Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Grenlandia - wyprawa na zamówienie z lodowcami w tle

Po wzięciu udziału w 10-dniowej intensywnej wyprawie mapa zachodniego wybrzeża Grenlandii nie będzie mieć przed nami żadnych tajemnic. Tak jak pierwsi wielcy odkrywcy Arktyki robili to 200 lat temu, będziemy mieć wyjątkową okazję podążać szlakami polarnej czapy lodowej.

Podane obok terminy są przykładowe. Daj nam znać, jaki termin Ci odpowiada - przygotujemy ofertę.

Atrakcje

 • Ilulissat Icefjord, wpisane na listę UNESCO,
 • bogate flora i fauna Grenlandii (wieloryby, woły piżmowe, renifery),
 • zgłębienie istoty Grenlandii – przystępne, ale naukowe podejście do wyprawy,
 • wsparcie francuskiego polarnika i glacjologa,
 • obserwacja procesu cielenia się lodowców,
 • marsz po pokrywie czapy lodowej,
 • wycieczka pojazdem śnieżnym po lodowej pustyni,
 • rejs statkiem wśród lodowców i pływających gór lodowych,
 • lodowiec Sermeq Kujalleq,
 • lodowiec Eqip Sermia o pionowej ścianie wpadającej do Morza Arktycznego,
 • Wyspa Disko, jej niesamowita fauna i krajobrazy.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyprawa na Grenlandię nie wymaga specjalnego przygotowania. Do trekkingu po lodowcu wystarczy średnia lub dobra kondycja. Wymaga ona za to skompletowania odpowiedniej odzieży, prowiantu i ekwipunku.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Grenlandia leży w Ameryce Północnej. Jest największą wyspą na Ziemi, jej powierzchnia wynosi nieco ponad 2 mln km². W 81% pokrywa ją lądolód grenlandzki.Stolicą Grenlandii jest Nuuk. Większość mieszkańców Grenlandii stanowią Grenlandczycy (Inuici) – stanowią aż 89% populacji. Reszta to Europejczycy, przede wszystkim pochodzący z Danii.

Plan wyjazdu

Plan podróży może ulec zmianie w zależności od pogody oraz warunków lodowych. Organizacja wyprawy nie pozwala na wycieczki fakultatywne.

Dzień 1: Warszawa – KOPENHAGA

Po południu polecimy z Warszawy do Kopenhagi, zakwaterujemy się w hotelu przy lotnisku. Czas wolny możemy spędzić na zwiedzaniu centrum stolicy Danii.

Hotel Park Inn by RADISSON Copenhagen Airport 3*/basen.

Dzień 2: Kopenhaga – ILULISSAT

Rano pojedziemy kolejką z hotelu na lotnisko i polecimy do Ilulissat. Na miejsce dotrzemy w godzinach południowych, różnica czasu to GMT-3. Ilullissat to miasto leżące nad fiordem u ujścia lodowca.

Na lotnisku oczekiwać nas będzie francuski glacjolog, który będzie nam towarzyszył podczas wyprawy. Zwiedzimy Ilulissat - miasto pełne małych kolorowych domków. Będziemy mijać liczne zaprzęgi psów i suszarnie ryb. Wieczorem - czas wolny.

Hotel Hvide Falk 3* lub inny w podobnych standardzie.

Dzień 3: Ilulissat – QEQERTARSUAQ (DISKO)

Wyruszymy w 5-godzinny rejs na Disko, wyspę zwaną przez miejscowych Qeqertarsuaq. Po drodze będziemy mogli podziwiać lodowe góry i klify wysokie na ponad 1000 m n.p.m.

Po dotarciu do Disko i zameldowaniu w hotelu, zjemy lunch i zwiedzimy wioskę Qeqertarsuaq. Pojedziemy do punktu obserwacyjnego w południowej części wyspy, aby zobaczyć wieloryby. Wieczorem na obrzeżach miasta będziemy obserwować licznie podpływające tam humbaki.

Hotel Diskobay 3*.

Dzień 4: QEQERTARSUAQ (DISKO)

Dalsza eksploracja Disko, wyspy o powierzchni 8600 km² . W czasie wędrówki zobaczymy Blæsedalen nazywaną inaczej Doliną Wiatrów, lodowcową dolinę oraz wiele urokliwych wodospadów, a także Kuannit, miejsce zawdzięczające swoją popularność dzięki ogromnemu bogactwu klifów wulkanicznych.

W czasie trwającego 4-5 h spaceru (m.in. po usłanych lodowymi odłamkami plażach) będziemy podziwiać wspaniałą i w większości endemiczną florę Grenlandii. Obiad zjemy na świeżym powietrzu - urządzimy lodowy piknik.

Hotel Diskobay 3*.

Dzień 5: Qeqertarsuaq – ILULISSAT

Wyruszymy na 2-3 godzinny trekking po Qeqertarsuaq - ostatnią wycieczkę po wyspie. Następnie wrócimy statkiem płynącym wśród olbrzymich gór lodowych.. Wieczorem pojedziemy do Ilulissat i zakwaterujemy się w hotelu.

Hotel Hvide Falk 3* lub odpowiednik kategorii.

Dzień 6: ILULISSAT

Przez 4-5 h będziemy wędrować ponad zamarzniętym fiordem Ilulissat (UNESCO). W dolinie Sermermiut napotkamy stanowisko archeologiczne, śledzące życie grenlandzkich plemion: Saqqaq, Dorset i Thule.

Na własne oczy ujrzymy lodowiec Ilulissat jedną z największych gór lodowych w tej części świata. Będziemy mogli też podziwiać wyjątkowe zjawisko dryfujących w skupiskach do oceanu gór lodowych.

Hotel Hvide Falk 3* lub inny w tym samym standardzie.

Dzień 7: ILULISSAT

Rejs po zatoce Disko Bay do lodowca Eqip Sermia. Popłyniemy wzdłuż wybrzeża, obserwując m.in. walenie grenlandzkie, narwale, białuchy, morsy, foki, a może nawet rekiny i orki. Będziemy z bliska podziwiać wysoki na ponad 60 m lodowiec Eqip Sermia.

Po południu wrócimy do Ilulissat, skąd będziemy mieli widok na wyspę Disko. Będzie to również świetna okazja do obserwacji humbaków. Spędzimy na statku (w zależności od pogody i gór lodowych na drodze) od 7 do 10 godz.

Po śniadaniu rejs w zatoce Disko Bay aż dotrzemy do lodowca Eqip Sermia.

Hotel Hvide Falk 3* lub inny też 3*.

Dzień 8: Ilulissat – KANGERLUSSUAQ

Po śniadaniu polecimy do Kangerlussuaq na południe Grenlandii. Zakwaterujemy się w hotelu. Resztę dnia spędzimy na zwiedzaniu największej na tej półkuli czapy lodowcowej. Później samochodem terenowym wybierzemy się na wycieczkę przez tundrę.

Znajdziemy się w martwej części lodowca, gdzie może uda nam się zaobserwować renifery, woły piżmowe, lisy polarne, polarne wilki, zające polarne, gronostaje i sowy śnieżne, a być może nawet niedźwiedzie polarne oraz inne grenlandzkie zwierzęta. Następnie czekają nas 4 godziny transportu gąsienicowym pojazdem terenowym i 1 godzina marszu po czapie polarnej. Wieczorem wrócimy do hotelu.

Hotel Kangerlerssuaq 3*.

Dzień 9: Kangerlerssuaq – KOPENHAGA

Rano będzie okazja do spacerowania po okolicy pełnej potoków i rzek. Zobaczymy woły piżmowe i renifery. Po obiedzie polecimy do Kopenhagi, gdzie przenocujemy w hotelu z sauną i basenem. Możemy również ponownie udać się na wycieczkę po mieście.

Hotel Park Inn by RADISSON Copenhagen Airport 3*/basen.

Uwaga! Dokładna godzina lotu do Danii może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych.

Dzień 10: Kopenhaga – WARSZAWA

Powrót do Warszawy.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie na 9 nocy w hotelach 3* ze śniadaniami.

Możliwa jest dopłata do pokoju 1-osobowego w wys. 700 EUR.

Pogoda

Grenlandia leży w strefie klimatu polarno-subpolarnego. Najkorzystniejsze warunki atmosferyczne panują na wybrzeżach, gdzie średnie zimowe temperatury wynoszą -7°C, natomiast letnie +10°C. Inne obszary są o wiele chłodniejsze. Na północnych krańcach Grenlandii zimą słupek rtęci może spaść nawet do -36°C, natomiast latem wskazuje średnio +3°C.

Grenlandia jest terenem wymagającym skompletowania odpowiedniej odzieży i ekwipunku.

Cena zawiera

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa–Kopenhaga–Grenlandia i z powrotem (podana cena jest orientacyjna i może ulec zmianie w zależności od daty rezerwacji, wówczas może być konieczna dopłata),
 • 9 noclegów ze śniadaniami,
 • transporty wewnętrzne, na miejscu,
 • opiekę i wsparcie merytoryczne francuskiego glacjologa i lokalnych przewodników,
 • opiekę polskiego pilota wycieczki.

Cena nie zawiera

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN/os.,
 • transferów lotniskowych w Kopenhadze,
 • kosztu obiadów, kolacji i napojów podczas całego pobytu,
 • ew. dopłaty do pokoju 1-osobowego w wys. 700 EUR.

Ceny

Koszt wyprawy na Grenlandię dla 1 osoby: 5650 EUR + 13 PLN składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. Minimalna kwota, jaką uczestnik powinien zabrać ze sobą, to szacunkowo 2700 DKK (duńskich koron), co odpowiada wartości ok. 400 USD. Sugerujemy, aby dysponować większą kwotą na pamiątki i nieprzewidziane wydatki.

Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Ważne informacje

W ciągu dnia nie będzie możliwości zjedzenia obiadu w restauracji, a wyłącznie piknikowania. Z uwagi na wysokie ceny na miejscu warto zabrać z Polski prowiant suchy (sery, puszki, wędliny, itp.) w miarę możliwości limitu bagażu dopuszczalnego przez linie lotnicze.

Na Grenlandii nie ma obowiązku szczepień. Rekomendowane są szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, błonicy i tężcowi oraz polio.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Wyprawa na Grenlandię

Na miejscu uczestnikom w miarę potrzeby udostępnione zostaną raki do chodzenia po lodzie.

Paradoksalnie w czasie pobytu na Grenlandii dużym problemem jest przegrzanie. Podczas wysiłku fizycznego organizm wytwarza ciepło i wilgoć. Dlatego należy zabrać ze sobą odpowiednią odzież, w takich przypadkach najlepiej sprawdza się wielowarstwowe ubranie na tzw. cebulkę oraz odzież termoaktywna.

Sprawdź podobne wyjazdy

Konakry, Gwinea

Bali, Borneo, Indonezja

1 - 13 grudzień 2022

od1 990 USD

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.