Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Kaukaz: fascynująca wyprawa przez Gruzję i Armenię

Niepowtarzalny klimat pogranicza Europy i Azji zawarty w 15 dniach wyjątkowej wyprawy. Poznajmy majestat Wysokiego Kaukazu, zachwycający błękit Morza Czarnego, kamieniste plaże i wyciszający gaj eukaliptusowy.

Meczety, synagogi, twierdze i mnóstwo innych atrakcji potwierdzających bogactwo historyczne tych rejonów. Wieczorny relaks w towarzystwie gospodarzy i wsłuchiwanie się w arcyciekawe historie przy tradycyjnych trunkach: winie Saperawi, koniaku Ararat i wodach mineralnych Bordżomi i Dżermuk.

Atrakcje

 • eksploracja Kaukazu od szczytów Gruzji po pustynie Armenii,
 • panorama Wielkiego Kaukazu,
 • koncert muzyki kaukaskiej,
 • gruzińska uczta: supra, wraz z mistrzem ceremonii - tamadą,
 • wieże obronne wioski Uszguli (UNESCO),
 • katedra Sweti Cchoweli (UNESCO),
 • kościół Dżwari (UNESCO),
 • kompleks klasztorów Gelati (UNESCO),
 • skalne miasto Wardzia (UNESCO),
 • katedra w Eczmiadzynie (UNESCO),
 • kompleks klasztorny Gegard (UNESCO),
 • kompleksy klasztorne Hagpat i Sanahin (UNESCO).

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Podstawowy
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Gruzja i Armenia szczycą się niesamowicie bogatą historią. Armenia już w IV w. jako pierwszy kraj świata uznała chrześcijaństwo za religię państwową. Te stosunkowo niewielkie kraje mieszczą w sobie ogromną skarbnicę wielowiekowej i wielokulturowej spuścizny.

Plan wyjazdu


DNI 1-2

Lot do Tbilisi. wioska Udabno, klasztor Dawid Garedża. Wieczorem ognisko na pustkowiu.

DZIEŃ 3

Kachetia: degustacja świeżego chleba i wina. Niewielkie miasto Signagi, żeński klasztor Bodbe z grobem św. Nino. Winiarnia Kindzmarauli w Kwareli, którą zbudowano w dawnej średniowiecznej twierdzy. Najwyższa średniowieczna katedra na Kaukazie: Alawerdi. Wieczorny dojazd do Wąwozu Pankisi.

DZIEŃ 4

Targ w Telawi, klasztor Ikalto. Przełęcz Gombori, a następnie Tbilisi. Cerkwie Sioni i Kaszueti oraz twierdza Narikala. Secesyjny bulwar Dawida Budowniczego. Wieczorem gruzińska kolacja na tarasie w stylowej knajpie z muzyką tradycyjną.

DZIEŃ 5

Podróż Gruzińską Drogą Wojenną. Przejazd obok twierdzy Ananuri usytuowanej nad sztucznym jeziorem. Zimowy kurort narciarski: Gudauri. Pomnik średniowiecznej królowej Tamary. Przełęcz Krzyżowa.

Wygasły wulkan Kazbek (5033m n.p.m.) - święta góra - do której, według legendy, przykuty był Prometeusz. Klasztor Cminda, panorama na Wąwóz Darialski, o którym pisał Puszkin. Możliwy spacer do wodospadu Gweleti.

DZIEŃ 6

Mccheta - pierwsza historyczna stolica niepodległej, chrześcijańskiej Gruzji. Zabytkowe centrum z katedrą Sweti Cchoweli (Lista UNESCO). Wzgórze u zbiegu rzek Aragwi i Mtchwari. Kościół Dżwari (Lista UNESCO).

Gori - miasto urodzenia Stalina, wielowiekowe skalne miasto Uplyscyche, skalny Słup Kacchi, na którego szczycie stoi niedostępny kościółek. Gelati: domowa supra wzbogacona o nieformalny koncert gruzińskiego chóru.

DZIEŃ 7

Kompleks klasztorów Gelati (Lista UNESCO) z grobem króla Gruzji – Dawida Budowniczego. klasztor Mocameta, katedra Bagrati. Opcjonalnie Jaskinia Prometeusza. Wyprawa w Wysoki Kaukaz. Pod wieczór dojazd do Mestii w Górnej Swanetii.

DZIEŃ 8

Podróż samochodami terenowymi do najwyżej położonej wioski w Europie: Uszguli (Lista UNESCO). Spacer pod lodowiec najwyższej góry Gruzji: Szchary (5068 m n.p.m.).

DZIEŃ 9

Plaże Morza Czarnego. Jezioro Dżwari, z jedną z największych tam łukowych na świecie na rzece Enguri. Batumi - miasto przepychu, mocno kontrastujące z dotychczasowo poznaną Gruzją. Przejazd kolejką linową Argo.

DZIEŃ 10

Wyprawa w stronę malowniczych Gór Adżarskich. przełęcz Goderdzi, sowieckie obserwatorium astronomiczne Abastumani. Twierdza Rabati. Kanion rzeki Mtkwari.

DZIEŃ 11

Skalne miasto Wardzia (Lista UNESCO), zniszczone w trzęsieniu ziemi z 1988 roku miasto Giumri. Eczmiadzyn (Lista UNESCO), w którym przechowywane mają być rzekomo fragmenty Arki Noego. klasztor Howhanawank na skraju kanionu rzeki Kasag.

DZIEŃ 12

Erywań: muzeum sztuki współczesnej - Kaskady. Dom-muzeum reżysera i artysty Siergieja Paradżanowa. Niebieski Meczet oraz stylowy targ artystów i staroci Wernisaż. Muzeum Ludobójstwa Ormian.

DZIEŃ 13

Świątynia Garni z oryginalną mozaiką. Kompleks klasztorny Gegard (Lista UNESCO), klasztor Chor Wirap u podnóża góry Ararat, do której dopłynęła Arka Noego.

DZIEŃ 14

Monastyr Norawank. Przełęcz Wardenjanc: najwyżej położone miejsce w czasie wycieczki. Górskie jezioro Sewan leżące na wysokości prawie 2000 m n.p.m. Dla chętnych - możliwość kąpieli w chłodnej wodzie jeziora. Klasztor Sewanawank umieszczony na skale. Kompleks Goszawank. Nocleg w uzdrowisku Dilidżan.

DNI 15-16

Kanion rzeki Debet w zielonym regionie Lorri. Kompleksy klasztorne Hagpat i Sanahin (Lista UNESCO), cerkiew Achtala. Przejazd do Tbilisi, gdzie chętni mogą wybrać się na spacer po mieście. Powrót do Warszawy.

Zakwaterowanie


 • 7x w domach gruzińskich gospodarzy, które zostały przystosowane do przyjmowania zagranicznych turystów. Łazienka i toaleta wspólna dla kilku pokoi,

 • 7x w hotelu w pokojach dwuosobowych z własną łazienką.

Cena zawiera

 • bilety lotnicze w obie strony z wszystkimi opłatami,
 • bagaże: nadawany i podręczny zgodnie z taryfą linii lotniczych,
 • opiekę polskojęzycznego pilota,
 • transport klimatyzowanym minibusem,
 • 4x4: jednodniową wycieczkę samochodami terenowymi,
 • zakwaterowanie: 7x w domach u miejscowych gospodarzy i 7x w hotelu,
 • wyżywienie: 14x śniadanie, 8x (podczas pobytu poza miastami) 2 posiłki dziennie - śniadanie i obiadokolacja,
 • degustację wina w Kachetii (Gruzja) i Areni (Armenia),
 • koncert gruzińskiej i czeczeńskiej muzyki tradycyjnej,
 • mapy i pakiety informacyjne,
 • obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży,
 • ubezpieczenie NNW i KL i ubezpieczenie bagażu do 200 Euro,
 • obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę.

Cena nie zawiera

 • kolacji w Tbilisi, Batumi, Gegardzie i Erywaniu (ok. 20-50 EUR),
 • opłaty za wstępy do płatnych zabytków (ok. 30 EUR).

Ceny

Cena wyjazdu na 15 dni wynosi 5990 PLN.

Ważne informacje

Miejscem rozpoczęcia wycieczki jest Warszawa. Dla klientów mieszkających za granicą możliwe jest zorganizowanie (za dopłatą) przelotu z innego miejsca w Europie wprost do Gruzji.

Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.

Organizator

Organized by Barents

Aktywne podróże z Barentsem pozwolą zobaczyć to, czego bezpiecznie i bez przewodnika nie doświadczysz.

Sprawdź podobne wyjazdy

Oslo, Norwegia

16 - 22 czerwiec 2021

+ 3 więcej

od7 990 PLN

/ os.

Tbilisi, Gruzja

6 - 18 sierpień 2021

+ 3 więcej

od5 490 PLN

/ os.

Erywań, Armenia

14 - 26 czerwiec 2021

+ 1 więcej

od4 990 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.