Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Wędrówki w Górach Świętokrzyskich

Jednodniowy, zimowy wypad dla aktywnych w zjawiskowe Góry Świętokrzyskie, podczas której wyruszymy na 11-kilometrową wędrówkę po leśnych szlakach.

Zdobędziemy Św. Krzyż i Łysicę, poznamy historię Klasztoru Misjonarzy Oblatów i obejrzymy jego wnętrza i zobaczymy drewnianą chałupę z XIX w. Zwiedzanie będzie efektywniejsze i ciekawsze dzięki słuchawkom turystycznym, w które będziemy wyposażeni.

Na koniec eskapady zatrzymamy się w restauracji, gdzie poznamy smak dań lokalnej i tradycyjnej kuchni.

Atrakcje

 • trekking na świeżym powietrzu,
 • wejście na Św. Krzyż (594 m n.p.m.),
 • wejście na Łysicę (614 m n.p.m.),
 • drewniana chałupa w Kakoninie,
 • klasztor z wieżą widokową.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Góry Świętokrzyskie są dość niskim pasmem górskim, nie jest wymagane wcześniejsze przygotowanie fizyczne do wyprawy. Zaplanowany dystans to ok. 11 km wędrówki leśnymi szlakami.

Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Góry Świętokrzyskie to niewysoki łańcuch górski, który zachęca turystów do pieszych wędrówek szlakami wiodącymi przez lasy.

Oprócz podziwiania górskich krajobrazów warto także zwrócić uwagę na zabytki: starą chałupę we wsi Kakonin, czy też klasztor Misjonarzy Oblatów, w którym oprócz zwiedzania ciekawych wnętrz, można skorzystać z wieży widokowej i podziwiać panoramę kielecczyzny.

Plan wyjazdu

Program ramowy może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych.


Święty Krzyż Dystans: 4,5 km; podejścia: 262 m, zejścia: 124 m.

Z pl. Bankowego w Warszawie wyruszamy do Nowej Słupi. Wyruszymy na Święty Krzyż (594 m n.p.m.) po drodze mijając kamienną figurę klęczącego pielgrzyma, z którą związana jest niezwykła legenda. Wchodzimy na teren Świętokrzyskiego Parku Narodowego i pierwszym naszym przystankiem będzie klasztor Misjonarzy Oblatów, w którym obejrzymy barokową bazylikę, kaplicę Oleśnickich i kryptę Jeremiego Wiśniowieckiego. Możemy też wejść na wieżę, żeby móc podziwiać otaczające nas krajobrazy - będzie to jednak uzależnione od warunków pogodowych.

Dalsza wędrówka zawiedzie nas na gołoborza i naszym oczom ukaże się niezwykła panorama Gór Świętokrzyskich. Szlakiem przez las dojdziemy na parking w Hucie Szklanej.

Łysica Dystans: 6,5 km; podejścia: 241 m; zejścia: 277 m.

Z Huty Szklanej wyruszymy do wsi Kakonin, gdzie znajduje się dobrze zachowana, drewniana chałupa z XIX w. Z tej świętokrzyskiej wsi wyjdziemy w dalszą trasę. Przejdziemy przełęczą św. Mikołaja, zdobędziemy Łysicę i chwilę odpoczniemy. Z wierzchołka zejdziemy do Św. Katarzyny i na koniec zobaczymy kapliczkę św. Franciszka.

Po obiedzie zjedzonym w restauracji wracamy do Warszawy.

Cena zawiera

 • przejazd autokarem: Warszawa-Nowa Słupia-Św. Katarzyna-Warszawa,
 • przejazdy lokalne,
 • opiekę pilota i lokalnego przewodnika,
 • opłatę za wynajem słuchawek turystycznych,
 • ubezpieczenie NNW (10 000 PLN).

Cena nie zawiera

 • opłat za wstęp do: Świętokrzyskiego Parku Narodowego (8 PLN - Normalny/ 4 PLN - Ulgowy), gołoborza (6 PLN/ 3 PLN - U), wejście na wieżę widokową w klasztorze (5 PLN), wejście do krypt (2 PLN/1 PLN),
 • wyżywienia i wydatków własnych.

Ceny

Koszt wyjazdu na 1 dzień: 160 PLN/os.

Ważne informacje

Należy zabrać ze sobą dowód osobisty.

Organizator

Organized by TripsTravel.pl

Specjalizujemy się w aktywnych wyjazdach na weekend. Z nami poznasz ciekawe miejsca i ludzi, a do tego przeżyjesz prawdziwą przygodę!

Co spakować w góry?

Zabieramy ze sobą wygodne i sprawdzone buty trekkingowe, stuptupy i kijki, mały plecak z ochraniaczem przeciwdeszczowym, pelerynę przeciwdeszczową i ubiór adekwatny do panujących warunków pogodowych, termos z gorącym napojem i przekąski oraz aparat fotograficzny.

Sprawdź podobne wyjazdy

Wisła, Polska

Ujazd, Polska

Last minute

5 grudzień 2021

od165 PLN

/ os.

Toruń, Polska

Last minute

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.