Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Busem do Grecji - wędrówka na Olimp i Morze Egejskie

Malownicze krajobrazy, bliskość gór i morza, śródziemnomorska bryza oraz zdobywanie najwyższej greckiej góry, Olimpu - to wszystko w 8 dni!

Podczas wycieczki wybierzesz się na wyprawę trekkingową, spróbujesz lokalnej kuchni, odpoczniesz na jednej z rajskich plaż oraz wykąpiesz się w Morzu Egejskim. Warto wspomnieć również o wieczornym zwiedzaniu Belgradu, stolicy Serbii, która będzie jednym z przystanków podczas podróży busem.

Atrakcje

 • trekking na górę Olimp (Mitikas),
 • degustacja specjałów kuchni śródziemnomorskiej,
 • Belgrad - zwiedzanie stolicy Serbii,
 • piaszczyste plaże,
 • dobre towarzystwo.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wycieczka do Grecji jest skierowana do osób, które lubią piesze wędrówki. Wyprawa trekkingowa będzie wiodła przez wąskie ścieżki z długimi podejściami. Będą odcinki z dużą ekspozycją - wycieczka dla osób bez leku wysokości.

Wyjście na Olimp wymaga niezłego przygotowania kondycyjnego, przed nami bowiem 8-10 godzin chodzenia przy przewyższeniach, które są spore. Pierwszy dzień w górach to 1600 m przewyższenia do przejścia.

Jest to więc wyprawa nie dla początkujących, nawet jeśli przeznaczamy na nią cały dzień, a dodatkowo po drodze odpoczniemy w schronisku Petrostruga (z posiłkiem dla zainteresowanych).

Drugiego dnia zrobimy podejście na szczyt Mitikasa. Podejście nie będzie długie, ale mimo to wymaga odporności na ekspozycję. Oczywiście w razie trudności technicznych możemy liczyć na przewodnika. Do tego będziemy mieć do dyspozycji zaporęczowaną drogę, lonżę via ferrata, a także uprzęże.

Drugą cześć dnia poświęcimy na zejście w doliny. W trakcie zejścia zrobimy sobie przerwę w schronisku Agitos Agapitos.

Ważne: w miesiącach letnich masyw Olimpu jest w zasadzie bezwodny, dlatego będziemy musieli spakować do plecaków znaczną ilość wody.

Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Republika Grecji to państwo leżące w południowo-wschodniej Europie na Półwyspie Bałkańskim. Sąsiaduje z Bułgarią, Macedonią, Turcją oraz Albanią. Grecja pod względem długości linii brzegowej plasuje się na 10. miejscu w skali całego świata. Ma dostęp do Morza Jońskiego, Egejskiego, Śródziemnego oraz Kreteńskiego.

Państwo greckie to również ok. 2500 malowniczych wysp, z czego do najpopularniejszych zaliczamy Rodos, Kretę, Cyklady oraz Wyspy Jońskie. Częstym kierunkiem turystycznym jest też Santorini. Najwyższym szczytem Grecji jest Mitikas o wysokości 2918 m n.p.m leżący w masywie Olimpu.

Plan wyjazdu


Dzień 1: Kraków - Belgrad

Spotykamy się o godzinie 7. w umówionym miejscu na terenie Krakowa. Następnie przejazd minibusem przez Chyżne, Słowację, Węgry i granicę serbską w Rokoszu. Transfer do Belgradu, stolicy Serbii. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w hostelu w centrum, chwila odpoczynku i wieczorny spacer po mieście.

Dzień 2: Belgrad - Olimpic Beach

Rano wykwaterowanie i dalsza podróż do Grecji. Przejazd przez Serbię oraz Macedonię. Przyjazd do Olimpic Beach w godzinach wieczornych. Na miejscu zakwaterowanie w apartamencie i odpoczynek. Osoby chętne mogą wykąpać się w Morzu Egejskim lub przespacerować się ulicami miasta.

Dzień 3: Olympic Beach - Litochoro

Transfer do Litochoro, skąd wyruszymy na górską wyprawę. Wieczorem dotrzemy do schroniska, gdzie będziemy nocować.

Dzień 4: masyw Olimpu

Po śniadaniu wyprawa trekkingowa na szczyt Olimpu. Wieczorem powrót do schroniska na nocleg.

Noc spędzimy w schronisku (standard turystyczny), gdzie do dyspozycji będziemy mieć piętrowe łóżka w salach wieloosobowych. W schronisku będziemy mogli skorzystać z czystych koców, dlatego nie ma potrzeby przynoszenia własnych śpiworów - ewentualnie może przydać się małe prześcieradło.

Schronisko oferuje posiłki, ale może być problem z wodą pitną. Konieczny może okazać się zakup wody butelkowanej, której 1,5 l kosztuje 2 EUR.

Dzień 5: góra Olimp - Olympic Beach

W godzinach porannych powrotny trekking do Olimpic Beach. Zakwaterowanie w apartamentach i czas wolny, który możemy poświęcić na odpoczynek na plaży lub spacer po mieście.

Dzień 6: Olympic Beach

Odpoczynek na jednej z piaszczystych plaż w Olimpic Beach oraz degustacja potraw kuchni greckiej.

Dzień 7: Olympic Beach - Belgrad

Pożegnanie z Grecją i droga powrotna do kraju przez Macedonię i Serbię, z przystankiem na nocleg w Belgradzie. Dla chętnych wieczorne zwiedzanie miasta.

Dzień 8: Belgrad - Kraków

Po śniadaniu kontynuacja drogi powrotnej do Polski. Przejazd przez Serbię, Węgry i Słowację. Przyjazd do Krakowa w godzinach wieczornych.

Zakwaterowanie

Podczas pobytu w Grecji będziemy nocować w wynajętych apartamentach (3 noce), hostelach (w Belgradzie - 2 noce) oraz schronisku (2 noce).

Pogoda

Pogoda w Grecji:

Grecja leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego, którego efektem są łagodne zimy oraz gorący i suchy okres letni. Średnia roczna temperatura w Atenach to ok. 18°C. Do najcieplejszych miesięcy zaliczamy czerwiec, lipiec i sierpień, najzimniejszy jest styczeń.

Cena zawiera

 • noclegi (7),
 • transport podczas całej wyprawy,
 • opiekę przewodnika wycieczki,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • ubezpieczenie KL i NNW,
 • śniadania w czasie pobytu w Belgradzie.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia (z wyjątkiem śniadania w belgradzkim hostelu),
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • atrakcji fakultatywnych nie zawartych w programie,
 • wydatków własnych,
 • dodatkowego, specjalistycznego sprzętu na via ferraty,
 • napiwków zwyczajowych.

Ceny

Koszt 8-dniowego wyjazdu do Grecji zaczyna się od 2500 PLN za osobę.

Ważne informacje

Obywatele podróżujący do Grecji nie potrzebują wizy. Paszport powinien być ważny 6 miesięcy od daty powrotu do Polski. Zamiast paszportu można wziąć ze sobą dowód osobisty.

Warto sprawdzić najważniejsze informacje o Grecji na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Organizator

Organized by Mediusz

Zabierzemy Cię w góry, pokażemy najpiękniejsze miejsca, zadbamy o Twój komfort na każdym etapie wyprawy!

Grecja kontynentalna - wyprawa

Minimalna liczba uczestników wyprawy to 6 osób.

Wymagany ekwipunek:


 • plecak (około 30-litrowy),

 • obuwie trekkingowe,

 • latarka czołówka,

 • rękawiczki,

 • czapka albo buff,

 • przeciwdeszczowa kurtka,

 • spodnie: długie i krótkie,

 • cieplejsze ubranie w razie chłodniejszej temperatury, np. bluza,

 • sprzęt na via ferraty: lonża via ferrata (mająca shock-absorber), kask, uprząż,

 • krem UV, ciemne okulary, czapka z daszkiem,

 • mały parasol (nieobowiązkowo).

Poza tym jest możliwość wypożyczenia specjalistycznego sprzętu (za dodatkową opłatą) – sprzętu na via ferraty, uprzęży, kasku itp. Potrzebę na taki sprzęt trzeba zgłosić przy rezerwacji wyjazdu.

Sprawdź podobne wyjazdy

Kutaisi, Gruzja

Ostatnie miejsca

22 sierpień - 2 wrzesień 2022

od4 700 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.