoczynku.

Plan wyjazdu

UWAGA: Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmieniać w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.

Dzień 1

Lecimy do Gruzji. Po wylądowaniu jedziemy do wioski Kaishi. Po drodze zatrzymamy się w Zugdidi i jeśli dopisze pogoda, przejdziemy po ogrodzie botanicznym. Kolejnym przystankiem na trasie będzie tama łukowa na Enguri. Wieczorem weźmiemy udział w tradycyjnej, gruzińskiej suprze.

Dni 2-3

Trasą rowerową jedziemy do wioski Mazeri, która położona jest u podnóża Uszuby (4700 m n.p.m.). Kolejnego dnia na rowerach wyruszamy do Mestii. Im bliżej miasta, tym więcej średniowiecznych wież obronnych. Dla chętnych przewidziany popołudniowy wjazd na górę Dżwari (2200 m n.p.m.). Ci, którzy zostaną, mogą wybrać się na spacer po stolicy Swanetii lub jej okolicach.

Dzień 4

Jedziemy do Uszguli (lista UNESCO), najwyżej położonej europejskiej wioski. W trakcie przejazdu zatrzymamy się, aby podziwiać kościoły i cerkiew św. Kwiryka i Julity, Lagurkę.

Dzień 5

Dzień spędzamy na odkrywaniu atrakcji i zabytków Uszguli. Możemy też wybrać się na rowerową wycieczkę na lodowiec, który znajduje się u podnóża gór Szchara i Dżangi-tau.

Dni 6-7

Pokonujemy 7-kilometrowy wjazd i docieramy na przełęcz Zagar (2623 m n.p.m). Potem zjeżdżamy do stolicy Dolnej Swanetii, miasteczka Lentechi (zjazd 63 km). Następnego dnia jedziemy do Ambrolauri. Trasa prowadzi wzdłuż rzeki Rioni i niedaleko wioski Chwanczkara, w której produkowane jest wyśmienite wino o tej samej nazwie.

Dzień 8

Wyruszamy do Gelati. W drodze odwiedzimy klasztor Nikortsminda i miasteczko Tkibuli wybudowane przez więźniów. Chwilę poleżymy też na plaży nad jeziorem Szaori.

Dzień 9

Na dziś mamy zaplanowane zwiedzanie klasztorów Gelati i Mocameta. Następnie rowerami jedziemy do Kutaisi, gdzie pójdziemy zobaczyć katedrę Bagrati. Odwiedzimy też lokalny targ, a wieczorem odbędzie się koncert muzyki gruzińskiej.

Dzień 10

Dzień powrotu dla uczestników, którzy wybrali krótszy wariant wycieczki - bez Morza Czarnego. Pozostali kontynuują wyprawę, już bez rowerów. Jedziemy do Kvariati, gdzie znajdują się najpiękniejsze gruzińskie plaże. Po drodze mamy przystanek w miasteczku Ureki i chwilę relaksu na magnetycznej plaży nad Morzem Czarnym.

Dni 11-12

Oprócz wypoczynku na przepięknych plażach, wybierzemy się też na piesze wędrówki po otaczających miasteczko wzgórzach. Odwiedzimy też Batumi, a w szczególności nadmorski, tętniący życiem bulwar. Możemy wsiąść na rowery i pojechać do Ogrodu Botanicznego w Batumi lub do parków Mtirala i Maczachela.

Dzień 13

Lot powrotny do Polski.

Zakwaterowanie

Śpimy w domach gościnnych w pokojach 2 lub 4-osobowych ze wspólną łazienką.

Pogoda

Okres od czerwca do października jest najlepszy na zwiedzanie Gruzji. Na zachodzie temperatura wynosi 20-30°C a klimat jest subtropikalny. Na wschodzie przy klimacie suchym temperatury wynoszą nawet 35°C w sierpniu. W górach Wysokiego Kaukazu temperatury spadają wówczas do 10°C.

Cena zawiera

 • bilety lotnicze,
 • przejazdy w Gruzji,
 • transport rowerów i bagaży (do 32 kg),
 • zakwaterowanie,
 • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje w Swanetii, śniadania nad Morzem Czarnym (wariant dłuższy),
 • opłaty za wstęp do obiektów i atrakcji,
 • opiekę pilota,
 • gwarancję ubezpieczeniową biura podróży,
 • zestawy informacyjne z mapami,
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagaż,
 • wpłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • dodatkowego wyżywienia,
 • wydatków własnych.

Ceny

Koszt wyjazdu do Gruzji na 13 dni: 5990 PLN od osoby.

Ważne informacje

Do pobytu na terenie Gruzji wystarczający jest dowód osobisty. Jeśli jednak zabierzemy paszport, to powinien być ważny przez 6 miesięcy, licząc od daty powrotu.

Wyprawę rozpoczynamy na lotnisku w Warszawie. Przelot z innych miejsc za dodatkową opłatą i po wcześniejszym poinformowaniu biura podróży.

Organizator

Organized by Barents

Aktywne podróże z Barentsem pozwolą zobaczyć to, czego bezpiecznie i bez przewodnika nie doświadczysz.

Rowerem po Gruzji

Do Gruzji jedziemy w grupie maksymalnie 14 osób.

Sprawdź podobne wyjazdy

Oslo, Norwegia

15 - 21 lipiec 2022

+ 2 więcej

od7 990 PLN

/ os.

Biszkek, Kirgistan

31 lipiec - 14 sierpień 2022

+ 1 więcej

od7 990 PLN

/ os.

Bergen, Norwegia

19 - 28 sierpień 2022

od5 490 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.